Pary sportowe - program dowolny

Rosja, Sochi, 6-20.02.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

Pary sportowe - program dowolny

#1

Post autor: rzepecha »

Lista startowa:

Grupa 1:

1. ZHANG Felicia / BARTHOLOMAY Nathan USA 14 56.90
2. LAWRENCE Paige / SWIEGERS Rudi CAN 13 58.97
3. DELLA MONICA Nicole / GUARISE Matteo ITA 16 51.64
4. DAVIDOVICH Andrea / KRASNOPOLSKI Evgeni ISR 15 53.38

Grupa 2:

5. BERTON Stefania / HOTAREK Ondrej ITA 11 63.57
6. CASTELLI Marissa / SHNAPIR Simon USA 9 67.44
7. JAMES Vanessa / CIPRES Morgan FRA 10 65.36
8. WENDE Maylin / WENDE Daniel GER 12 59.25

Grupa 3:

9. DUHAMEL Meagan / RADFORD Eric CAN 5 72.21
10. MOORE-TOWERS Kristen / MOSCOVITCH Dylan CAN 6 70.92
11. BAZAROVA Vera / LARIONOV Yuri RUS 8 69.66
12. PENG Cheng / ZHANG Hao CHN 7 70.59

Grupa 4:

13. STOLBOVA Ksenia / KLIMOV Fedor RUS 3 75.21
14. VOLOSOZHAR Tatiana / TRANKOV Maxim RUS 1 84.17
15. PANG Qing / TONG Jian CHN 4 73.30
16. SAVCHENKO Aliona / SZOLKOWY Robin GER 2 79.64

Zaczęło się! :)


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#2

Post autor: Svietka »

ja oglądam transmisje w necie na tvp i jest ok. I właśnie zaczął się komentarz Pana Babiarza i Pana Sobczyńskiego, od razu się ożywiłam ;)


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#3

Post autor: Hortensja »

DZisiaj juz nie jest tak dobrze jak wczoraj, nie wiem czy to zmeczenie czy presja. Zal Hotarkow, widac, ze poprzednie upadki odebraly im pewnosc siebie, a to taka ekipa, ze jak idzie dobrze to blyszcza, no a dzisiaj przygaszeni byli. Miejmy nadzieje ze pozostale 2 grupy pojada pewniej.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#4

Post autor: rzepecha »

Hortensja pisze:DZisiaj juz nie jest tak dobrze jak wczoraj, nie wiem czy to zmeczenie czy presja. Zal Hotarkow, widac, ze poprzednie upadki odebraly im pewnosc siebie, a to taka ekipa, ze jak idzie dobrze to blyszcza, no a dzisiaj przygaszeni byli. Miejmy nadzieje ze pozostale 2 grupy pojada pewniej.
Niestety, dziś faktycznie w kratkę. Stefania z tego, co mówią komentatorzy w TE nabawiła się kontuzji przy tym upadku. Ogromna szkoda, kolejny argument za tym, żeby TE był dopiero po zawodach indywidualnych. B/H o medale by tu nie walczyli, ale na pewno mieli szansę zaprezentować się lepiej.

Zaskakująco dobrze pojechali Z/B. Co też bardzo cieszy, bo ich obecność na IO jest raczej niespodzianką. Było też sporo pytań odnośnie tego, czy dadzą radę i czy rzeczywiście powinni być wybrani zamiast D/C. Udowodnili, że była to słuszna decyzja:)

Castelli/Shnapir -4S wprawdzie na dwie nogi, ale wysoko i daleko. Fajnie, kiedy pary podejmują ryzyko. Szczerze mówiąc jestem zaskoczona tak dobrą postawą obu amerykańskich duetów.

James/Cipres – kolejni ryzykanci, mega odważna para i walczaki. Nie pojechali dobrze, ale za podjęcie ryzyka należą się brawa. Nie wszystkie solistki skaczą kombinacje 3-3, więc w parach jest to wydarzenie!

Sporo błędów też u małżeństwa Wende, niestety. I bardzo miły gest wobec nieobecnego trenera.

Artur Dmitriev ma o każdym coś miłego do powiedzenia, sympatyczny z niego komentator, a do tego całkiem rzeczowy. ok2

No i świetne są te pomiary wysokości i długości skoków! Nawet więcej takich z chęcią bym pooglądała :mrgreen:


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#5

Post autor: Hortensja »

Stefania ponoc miala upadek przy tym ich charakterystycznym podnoszeniu, na treningu, jeszcze przed zawodami, potem ten upadek podczas TE. Biedna.

Tak, Z/B dobrze i przede wszystkim dobrze sie na nich patrzy. 4 salchow drugiej pary tez imponujacy mimo tego ladowania.

Francuzi moim zdaniem maja niedopasowany do swojej energii styl LP.
rzepecha pisze:Artur Dmitriev ma o każdym coś miłego do powiedzenia, sympatyczny z niego komentator, a do tego całkiem rzeczowy
Ja ogladam BBC, lubie generalnie angielskie komentarze bo w tym momencie nie maja nikogo na topie wiec sie tak nie podniecaja medalami, a tez sa mili dla wszystkich. a wczesniej na chwile wlaczylam kanadyjska tele, koszmar, co przejazd to reklamy :sad:


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#6

Post autor: rzepecha »

Jeżu, co tam się działo w piruetach u D/R! Aż się bałam powtórki historii z J.Dube. Niestety, przejazd zdecydowanie poniżej ich możliwości, dość niespodziewany upadek Megan, raczej rzadko jej się to przytrafia. Szkoda.

Za to MT/M bardzo dobrze, miło widzieć taką radość :)

Ech, ledwo pochwaliłam Dmitrieva (dawno tak przyjemnego komentatora nie słyszałam, poza tym chyba jako jedyny był w stanie zrównoważyć ględzącego Vassilieva), to się okazało, że dwie ostatnie grupy komentuje Oleg Vassiliev i ględzący Vassiliev :( ale z przyzwyczajenia nie będę się przerzucać, poza tym jestem bardzo ciekawa rosyjskich komentarzy nt. ich własnych par ;)


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#7

Post autor: rzepecha »

B/L solidnie chociaż skoki jak zwykle bardzo niepewne, Vera ledwo odrywa się od ziemi przy tych skakanych osobno, timing też pozostawia sporo do życzenia. Za to świetne podnoszenia i twist. Słusznie lądują za MT/M.

Wow, 4twist w wykonaniu chińczyków, ale totalnie rozstrojona partnerka i w skokach (zwłaszcza na akslu ten upadek wyglądał bardzo boleśnie), i w piruetach synchronicznych. Jak na taką różnicę we wzroście i wadze, to mają raczej niezachwycające podnoszenia. Zhang trzyma partnerkę bardzo pewnie, ale ani nie pokonują specjalnego dystansu, ani osiągają wyjątkowej prędkości. Jej pozycje w podnoszeniach to też typowo chińska przypadłość. Bardzo przyzwoita za spirala śmierci :) Dość dziwna musi być ta współpraca między nimi ze względu na różnicę wieku. Peng wyglądała tak strasznie smutno i dziwnie w K&C w otoczeniu tych 'starszych panów'


Czas na finałową czwórkę! :lyzwy:


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#8

Post autor: Hortensja »

No i wszystko jasne.

Jeszcze mam dreszcze, wy sobie piszcie, ja wracam do domu (ogladalam w pracy :P ).

Powiem tylko ze najbardziej mi sie dzisiaj podobali M-T/M i S/K. Wystep Aliony i Robina bardzo mnie wzruszyl, widzialam jak walcza.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Post autor: yenny »

No i po wszystkim!
Na szybko - porwali mnie Stolbowa z Klimowem. nie mieli nic do stracenia właściwie, a wszystko do zyskania. REWELACJA I wielkie :25:
Tania i Maksim nieco nerwowo, trochę za wysokie oceny, ale wygrali zasłuzenie.
Niestety Aliona i Robin posypali się, szkoda.
reszta wrazen jutro.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: Haley452 »

Ojejejejejeeeeej. Tak mi smutno, że nawet nie chce mi się pisać. Przegrać złoto z V/T - ok, ale ZNOWU przegrać srebro?
Tzn uważam, że gdyby sędziowie chcieli, mogli spokojnie dać im srebro, ale nie chcieli (wiadomo dlaczego). Wystarczyło im dać 74-75 pkt w PCS, co nie byłoby wcale na wyrost skoro V/T dostali 77 :roll:
9.74 za CH u V/T w porównaniu z 9.04 S/K i S/S... no sorry, ale programy obu par sto razy lepsze/ciekawsze niż JCS.

Wiem, że S/K pojechali idealnie, ale naprawdę biedni S/S. Brawa za walkę do samego końca i próbę 3a. Swoją drogą miałam ochotę trzasnąć Babiarza za jego rittbergera i salchowa - hm hm sorry, takie łatwe skoki to tylko u V/T. Aliona i Robin mieli flipa i axla.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#11

Post autor: rzepecha »

Pisałam na bieżąco teraz tylko wklejam, bo
Haley452 pisze:Tak mi smutno, że nawet nie chce mi się pisać.
Eh, tak.

S/K REWELACJA!!! Zespół, który na początku sezonu nie mógł być nawet pewny miejsca w reprezentacji. W tym sezonie niesamowicie pewnie jadą. Współpraca z Mozer przynosi świetne efekty. Wyuczyli się w krótkim czasie 3twista, który był od początku kariery ich piętą achillesową, skoki mieli już wcześniej porządne, ale teraz są przede wszystkim stabilne, no i poprawili podnoszenia. Programy na razie jadą te, które ułożyli jeszcze z dawnym trenerem, przez parę lat mieli świetną choreografię, inną i ciekawą. Miejmy nadzieję, że u Mozer to się utrzyma ;)
Jak miło widzieć taki występ na Igrzyskach!!!

Ooo, złota sukienka u Tatiany. No i mamy złotych medalistów ;)
0.90 GOE na Loopie z rękoma na lodzie i 1.60 na podpartym nogą wolną Salchowie – nie mam pytań.
I 9.79 za Choreografię w programie, w którym jest 20 sekund stania w miejscu. No, ale to ja jestem czepliwa, bo sędziowie byli bardzo zgodni, co do ocen.

Mój Internet miał zawiechę na Pang Tongach, więc tu się nie wypowiem.
Był aksel i tak jak się tego bałam – powtórka z Vancouver. Losy złotego medalu rozstrzygnięte zostały ostatecznie już na sekwencji. Potwierdziły się natomiast moje najgorsze przeczucia, że aksel odbierze im srebro. Niepotrzebne ryzyko, ale rozumiem ich. Lepiej żałować czegoś, co się zrobiło niż na odwrót. Istniała szansa, że dokonają czegoś historycznego tym skokiem (nie myślę tu o zdobyciu medalu).

Zwycięstwo V/T całkowicie zasłużone, ogromne gratulacje, że wytrzymali presję, która na nich ciążyła. O ile nie podoba mi się czasami patrzenie przez palce sędziów na ich błędy, o tyle byli zdecydowanie najlepsi, a parą są niesamowitą.

Aliona i Robin niestety, z tym występem powinni spaść za S/K. Kontrowersji nie ma i to bardzo cieszy. Niesamowite natomiast, jak przykro potrafi być w takim momencie :(
Nie widziałam P/T, więc nie wiem, jak było odnośnie walki o brąz, ale podejrzewam, że program krótki i uzyskana tam przewaga powinny były wystarczyć.
Last edited by rzepecha 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#12

Post autor: Dzika Róża »

Niestety, Aliona i Robin przegrali nie tylko złoto, ale też srebro... Po kontuzji Yuko i Alexandra bardzo, bardzo kibicowałam właśnie im... Wyszło, jak wyszło, chyba zaraz się rozpłaczę... :faint:

Ale gratuluję Tatianie i Maximovi, piękny występ :13: złoto wywalczyli pewnie, zasłużenie i z ogromną przewagą nad rywalami :) Poza tym Tatiana miała piękną sukienkę, oboje dobrze prezentowali się na tafli...

Srebro Ksenii i Fiodora jest dla mnie zaskoczeniem, choć może nie powinno? Ta para poczyniła ogromne postępy i mają świetną technikę, myślę, że po wycofaniu się z amatorskich startów Niemców i V/T to oni będą parą numer 1 :)

Program położyli moi ulubieńcy ppp ale cieszę się, że sędziowie nie przyznali im drugiego miejsca, byłoby to niesprawiedliwe wobec Rosjan.
Last edited by Dzika Róża 10 lat temu, edited 2 times in total.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#13

Post autor: rzepecha »

Ok, muszę serio przejrzeć jeszcze raz V/T i tego wyrzucanego Salchowa, bo wydawało mi się, że był kontakt nogi wolnej z podłożem, ale jak patrzę na GOE, to jest tam tyle trójek, że zaczynam podejrzewać, że moje zmęczenie i mały ekran zrobiły swoje i się pomyliłam.


Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#14

Post autor: Dzika Róża »

rzepecha pisze:wydawało mi się, że był kontakt nogi wolnej z podłożem
mnie również wydawało się, że ten kontakt nogi wolnej z lodem był, no i podpórka


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#15

Post autor: Svietka »

Była noga na lodzie w tym salchowie, widziałam to. No i rittberger podparty, szkoda, że nie było czysto, wtedy zwycięstwo lepiej by smakowało. Mi bardzo przykro z powodu Niemców, byli waleczni, ale tak mi szkoda ich, znowu brązowy medal, aż mi się płakać zachciało.
S/K - super, choć ja ciągle pamiętam ich fatalny występ z ME chyba albo MŚ z zeszłego roku no i nie moge uwierzyć, że to ta sama para jest :shock: świetnie skaczą.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ZIO - Sochi 2014”