Julia Lipnicka

Miejsce, w którym możesz dać upust swojego uwielbienia dla danego łyżwiarza/łyżwiarki/pary!

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#91

Post autor: eastern_star »

Curling <3 Dziewczyna wie, co dobre!

Bardzo trafnie podsumowała swój program dowolny - &#1091;&#1087;&#1072;&#1083;&#1072;, &#1074;&#1089;&#1090;&#1072;&#1083;&#1072; &#8211; &#1076;&#1072;&#1083;&#1100;&#1096;&#1077; &#1087;&#1086;&#1077;&#1093;&#1072;&#1083;&#1072; :P

Jeszcze kilka zdjęć z Saitamy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#92

Post autor: Poice »

eastern_star, a mógłbyś przetłumaczyć co powiedziała? Nie znam rosyjskiego :D


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#93

Post autor: ivi »

Wprawdzie nie jestem Eastern, ale powiedziała - upadłam, wstałam i pojechałam dalej (&#1091;&#1087;&#1072;&#1083;&#1072;, &#1074;&#1089;&#1090;&#1072;&#1083;&#1072; &#8211; &#1076;&#1072;&#1083;&#1100;&#1096;&#1077; &#1087;&#1086;&#1077;&#1093;&#1072;&#1083;&#1072;)
Last edited by ivi 10 lat temu, edited 1 time in total.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#94

Post autor: kasik8222 »

Rosyjskiego uczyłam się sto lat temu, ale jak się skupię to nawet jestem w stanie złożyć cyrylicę w logiczną całość. Nie jest ze mną źle ;)
Last edited by kasik8222 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#95

Post autor: Poice »

ivi pisze:Wprawdzie nie jestem Eastern, ale powiedziała - upadłam, wstałam i pojechałam dalej (&#1091;&#1087;&#1072;&#1083;&#1072;, &#1074;&#1089;&#1090;&#1072;&#1083;&#1072; &#8211; &#1076;&#1072;&#1083;&#1100;&#1096;&#1077; &#1087;&#1086;&#1077;&#1093;&#1072;&#1083;&#1072;)
Dziękuję ;)


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#96

Post autor: eastern_star »

Wypowiedź zacytowałem wyjątkowo w oryginale ze względu na to, że po rosyjsku wyszedł fajny rym. Najwidoczniej od tego hip hopu dziewczyna zaczyna mówić rymami :P

Cóż, przyszedł czas na podsumowanie sezonu 2013/14 naszej gwiazdeczki:

Obrazek

Długo zastanawiałem się, które zdjęcie najlepiej podsumuje ostatnich siedem miesięcy w wykonaniu Juleńki. Jak widać, wybrałem dość nietypowo. Zdjęcie, jak zdjęcie - wakacje na Cyprze. Pamiętam jednak doskonale moją reakcję, gdy zobaczyłem je po raz pierwszy. Napisałem wtedy, że już bardzo niedługo Julia znajdzie się na szczycie również tego łyżwiarskiego świata. I miniony sezon na pewno można nazwać wspinaczką na taki szczyt.

Sezon 2013/14 był dla Julii niezwykle trudny nie tylko od strony fizycznej, ale też mentalnej. Nie ma teraz sensu analizować każdego występu. Po pierwsze taka analiza byłaby niezwykle nudna, a po drugie większość z Was zapewne doskonale pamięta jej występy. Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że podczas minionego sezonu było znacznie więcej wzlotów niż upadków. I to zarówno dosłownie, jak i w przenośni.

Na koniec, wielkie podziękowania dla tych, którzy kibicowali lub po prostu dobrze życzyli Julce podczas minionego sezonu. Wprawdzie w ostatnich miesiącach nasz LipniTeam powiększył się niebywale, ale miejsca na pewno wystarczy w nim dla wszystkich. Dlatego koniecznie zostańcie z Julką także w kolejnych sezonach!

Statystyki z sezonu 2013/14:

Finlandia Trophy: 191.31 (65.49 + 125.82) - 1. miejsce
Skate Canada: 198.23 (66.89 + 131.34) - 1. miejsce
Rostelecom Cup: 190.80 (72.24 + 118.56) - 1. miejsce
Finał Grand Prix: 192.07 (66.62 + 125.45) - 2. miejsce
Mistrzostwa Rosji: 210.81 (70.32 + 140.49) - 2. miejsce
Mistrzostwa Europy: 209.72 (69.97 + 139.75) - 1. miejsce
Igrzyska Olimpijskie (drużynowo): (72.90 + 141.45) - 1. miejsce
Igrzyska Olimpijskie (indywidualnie): 200.57 (65.34 + 135.34) - 5. miejsce
Mistrzostwa Świata: 207.50 (74.54 + 132.96) - 2. miejsce

Dziewięć startów, w tym pięć zwycięstw i trzy drugie miejsca! Respekt! :)


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#97

Post autor: eastern_star »

Długi wywiad z Eteri Tutberidze po Mistrzostwach Świata. Komsomolska Prawda tradycyjnie na poziomie tabloidu, ale można przeczytać, bo trenerka Julii jak zwykle w wyśmienitej formie ;)

Swoja drogą - głupota niektórych dziennikarzy naprawdę nie zna granic

Dziennikarka: Wydaje mi się, że sędziowanie było stronnicze. Być może sędziowanie przeciwko naszym ma związek z wydarzeniami na Krymie? :szcze:
Oczywiście Eteri odpowiedziała, że nie ma żadnych uwag co do sędziowania.


Tak w największym skrócie:

- największym organizacyjnym problemem na MŚ było to, że na wszystkie zawody/treningi trzeba było dojeżdżać z Tokio, co nie było specjalnie wygodne. Eteri podkreśliła jednak, że w takiej samej sytuacji były wszystkie reprezentacje, również Japonia.
- Eteri cieszy się ze srebrnego medali Julii, ale nie jest zadowolona z tego, jak wyglądał program dowolny.
- Julia nie otrzymała ani jednej propozycji występu na japońskich galach pokazowych.
- Eteri od początku przypuszczała, że Adelina Sotnikowa nie wystapi na MŚ i dziwi się dlaczego sama zawodniczka początkowo przekonywała, że pojedzie na Mistrzostwa.
- nieudany start na IO był dla Julii dodatkową motywacją, żeby pomimo ogromnego zmęczenia udowodnić swoją wartość podczas MŚ.
- najprawdopodobniej Julię będzie można niebawem oglądać podczas lodowych show Ilji Awerbucha w Rosji.
- (najmniej ważne, ale mamy tu miłośników plotek) Julia i Adian nie są parą. Julia kocha jedynie mamę i łyżwiarstwo.
- Julię i jej mamę łączy bardzo silna więź, dlatego pomoc mamy jest niezbędna w momentach załamania.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#98

Post autor: LittleLotte »

Mam wrażenie, że pani Tutberidze nie traktuje Julki jak zdolnej piętnastolatki, tylko jak objawienie. Nie wiem, czy te wszystkie wymagania są naprawdę adekwatne do jej zdolności, chociaż nie można zaprzeczyć, że te ma Julcia ogromne. Ale ma te dużo czasu, naprawdę nie do wszystkiego trzeba dochodzić od razu.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#99

Post autor: Poice »

eastern_star pisze: Tak w największym skrócie:

- największym organizacyjnym problemem na MŚ było to, że na wszystkie zawody/treningi trzeba było dojeżdżać z Tokio, co nie było specjalnie wygodne. Eteri podkreśliła jednak, że w takiej samej sytuacji były wszystkie reprezentacje, również Japonia.
Tak dojazdy autokarami zajmowały ok 1,5-2h. Pamiętam jak Misha Ge wstawił zdjęcie swoje i Yuzuru jak wracają z treningu.
eastern_star pisze: - (najmniej ważne, ale mamy tu miłośników plotek) Julia i Adian nie są parą. Julia kocha jedynie mamę i łyżwiarstwo.
Biedna Julia, nawet dziennikarze zaczynają ją swatać :-/
eastern_star pisze: - Julię i jej mamę łączy bardzo silna więź, dlatego pomoc mamy jest niezbędna w momentach załamania.
To charakterystyczne dla większości świetnych łyżwiarzy - zarówno solistów, jak i solistek. Chociaż u Julii zapewne ta więź jest jest jeszcze bardziej zażyła przez wzgląd na odejście ojca.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#100

Post autor: rzepecha »

eastern_star pisze:najprawdopodobniej Julię będzie można niebawem oglądać podczas lodowych show Ilji Awerbucha w Rosji.
Eastern, a czy chodziły już jakieś głosy na temat tego, kto będzie choreografem nowych programów? Averbukh świetnie się spisał w tym sezonie z LP, więc byłabym ciekawa dalszej współpracy ;)
eastern_star pisze:Julia i Adian nie są parą.
Adian, Adian... To Julii z Yuzuru nie swatają? :P


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#101

Post autor: LittleLotte »

To Julii z Yuzuru nie swatają?
Bardzo platonicznie swatają. Związki na odległość to nie najlepszy pomysł, prawda? ;) Adiana mają bliżej.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#102

Post autor: Hortensja »

Poice pisze:ObrazekObrazek
Za te obudowe mondrianowska do iPhona ma u mnie duzy plus. Ale ta zolta sukienka.... "My eyes, my eyes!!!" :-o


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#103

Post autor: Poice »

Hortensja pisze:
Poice pisze:ObrazekObrazek
Za te obudowe mondrianowska do iPhona ma u mnie duzy plus. Ale ta zolta sukienka.... "My eyes, my eyes!!!" :-o
Mi akurat kolor nie przeszkadza...raczej to wycięcie na brzuchu oraz fakt, że w tej sukience aż nadto widać, że Julia nie ma biustu :x


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#104

Post autor: Hortensja »

Nie nie, nie o kolor chodzi (chociaz slowianskiej Julii srednio ta limonka pasuje, ale kolor, jak kolor, niech juz jej bedzie). Ale forma tej sukienki, ten pasek... straszne to jest :mrgreen:

Ale ladnemu we wszystkim ladnie ;)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#105

Post autor: eastern_star »

rzepecha pisze:Eastern, a czy chodziły już jakieś głosy na temat tego, kto będzie choreografem nowych programów? Averbukh świetnie się spisał w tym sezonie z LP, więc byłabym ciekawa dalszej współpracy ;)
Niestety, na dzisiaj nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Biorąc jednak pod uwagę, że w przyszłym sezonie nie należy się spodziewać jakiejś drastycznej zmiany klimatów, to współpraca z Awerbuchem jest całkiem prawdopodobna. I prawdę mówiąc, bardzo bym się ucieszył, gdyby tak się stało. Chociaż muszę przyznać, że z podobną ekscytacją oczekuję na efekty wiosenno-letinej współpracy tej dwójki.

Jeśli już jesteśmy przy planach na najbliższe tygodnie, to 27. kwietnia będzie wyjątkowa okazja, aby obejrzeć Julię i Adelinę podczas jednego show ;) Oprócz Mistrzyni Europy i Mistrzyni Olimpijskiej na Gali Mistrzów Ilii Awerbucha wystapią między innymi: Maksim Kowtun, Konstantin Mienszow i Aleksiej Jagudin. Gala, która odbędzie się na Łużnikach, jest częścia obchodów dziesięciolecia istnienia Lodowej Symfonii Awerbucha.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Strefa Fana”