zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

jak w tytule
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#16

Post autor: tatianalarina »

Szokująca wiadomość z Torunia, gdzie Axel zwolnił Sylwię Trębacką. Co będzie z parami Dowhal/Kulesza czy Polibina/Gołowisznikow, nie wiadomo.

https://www.facebook.com/sylwia.nowaktr ... R4dVaasHEl


Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#17

Post autor: yenny »

Szokujące informacja. <boisie>


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#18

Post autor: tatianalarina »

Sofia Samodiełkina po zmianie reprezentacji z Rosji na Kazachstan teraz zmienia trenera i jedzie na jazdy testowe do Arutyunyana. Mam wrażenie, że chodzi nie tylko o niewątpliwie znakomite wyniki zawodników R.A., ale też o to, aby podczas występów na zawodach międzynarodowych nie być wiązaną z facetem, którego akademia właśnie się chwaliła w mediach społecznościowych zapędzeniem personelu do wspólnego plecenia siatek maskujących "dla naszych żołnierzy".


Online
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#19

Post autor: yenny »

W zeszłym roku miałam problem z wejściem w sezon, w tym roku jest podobnie. Choroba męża i babci, plus inne problemy nie pozwalają na czytanie czy oglądanie. Bardzo mi brak łyżwiarstwa, z sentymentem wspominam czasy gdy byłam na bieżąco i jeszcze na yt "czesałam" wszystko co popadnie.
Tym bardzej cenne dla mnie są informacje które tu piszecie. <buzki> Bardzo dziękuję


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#20

Post autor: Halka »

Ten sezon powoli się zaczyna, pojawiły się w sieci nagrania z Lombardia Trophy jak i też z jazd testowych łyżwiarzy z Rosji. Niewiele widziałam, na razie brak czasu w buszowaniu w sieci, ale na razie przykuł moją uwagę program dowolny Kaori i jej nowa blond fryzura. Bardzo dobrze też zaprezentowała się jak na tę część sezonu japońska para sportowa, po upadku w podnoszeniu potrafili się podnieść! Brawo!


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#21

Post autor: Halka »

Jeszcze ma piękny program dowolny Amber Glenn, skoczyła czystego potrójnego Axla i wygrała zawody.


melancholia
Posty: 6
Rejestracja: 8 miesięcy temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#22

Post autor: melancholia »

Halka pisze: 1 miesiąc temu Ten sezon powoli się zaczyna, pojawiły się w sieci nagrania z Lombardia Trophy jak i też z jazd testowych łyżwiarzy z Rosji. Niewiele widziałam, na razie brak czasu w buszowaniu w sieci, ale na razie przykuł moją uwagę program dowolny Kaori i jej nowa blond fryzura. Bardzo dobrze też zaprezentowała się jak na tę część sezonu japońska para sportowa, po upadku w podnoszeniu potrafili się podnieść! Brawo!
te testowe jazdy w Rosji potwierdziły moje przekonanie, że Trusova nie miała nigdy nic do zaoferowania poza quadami.
a jeśli chodzi o nowy sezon to polecam juniorskie grand prix - wielu młodych, wspaniałych zawodników, mam wrażenie, że pod wieloma względami ciekawszych niż mnóstwo seniorów.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#23

Post autor: Hortensja »

Halo halo, a o strojach Guignard/Fabbri nikt nie napisze? <rotfl>


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#24

Post autor: mat »

Sezon powoli się rozkręca i już kilka przejazdów wpadło mi w oko, np:

Leah Neset & Artem Markelov | Lombardia Trophy 2024 FD【My Love Will Never Die】

- oni wygrali w zeszłym sezonie finał grand prix juniorów. Już wtedy mieli bardzo dobre przejazdy a teraz przeszli do seniorów i nie obniżyli poziomu, przynajmniej w FD. Już od dawna trzymam za nich mocno kciuki.

Alisa Efimova/Misha Mitrofanov SP Nebelhorn Trophy 2024.
Jak miło, że Alisa powróciła na dobre i z nowym partnerem mam wrażenie, że jeździ dużo płynniej. Podoba mi się ich SP, bo taki taneczny choć to para sportowa, ponadto efektownie i pięknie się kończy.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#25

Post autor: tatianalarina »

Hortensja pisze: 1 miesiąc temu Halo halo, a o strojach Guignard/Fabbri nikt nie napisze? <rotfl>
Ale masz na myśli te z RD czy FD?


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#26

Post autor: tatianalarina »

też obejrzałam tylko mały wycinek Lombardia Trophy, głównie medalowe solistki i solistów. To takie małe/wielkie zawody, bo niby nie tak prestiżowe jak GP, widzów na trybunach chyba mniej niż u nas na Warsaw Cup, ale z drugiej strony to nieoficjalne otwarcie sezonu seniorskiego i dużo topowych zawodników traktuje je jako okazję do premiery nowych programów. Bardzo cieszy mnie dobry wynik Amber Glenn, która ma wszystko, aby wygrywać - siłę, pracowitość, talent - tylko ciągle nerwy ją zżerały. Wspominała w jakimś wywiadzie, że całe lato pracowała z neuropsychologiem i oby ta współpraca dawała dalej takie owoce. Czarnym koniem tych zawodów okazała się debiutująca w seniorach Sarah Everhardt, podopieczna Tatiany Malininy.





Z solistów mało kogo zapamiętałam poza saltem Ilii (reszta programu wydała mi się dosyć chaotyczna) i bardzo doszlifowanym FS Yumy.

A tu już się zaczyna druga część premier, czyli Nebelhorn. Zakochałam się w tym programie Levito, nie tyle nawet ze względu na wykonanie, ale cały "package" - muzyka, sukienka <zakochany> . To jej pierwszy program, który tak idealnie jej leży jak te długie czarne rękawiczki.



Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#27

Post autor: Hortensja »

tatianalarina pisze: 1 miesiąc temu
Hortensja pisze: 1 miesiąc temu Halo halo, a o strojach Guignard/Fabbri nikt nie napisze? <rotfl>
Ale masz na myśli te z RD czy FD?
Mam na mysli te kosmiczne roboty z FD. Slyszalam ze to zdaje sie jakies ich wczesniejsze kostiumy i byc moze to tylko na poczatek sezonu, ale damn! No zle to wyglada. Oni dla mnie sa taka para ze nie powinni probowac byc cool, bo wychodzi kiepsko. Bardzo ich lubie, ale mam wrazenie, ze troche maja pod gorke, nie sa za bardzo doceniani przez srodowisko wiec powinni bardzo uwazac na takie wlasnie niby drugorzedne decyzje.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#28

Post autor: tatianalarina »

No to jest recycling ich programu galowego z ubiegłego sezonu - te same kostiumy, początek programu i ogólny koncept, że są oboje robotami. Tez mi to się za bardzo nie podoba i nie wiem, co nimi kierowało - może za bardzo sobie wzięli do serca opinię, która gdzieś tam krąży, że są najlepszą obecnie jeżdzącą parą taneczną pod względem technicznym, ale trochę nudnawą? Ale odgrzewanie ubiegłorocznych kotletów to nie droga, aby udowodnić swoją oryginalność, zwłaszcza że program galowy po odarciu go z tych popisowych żartów ciekawszy się nie zrobił.

Klip Isabeau widzę, że już zdjęty, więc wklejam go jeszcze raz.


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#29

Post autor: mat »

Wczorja na JGP Solidarity Cup bardzo dobrze pojechała technicznie Mao Shimada, zwłaszcza FS,
zdobywając łącznie za dwa programy niecałe 100 punktów więcej od naszej najlepszej zawodniczki - Noelle Streuli.
To jest deklasacja. Noelle miała ładną czarną sukienkę w FS i prezentowała się niczym
"jaskółka czarny sztylet". Jednak zaliczyła upadek i ogólnie nie była z siebie zadowolona.
Po prezentacji wyników w programie dowolnym popłakała się. Jest bardzo ambitna, wrażliwa i emocjonalna.
Tego jej płaczu poniższe video nie uchwyciło. Dużo osób ją wspierało, na czele z prezesem polskiego związku łyżwiarskiego - panem Jackiem.
Inna nasza sympatyczna zawodniczka Julia Kasprzyk niestety technikę skoków ma fatalną: dłuuuuuuuugi woooolny najazd kończący się często "motylem" lub upadkiem. Przykro było to oglądać.

Dzisiaj ładnie pojechała nasza para taneczna: Sofiia DOVHAL i Wiktor KULESZA. Na początku FD mają dość trudne podnoszenie (dziwie się, że takie podnoszenie w ogóle jest dozwolone w tańcach). Oba ich tegoroczne programy w moim odczuciu są bardziej dojrzałe w porównaniu do ubiegłorocznych, a w FD dużo bardziej zwracali uwagę na akcenty muzyczne. Sofia pięknie prezentuje się na lodzie. Czasami mam wrażenie, że przydałby się jej bardziej "stabilny" i silniejszy partner. Dostali bardzo dużo różnych maskotek i prezentów - z ponad 40'ci (kamera pokazała tylko prawą część lodowiska ale równie dużo pluszaków było po lewej stronie). Ogólnie miałem wrażenie, że tańce publiczność najbardziej żywiołowo odbierała, potem pary sportowe i na końcu solistki. Nie wiem jak soliści byli przywitani bo nie oglądałem.

Noelle Streuli FS:


Mao Shimada FS (technicznie wyśmienicie):


Sofiia DOVHAL i Wiktor KULESZA FD:


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#30

Post autor: tatianalarina »

To pierwsze podnoszenie Sonii i Wiktora jest super efektowne, ale na granicy legalności. Chyba chodzi o to, że jeżeli wysokie podnoszenie nie jest "wytrzymane", tylko płynnie zaraz przechodzi w następną pozycję, to jest dozwolone. Ale w trakcie zawodów różne rzeczy się dzieją i z łyżwiarzami, i z panelem technicznym, który raz zakłada okulary, a raz je gubi. Tutaj już Sonia i Wiktor dostali jeden punkt odjęcia za przeciągnięcie tej całej kombinacji. Jak następnym razem panel techniczny uzna, że Wiktor opuścił ją o ułamek sekundy za późno albo za bardzo wyprostował ręce, to już będzie -2 punkty. Nie bez powodu Barbara Fusar-Poli nie rozstaje się ze stoperem.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sezon 2024/2025”