Julia Lipnicka

Miejsce, w którym możesz dać upust swojego uwielbienia dla danego łyżwiarza/łyżwiarki/pary!

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#61

Post autor: eastern_star »

Poice pisze:Odnośnie Julii - czy są jakieś wieści dotyczące jej treningów? Ciekawe czy dalej jest w tak wyśmienitej formie jak podczas ME.
Wiadomo, że aktualna dyspozycja zawodników to zawsze pilnie strzeżona tajemnica, którą zna jedynie kilka osób z najbliższego otoczenia zawodnika. Dlatego wszystkie informacje, które przedostają się do mediów (zarówno w sposób kontrolowany, jak i niekontrolowany) należy traktować bardziej w kategoriach ciekawostek. Oczywiście, nie każda z tego typu informacji musi być od razu blefem, ale strategia ta jest dość często stosowana przez trenerów/zawodników, szczególnie przed ważnymi startami.

Wracając do Julii: sama przyznała, że jest zadowolona z tego, jak przebiegały przygotowania. Od strony mentalnej też wydaje się nie ulegać ani lękowi przed najważniejszym w karierze startem, ani nadmiernej ekscytacji z nim związanej. Ale i tak wiadomo, że na końcu to tafla zweryfikuje wszystko ;)

Co do Jonny'ego to akurat wskazanie Julii, z którą nic go nie łączy, nie musiało być spowodowane wyłącznie PR. Mógł wskazać Adelinę, a za Asadę czy Yunę też nikt w Rosji by się absolutnie nie obraził ;)


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#62

Post autor: rzepecha »

Poice pisze:
eastern_star pisze:Nie dziwią mnie jego typy :D Wywiad był dla rosyjskich mediów, więc nie mógł nie wspomnieć o Julii i Plush'u.
Akurat dla rosyjskich czy nie, Johnny od początku swojej kariery powtarzał, że jego idolem jest Plush. Mają całą trójką (Plush-Weir-Yuzu) takie swoje małe towarzystwo wzajemnej adoracji ;)


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#63

Post autor: eastern_star »

Turniej drużynowy na IO w Soczi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po okładkach Figure Skating Magazine i Time czas podbić też rynek francuski:

Obrazek

Soczi:

Obrazek

Obrazek

Do grona fanek Julki dołączyła tymczasem Tara Lipinski, która była pod wielkim wrażeniem jej występów, przyznała, że życzy jej powodzenia w zawodach indywidualnych i podkreśliła, że Julia moża być prawdziwą sensacją Igrzysk. Tymczasem Julka dotarła już do Moskwy i wraca do treningów. W stolicy będzie trenowała do poniedziałku 17. lutego, następnego dnia wraca do Soczi, gdzie ma nadzieję pojechać dwa kolejne dobre programy.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#64

Post autor: yenny »

Tam Putin ją ściska?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#65

Post autor: eastern_star »

yenny pisze:Tam Putin ją ściska?
Tak :)


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#66

Post autor: Haley452 »

Cóż, poprzednie nastoletnie mistrzynie (Tara i Sarah) zniknęły równie szybko, jak się pojawiły. Mam nadzieję, że w przypadku Julii będzie inaczej, bo wierzę, że za 5, nawet 10 lat jej programy będą dużo lepsze, a jej jazda ciekawsza niż obecnie. Ale jeśli będzie zdobywać kolejne tytuły tak szybko jak obecnie, może w pewnym momencie zabraknąć motywacji.

Ale mała faktycznie wyskoczyła jak Filip z konopii w tym sezonie. Co roku są zachwyty nad młodymi Rosjankami, ale Adelina i Elizaveta pokazały, że nie wszystkie wonderbabies od razu stają się mistrzami.Julia jest chyba pierwszym takim przypadkiem.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#67

Post autor: holloko »

Tymczasem na stronie głównej onetu...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/julia-l ... tina/18ket

:D


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#68

Post autor: Haley452 »

Chociaż raz info o łyżwiarstwie jest na stronie głównej :D

Ale nie ujmując Julce, Putin osobiście pogratulował całej ekipie rosyjskiej, a także ekipie USA (i podejrzewam, że gdzieś poza kamerą, ekipie Kanady):


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#69

Post autor: olcia »

Chyba bardzo mu się podobali Meryl i Charlie bo im jakoś tak szczególnie gratulował.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#70

Post autor: rzepecha »

Haley452 pisze: Chociaż raz info o łyżwiarstwie jest na stronie głównej
O aferze Kerrigan/Harding też w tym sezonie, jako że rocznica okrągła, było. Ktoś ze znajomych wirusem puścił na fejsie i następnego dnia usłyszałam lawinę pytań o łyżwiarstwo.
Swoją drogą większość osób prosiła o linki, chciała obejrzeć, zapoznać się nie tylko z plotkami, ale i z łyżwiarkami tak od czysto sportowej strony. Potwierdza się chyba reguła, nie ważne jak, ważne, że mówią.
Haley452 pisze:Ale nie ujmując Julce, Putin osobiście pogratulował całej ekipie rosyjskiej, a także ekipie USA (i podejrzewam, że gdzieś poza kamerą, ekipie Kanady):
http://www.youtube.com/wa...d&v=OfGet8bV1mA
Świetne :D Charlie rozbrajający, nawet po rosyjsku podziękował. No i widać, że w ekipie USA Meryl cieszyła się specjalnym zainteresowaniem :)
Ale chyba zainteresowania Julką nic nie przebiło. Pierwsze jego słowa odnosiły się do niej.
Swoją drogą widząc Stolbovą i Solovieva idących razem, pomyślałam, że to faktycznie fajne, że będąc parą mogą wspólnie dzielić medal (w dodatku złoty), bo inaczej na lodowisku nie byłoby im to dane. Sorry, OT ;)


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#71

Post autor: holloko »

A w niedzielę na stronie głównej gazeta.pl było to: http://deser.pl/deser/1,111858,15425307 ... SlotII3img
Trochę mało było widoczne wśród newsów o Stochu ;) ale to pierwsze wzmianki o łyżwiarstwie od lat (ostatnie co pamiętam, to artykuł sprzed 2 albo 3 lat pt. "Piękna łyżwiarka wicemistrzynią Europy" i była to galeria zdjęć Kiiry Korpi :D o przebiegu zawodów ani słowa, nie wspomniano nawet kto zdobył złoto).


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#72

Post autor: eastern_star »

@Haley - pięć lat to kawał czasu, o dziesięciu już nie wspominając. Trudno zatem przewidywać, w jakim miejscu kariery Julka będzie w 2018 czy 2022. Jestem jednak prawie przekonany, że akurat motywacji do treningów i startów jej szybko nie zabraknie, niezależnie od miejsc, które będzie zajmować w najbliższych dniach/miesiącach/latach. I jeśli (tfu, tfu!) bedzie musiała zakończyć karierę wcześniej niż zakłada, to prędzej z zupełnie innych powodów niż brak motywacji.

Julii z Lizą mimo wszystko bym nie zestawiał. Obserwuję karierę obu dziewczyn od czterech lat i od początku tylko w jednej z nich widziałem materiał na mistrzynię. Absolutnie nie ma to związku z moimi osobistymi sympatiami, bo tymi absolutnie się nie kieruję oceniając potencjał. Lizę od zawsze charakteryzowałem jako zawodniczkę podobną do Gedewaniszwili (choć o znacznie wyższych umiejętnościach) i myślę, że jej dalsza kariera przebiegać może podobnie do tego, co obserwowaliśmy u Gruzinki. Wiem, że jeszcze rok temu media rozpisywały się o Lizie jako nadziei na medal IO, ale z mediami akurat zgadzam się niezwykle rzadko :P

Tara i Sarah też nie były zawodniczkami jednych zawodów. Ich kariery rzeczywiście trwały krótko, ale obie dwukrotnie jednak stały na podium cyklu GP i zdobyły po jednym medalu MŚ. Osiągnięciami całej kariery nie mogą się równać ze Słucką, Asadą czy Kim, ale jednak swoje medale pozdobywały.

Tak czytając te polskie portale widzę, że Julka staje się ambasadorką łyżwiarstwa figurowego w Polsce i zachwyca nawet tych, którzy tę dyscyplinę oglądają raz na cztery lata. Miłe :)


alex
Posty: 17
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#73

Post autor: alex »

Niecodziennie takie newsy na onecie:)
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/julia-l ... tina/18ket


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#74

Post autor: Hortensja »

OT ale tylko chcialam zasugerowac, ze jesli gdzies znajdujecie artykuly dostepne szerszej rzeszy czytelnikow to moze wklejajcie linka do forum (jesli sie da linki w komentarzach). Ja nie sledze polskich stron info, ale mysle, ze warto, bo pod artykulem duzo ludzi deklarowalo sie jako fani lyzwiarstwa :12: . A teraz to juz chyba za pozno bo news nie jest "swiezy". A cieszay mnie kazda nowa osoba :)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#75

Post autor: kasik8222 »

Hortensja, ja wklejam linki na bieżąco. Igrzyska to najlepszy czas na przyciągnięcie nowych osób.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Strefa Fana”