ZIO - Soczi 2014

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#151

Post autor: Haley452 »

No wpienili mnie na maksa tą obsuwą w gali, jeszcze bym zrozumiała, gdyby pokazywali jakieś starty Polaków, ale 90% tego czasu o było gadanie, gadanie, gadanie :18:

Mogli sobie gadać wieczorem, nie kumam totalnie jaki to miało sens, zwłaszcza że akurat gala podejrzewam przyciąga nie tylko regularnych fanów łyżwiarstwa ale i "niedzielnych widzów". Ale po co, przecież mozna nawijać o tym jak to Kowalczyk nie ukończyła startu albo oglądać bobsleje, które w ogole nie były na ten czas zaplanowane :roll:

a żeby zakończyć pozytywem - brawo dla panczenistek i panczenistów! :25:
Panowie rozegrali to po mistrzowsku, cała gęba mi się cieszyła, jak z 2-sekundowej straty powoli doganiali rywali, by potem zdecydowanie ich wyprzedzić :D
Panie niestety nie miały szans w starciu z Holandią, ale srebro to tez wielki sukces, a i myślę że wiedząc, że raczej nie mają szans na złoto wystawiły wolniejszą zawodniczkę, by i ona mogła dostać medal.

Kolejna szczęśliwa sobota IO :mrgreen:


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
shahar
Posty: 56
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#152

Post autor: shahar »

Tak, jeśli chodzi o starty Polaków to na prawdę zasługują na gratulacje. Oby za tym poszły rozwój młodych kadr i przede wszystkim miejsca do trenowania z prawdziwego zdarzenia, o czym trąbią wszyscy przy każdej okazji - akcja tor dla panczenistów, ale przy okazji też dla innych dyscyplin na lodzie w tym dla naszej ulubionej :)

Yenny ja też oglądałam Vancouver w całości, po nocach i do dzisiaj to mile wspominam.
Aaa i będzie mi też brakować eurosportowych Wattsów :)


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#153

Post autor: Svietka »

Gratulacje dla panczenistów i panczenistek!!! Było nie było, to też łyżwy i ta sama federacja ;)

Ja wszystkie transmisje z IO oglądałam tylko w necie na stronie tvp.sport. Jak tylko dowiedziałam się, że eurosport niczego nie pokaże to tylko net mi został, wiedziałam, że w tv będą hocki klocki i że będą chcieli pokazać wszystko czyli wielkie nic. A na net nie mam co narzekać, transmisja na żywo, nie zacinał, zero reklam, nawet czyszczenie lodu w całości pokazywali. Jedyny mankament to średnio profesjonalny komentarz pana Babiarza i spółki ale i to nie zawsze, bo część była bez komentarza. Sorry za off topic ;) Gratulacje raz jeszcze, no i niech zbudują im wreszcie ten tor!!!


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#154

Post autor: Poice »

Chyba większość z nas zgadza się co do jakości transmisji Igrzysk przez tvp :) Również życzę sobie powrotu Igrzysk 2018 do Eurosportu. Mniej reklam, eksperci jako komentatorzy oraz pewność, że zobaczy się wszystkie dyscypliny z takim samym wyczuleniem, a nie jedynie starty Polaków wystawione na piedestał. Wybaczcie, ale oglądanie przejazdu slalomisty czy też bobslejów, którzy i tak nie mają żadnych szans na znalezienie się w 20 to dla mnie kpina, gdyż w programie zaplanowane były pokazy mistrzów, a zamiast tego dostałam pseudo-eksperckie komentarze i powtórki startów Polaków wałkowane 100 razy wcześniej. Już nie chcę nawet wspominać o jakości komentarza do łyżwiarstwa figurowego. Wiem, że nie jest to dyscyplina priorytetowa, no ale mogli wziąć na czas Igrzysk kogoś z Eurosportu. Np. w curlingu był bardzo dobry komentarz, osoby znające się na tej dyscyplinie, słychać było, że oglądają na bieżąco zmagania drużyn w sezonach poza olimpijskich. Natomiast pan Babiarz plótł co mu ślina na język przyniosła, mnóstwo błędów przy nazywaniu skoków oraz traktowanie widza jak debili - czyt. ciągłe powtarzanie tego samego "rozpoczyna się druga część programu, tutaj skoki są warte więcej", "zobaczymy jak potraktują to sędziowie", już nawet o nieodróżnianiu 3a od innych skoków nie wspomnę. Jakoś przy biatlonie tvp mogło wziąć komentatora z eurosportu. Poza tym dobry komentarz mógłby zachęcić widzów, oglądających łyżwiarstwo raz na cztery lata do zainteresowania się tą dyscypliną sportu....

Wybaczcie, że tak się rozpisałam, ale musiałam dać upust moim spostrzeżeniom :0
Swoją drogą bardzo cieszy mnie sukces polskich panczenów, gdyż może więcej młodych osób zainteresuje się łyżwami :)


Awatar użytkownika
shahar
Posty: 56
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#155

Post autor: shahar »

Wzięli komentatorów z Eurosportu bo przecież panowie Babiarz, Józwik i paru innych co komentują milion różnych dyscyplin nie daliby rady wszystkiego skomentować:) Curling faktycznie dobrze się słuchało, tak samo narciarstwo dowolne, chociaż nie śledzę tego na co dzień, ale komentatorzy przynajmniej wiedzieli o czym mówią. Na plus spokojne głosy w biathlonie, bez wrzasków i uniesień, chociaż jak sobie przypomnę komentarz z biegu Zbigniewa Bródki to zaraz mam banana na twarzy, ale to wyjątek :)


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#156

Post autor: olcia »

Totalne dno komentatorskie to także narciarstwo alpejskie, tam to nawet nie brak merytorycznej wiedzy był najgorszy, a zwykłe chamstwo komentujących, którzy co chwila przekrzykiwali się i wchodzili sobie w słowo. A ten cały Szczęsny czy jak mu tam, wyglądał jakby pierwszy raz na oczy widział zawody narciarstwa alpejskiego, a starał się udawać niezwykłego eksperta. Biathlon to też porażka, pan Krzysztof starał się jak mógł ale dali mu kompletnego sztywniaka Sobczyńskiego, który miał problemy z załapywaniem ironii towarzysza. Dlaczego nie wzięli pana Tomka do kompletu, to przecież najlepszy duet komentatorski w naszym kraju, przy tych panach nawet 200 km, płaski etap Tour de France, trwający 6 godzin, na którym dzieje się coś najwyżej przez ostatnie 10 minut potrafi być niezwykle interesujący. Z jedynych pozytywów komentatorskich, to kilka razy widziałam chwilę ten snowboard itp (tzn. ten sporty w których narciarze robią te różne skoki w powietrzu i inne dziwne rzeczy, nie wiem jak ogólnie nazwać tę dyscyplinę) i chociaż nie znam się na tym nic a nic, to panowie komentujący zdawali się być specjalistami, śledzącymi aktualne wydarzenia i pomimo tego że tą wiedzę mieli nie było tam żadnego wymądrzania się i robienia z widza idioty. Jak widać te komentatorskie plusy to raczej ci co tylko na czas Igrzysk zostali zaproszeni do współpracy z tvp. Reszta to stali pracownicy, znający się na wszystkim i na niczym. A już największa porażka to te całe studia i zapraszanie tam pseudo ekspertów, którzy mówią albo o rzeczach dla wszystkich oczywistych, albo plotą kompletne bzdury. W sumie niczego innego się nie spodziewałam bo to stały poziom naszej telewizji publicznej. Ale przerywania zawodów w trakcie decydującej walki o medale na rzecz pokazania Polaka który jedzie, biegnie czy tam cokolwiek robi na miejsce w okolicach 30 to już największa porażka.
W temacie komentarza łyżwiarstwa zostało powiedziane już chyba wszystko, ale szkoda że nie były spisywane przez nas na bieżąco najlepsze kwiatki z ostatnich tygodni, takie rzeczy szybko się zapomina, a kiedyś tam znowu można by się z tego pośmiać. Kończę z życzeniem, aby łyżwiarze w końcu zaczęli wykonywać tę niezwykle trudną kombinację 3Lz-3Lz (oczywiście w drugiej części programu, kiedy to wartość bazowa jest 10% wyższa) i niech to będzie podsumowanie poziomu ekspertów z naszej telewizji.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#157

Post autor: Poice »

olcia pisze: W temacie komentarza łyżwiarstwa zostało powiedziane już chyba wszystko, ale szkoda że nie były spisywane przez nas na bieżąco najlepsze kwiatki z ostatnich tygodni, takie rzeczy szybko się zapomina, a kiedyś tam znowu można by się z tego pośmiać. Kończę z życzeniem, aby łyżwiarze w końcu zaczęli wykonywać tę niezwykle trudną kombinację 3Lz-3Lz (oczywiście w drugiej części programu, kiedy to wartość bazowa jest 10% wyższa) i niech to będzie podsumowanie poziomu ekspertów z naszej telewizji.
Zawody z łyżwiarstwa są dostępne na stronie tvp :D (chyba nie usuwali ich, prawda?). Ja mam nagrane na TV starty panów - TE, krótki i dowolny, więc jak będę robiła sobie powtórkę - a na pewno będę :D, to postaram się wyłapać te ,,kwiatki".


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#158

Post autor: olcia »

No z tego co na tą chwilę pamiętam to na pewno:
-3Lz-3Lz
-3A Aliony i Robina jako 3S
-ubolewanie że wszystkie solistki dostają poziom pierwszy za sekwencję choreo.
-jeszcze z TE, nie mogę zapomnieć jak ten cały pan Sarkis powiedział, że Tatiana i Max to dobra para i może nawet powalczą o jakiś medal
-uważanie, że Plush to faworyt w solistach
-dobre było jak Babiarz powiedział, że nie będzie nazywał poszczególnych elementów technicznych w tańcach bo najważniejszy jest odbiór jako całość, jasne po prostu o tańcach to on bladego pojęcia nie ma, nawet orientacyjnie nie potrafił powiedzieć które para może zająć miejsce po wykonanym programie
-jeszcze mylenie flipa z lutzem można przeżyć, ale mylenie innych skoków z axlem, to już...
-wypowiedzi świadczące że nie mają pojęcia o aktualnym rozkładzie sił w łyżwiarstwie oraz brak faktycznej wiedzy co działo się na danych zawodach, a znają tylko suchy wynik, np jak Tatiana i Max dostali te swoje 152 to już wszyscy wiedzieli że jest złoto i S/S nie mają jak wygrać to oni chyba dalej byli w przeświadczeniu że jeszcze nie wszystko skończone,
-dobre było też jak chcieli zabłysnąć jacy to oni obyci i zasypywanie ploteczkami lekko już że tak powiem przestarzałymi, typu podniecanie się Babiarza że Igor i Marina nie pracują już razem (niby jasne że nie wszyscy widzowie mogą to wiedzieć, ale prawda jest taka, że kto się tym interesuje to od dawna to wie, a ci co oglądają raz na cztery lata to za bardzo nie wiedzą kim jest Marina i Igor i mają zupełnie gdzieś, że oni razem już nie pracują)


Awatar użytkownika
shahar
Posty: 56
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#159

Post autor: shahar »

Dużo tego było niestety, mi najbardziej utkwił właśnie 3Lz-3Lz, 3 setne sekundy różnicy w punktacji i wieczne 10% w drugiej połowie.
Olcia widzę, że mamy podobne zdanie na temat duetu panów Tomka i Krzysztofa - są najlepsi.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#160

Post autor: olcia »

Tak, panowie są mega zabawni, a przy tym widać że oni naprawdę interesują się i kochają zarówno kolarstwo jak i biathlon (te słynne zeszyciki). Wzorowy jest ich komentarz z Tour de France, każdego dnia są świetnie przygotowani, opowiadają o miejscowościach i zabytkach które mijają kolarze, zawsze mówią o czym to ciekawym o wyścigu donosi poranna francuska prasa, a jedną z ich lepszych cech jest to że potrafią realnie ocenić szanse naszych, owszem dopingują ich z całych sił, ale nie robią wody z mózgu i nie pompują przysłowiowego balona, dodatkowo wypowiadają się poprawną polszczyzną, co ostatnio jest niestety, jednak coraz rzadziej spotykane. W ogóle na Eurosporcie przeważająca większość komentatorów zna się na rzeczy.


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#161

Post autor: eastern_star »

olcia pisze:Kończę z życzeniem, aby łyżwiarze w końcu zaczęli wykonywać tę niezwykle trudną kombinację 3Lz-3Lz (oczywiście w drugiej części programu, kiedy to wartość bazowa jest 10% wyższa) i niech to będzie podsumowanie poziomu ekspertów z naszej telewizji.
Wprawdzie nie dane mi było posłuchać relacji TVP, ale i tak ta kombinacja zawsze będzie już poprawiać mi humor i kojarzyć się z Soczi :)

Niestety, z tego co piszecie wnioskuję, że TVP wyszła z założenia, że podczas IO większości widzów jakość komentarza nie zrobi wielkiej różnicy i zdecydowała się na tańszą wersję. Szkoda, bo z profesjonalizmem nie ma to zbyt wiele wspólnego. O ile łyżwiarstwo figurowe (z wyjątkiem tańców, ale tu zawsze mogę liczyć na Was), curling czy ewentualnie skoki akrobatyczne jestem w stanie "skomentować" sobie sam, o tyle w przypadku dyscypliny, o której nie wiem zbyt wiele oczekiwałbym od komentatora solidnego podejścia do swojej pracy. Dlatego rozumiem, że niektórzy mogą czuć się nieusatysfakcjonowani.

Ciesze się za to, że udało mi się obejrzeć sporo relacji ze wspomnianych łyżwiarstwa figurowego, curlingu oraz oba finały aero. Pozostałe dyscypliny oglądałem w sumie na zasadzie przypadku i chyba najprzyjemniej patrzyło się na slopestyle i halfpipe (zarówno na desce, jak i na nartach). Jutro przede wszystkim ceremonia, ale może uda się jeszcze kawałek hokeja symbolicznie zobaczyć ;)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#162

Post autor: yenny »

Ma mte same spostrzeżenia co Wy.
I strasznie mi żal, że nie było porządnego komentarza.
Nie zawsze zgadzam się z tym co mówi pan Jacek ale odmówić mu widzy nie można, mówi z sensem i zna nazwy elementow.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#163

Post autor: Poice »

Wiem, że jest tu sporo miłośników Noriaki Kasai :P
Obrazek Obrazek
Noriaki i Yuzuru zostali zaproszeni na spotkanie z Cesarzem z okazji uroczystego święta wiosny :)

Video


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne dyscypliny sportu”