Yuzuru Hanyu

Miejsce, w którym możesz dać upust swojego uwielbienia dla danego łyżwiarza/łyżwiarki/pary!

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#31

Post autor: Poice »

Podziękowania od rektora Uniwersytetu Waseda, na którym studiuje Yuzuru: [KLIK]
Ciekawostka - Uniwersytet Waseda jest jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Japonii. Skończyła ją m.in. Shizuka Arakawa, Fumie Suguri, wielu premierów Japonii, a także wybitny japoński pisarz Haruki Murakami.

edit.

Yuzuru w przyszłym sezonie planuje dodać nowego quad'a. Wydaje mi się, że 4S po prostu "mu nie leży" i zrezygnuje z niego na rzecz 4R lub 4Lz. W jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że na treningach ma całą rotację przy 4Lz, również przy 4R (chociaż nie jest w stanie jeszcze go wylądować bez szybkiego dostawiania nogi). Co mnie zaskoczyło to to, że stwierdził, iż próbuje na treningach 4A.... Powiedział, że niewiele mu brakuje do uzyskania pełnej rotacji, ale póki co nie jest w stanie go dokręcić bez UR. Odnośnie 4F - nawet jeżeli byłby w stanie go wylądować, to nie zamierza go skakać na zawodach.

Jego mania na punkcie quadów zaczyna mnie niepokoić....


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#32

Post autor: Poice »

Yuzuru nabył się w Japonii zaledwie dwa dni. Z jednej strony - szkoda, że nie mógł więcej czasu spędzić z rodziną, ale z drugiej - media japońskie nie dają mu chwili wytchnienia, więc dobrze, że dzisiaj wrócił do Kanady. Jako jedyny zdobywca złotego medalu w Sochi dla Japonii był skazany na dziesiątki wywiadów, odwiedzanie władz (w tym rozmowa z premierem :D) i pozowanie do zdjęć dla sponsorów i fanów. Co ciekawe - Yuzuru przekazał wszystkie pieniądze za zdobycie złotego medalu na rzecz poszkodowanych przez tsunami z 2011 r. Prawdziwy golden boy!
Yuzuru wylatujący do Kanady: [KLIK]

P.S. eastern napisz coś, bo piszę posta pod postem :D


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#33

Post autor: eastern_star »

I prawidłowo, bo jesteś "moderatorką" w tym wątku :P A dzięki częstym uaktualnieniom ta część forum też żyje. Ja już od kilku dni zabieram się do napisania długiej wiadomości podsumowującej IO w temacie Julii, może dziś się uda.

Natomiast wizja 4A skakanego jako stały element programu bardziej mnie niepokoi niż ekscytuje i to nawet, jeśli dotyczy to takiego profesjonalisty, jak Yuzuru. Wiadomo, że jest to taki zawodnik, który jak się czegoś podejmie to to zrobi, więc jestem sobie w stanie wyobrazić 4A bez degradacji w jego wykonaniu. Ale obawiam się, że w końcowym rozrachunku korzyści z tego aksla mogłoby być tyle, co u Mao.

Pozostając w temacie IO:

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#34

Post autor: Poice »

eastern_star pisze: Natomiast wizja 4A skakanego jako stały element programu bardziej mnie niepokoi niż ekscytuje i to nawet, jeśli dotyczy to takiego profesjonalisty, jak Yuzuru. Wiadomo, że jest to taki zawodnik, który jak się czegoś podejmie to to zrobi, więc jestem sobie w stanie wyobrazić 4A bez degradacji w jego wykonaniu. Ale obawiam się, że w końcowym rozrachunku korzyści z tego aksla mogłoby być tyle, co u Mao.
To wszystko wina tego złotego medalu... Teraz w każdym wywiadzie podkreśla, że chce wylądować 4S na MŚ i ogólnie pojechać dwa czyste programy by zdobyć tytuł. To samo tyczy się skoczenia 4R (o 4A nawet nie myślę, chociaż kto jak nie Yuzuru miałby go skoczyć? Jeżeli skacze 3A praktycznie z miejsca to może kiedyś....). Podkreśla w wywiadach, że chce zrobić coś czego jeszcze nikt w historii nie zrobił. Imponująca postawa ambitnego perfekcjonisty, ale z drugiej strony nie wiem na ile jego stan zdrowia pozwoli mu na realizację tych celów.


P.S. Cudowne te gify! Nie widziałam nigdzie ani jednego, ani drugiego nagrania :D

edit. 03.03.
Z treningu do gali:
Obrazek

Reakcja Julii ^^ :sss:


żródło: [tumblr]
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#35

Post autor: Poice »

Ciekawostka - wg analizy z tego video [KLIK] Yuzuru zarobił już 600 mln jenów co oznacza jakieś 6 mln $ i ok. 18 mln zł :D Pominięte zostały premie sponsorów :P :P :P Jego autobiografia z 2012r. sprzedała się w 80 000 kopii, no i teraz szykują się dodruki, gdyż po ZIO zainteresowanie jest ogromne.
W Japonii naprawdę opłaca się być łyżwiarzem...

edit. 14.03.
Yuzuru i jego Pooh. Yuzuru ma cudownych i utalentowanych fanów.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#36

Post autor: Poice »

Ok, wiedziałam, że Yuzuru choruje na astmę, bierze leki dwa razy dziennie, ale nie spodziewałam się, iż jest to aż tak poważna sytuacja jak ta opisana w tym tłumaczeniu artykułu.
Zastanawiał się co takiego ma przyklejone na klatce piersiowej. Teraz wiem, że to igły!


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#37

Post autor: eastern_star »

Czytając ten artykuł przypomniał mi się jeden z trenerów, który twierdził, że w sporcie jest tak, że jeśli obudzisz się rano i nic cię nie boli, to najprawdopodobniej nie żyjesz :P I w tym niby zabawnym powiedzeniu jest wiele prawdy. Wracając do Yuzuru, przez te wszystkie lata na pewno doskonale poznał swój organizm i wie, jak funkcjonować z bólem i chorobą.

Choć przypuszczam, że wiele osób doznałoby szoku obserwując, jak wygląda doprowadzanie w przyspieszonym tempie zawodnika do takiego stanu, aby był w stanie trenować w możliwie największym zakresie. Z jednej strony dobrze, że chociaz część tych rzeczy cały czas dzieje się poza okiem kamer (część, bo na przykład relacja ze składania Pluszczenki miała być na żywo, nawet nie wiem, jak to się skończyło :P). Z drugiej - takie zakulisowe materiały na pewno zmieniłyby wyobrażenie wielu na temat sportowców i ich codziennego życia.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#38

Post autor: Poice »

eastern_star pisze: Choć przypuszczam, że wiele osób doznałoby szoku obserwując, jak wygląda doprowadzanie w przyspieszonym tempie zawodnika do takiego stanu, aby był w stanie trenować w możliwie największym zakresie.
Od razu przypominają mi się nagrania z rehabilitacji Daisuke z 2008r.... Ciężko się na te nagrania patrzyło :-/ Co do Yuzuru - w Sochi można było zobaczyć starszego pana, który ciągle mu towarzyszył (jak znajdę zdjęcia to wstawię :D). Jest to jego lekarz jeszcze z czasów, gdy trenował w Japonii. Zajmuje się on medycyną alternatywną, no i na czas Igrzysk zamknął swoją klinikę by móc pojechać do Sochi ;) Yuzuru od dłuższego czasu po wszystkich zawodach, treningach korzysta z akupunktury. Widziałam jedno nagranie i nie wyglądało to najlepiej...Patrzenie na ból zawodnika to nic przyjemnego :-/ Z drugiej strony dzięki takim "przeciekom" można sobie uświadomić jak wiele wysiłku wkładają łyżwiarze w to, aby na tafli uśmiechać się w trakcie wykonywania najtrudniejszych elementów technicznych...

edit. 19.03.
Wspomniane zdjęcie ,,starszego pana" lekarza Yuzuru:
Obrazek


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#39

Post autor: handomi »

Tutaj można zobaczyc igły od akupunktury na szyji Yuzuru, których używa :



:x


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#40

Post autor: Poice »

handomi pisze:Tutaj można zobaczyc igły od akupunktury na szyji Yuzuru, których używa :



:x
Mam nadzieję, że w ogóle tych igieł nie czuje. Mimo wszystko cieszę się, że ta metoda działa. Gdyż sam Yuzuru podkreśla, że łatwiej mu się teraz jeździ i już nie umiera na końcu programu dowolnego... (chociaż po FP GPF ponoć miał jakiś większy atak astmy - jak donosiły japońskie media).


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#41

Post autor: handomi »

Quad salchow działa na treningach :




Trzymam kciuki, żeby wkońcu sie przełamał w programie głównym :13:


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#42

Post autor: Poice »

Jego 4S to tak trochę jak 3S z sezonu 2011/2012. Też miał z nim problemy przez cały sezon i przed MŚ mówił, że chce go w końcu skoczyć, no i skoczył :) Mam nadzieję, że tak samo będzie z 4S :)

P.S. Odnośnie skoków i 4A, o którym wspominałam jakiś czas temu - nie wiem czy już to wstawiałam, ale 3A z miejsca:
Obrazek


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#43

Post autor: Poice »

Rozpoczynam modlitwy nad 4S Yuzuru w LP!

Obrazek


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#44

Post autor: handomi »

Poice pisze:Rozpoczynam modlitwy nad 4S Yuzuru w LP!

Obrazek


Ja jestem spokojny o LP wyjątkowo. Czułem, że może zbombować 4T w SP, ale o LP jestem teraz spokojny. Myślę, że jakby był 1. po SP to jeszcze większą presję by nałożył na siebie, a teraz może atakować bo nie ma nic do stracenia, bo nawet z upadkami na podium się załapie :lol: Na treningach wylądował wszystkie podejścia do salchowa. Wogóle zauważyłem, że ogólnie jest w wysokiej formie skokowej pomimo tego upadku. Ten jego Lutz dzisiaj w SP był OGROMNY. Widziałem video z treningów, skoczył tak wysokiego flipa, że nie mógł nogą lodu znaleźć i spadł :mrgreen:

Ogólnie dzisiaj mi bardzo zaimponował i Brianowi chyba też. Po tym upadku napierał jak burza do przodu ok2.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#45

Post autor: Poice »

Też uważam, że 3 pozycja po SP dobrze wróży. Po SP powiedział, że nie jest zadowolony z 4T, a gdy upadł to od razu sobie przekalkulował, że jeśli pojedzie resztę czysto to może dostać 90+ :D Generalnie słaby SP to dla niego tradycja na MŚ, a zawsze wtedy ma bardzo solidny LP. Wydaje mi się, że już przyzwyczaił się do "czystego SP" i sobie odrobinę odpuścił. Pewnie na treningach większą wagę przywiązywał do LP, gdyż czysty LP (a przecież stać go na to!) może mu przynieść kosmiczną notę w TES, a co za tym idzie dobre komponenty. Jeżeli pojedzie czysty LP to powinien dostać jakieś 107+TES i 90+PCS. :04:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Strefa Fana”