Lista uczestników MŚ

Marzec 24-30, Sitama, Japonia

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Lista uczestników MŚ

#1

Post autor: Poice »

Nzamy już nazwiska uczestników tegorocznych MŚ:
[KLIK]


- brak Patrick'a Chan'a - naprawdę nie sądziłam, że do tego dojdzie...Moim zdaniem miał duże szanse na czwarty tytuł z rzędu. Jeżeli Yuzuru nie zawali startu to ma złoto w kieszeni. Wywiad, wktórym Chan mówi, że nie jest jeszcze pewny czy wróci w przyszłym sezonie czy w kolejnym.[KLIK]
- S/S i V/T jednak się pojawią, hurra!
- Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT również jadą!
- nie będzie V/M i D/W... :beksa: :beksa:


Polscy reprezentanci to Maciej Cieplucha oraz para taneczna Plutkowska/Gerber.

Lista zawiera również rezerwowych, więc dla jasności kilka najważniejszych reprezentacji:
Kanada:
Panowie
Kevin Reynolds, 23,
Elladj Baldé, 23,
Nam Nguyen, 15 - jego debiut na MŚ seniorów, Orser będzie miał teraz trzech podopiecznych :) Jednak wątpię by Kanada załapała się na trzy miejsca na przyszłe MŚ...

Panie
Kaetlyn Osmond, 18,
Gabrielle Daleman, 16.

Pary
Meagan Duhamel, 28,Eric Radford, 29,
Kirsten Moore-Towers, 21, Dylan Moscovitch, 29,
Paige Lawrence, 24,Rudi Swiegers, 26.

Tańce
Kaitlyn Weaver, 24, Andrew Poje, 27,
Alexandra Paul, 22,Mitchell Islam, 24,
Piper Gilles, 22,Paul Poirier, 22 - bardzo, ale to bardzo cieszę się z ich udziału!

Japonia:
Panowie
Yuzuru Hanyu、Tatsuki Machida、Takahito Kozuka

Panie
Akiko Suzuki、Mao Asada、Kanako Murakami

Pary
Narumi Takahashi & Ryuichi Kihara

Tańce
Cathy Reed & Chris Reed

edit. 04.03.
USA
Panowie
Jeremy Abbott
Max Aaron

Panie
Ashley Wagner
Gracie Gold
Polina Edmunds

Pary
Marissa Castelli/Simon Shnapir
Caydee Denney/John Coughlin

Tańce
Madison Chock/Evan Bates
Maia Shibutani/Alex Shibutani
Alexandra ALDRIDGE/Daniel EATON

Rosja:
Panowie
Maxim Kovtun

Panie
Anna POGORILAYA
Julai Lipnitskaya

Pary
Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE
Ksenia STOLBOVA /Fedor KLIMOV
Vera BAZAROVA /Yuri LARIONOV

Tańce
Elena ILINYKH /Nikita KATSALAPOV
Ekaterina BOBROVA /Dmitri SOLOVIEV
Victoria SINITSINA / Ruslan ZHIGANSHIN

edit.
Lista startowa z oficjalnej strony ISU: [KLIK]
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 7 times in total.


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Re: Lista uczestników MŚ

#2

Post autor: eastern_star »

Poice pisze:Rosję i USA dodam później :D
W ramach dalszego rozluźniania atmosfery po IO :P

Rosja

Solistki
Julia Lipnicka

Pary
Maksim Kowtun i Adelina Sotnikowa


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Lista uczestników MŚ

#3

Post autor: Poice »

eastern_star pisze:
Poice pisze:Rosję i USA dodam później :D
Pary
Maksim Kowtun i Adelina Sotnikowa

Wow, to by było coś :D Wolałabym obejrzeć Kovtuna w parach niż katować wzrok jego tragiczną techniką skoku 4T i 4S :D


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#4

Post autor: rzepecha »

Na fejsie Internationa Figure Skating podają, że Takahashi nie wystąpi na MŚ i zostanie zastąpiony przez Kozukę.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post autor: kasik8222 »

V/T decyzję w sprawie startu podejmą do końca tygodnia. Póki co są wpisani na listę "wstępnie". Sama mam mieszane uczucia co do ich startu. Pamiętam, że Tatiana robiła błędy kiedy pojechali na zawody drużynowe kończące poprzedni sezon. Nic na siłę.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#6

Post autor: Poice »

rzepecha pisze:Na fejsie Internationa Figure Skating podają, że Takahashi nie wystąpi na MŚ i zostanie zastąpiony przez Kozukę.
Niestety to prawda....Oficjalnym powodem jest kontuzja, ale na pewno wydarzenia z ostatnich dni i atmosfera wokół jego osoby zrobiły swoje. Nie chce mi się wierzyć, że już więcej ma nie wystąpić na zawodach.......... :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa:


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#7

Post autor: Haley452 »

Poice pisze:Niestety to prawda....Oficjalnym powodem jest kontuzja, ale na pewno wydarzenia z ostatnich dni i atmosfera wokół jego osoby zrobiły swoje. Nie chce mi się wierzyć, że już więcej ma nie wystąpić na zawodach.......... :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa:
A ja tam się cieszę. Tzn nie z tego, że kończy karierę, ale z tego, że zobaczymy Kozukę. Daisuke ostatio nie błyszczał ani nie powalał, wydawał się wypalony fizycznie i psychicznie. Kozuka jest oprócz Takahashiego jedynym Japończykiem, któremu kibicuję, więc osobiście podoba mi się taki obrót sprawy.

Oczywiście przyjdzie mi wiele łez jeszcze wypłakać z powodu pożegania z Meryl i Charliem... Miałam nadzieję, że jednak jeszcze ich zobaczymy w MŚ, a tu koniec. Koniec epoki i koniec jednej z moich największych łyżwiarskich miłości :beksa:

Ciekawe jednak będą rozstrzygnięcia w tańcach. Jakim pięknym zakończeniem kariery dla P/B byłby tytuł mistrzowski. W Japonii I/K już nie dostaną tak zawyżonych not, więc wszystko jest możliwe.

Mały off topic, ale Meryl i Charlie wystąpią za to w amerykańskim Tańcu z gwiazdami :mrgreen:
Byli też obecni na gali Oscarowej, generalnie stają się powoli medialnymi osobistościami na miarę Tary i Johnnego ;)


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#8

Post autor: Poice »

Kolejne zmiany. Adelina na oficjalnej liście uczestników jest oznaczona jako "rezerwowa".
[KLIK]
Anna POGORILAYA ma ją zastąpić.
Szkoda....


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#9

Post autor: kasik8222 »

Jakoś mnie to nie dziwi. Zresztą jakiej decyzji by teraz nie podjęła to i tak ktoś jej będzie chciał przygadać. Hanyu ma pewnie złoto w kieszeni, S/S szansę na piękne pożegnanie, S/K mogą "ustawić się" na pozycji ulubieńców sędziów przed kolejnym sezonem. I dziwię się, że pannie Kostner się jeszcze chce, ale mam do niej duży szacunek po występach w Sochi i w sumie fajnie, że na MŚ ma być.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#10

Post autor: Poice »

Adelina podobno jest zmęczona i nie jest w pełni sił. Szkoda, ale to otwiera drogę dla Julii do podium. Mao i Kostner będą mieć przewagę w PCS, ale sędziowie na pewno nie będą skąpić Julii, bo jak już raz dają PCS na danym poziomie to rzadko kiedy z niego schodzą.


Konkurenci Yuzuru do złota wykruszają się w tempie błyskawicznym. Wiadomo już, że nie pojawi się nie tylko Chan, Daisuke, ale również Denis Ten.
Zgaduję, że na podium zobaczymy Yuzuru, Javier'a oraz Machidę. Yuzuru i Javier mają dużą przewagę nad stawką jeżeli chodzi o PCS (chyba, że Abbott wyskoczy z formą z krajowych mistrzostw). Obaj, nawet z błędami, nie tracą zbyt wiele w drugiej ocenie. Chyba kolejny raz walka o brąz nam się szykuje... Z drugiej strony brak wielkich nazwisk może skutkować niespodziankami na podium. Presja na Yuzuru będzie przeogromna, zwłaszcza przy braku wspomnianej trójki. Ciekawe jak sobie poradzi.


V/T już oznaczeni jako rezerwowi...zastąpią ich Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE.

Wielka szkoda. MŚ są w Japonii gdzie publiczność jest chyba najlepsza na świecie, a tu okazuje się, że tak wielu czołowych zawodników, par zdecydowało się nie jechać.
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#11

Post autor: mavie »

Łyżwiarstwo figurowe to nie skoki narciarskie gdzie co tydzień można oglądać zawody. Tych startów jest tak mało w sezonie, że doprawdy nie rozumiem decyzji o rezygnacji z MŚ po Olimpiadzie. Dlatego ja jestem pełna szacunku do np. Kostner, że poważnie traktuje ten sport i nas kibiców.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post autor: kasik8222 »

Jeżeli V/T nie wystąpią (nie żebym się dziwiła) to cieszę się, że szansę dostanie Nodari z nową partnerką. Dość się już naczekał na liście rezerwowych. MŚ w sezonie olimpijskim to szansa na rehabilitację dla niektórych, szansa na pokazanie się w ogóle na imprezie tej rangi dla innych. dla reszty, która w sezonie zdobyła co zaplanowała, to tylko zbędny balast. Większość myśli już o wakacjach i zdyskontowaniu olimpijskich sukcesów. Mariusz Siudek zapytany dlaczego mistrzowie olimpijscy tak często rezygnują ze startu na poolimpijskich MŚ odpowiedział krótko i dosadnie "Bo się boją stracić sławę". Spójrzmy na to z innej strony: Dla tych którzy zdecydowali się pojechać to często szansa na sukces/tytuł mistrzowski którego w innych okolicznościach przyrody nigdy by nie zdobyli lub zajęłoby to im znacznie więcej czasu. Szansa na wyrobienie sobie miejsca w szeregu na następny sezon. Nawiasem mówiąc Kavaguti/Smirnov wiele by dali nawet za możliwość startu na tych "gorszych" MŚ. Kariery nie kończą, ale co im w tym roku przepadło to już nie wróci. Yuko wydaje mi się zresztą kolejną zaawansowaną wiekowo kobietą, która przeciąga karierę, bo poza łyżwami nie wie co ze sobą w życiu zrobić (takie moje gdybanie, może się mylę, ale taki syndrom jest spotykany u wielu zawodniczek coraz częściej; życia prywatnego brak, pomysłu na siebie też, smutno będzie jeżeli np. Savchenko pójdzie w tę stronę).


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#13

Post autor: Poice »

Przyjrzałam się dokładnie listom i zauważyłam, że na MŚ wystąpią Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON zamiast Pernelle CARRON / Lloyd JONES! Uwielbiam ich FD, więc chociaż tyle dobrego przy tych wszystkich absencjach.
Generalnie tańce będą bardzo ciekawe. Marzy mi się złoto dla P/B, no ale pewnie I/K zdobędą tytuł. Jednakże walka o kolejne miejsca na podium będzie niezwykle interesująca.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#14

Post autor: Haley452 »

Patrząc na to, co się dzieje w amerykańskich mediach wokół Meryl i Charliego, wcale się nie dziwię, że mistrzowie IO często odpuszczają sobie MŚ. Kiedy mieliby trenować w tym rozgardiaszu?

Przyjrzałam się listom dokładniej i zaskoczyło mnie nazwisko Vernera, myślałam, że jak Joubert (:beksa:) kończy karierę w Soczi. Miło, że go jeszcze zobaczymy.

Bardzo cieszę się ze startu S/S i P/B. Obu parom życzę jak najpiękniejszego zakończenia kariery - najlepiej ze złotem.

Dziwi mnie, że na liście są P/C a nie Carron/Jones... czyżby ci drudzy zakończyli karierę?

I w końcu tańce USA - czemu A/I a nie Hubbell/Donohue? Osobiście niespecjalnie mam ochotę oglądać tą tanią imitację Bollywood Meryl i Charliego, a FD H/D jest bardzo dobry.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#15

Post autor: Poice »

Haley452 pisze: I w końcu tańce USA - czemu A/I a nie Hubbell/Donohue? Osobiście niespecjalnie mam ochotę oglądać tą tanią imitację Bollywood Meryl i Charliego, a FD H/D jest bardzo dobry.
Hubbell chyba ma kontuzję biodra o ile dobrze pamiętam. Ponoć konieczna będzie operacja.
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 1 time in total.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Świata 2014”