Solistki - program krótki

Marzec 24-30, Sitama, Japonia

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Solistki - program krótki

#1

Post autor: Poice »

Lista startowa: http://www.isuresults.com/results/wc2014/SEG003.HTM
Obrazek

Nie wiem czy cieszyć się z takiego losowania dla Japonek czy nie...
Mao jest w dogodnej sytuacji, gdyż jedzie jako pierwsza z najlepszych grup. Obawiam się o Kanako. Ciężko jej będzie jechać po Mao, no i dostaje tak niskie PCS, że zacznę jakiś spisek podejrzewać. Oby tym razem dostała odpowiednie PCS na tle innych zawodniczek. Lipnicka ma dobrą pozycję, wszystkie najgroźniejsze rywalki jadą przed nią, a ona sama jedzie w słabej grupie, więc powinna dostać wysokie oceny.
Będzie ciekawie :)


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#2

Post autor: rzepecha »

Znowu nie mam jak oglądać, ale podoba mi się losowanie :D
5 grupa zdecydowanie silniejsza, ale 6 za to bardzo ciekawa. Trzy kończące zawodniczki plus Wagner - rewelacja, każda z własnym, wyjątkowym stylem, zupełnie innym od reszty!


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#3

Post autor: joasia »

Pierwsza Mao, druga Karolina, a trzecia Julia Lipnicka, na czwartym miejscu Akiko Suzuki. Akiko, dawaj, na koniec kariery należy Ci się jeszcze jeden medal!!


joasia
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post autor: kasik8222 »

Nie mam pojecia jakim prawem Akiko z takim zestawem skoków jest przed Gold. Tzn. wiem prawem gospodarzy MŚ :-? .


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Post autor: yenny »

Ależ zazdroszczę ogladania, niestety muszę już uciekac.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#6

Post autor: Poice »

kasik8222 pisze:Nie mam pojecia jakim prawem Akiko z takim zestawem skoków jest przed Gold. Tzn. wiem prawem gospodarzy MŚ :-? .
Akiko, zasłużenie, dostała wyższe PCS niż Gold. Ja tu nie widzę wpływu startu przed własną publicznością.



SP pań był cudowny.
Krzyczałam jak głupia gdy zobaczyłam wynik Mao. Jej skoki są cudowne. Odpłynęłam przy jej 3A, RE-WE-LA-CJA! Była taka spokojna, opanowana, pewna siebie. Widać jak bardzo dojrzała jako zawodniczka przez te wszystkie lata. Wg mnie sędziowie mogli poszaleć w PCS. Nie wiem dlaczego Mao nie może dostawać tyle samo w PCS co Karolajna, Yuna.
Akiko również była zachwycająca, ale niestety kaliber TES odstaje od wielu zawodniczek. Jednak byłoby cudownie gdyby pojechała czysty LP. Nawet jeśli nie dostanie medalu to byłoby to wymarzone zakończenie kariery.
Kanako - ach... narzekałam na jej PCS, ale dzisiaj mnie nie porwała. Wolę jej LP, więc czekam na więcej. Mam nadzieję, że nie jest to ostatni sezon Kanako i jeszcze rozwinie się pod względem artystycznym (niestety pod względem technicznym chyba za wiele się już nie zmieni).
Karolajna - była świetna. Piękny program, 3F+3T - super. Jest w życiowej formie.
Gold - pani farbowana Barbie pojechała naprawdę dobrze. Może i jest przesadnie sztuczna w interpretacji muzyki (wg mnie), ale regularnie skacze 3Lz+3T, no i jej skoki są dobrej jakości. Jeśli ktoś z czołówki zrobi błędy, a ona pojedzie czysty LP to medal jest na wyciągnięcie ręki.

Nadrobiłam Lipnicką. Kolejny czysty przejazd, ale skąd ona dostaje te GOE przy 3Lz+3T? Ma szybką rotację, ale te skoki są tyci, tyci. Lipnicka wyrasta na mistrzynię GOE. Nie dostała żadnego 0, wszystko na plus. Wybaczcie, ale jeżeli Lipnicka dostaje 1,40 GOE za kombinację, a Gold 0,70 to coś jest tu nie tak. Dziewczyna ma nerwy ze stali, jechała na luzie, więc ma duże szanse na medal - nawet złoto. Dobrze, że sędziowie nie wywindowali jej PCS jeszcze bardziej. Na tle Mao i Karolajny widać różnicę w prowadzeniu rąk i wykańczaniu ruchów. U Julii jest jeszcze sporo miejsca na poprawę w tym aspekcie.


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#7

Post autor: eastern_star »

To było po prostu coś niesamowitego! Najlepszy program najlepszego sezonu!

:25: dla wszystkich!

Zawody oglądałem z odtworzenia, nie znając wyników zaznaczyłem sobie dwanaście nazwisk na liście startowej i oglądałem według kolejności występów. Park - Edmunds - Pogoriłaja - Osmond - Asada - Murakami - Suzuki - Kostner i w tym miejscu musiałem zrobić sobie przerwę, bo nie mogłem wyjść z podziwu, co się w tej Japonii wyprawia.

Może zabrzmi to dziwnie patrząc na okoliczności, ale występ Mao sam nagrodziłem oklaskami na stojąco. Zakończenie (?) kariery rekordem świata? Byłoby pięknie, ale do tego póki co jeszcze bardzo daleka droga.

Czułem, że Akiko też pojedzie dziś udany program, oby wystarczyło energii na sobotę, a będzie wspaniale! Caro kolejny raz zachwyca, to chyba jej najdłuższa seria udanych występów w karierze. Anna też super! Udało się niemal wszystko i szkoda delikatnego niedoszacowania w PCS ("siódemki" za SS czy CH to chyba jednak troszkę zbyt nisko).

Oglądając tyle udanych występów zacząłem się obawiać, że ta seria musi się kiedyś skończyć, ale na szczęście nie skończyła się na Julii, która też pojechała solidnie. Bałem się trochę o flipa, ale na szczęście obyło się bez problemów. W sobotę będzie jednak bardzo ciężko. Julia z pewnością pojedzie na sto procent, nie myśląc o ewentualnym wyniku. Wiadomo, że zawsze najbardziej pamięta się ostatni występ, dlatego niech po prostu będzie on udany.

Jeśli chodzi o GOE Julii to jest to kolejny ciekawy temat do analizy podczas półrocznej przerwy. Ja akurat mogę postarać się pokazać dlaczego moim zdaniem nie jest ono przeszacowane ;)


alex
Posty: 17
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post autor: alex »

Dziewczyny pokazały klasę. Dużo wspaniałych, czystych programów. Mao po prostu perełka:) I ten potrójny axel wystrzelony niczym z armaty. Carolina - wielkie wow, taka forma, taki spokój, taka jakość - wszystko zagrało. Zasłużone najwyższe PCS. To już prawdziwe i dojrzałe kobiece łyżwiarstwo. Yulia bez zarzutu, sprawiedliwe oceny.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#9

Post autor: Hortensja »

Panie mnie naprawde zaskakuja w tym sezonie :) Zawsze byla to dla mnie konkurencja taka "na pol gwizdka", ale wczorajszy SP byl wspanialy.

Co do Mao i Caro- jestem przeszczesliwa, ze obie jakos przezwyciezyly swoje demony- po prostu swietnie oglada sie takie lyzwiarki jadace pieknie, skaczace pewnie, wszystko z usmiechem i autentyczna przyjemnoscia wystepowania.

Julia tez byla super, troche sie nawet usmiechnela ;) Akiko to samo co Mao i Caro- pewnie, czysto pojechany program z wyrazna przyjemnoscia prezentowania sie przed publicznoscia. Gold- ja nie jestem jakos do niej uprzedzona- uwazam, ze dobrze sie na nia patrzy, skokowo jest dobrze, prezentacje tez ma dobra, mysle, ze troche dojrzalosci artystycznej i jeszcze troche treningow i moze byc naprawde ciekawie. Co do Ashley- moj ulubiony short w tym roku wsrod pan, prezentuje go swietnie, szkoda, ze pojawiaja sie techniczne usterki.

W sobote czeka nas prawdopodobnie super final :)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Świata 2014”