Adelina Sotnikowa

Miejsce, w którym możesz dać upust swojego uwielbienia dla danego łyżwiarza/łyżwiarki/pary!

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Adelina Sotnikowa

#1

Post autor: eastern_star »

Obrazek

Imię i nazwisko: Adelina Sotnikowa
Urodzona: 1. lipca 1996 w Moskwie
Narodowość: Rosja
Trenerka: Jelena Bujanowa
Rekord życiowy: 224.59 (74.64 + 149.95)

Obrazek

Programy w sezonie 2013/14:
SP:
LP:
EX:

Obrazek

Wśród tysiąca rosyjskich łyżwiarek, które już niedługo zdominują największe światowe imprezy, Sotnikowa jest moją drugą faworytką i to właśnie ją najchętniej obejrzałbym na IO obok Julii. Adelina jest w pewnym sensie wyjątkowa, gdyż moją sympatię zdobyła przede wszystkim walecznością i ofensywną jazdą. Skupienie i koncentrację (zazwyczaj :P) widać u niej od momentu wyjazdu na lód do ostatnich sekund programu. Poza wszystkim, uwielbiam jej ekspresyjny sposób wyrażania radości po każdym udanym występie.

Największe sukcesy Adeliny to: trzykrotne mistrzostwo Rosji seniorek (pierwszy tytuł wywalczyła w wieku trzynastu lat), zwycięstwo w juniorskim Grand Prix, a także złoto i brąż na MŚ juniorek. W sezonie 2013/14 Sotnikowa po raz pierwszy w karierze zakwalifikowała się do finału Grand Prix, w którym zmierzy się m.in. ze swoją idolką Mao Asadą.
Last edited by eastern_star 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Post autor: yenny »

Moja ulubiona obecnie łyżwiarka Rosyjska. Trzymam za nią kciuki!


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#3

Post autor: eastern_star »

Pisząc w temacie Mao, przypomniałem sobie o Adelinie. Do historycznego dla niej występu w finale GP pozostały godziny, więc warto odświeżyć temat. Jako że sympatyków Adeliny jest tu chyba stosunkowo niewielu, zapytam się tych, którzy nie potrafią się przekonać do Sotnikowej: czego brakuje Adelinie, abyście mogły ją uznać za jedną z ulubionych łyżaiwrek? Co nie podoba się wam w Adelinie jako zawodniczce* i które elementy powinna poprawić?

* - oczywiście oprócz sukienki do tegorocznego LP :P


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#4

Post autor: Poice »

Rosyjskie "divy" w Japonii :)
Obrazek


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#5

Post autor: eastern_star »

Haha, też miałem to wrzucić w temacie GP! Вперёд Россия! ;)

No i zobaczymy jak wyjdzie rywalizacja Sambo 70 i CSKA, oba kluby mają po dwie przedstawicielki w finale :)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Post autor: yenny »

Wg mnie Adelinie nic nie brakuje. Bardzo ją lubię, jak napisałam wyżej.
Nie zaliczam jej już do fasolek, ma dziewczyna 17 lat, a to już "poważny" wiek.
I chyba dlatego się do niej przekonałam, że pomimo dorastania potrafi jeździc, skakać niemniej skutecznie niż jako 13-14 latka. Do tego pieknie interpretuje muzykę.
IMO - najlepsza z Rosjanek. I życzę jej conajmniej 2go miejsca.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#7

Post autor: eastern_star »

Yenny, no i przepowiedziałaś Adelinie drugie miejsce. Póki co po programie krótkim :) Moją główną wątpliwością w kwestii Adeliny był sposób interpretowania przez nią muzyki. Zdarzały się jej programy, w których do momentu wykonania ostatniego elementu skokowego widać było jak bardzo skupia się wyłącznie na warstwie technicznej. Właściwa interpretacja zaczynała sie więc dopiero po ostatnim skoku, a ponieważ Adelina należy do łyżwiarek, które słyszą muzykę i chcą z nią "współpracować", ów przeskok był jeszcze bardziej uwypuklony. W bieżącym sezonie nic takiego nie ma już jednak miejsca.

Zgadzam się też co do Carmen - pod względem ekspresji i charakteru to muzyka niemal skrojona dla Sotnikowej. Ten temat pojawiał sie w łyżwiarstwie już tyle razy, że przedstawić go w oryginalny sposób to nie lada wyzwanie. A Adelina jemu podołała! Zresztą, to nie pierwszy raz, kiedy Sotnikowa sprawdza się idealnie w hiszpańskich rytmach, jeden z jej juniorskich programów utrzymany był w podobnej konwencji i również zapadał w pamięć!


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#8

Post autor: yenny »

Aż mi żal, że nie udało się dziś pokazać całego potencjału. Po tej pierwszej kombinacji wbiło mnie w fotel i krzyknęłam tak, że przestraszyłam męża :lol: potem miałam ochotę krzyczeć ze złości.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#9

Post autor: eastern_star »

Kurczę, aż mi głupio to pisać, ale trochę spodziewałem się takiego obrotu sprawy i z persperktywy Julii bardziej obawiałem się Ashley, a nawet Leny. Niestety, znowu na ważnej imprezie Adelinie nie udało się pojechać dobrego programu dowolnego. Po udanej kombinacji też się ucieszyłem, ale cały czas miałem wewnętrzne przeczucie, że zaraz coś pójdzie nie tak. Po pierwszym poważnym błędzie program zaczął się sypać. Wielka szkoda, bo była duża szansa na pierwszy w karierze medal cyklu GP.

Niewielkim pocieszeniem może być fakt, że Adelina jest niejako specjalistką od mistrzostw Rosji, więc zawody w Soczi mogą być idealną okazją do odbudowania pewności siebie. Tak czy inaczej - trzymam kciuki!


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#10

Post autor: Poice »

Szkoda Adeliny... W tym roku jej programy ogląda się bardzo dobrze, ale wolałabym by zmieniła sukienkę z LP. Zbyt wiele tam prześwituje i ten nieokreślony kolor w ogóle do niej nie pasuje.


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#11

Post autor: eastern_star »

Sesja Nike:

Obrazek
Obrazek

Fukuoka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: eastern_star »

Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to polecam dokument o Adelinie i Lenie! Warto obejrzeć!


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#13

Post autor: eastern_star »

Nie może się obyć bez oficjalnego podsumowania:

Jeszcze dwa tygodnie temu mało kto wierzył, że Adelina może zostać pierwszą rosyjską Mistrzynią Olimpijską w łyżwiarstwie figurowym. Tymczasem, Adel pokazała, że z wielką presją potrafi sobie radzić nie tylko na Mistrzostwach Rosji, które wygrywa regularnie, ale też na największej imprezie czterolecia! Sotnikowa jest najlepszym przykładem na to, że z "cudownego dziecka", jakim niewątpliwie była sześć-siedem lat temu, może wyrosnąć wielka mistrzyni, jaką niewątpliwie jest obecnie. Pokłony i wielkie uznanie dla Mistrzyni! :)

Jeszcze trochę wspomnień z IO:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spotkanie po pięciu latach:

Obrazek

I ciekawostka: na wymarzonym podium IO Adelina chciała stanąć razem z Mao i Caroliną. Jak widać, w połowie życzenie się spełniło ;)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#14

Post autor: Poice »

Adelina i Javier
Adelina i Yuzuru
Alex, Adelina, Scott, Denis


Adelina wygląda olśniewająco nawet w bluzie :s: :lol:


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#15

Post autor: handomi »

Poice pisze:

Adelina wygląda olśniewająco nawet w bluzie :s: :lol:
To prawda :mrgreen:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Strefa Fana”