Mistrzostwa krajowe

Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa krajowe

#1

Post autor: tatianalarina »

Trochę niespodzianek: w Japonii po SP solistek na drugim miejscu Mako Yamashita. We Włoszech konkurencję solistek wygrała świeżo zaimportowana Szwajcarka Sarina Joos.W Rosji srebro wśród solistów dla dotąd mało znanego Władisława Dikidży.

A wśród solistów japońskich bez niespodzianek, więc podzielę się tym megasłodkim gifem Caroliny i Stephana świętujących

https://i.redd.it/wspmtc9g028c1.gif


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa krajowe

#2

Post autor: Halka »

W Rosji Kamila na mistrzostwach kraju w Czeljabińsku zajęła 3 miejsce. Widziałam jej program dowolny i w nim widać, że stara się bardzo, wyciąga, co może ale jeździ wolno i ciężko. Sam program też nie jest szczęśliwy, dosyć trudna w odbiorze muzyka. Z jednej strony ciekawa, przynajmniej na początku, jednak później ta kompilacja różnych utworów zaczyna męczyć. Złoto dla Adelii Petrosian, natomiast srebro dla Sofii Murawiowej. Sofia wystąpiła świetnie i śmiało z takim programem wygrałaby mistrzostwa Europy a może i świata (w innych realiach oczywiście). Bardzo mnie cieszy wysokie czwarte miejsce Ksenii Sinicyny, to taka jedna z niewielu lirycznych, klasycznych łyżwiarek, które pięknie odnajdują się w baletowych kompozycjach i w ogóle mają wiele gracji. Ksenia to prostu cukrową wieszczka na lodzie.
Oglądałam też kilka par sportowych i naprawdę w tej dyscyplinie Rosja może się pochwalić. W pięknym stylu złoty medal wywalczyli Anastazja i Aleksander. W ogóle pierwszych 6 par to była dla mnie bomba. Miejmy nadzieję, że sytuacja polityczna na tyle się ustabilizuje, że będziemy mogli może w 2025 r. mieć pełniejszą konkurencję.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa krajowe

#3

Post autor: Halka »

Może link będzie chodził, piękny program Ksenii Sinicyny. Takie programy to dzisiaj rzadkość.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa krajowe

#4

Post autor: Halka »

Hej właśnie skończyły się mistrzostwa Korei .Wśród solistów zwyciężył Cha Jun Hwan. Nie wiodło mu się w tym sezonie, kontuzje go męczą, ale chłopak daje radę. Bardzo przyjemnie oglądało się też solistki. Zauważyłam taki trend, że lansuje się w seniorach dziewczyny w wieku juniorskim. Zwyciężczyni Shin Jin A ma 16 lat i chyba nie może oficjalnie reprezentować Korei na zawodach. Na tych zawodach odrodziła się w programie krótkim do tanga Jang Yuu, niestety jednak w programie dowolnym nie zdołała utrzymać dobrej pozycji. Bardzo dobrze przygotowała się do zawodów Hein Lee. Zmieniła program krótki do Beim Mir Bist di Shein i to był strzał w dziesiątkę. Pięknie też wystąpiła w programie dowolnym, w nowej sukience do kompilacji piosenek z musicalu Notre Dame de Paris. Tak właściwie dla mnie to mogła śmiało wygrać tytuł, różnice niewielkie
Brązowy medal dla młodziutkiej Kim, która w tym sezonie miała najlepsze rezultaty Wśród Koreanek.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa krajowe

#5

Post autor: Halka »


Program krótki Lee Hein.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa krajowe

#6

Post autor: Halka »

a to program dowolny Jun Hwana.

Na tym kanale (telewizji koreańskiej KBS) jest trochę występów z mistrzostw krajowych. Wszystkich jeszcze nie widziałam.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa krajowe

#7

Post autor: tatianalarina »

Po fatalnych mistrzostwach Kanady (mizerna frekwencja, zawodnicy jechali, jakby wszystko mieli w nosie, Roman co prawda dojechał w komplecie razem z łyżwami, ale potem jak zwykle wszystkim złamał serce) teraz sporo zamieszania na mistrzostwach USA. Konkurencję solistek niespodziewanie wygrała Amber Glenn po prawie że dobrym FS - 3A i wszystkie skoki w pierwszej połowie programu zaliczone, druga połowa puszczona, ale przynajmniej bez upadków, i to wystarczyło, aby wygrać z Isabeau, która się przewróciła trzy razy.

Mia Kalin skoczyła 4T (mocno niedokręconego, co prawda, ale sędziowie jakoś tego nie zauważyli), zostając tym samym pierwszą solistką amerykańską, która skoczyła quada w zawodach seniorskich. Mia co prawda według obecnych kryteriów ISU jest juniorką. Stylizacja mocno przypomina Walijewą. A propos, podobno jutro ma być werdykt w sprawie Walijewej.

Dużo filmików z mistrzostw USA można znaleźć na tym kanale, przynajmniej dopóki ich NBC nie każe zdjąć:
https://www.youtube.com/@mountainfs


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sezon 2023/2024”