No to zaczynamy nowy sezon :-)

Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#31

Post autor: yenny »

Miałam tego nie pisać, bo jeszcze ktoś powie, że się czepiam ;-) ale faktycznie mam to samo wrażenie co Blue, tańce Lilah i Lewisa fajne, w ich stylu, ale takie "dosłowne" - jak o lwie to ryczymy ;-) a jak o boksie to boksujemy ;-) A i rd na jedno kopyto, bo tematyka co rok podobna.
Chciałoby się zobaczyć ich w innej odsłonie.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#32

Post autor: tatianalarina »

Oni mieli w ubiegłym roku fajny program galowy, taki liryczny, i też miałam nadzieję, że pójdą w tym kierunku. Ale widać wolą się trzymać sprawdzonych rozwiązań, a szkoda. Gdyby wreszcie w RD był walc, to moglibyśmy zobaczyć, na co ich stać, ale ISU wyraźnie stawia na to, aby było głośno i wesoło, a od patternów w ogóle odchodzi. Chociaż RD przez ostatnie lata przynajmniej wyrywały ze strefy komfortu Gabi i Guillame'a, którzy bez tego z roku na rok by jeździli coraz smutniejsze programy ;-) Jeśli o nich mowa, to nie sądzę, aby wrócili, chyba że będą mieli ochotę na jeszcze jeden medal olimpijski. Guillaume teraz robi jakieś projekty z Lambielem, a Gabi nie wiem nawet, co porabia. W zawodach GP ich nie ma, chociaż Francja ma w GP de France jedno okienko nieobsadzone. Ale chyba mało prawdopodobne, aby w ostatniej chwili się namyślili, bo o tej porze to wypada mieć już opracowany program na nowy sezon, a o nich ani słychu, chyba że robią go w głębokiej konspiracji.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#33

Post autor: Hortensja »

Eh, no coz, ja juz sie chyba pogodzilam ze Lilah i Lewis nie beda ryzykowac. Generalnie to wiekszosc par nie ryzykuje jesli znajdzie cos w czym sa dobrzy i co podoba sie sedziom. Moge to zrozumiec, ale tym bardziej doceniam tych co maja umiejetnosci, zeby probowac roznych repertuarow.

Co do Gabi i Guillaume'a - tez nie czuje tego powrotu, oglodalam ten caly program co wyszedl jakis czas temu, te rozmowe z nimi- no bylo to gorzkie i bylo tam duzo przemyslen dosc smutnych na temat calej dyscypliny. Oni wydaja sie byc ludzmi, ktorzy kochaja ten sport, ale niekoniecznie rywalizacje, wiec mysle, ze beda sie powoli sprawdzac w innych dziedzinach. Gabi prezentowala ostatnio uklady z Madison Hubbel, chce pokazac ze taka rewolucja w lyzwiarstwie tez jest mozliwa.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#34

Post autor: blue cat »

No oni w sumie już nie mają nic nikomu do udowodnienia, wygrali wszystko co się dało. Ale z drugiej strony, jak patrzę na takich 35-latków Charlene i Marco, którzy jeżdżą chyba od kiedy pamiętam, którym się nadal chce, i znowu są na liście na Lombardia Trophy we wrześniu, to trochę szkoda.


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#35

Post autor: mat »

Hortensja pisze: 1 rok temu Eh, no coz, ja juz sie chyba pogodzilam ze Lilah i Lewis nie beda ryzykowac. Generalnie to wiekszosc par nie ryzykuje jesli znajdzie cos w czym sa dobrzy i co podoba sie sedziom.
Też, żałuje że Lilah (którą baaardzo lubię) i Lewis ciągle jeżdżą na te samo kopyto i nawet nie potrafią znaleźć jakiejś ciekawszej piosenki do swoich dynamicznych przejazdów. Tym bardziej doceniam wysiłki par, które starają się zaskoczyć widza:
a to ciekawą choreografią np. Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeronem w programie krótkim z Pekinu,
a to oryginalną muzyką, strojami, płynnością ruchów i klimatem jak np. Madison Chock i Evan Bates w programie dowolnym z minionego sezonu (i tu ważne: oni też niektóre elementy powtarzali z poprzednich sezonów, ale umieli to tak opakować, że to nie raziło, więc nie chodzi o to aby w 100% się zmienić ale aby więcej pomysłowości, staranności i wysiłku włożyli w przygotowanie nowego programu)
a to niespotykanymi rozwiązaniami jak np. Gruzini - Marija Kazakow z Gieorgijem Riewiją w programie dowolnym z minionego sezonu (symulowany upadek, przerzucanie partnerki na głową). Oni już wcześniej startowali ale teraz rozwinęli żagle i mocno atakują czołówkę.

Ciekawe co nam przyniesie nowy sezon. Ja najbardziej liczę na pary taneczne, bo w tej dyscyplinie jest największy ferment. Wiele par tanecznych z ubiegłego sezonu zacząłem dokładniej śledzić, bo tak miło mnie zaskoczyła, ale może też i pary sportowe lub solistki sprawią niespodziankę tak jak np. nowa gwiazda - Isabeau Levito. O solistach trudno mi coś powiedzieć, bo ich przejazdów nie oglądam ale może i tu pojawi się jakiś talent na miarę Philippea Candelora - wtedy dajcie mi cynk. ;)


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#36

Post autor: Halka »

A ja mam odwrotnie co Mat. Tańców prawie w ogóle nie oglądam, natomiast najbardziej lubię solistów. Jednak obawiam się, że dzisiaj będzie trudno o talent na miarę Candelloro, gdy chodzi o przedstawienia na lodzie. Inna estetyka, zupełnie inne wymagania dla łyżwiarzy. Mam swoich ulubieńców, jednak Filip Candelloro był nie do podrobienia


Kaja
Posty: 2
Rejestracja: 1 rok temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#37

Post autor: Kaja »

Jak Wam się podobały dzisiejsze przejazdy juniorek na grand prix w Linz?


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#38

Post autor: tatianalarina »

Rozpadła się w bardzo nieprzyjemny sposób najbardziej obiecująca rosyjska para taneczna Kaganowska/Angiełopoł.


Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#39

Post autor: yenny »

A możesz podać więcej szczegółów?
Ja będę poza zasięgiem do 16 września jakby co.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#40

Post autor: tatianalarina »

W sumie ciężko podać szczegóły, bo cała sprawa się rozmywa w bagnie wzajemnych oskarżeń, postów w mediach społecznościowych itp. Podobno zaczęło się od lajwa na IG, na którym Walerij opowiedział historię ich (bardzo krótkiego) związku, sprowadzającą się do "w tym największy jest ambaras, aby dwoje...". Najwyraźniej nie nauczył się jeszcze, że IG to nie pogaduchy z kumplami przy piwie. Wasilisie się to nie spodobało i od tego momentu zaczęło się między nimi psuć, aż doszło do wielkiego bum. Wasilisa zamieściła na swoim IG fotkę umowy, której podpisania podobno żądał Walerij, a która obciążała ją wszystkimi kosztami jego treningu (łącznie z łyżwami, kostiumami itp.), których nie pokrywałaby federacja. Układy, w których partnerka zgadza się dofinansowywać partnera, nie są rzadkie (co zrobić, prawo popytu i podaży, chłopaków jest mnie niż dziewczyn w tym sporcie), ale takie rzeczy się negocjuje przed zaczęciem współpracy. Do tego, jeśli wierzyć plotkom z Reddita, Angiełopoł jest z o wiele zamożniejszej rodziny niż Wasilisa (ojciec polityk)


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#41

Post autor: Halka »

Ładnie, ładnie, ja też o tym czytałam. Chłopców w tańcach jest jak na lekarstwo, więc rodzice partnerek często partycypują w kosztach. Jednak tutaj partner nie wykazał się mądrością, raczej głupek, bo jeśli nawet te koszty były problemem, to sprawę powinien przedstawić inaczej a nie wygadywać byle czego na live. Niedawno czytałam dobry wywiad z Sergiejem Mozgowem o trudnościach finansowych i nadszarpniętym zdrowiu. Bardzo dobrze wypowiadał się, że było mu ciężko, bo nie pochodził z bogatej rodziny, a ciężar pierwszych startów(jeszcze współpracy z pierwszą partnerką) ponosili rodzice Anny Janowskiej. Ciekawe było też to, jak doszło do powstania nowej pary: Betina Popowa/Sergiej Mozgow. Podobno wszystko zaaranżowali trenerzy, powiedzieli Sergiejowi, że załatwione to jest z Anną, tymczasem Anna o wszystkim dowiedziała się od Sergieja. Teraz jako emerytowani sportowcy dobrze się dogadują i razem szkolą dzieci, są trenerami. Co było jeszcze pikantniejsze, Sergiej powiedział, że po treningach z Betiną był cały zadrapany, bo u Betinki charakterek jest i było trochę ciałka do podnoszenia. Lubiłam tę parę Popova/Mozgov. Na koniec sam Sergiej przyznał, że tańce na lodzie to trudny kawałek chleba i że mocno nadszarpnął kręgosłup, było dosyć groźnie ze zdrowiem, dlatego zakończył karierę.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#42

Post autor: tatianalarina »

Tymczasem Daniel Grassl opuścił Eteri i matuszkę Rosiję, przenosząc się bodajże do Mediolanu. Do tego dopóki trenował w Rosji, nie zadbał o podanie swojego aktualnego adresu i kontrolerzy antydopingowi trzy razy go szukali pod jego włoskim adresem. Na razie nie wiadomo, jak to się rozwinie, podobno może mu grozić dyskwalifikacja.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#43

Post autor: tatianalarina »

Ulubienica wielu na tym forum (również i moja) Starr Andrews


I bardzo oczekiwany program Jasona Browna do Tarzana z Japan Open, trochę jeszcze nienajeżdżony no i jakość nagrania słaba

i


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#44

Post autor: blue cat »

Ja też Starr bardzo lubię, ma taki energetyczny, trochę atletyczny styl jazdy, ale mnie to odpowiada. Jej programy nigdy nie są mdłe, ma zawsze fajnie ułożoną choreografię. Chciałabym żeby bardziej się wybiła, był taki moment, że zdawało się, że będzie amerykańskim numerem 1, ale potem inaczej się to potoczyło. Tak czy owak, kibicuję jej.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#45

Post autor: Halka »

Dzisiaj zaczynamy serię A- Skate America. Będzie można zobaczyć, w jakiej formie jest Katia. Bardzo jej kibicuję !!
http://www.isuresults.com/results/season2324/gpusa2023/
Z panów startują Ilia Malinin, Shun Sato i Kevin Amoz.
W tańcach na lodzie, pozazdrościć naszym sąsiadom zza miedzy Czechom, że wystawili dwie całkiem dobre pary. U Amerykanów ze starych wyjadaczy zostali Madison i Evan, wystartuje też Olivia Smart z nowym partnerem.
U pań faworytką wydaje się być Isabau Levito, ale ja będę trzymać kciuki za You Yang i za Leonę. Są też trzy japońskie solistki, Azjatki na pewno nie odpuszczą. Dlatego bardzo kibicuję, aby w tym zacnym gronie godnie i z wdziękiem zaprezentowała się Katia. Z Europy startuje też Nina Petrokina, która bardzo dobrze występowała w zeszłym sezonie. Też na bardzo dużo ją stać.


Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sezon 2023/2024”