zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

jak w tytule
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#46

Post autor: yenny »

I mnie bardzo się ten program podoba. Sporo jeszcze w nim niedociągnięć ale ma potencjał <okok>


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#47

Post autor: kasik8222 »



Katia jeździ wolno, przyciężko, dużo stania w miejscu, min, pozowania, mało takiego naturalnego "flow". Tracę już wiarę, że pokaże swoją inną stronę, że się wyrobi, a konkurencja nie śpi.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#48

Post autor: Halka »

Mnie się Koty podobają, ten program ma potencjał. Katia musi pracować nad formą, bo widać długie najazdy do skoków za wolną jazdę do elementów, ale mnie się ten program podobał. Po prostu wiele przed nią, ale i kostiumy, i prezentacja są bardzo dobre. Na razie nie powalamnie Leona ani Anastasia Gubanova, której współczuję, bo szkalują ją w internecie z zazdrości, że w porę zmieniła sportowe obywatelstwo. W porównaniu z zeszłym rokiem bardzo rozwinęła się Kim Cheyong. Ona na ten moment podoba mi się najbardziej. Co do Europejek, to ciekawi mnie, co na ten sezon przygotowała Nina Penzaroni.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#49

Post autor: yenny »

Program jako całość sam w sobie nie jest zły, choć szczerze mówiąc pierwsza połowa niespecjalnie mi się podoba. Widzę go bardziej jako program na galę niż zawody. No i Katia faktycznie ciężko i powoli sunie po lodzie, dużo się ślizga i pozuje by złapać oddech i dojechać do końca. Strój ok, ale te uszy ... <zalamka> Niech je zdejmie, az takiej dosłowności niekoniecznie tu potrzeba.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#50

Post autor: mat »

Mimo, że nie przepadam za takimi baaaaardzo drooooobniutkimi łyżwiarkami (gdzie zastanawiam się czy to na pewno jest pokaz seniorki, bo bardziej do juniorek pasuje), to mimo wszystko Chaeyeon KIM zwróciła moją uwagę już w zeszył sezonie zwłaszcza ubiorem - takim wielkim krzyżem na piersiach i ogólnie miałem wrażenie, że ma dziewczyna talent i wrażliwość artystyczną. W tym roku to tylko potwierdza swoim programem krótkim. Jeździ bardzo płynnie, skoki wykonuje z łatwością (jakby to ją nic nie kosztowało), ma też ciekawą choreografię.

Oficjalna kamera:
Chaeyeon KIM(KOR) Short Program 2024 Shanghai Trophy


Ten sam występ nagrywany nieoficjalną kamerą (z trybuny) ale w bardzo dobrej jakości:
Chaeyeon KIM (Chae-yeon) SP 2024-10-10 2025



Występ w zeszłym sezonie:
Chaeyeon KIM (KOR) | Women Free Skating | Skate Canada 2023


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#51

Post autor: Halka »

Zgadzam się, Cheyong Kim bardzo się poprawiła w tym sezonie. Jeździ pewnie, wyraziście i ma kontakt z publicznością. Tak mi się wydaje. Oglądałam sobie trochę występów z memoriału Denisa Tena i cieszy mnie, że Anastasia Gunabova bardzo ładnie się zaprezentowała i wygrała zawody. Wklejam program krótki do nietypowej, trochę niepokojącej wersji przeboju Abby Money, Money. Ledwo poznałam tę piosenkę...



Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Skate America

#52

Post autor: tatianalarina »

Skate America zaczęło się w cieniu kolejnego skandalu - na kilka dni przed nim wycofała się amerykańska para taneczna Flores/Desyatov, po czym się okazało, że Desyatov został zawieszony na razie bezterminowo przez SafeSport, śledztwo trwa. Flores/Desyatov są małżeństwem od dwóch lat, a przy tej okazji zauważono dziwną prawidłowość w ich klubie w Colorado Springs, gdzie trenują również Neset/Markelov i Yi/Savelev. Wszyscy ekstremalnie młodzi (dziewczyny w momencie ślubu nie miały jeszcze 20 lat), wszyscy partnerzy z dawnego ZSRR i jak na razie bez obywatelstwa amerykańskiego.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#53

Post autor: Halka »

Cóż łyżwiarstwo figurowe jest bogate o skandale, łącznie z tymi "grubymi" o molesting. Teraz przecież była niedawno dyskwalifikacja zawodnika z pary kanadyjskiej za sprawę z 2012 r., a ja śledzę trochę sprawę Lee He In, bo mam nadzieję, że sprawa się dla niej skończy w miarę dobrze i że będzie miała szansę wrócić do sportu. Zawodniczka tłumaczy się,że wszystko odbyło się za obopólną zgodą i w ogóle wygląda na to, że po prostu była to libacja na treningu... nie wiem.. podobno rodzice tego chłopaka nie tolerowali ciut starszej koleżanki i to oni rozdmuchali tę sprawę. Do takiego tłumaczenia z koreańskiego dotarłam. "Zapomniał wół kiedy cielęciem był"

Zawody Skate America. Właśnie oglądałam facetów i naprawdę, bardzo mnie cieszy że odrodził się Kevin Amoz! Wygrał program dowolny z Ilią! Ilia nie zawiódł, tym razem nie było 4 A, ale ten program z zawodów na zawody mi się coraz bardziej podoba. Jedyne, co do mnie nie przemawia, to momentami za bardzo krzykliwa muzyka. Podobał mi się też Kiao Mura, taka klasyka w żywym wydaniu bardzo mi pasowała. Do tego jego niepretensjonalny i pasujący kostium też. W ogóle cała 6- tka była na bardzo wysokim poziomie. Denis próbował skoczyć 4S, bez sukcesu, ale reszta była na bardzo wysokim poziomie. Bardzo żywiołowa Bajaderka (mój ulubiony balet). Dziewczyny do nadrobienia, ale wygrała Wakaba!


Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

zaczynamy sezon 2024/2025 - plotki i nowinki

#54

Post autor: golew »

Ja właśnie skończyłam nadrabiać Skate America. Dla mnie to pierwsze spotkanie ze wszystkimi zawodnikami i ich programami, więc miałam kilka niespodzianek.

Przede wszystkim zapamiętam czerrrrrrrwone suknie :) Madison w RD, Lilah w dowolnym i Niny Pinzarrone. No i strój do Diuny u Olivii Smart.
Widać, że to pierwsze duże zawody, bo nawet niektórym z najwyższej półki zdarzały się potknięcia, nawet takie dawno nie oglądane jak błąd w spirali śmierci.

Kevin - szacun! Obie części bez błędów i to na naprawdę dobrym poziomie. Oby się to przeniosło na dalszą część sezonu.
Ilia - gdy dołoży to wszystko co ma zaplanowane, to chyba nie będzie mocnych na niego. Bardzo fajna ta bluza w shorcie, mila odmiana od "baletowych" strojów.

Idę się delektować galą.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sezon 2024/2025”