Grand Prix/Challenger

blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#16

Post autor: blue cat »

Mnie właśnie z rosyjskich łyżwiarzy najbardziej brakuje Lizy, to jest świetna, dojrzała łyżwiarka która jest jak wino - im starsza tym lepsza (a to rzadki przypadek w tym sporcie), a zawsze miała pod górkę - a to igrzyska jej przelatywały koło nosa, bo wygryzały ją "fasolki" (które już pokończyły kariery, a Liza jeździ nadal), albo nie może wyściubić nosa z Rosji przez głupią nikomu niepotrzebną wojnę. Szkoda jej, serio to ma być jej ostatni sezon?


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#17

Post autor: yenny »

Ha, brakowało mi Saszy i Iwana i program mi się podoba, początek i koniec, środek nico nudny, ale fajnie na nich popatrzeć. Nigdy nie wykonywali gestów poparcia dla reżimu, a żyć w tym kraju muszą.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#18

Post autor: Halka »

Hej trwa teraz Nebelhorn Trophy - ale mi za to towarzysz Google podsunął program dowolny Yumy Kagijamy- stęskniłam się za tym chłopakiem! Cały sezon przecież leczył kontuzje. Wrzucam program dowolny z Lombardia Trophy do bardzo ładnej muzyki, chyba najlepszej z serii dzisiaj popularnej "modern classic"



Super, że wrócił, a do ekipy trenerskiej dołączyła Carolina Costner.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Grand Prix/Challenger

#19

Post autor: kasik8222 »

Widzieliście już Matteo z nową partnerką?


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Grand Prix/Challenger

#20

Post autor: Hortensja »

Naprawde ladnie wygladaja. Kojarze, ze ostatnimi czasy Wlosi mieli ciekawe stylowe solistki, ktore jednak technicznie w solistkach nie dawaly rady. Jesli da sie to przelozyc na pary- fajowo. W ogole super, ze Wlosi maja w ten sposob az 3 ciekawe pary!


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#21

Post autor: blue cat »

Zjawisko dawno niewidziane - polska para sportowa na JGP:

Wiadomo, że tu jest jeszcze kupa pracy do wykonania, ale trzymam kciuki, niech się rozwijają.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#22

Post autor: yenny »

Może nawet trochę więcej niż kupę ;-) bo para i nienajmłodsza do tego, ale trzymam kciuki. Brawo za muzykę.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#23

Post autor: mat »

Dzisiaj widziałem "w realu" przejazdy par tanecznych w cyklu Gran Prix Juniorów i zwłaszcza dwie pary miały dobre występy:


Przy czym ci Japończycy są w rzeczywistości baaaardzo filigranowi... na video tego tak nie widać.



W przypadku par tanecznych juniorski trzeba przyznać, że sporo par dojrzale jeździ i warto je od czasu do czasu śledzić. Wcześniej byłem do nich trochę sceptycznych ale ma racje Magda Tascher, mówiąc że "juniorzy w łyżwiarstwie to coś więcej niż zwykli juniorzy".


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Grand Prix/Challenger

#24

Post autor: kasik8222 »



kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Grand Prix/Challenger

#25

Post autor: kasik8222 »



Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#26

Post autor: mat »

Kurakowej ten SP jak dla mnie nie wyróżnia się czymś szczególnym.
--------
Dzisiaj drugi dzień zmagań par tanecznych w juniorskim Gran Prix. Kibicowałem im parę godzin, zwłaszcza naszej parze - Sofii (ładny miała krój sukienki - zwłaszcza karo na plecach) i Wiktorowi.

Czeska para miała oryginalne podnoszenie w 3m:40s - jeszcze takiego nie widziałem:


Wracając do pary polskiej. Miło mnie zaskoczyli, że po występie przyszli na trybuny podziękować kibicom za doping. Też chętnie pozowali do zdjęć takim małym dziewczynkom. Wspomniana wcześniej przeze mnie komentatorka, tym razem zapowiadała tylko pary, ale widać było (a siedziałem na trybunach akurat niedaleko niej) to co już wcześniej przypuszczałem: że ona tak bardziej woli "sportowe" łyżwiarstwo a do par tanecznych to nie ma serca. Po zapowiedzi pary tanecznej kompletnie nie interesowała się ich przejazdem, tylko cały czas bawiła się komórką. Zainteresowała się tylko parą polską i parą najwyżej sklasyfikowaną. Ogólnie atmosfera na Juniorskim Grand Prix była całkiem dobra.


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#27

Post autor: mat »

Warto jeszcze wspomnieć o parze japońskiej, która była najbardziej sprawna technicznie i widać było dużą lekkość w wykonywaniu elementów. Miała parę dobrych podnoszeń i ładny piruet w 1m45s (powolny ruch dłonią w górę i w dół). Jeśli ta utalentowana para się nie rozpadnie (a u nastolatków niestety wystarczy iskra i wszystko burzą co przez wiele lat budowali - taki "durny" wiek) to myślę, że jeszcze o tej parze kiedyś w seniorach będzie głośno. Trójka najlepszych terenów na świecie z Montrealu, która trzyma pieczę nad ich rozwojem, z pewnością im w tym pomoże.
https://www.youtube.com/watch?v=pOWOjNx230c


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#28

Post autor: yenny »

Mat, zazdroszczę możliwości oglądania na żywo zmagań. I dzięki za filmiki i relacje. Zaraz siadam do ogądania.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#29

Post autor: mat »

Tu dla zainteresowanych jeszcze bardziej szczegółowa relacja z juniorskiego GP:
https://sport.poinformowani.pl/artykul/ ... -w-gdansku
- wyjaśniła się też taka mała moja zagwozdka. Myślałem, że te wianki dla kobiet były sponsorowane przez organizatorów a tu okazuje się, że to miła fanka z Krakowa je darowała. Było przy tym sporo zabawy, bo ona podchodząc najbliżej jak się do do strefy kiss&cry, za każdym razem je rzucała osobiście wprost do rąk łyżwiarek. :)


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

Grand Prix/Challenger

#30

Post autor: mat »

Pojawiły się już nowe występy jednej z moich ulubionych łyżwiarek i wschodzącej gwiazdy wśród solistek - Isabo Levito:
SP: https://www.youtube.com/watch?v=VNOYE0AN7gQ
FP: https://www.youtube.com/watch?v=i35a558qV7w
Występ galowy: https://www.youtube.com/watch?v=rO8E875 ... 8gbGV2aXRv


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sezon 2023/2024”