Pary sportowe - program krótki

Rosja, Sochi, 6-20.02.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post autor: kasik8222 »

Witam wszystkich po 12 godzinnej zmianie w pracy plus nadgodziny tired
Nic nie widziałam, nic nie wiem i nie mogę sie wypowiedzieć o najbardziej interesującej mnie konkurencji :-/ chociaż widzę po opisach, że dobrze jest. Tylko gdzie ja bidulka znajdę teraz jakiegoś linka??? Help bo nie przeżyję.
Jeżeli wierzyć wpisom forumowiczów goldenskate, którzy oglądali rosyjskojęzyczny dokument o V/T to potwierdzili wreszcie, że są razem w życiu prywatnym. Ponoć Tatiana zerwała ze Stasem pół roku zanim Max zerwał ze swoją ówczesną dziewczyną. Matka Maxima ponoć twierdzi, że Tatiana ma na niego zbawienny wpływ (co widać chyba na każdym kroku). No i fajnie tylko bardzo proszę wreszcie czysto "JCS". A jak tam "Pantera"? S/K zrobili gigantyczne postępy, czapki z głów. W tym sezonie cofam wszystko co o nich jeszcze rok temu mówiłam.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#17

Post autor: olcia »

kasik ja również szukam linka, ale jak na razie nic nie mogę znaleźć, prawdopodobnie wrzucą kiedyś tam na stronę tvp. Chciałabym jeszcze raz obejrzeć najlepsze pary na spokojnie. Ciekawe rzeczy piszesz o tym dokumencie na Rosyjskiej tv.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#18

Post autor: ivi »

Jeżeli wierzyć wpisom forumowiczów goldenskate, którzy oglądali rosyjskojęzyczny dokument o V/T to potwierdzili wreszcie, że są razem w życiu prywatnym.
Ja widziałam ten dokument. Rzeczywiście są parą.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#19

Post autor: olcia »

kasik na stronie http://sport.tvp.pl/soczi/13022800/lyzwiarstwo-figurowe jest cały program krótki par sportowych.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#20

Post autor: rzepecha »

Laski, póki co mogę poratować tylko takim linkiem, jakość nienajlepsza, ale przynajmniej szybko :)
http://vk.com/video28553493_167524157

O, widzę, że Olcia znalazła szybciej i w lepszej jakości :)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#21

Post autor: kasik8222 »

Podziękowała. Jutro czeka mnie "powtórka z rozrywki" (piękny grafik na igrzyska mi się trafił :-/ )i wdzięczna będę za kolejne linki ;) Kto jest zainteresowany to w temacie V/T link do dokumentu o moich ulubieńcach.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#22

Post autor: olcia »

Zabieram się za oglądanie dokumentu, szkoda tylko że nic nie zrozumiem.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#23

Post autor: Haley452 »

Czy oglądając filmiki na stronie TVP też Wam ucieka ostrość na długie momenty? Przez moment mam cudowną jakość, a za chwilę wszystko jest rozmyte. I tak cały czas.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
marta280189
Posty: 47
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24

Post autor: marta280189 »

Dzięki za link :) Ja też niestety dzisiaj nic nie obejrzałam nie miałam czasu na szczęście jutro już będzie ok też szukałam, ale nie mogłam znaleźć. Myślałam, że Volososzhar Trankov dadzą 90 pkt, ale na szczęście nie, pewnie wygrają. Cieszy mnie 3 miejsce Stolbova Klimov dla mnie to najlepsza z par rosyjskich bardzo podobali mi się w drużynówce. Co do niesamowitej informacji , że Volosozhar i piękny Trankov są parą cóż pewnie zaraz mnie tu zlinczujecie, że jestem staromodna, ale dla mnie to nienormalne, żeby były narzeczony, z którym planowałam ślub był moim trenerem i razem w trójkę spędzać czas i zawsze te trzymania za kolano obydwóch :) Może jeszcze Mororozv i Trankov wymieniają się różnymi spostrzeżeniami na temat Tatiany :mrgreen: . No dla mnie Moda na sukces, ale to nie pierwszy taki przypadek w łyżwiarstwie więc dziwić mnie to tak nie powinno.Co raz więcej romansów, rozwodów itp.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#25

Post autor: holloko »

Niestety nie mam czasu na jakąś konstruktywną wypowiedź (dopadła mnie wiedźma-sesja, jutro i pojutrze egzaminy), wiec tak krótko:
Jestem pod wielkim wrażeniem poziomu zawodów, cała pierwsza dziesiątka pojechała czysto, poza Hotarkami wszyscy o wiele lepiej niż w drużynowym, więc wrażenie festynu i treningu jednak nie wzięło się znikąd ;)
I ulga! Nie mam żadnych zarzutów do sędziowania, do protokołów nie patrzyłam i pewnie można by się do czegoś przyczepić (jak zawsze :P ), ale ogólnie jest ok. Przewaga V/T nie pozostawia dużego marginesu na błędy w LP, to dobrze :)

Różowa pantera fajna, z pazurem, robi o wiele lepsze wrażenie niż ich poprzedni short, ale niestety miałam wrażenie niedopracowania, zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę, montaż był trochę dziwny chwilami (zmiana muzyki i kilka sekund ciszy podczas piruetu). Poza tym Aliona nie ma litości dla widzów, moje oczy ten róż zapamiętają na dłuuugo :P

Poza tym: ujęli mnie Stolbova/Klimov i nie miałabym nic przeciwko gdyby dostali brąz :) , fajna energia James/Cipres, Moore-Towers/Moscovitch ciekawi ale brakuje im trochę płynności, Pang/Tong mnie w sumie pozytywnie zaskoczyli, tyle osób narzeka na nich, spodziewałam się robotów na lodzie ;) , a jeśli chodzi o dół stawki to podobali mi się Davidovich/Krasnopolski, robią duże postępy i będą z nich ludzie :)

A Duhamel/Radford są chyba jedynymi łyżwiarzami, których ocena za transistions jest wyższa niż za pozostałe komponenty :P

Liczę bardzo jutro na Wasze relacje, akurat złośliwie podczas LP mam egzamin (chociaż na koncówkę powinnam zdążyć :) ).
ale dla mnie to nienormalne, żeby były narzeczony, z którym planowałam ślub był moim trenerem i razem w trójkę spędzać czas i zawsze te trzymania za kolano obydwóch :)
To faktycznie szalone, ale rozstanie się w zgodzie i utrzymanie przyjacielskich relacji jest możliwe ;) A trzymanie za kolano to też nie jest takie nie-wiadomo-co, w koncu wszyscy po występach się ściskają i całują ze sobą i z trenerami.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#26

Post autor: rzepecha »

To pewnie nie będzie nic zaskakującego, jeśli powiem, że moim zdaniem S/S przegrywają zdecydowanie za dużo z V/T. Nie chciałam pisać na gorąco, ale zupełnie zdania nie zmieniam.
Nie mam problemu z prowadzeniem V/T, ale tu powinno być znacznie, znacznie bliżej.

Chcę też zwrócić uwagę na to, że różnica w PCS w programie dowolnym z uwagi na współczynnik wzrośnie dwukrotnie. S/S zostali wyłączeni z walki o złoty medal, zgodnie z przewidywaniami V/T tylko sami mogą go sobie odebrać, a i o to musieliby się starać ;)

Mam wrażenie, że ich oceny były dość przytrzymane, po to by ewentualnie trzymać V/T blisko, gdyby coś zawalili.
Kurczę, to nie są tylko różnice w PCS (w każdym segmencie), ale i w ocenie technicznej. Takie samo GOE za piruet? U V/T jest to naprawdę słaby element, S/S mają i lepszą prędkość, i pozycje. Fllip Aliony nie tylko w bazowej ma więcej niż loop, ale na pewno nie jest też gorzej wykonany (to powinno mieć trójki od góry do dołu). Mam też wrażenie, że nikt nie zwraca uwagi na najazdy do skoków skakanych synchronicznie, są one krótsze i szybsze u Niemców.

Wiem, że mocno sympatyzuję z S/S i nie mogę być obiektywna, choć staram się też nie być zaślepiona, ale wydaje mi się, że naprawdę trochę ignoruje się te niuanse, które wykonują S/S na rzecz ogólnego wrażenia jakie sprawiają V/T.
Żeby było jasne, V/T to świetna para, z niesamowitymi elementami (choć ja się będę o ten piruet parowy dopominać ;)), tyle że wg mnie wcale nie odbiegająca tyle od Niemców, kiedy oba zespoły jadą czysto, dobre programy. A dzisiaj tak było.

Na niekorzyść S/S muszę przyznać, że sami sobie nagrabili trochę u sędziów z tym potrójnym akslem i całym sezonem zmian i kombinacji. Taka niestabilność nie wpłynie nigdy dobrze na ocenę.

A skoro o skokach była już mowa to najlepsze umiejętności ma chyba Ksenia Stolbova. Cudo, cudo, wysoko, szybko, z wyjazdem na pół lodowiska przy świetnej prędkości. Ich sbs są rewelacyjne.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#27

Post autor: Haley452 »

rzepecha pisze:Na niekorzyść S/S muszę przyznać, że sami sobie nagrabili trochę u sędziów z tym potrójnym akslem i całym sezonem zmian i kombinacji. Taka niestabilność nie wpłynie nigdy dobrze na ocenę.
Tak, to trochę tak samo jak z V/M - cały sezon problemów i niestabilności to co się dziwić, że sędziowie patrzą na Meryl i Charliego bardziej przychylnym okiem.

Ale szkoda mi Aliony i Robina, tak strasznie chciałam, żeby im się udało, a oni też mieli w tej swojej karierze strasznego pecha - przed IO 2010 i 2014 byli na szczycie aż tu nagle pojawia się inna para, która zabiera im złoto IO sprzed nosa. Fakt, że w 2010 sami je sobie odebrali, ale mimo wszystko być tyle razy mistrzem świata, a nie móc zdobyć złota IO... tak samo jak Irina i Michelle, tak samo jak Małysz.
A skoro o skokach była już mowa to najlepsze umiejętności ma chyba Ksenia Stolbova. Cudo, cudo, wysoko, szybko, z wyjazdem na pół lodowiska przy świetnej prędkości. Ich sbs są rewelacyjne.
Mnie się generalnie bardzo podoba, że pary sportowe zaczynają skakać naprawdę trudne sbs! a to lutz, a to trójkombinacja, a już najbardziej powala mnie to 3-3 Francuzów. I pomyśleć, że jak zaczynałam oglądać łyżwiarstwo skoki podwójne były na porządku dziennym!


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#28

Post autor: kasik8222 »

Haley, konkurencja się jeszcze nie skończyła a ty się wypowiadasz jakby było "po ptokach". "JCS" sprawia V/T większe trudności. O "Maskaradę" jakoś nigdy nie drżałam, a o "JCS" to i owszem...
Co będzie to będzie, ja nic nie poradzę, za V/T nie pojadę, ale mam nadzieję, że zasłużą na swój złoty medal i obędzie się bez wałków.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#29

Post autor: Haley452 »

Kasik po pierwsze - nie sądziłam, że ktoś odpisze o tej godzinie ;) po drugie już raczej jest po ptokach i muszę zacząć oswajać się z tą myślą, żeby mnie aż tak nie dobiła ;)

mam wrażenie, że V/T już wyczerpali limit błędów na ten sezon i pojadą idealnie. Też mam nadzieję, że zasłużą na swoje złoto.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#30

Post autor: rzepecha »

Haley452 pisze:Tak, to trochę tak samo jak z V/M - cały sezon problemów i niestabilności to co się dziwić, że sędziowie patrzą na Meryl i Charliego bardziej przychylnym okiem.
V/M cierpią na brak równości, wg mnie nie są obecnie w formie. Nadal są świetni, bo zawsze tacy będą, ale nie wyglądają, jakby byli w formie. A problemy z niestabilnością, zaryzykowałabym, że są od zeszłego sezonu. Bo jakkolwiek ich uwielbiam, a Carmen zdecydowanie uważam za jeden z najlepszych i najtrudniejszych układów w historii, to jednak długo dochodzili do tego, żeby wyglądało to dobrze w sensie fizycznym. Program był bardzo wymagający i bywało, że 'nie płynął', bo wydawał się wręcz za ciężki. Nie wiem, jak dokładnie ująć to co mam na myśli, przykro mi ;)
Haley452 pisze:Ale szkoda mi Aliony i Robina, tak strasznie chciałam, żeby im się udało, a oni też mieli w tej swojej karierze strasznego pecha - przed IO 2010 i 2014 byli na szczycie aż tu nagle pojawia się inna para, która zabiera im złoto IO sprzed nosa. Fakt, że w 2010 sami je sobie odebrali, ale mimo wszystko być tyle razy mistrzem świata, a nie móc zdobyć złota IO... tak samo jak Irina i Michelle, tak samo jak Małysz.
Dokładnie tak. Słowo w słowo i absolutnie pod każdym przykładem się podpisuję.
Mi szczególnie szkoda 2010, bo S/Z powinni byli być do pokonania. Nie wiem do tej pory, dlaczego Niemcy przegrali program krótki na IO :shock: No i te problemy zdrowotne, które trafiły im się w najgorszym możliwym momencie. Prawdopodobnie Aliona przed ME chorowała na mononukleozę :(

Za to wkład w rozwój dyscypliny mają niesamowity i nic tego nie zmieni ;) Byli wzorem dla wielu par, które obecnie z nimi rywalizują, m.in. Stolbova i Klimov nigdy nie kryli swojej fascynacji nimi.
kasik8222 pisze:mam nadzieję, że zasłużą na swój złoty medal i obędzie się bez wałków.
Jak najbardziej! Jak każdy zapewne ;)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ZIO - Sochi 2014”