Pary sportowe - program krótki

Rosja, Sochi, 6-20.02.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

alex
Posty: 17
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

Pary sportowe - program krótki

#1

Post autor: alex »

Indywidualnych konkurencji czas zacząć. To już dziś! Trzymam ogromne kciuki za wszystkie pary, ale w szczególności za Ksenię Stołbową i Fiodora Klimowa. Ta para w tym sezonie w moim odczuciu zrobiła ogromny postęp, ich programy są ciekawe, z trudnymi elementami i myślę, że można śmiało stwierdzić, iż w niedalekiej przyszłości będą rosyjską jedynką w parach sportowych, chyba, że Volosozhar/Trankov nadal będą jeździć.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#2

Post autor: Poice »

Kolejność startowa

Najciekawsze pary:
13. RUS Ksenia STOLBOVA/Fedor KLIMOV
14. CAN Meagan DUHAMEL/Eric RADFORD
15. GER Aliona SAVCHENKO/Robin SZOLKOWY
16. ITA Stefania BERTON/Ondrej HOTAREK
17. RUS Tatiana VOLOSOZHAR/Maxim TRANKOV
18. RUS Vera BAZAROVA/Yuri LARIONOV
19. CHN Qing PANG/Jian TONG
20. CAN Kirsten MOORE-TOWERS/Dylan MOSCOVITCH

D/R mogą mieć ciężko, jeżeli S/K pojadą świetny program...Później S/S - ciekawe jak zostanie odebrana przez sędziów ich Różowa Pantera. V/T mają dobrą pozycję startową, gdyż będą już wiedzieć jak pojechali S/S. Ciekawe jak wytrzymają presję P/T....
Zapowiada się interesująco!


aniezka
Posty: 2
Rejestracja: 10 lat temu

#3

Post autor: aniezka »

Link do nowego SP S/S: (nagranie z treningu)


Awatar użytkownika
shahar
Posty: 56
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#4

Post autor: shahar »

Jest jeszcze druga para chińska Peng/Zhang, która może być wysoko. Program krótki na 70 pkt i pewnie moje typowanie pójdzie na drzewo :)


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#5

Post autor: Svietka »

Stolbova/Klimov - bardzo pewnie i dobrze pojechany program. Momentami miałam wrażenie, że to jedzie para taneczna, dobrze interpretowali te rytmy. Rzeczywiście zrobili duży postęp.

Megan i Eric - też super. Ciekawy choreograficznie program, ładne i nietypowe połączenia.

Niemcy - niezbyt lubię powroty, ale chyba dobrze zrobili powracając do pantery. Flip był cudowny. Program przyjemny w odbiorze, z żywiołową reakcją publiczności.

Włosi słabiej, niż w drużynówce, a szkoda :(

No, przed nami ostatnia grupa, zapowiada się ciekawie ;)


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#6

Post autor: Svietka »

Zastanawiam się, jak poradzą sobie V/T. Czy wytrzymają presję? No i co zrobią PangTongi ;)
Kasik, czy oglądasz to na żywo?


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post autor: yenny »

Nie oglądałam wszystkich bo bez przerwy na tvp sport lecą reklamy :18:
Z programu Stolbowej i Klimova widziałam tylko końcówkę, ale to co widziałam bardzo mi się podobało. Fajnie też jechali Niemcy, ale miałam nerwa. Super, ze im się udało, choć nie lubię powtórek programów. Aliona chyba na początku była zdenerwowana, przyjemnie się ją oglądało po programie, taka zrelaksowana. I choć program nie powalał, to naprawdę było ok.
O dziwo dziś podobał mi się sp Megan i Erika, bo już nie było jazdy od elementu do elementu tylko było to spójne i ciekawe.
Szkoda Hotarków, sporo błędów się wkradło.

I plisss, zabierzcie tych co komentują łf. To jakiś koszmar! Po prostu słuchać nie mogę, już wolałabym ciągłe "Karolajna, multo bene" przez cały czas - niezależnie kto by jechał :roll:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#8

Post autor: rzepecha »

http://debilizator.tv/pervyi_kanal/big/ trochę późno, bo ostatnia już grupa, ale bez reklam i z komentarzem Moskviny


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#9

Post autor: holloko »

Na stronie tvp sport są transmisje wszystkich konkurencji, bez komentarza i bez reklam.

http://sport.tvp.pl/soczi/13895880/wideo

:)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#10

Post autor: yenny »

Dzięki, jestem jednak skazana na tv, mam za wolny net.

Wyniki. Hmm, co prawda dziś Tania i Maks niemal mnie porwali, bo pojechali cudnie, z werwą i w ogóle super, ale 5 pkt przewagi to za dużo. 2-3 byłoby ok, 5 z haczykiem to już przesada. niemniej podobali mi się bardziej niż Aliona z Robinem.

Cieszy 3miejsce Stolbowej z Klimowem, bo coraz bardziej ich lubię, wyrastają na moich ulubieńców.
Dziwi 4 miejsce Pangtongów, bo na to bardziej zasługują Megan i Eric.
Co do reszty nie mam większych zastrzeżeń.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#11

Post autor: ivi »

Według mnie laika, kolejność powinna być następująca:


1. Tatiana VOLOSOZHAR/Maxim TRANKOV
2. Aliona SAVCHENKO/Robin SZOLKOWY
3. Ksenia STOLBOVA/Fedor KLIMOV
4. Kirsten MOORE-TOWERS/Dylan MOSCOVITCH
5. Meagan DUHAMEL/Eric RADFORD
6. CHN Qing PANG/Jian TONG


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#12

Post autor: olcia »

Bardzo wysoki poziom i to cieszy. Sędziowie nie popłynęli zbytnio co też cieszy. Aliona i Robin zawalili spiralę, dostali tylko poziom 2, to tłumaczy aż taką różnicę punktową. Ksenia i Fedor byli fantastyczni, to moi faworyci do brązu. Ta para ma olbrzymi potencjał patrząc na ich wiek. Kanadyjczyków dałabym przed Chińczykami chociaż różnica nie jest zbyt duża, a D/R też mieli jakieś tam usterki. Niestety fatalnie Hotarki, szkoda w szczególności tego twista. Szczerze powiedziawszy spodziewałam się że sędziowie polecą totalnie i dadzą Tani i Maxowi z 85, dobrze wróży to na kolejne zawody indywidualne. W TE rozluźnieni widać byli nie tylko zawodnicy ale także sędziowie. Co do Pangtongów to widzę że w protokole zaznaczony jest 3T<, wydawało mi się że ona skoczyła 2T, ale to z kolei tłumaczy punktację.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#13

Post autor: Haley452 »

Ależ fenomenalnie pojechały pary sportowe! Wymarzony wieczór olimpijski! Bardzo mało błędów, wszyscy się spięli na maksimum i naprawdę przyjemnie się taką rywalizację oglądało ok2
Wyniki też raczej odpowiadają temu, co się działo na tafli. Oczywiście moje typowanie szlag trafił :P

Zabiję TVP za niepokazanie S/K, bo końcówka była fenomenalna! Moja współlokatorka-łyżwiarski laik, była nawet tym małym kawałeczkiem zachwycona. Byłoby super, gdyby stanęli na podium.

D/R dobrze, ale mnie porwał short M-T/M, szkoda, że nie udało im się pokonać kolegów z reprezentacji. No i szkoda, że ich FS nie jest równie porywający.

S/S - ponowny zachwyt mojej współlokatorki, bardzo jej się spodobała ekspresja Aliony. Niemniej faktycznie położyli spiralę. Ale uważam, że twista wykonali lepiej niż zazwyczaj i oceniłabym go na więcej niż +1. Flip nie z tego świata, robił nawet większe wrażenie niż rittberger V/T.
Niemniej V/T zdecydowanie najlepsi, Maksim był fenomenalny. Zgadzam się z Yenny - niemal mnie porwali ;)
no i sprawdza się to, co mówiłam - duże prowadzenie po SP i teraz w dowolnym mogą sobie pozwolić na kilka błędów. Nic im już raczej nie odbierze złota.

Pantongi jak zwykle mnie nie porwali, ale i tak myślałam, że sędziowie z przyzwyczajenia postawią ich na 3., więc bylam miło zaskoczona.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#14

Post autor: Svietka »

V/T dostali tu o 0,19 punktu więcej niż za short na ME, także nie jest to aż taka kosmiczna ocena. Choć niewątpliwie jest to przewaga trudna do dogonienia. Ale dzisiaj pojechali dobrze, mam wrażenie, że na początku byli spięci, zwłaszcza Tatiana, tak mi się wydawało, że ma przestraszone oczy. Ale już pod koniec występu Max się tak fajnie uśmiechał ;)


alex
Posty: 17
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post autor: alex »

Tatiana rzeczywiście miała w oczach jakieś przerażenie i nerw:) Jak zrobili na nią zbliżenie to nawet zastanawiałem się przez moment czy nie będzie jakiejś katastrofy. Niemniej jednak piękny i bezbłędny program. Sędziowie ocenili go jak dla mnie sprawiedliwie. Savchenko/Szolkowy -hmm - dwojakie uczucia. Bardzo lubię tę parę i uważam, że stać ich, co nie raz pokazali, na bardziej poważne interpretacje niż mizdrzenie się i robienie głupich minek w oczorażącym różowym kostiumie. Ten program nie przemawia do mnie, gdyż to nie ich poziom interpretacyjny. Wystarczy przypomnieć sobie choćby ich Listę Schindlera... Podsumowując oceny zasłużone, zaważyła spirala śmierci i niepewne lądowanie po 3T u Robina. Najbardziej cieszę się jednak z wspaniałego występu Stolbova/Klimov. Ta para jest fenomenalna. Ksenia po prostu wulkan energii i pod względem artystycznym niezwykle wyrazista, taka kocica z pazurem. I pomyśleć, że parę miesięcy temu można było sobie z nią spokojnie pogadać na Torwarze i podziwiać ich występ na Warsaw Cup:) Nie rozumiem natomiast 4. miejsca Chińczyków. Wyraźnie niedokręcony skok i program jak dla mnie bez emocji. Jadą na wieloletniej reputacji.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ZIO - Sochi 2014”