Pożegnania i przerwy w startach

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Pożegnania i przerwy w startach

#1

Post autor: Poice »

W związku z off-season uznałam, że przydałoby się zrobić listę łyżwiarzy/łyżwiarek/par, które przeszły na sportową emeryturę w sezonie 2013/2014.

Soliści:
- Evgeni Plushenko,
- Brian Joubert,
- Nobunari Oda,
- Thomas Verner (? - potwierdził w końcu, że to ostatni jego sezon?),

Solistki:
- Yuna Kim,
- Valentina Marchei (potwierdzone?),
- Miki Ando,
- Akiko Suzuki (jej pożegnanie było urocze :)).

Pary:
- P/T
- S/S - w sensie Robin na pewno kończy karierę.

Tańce:
- P/B - szkoda, że nie wygrali złota na swoich ostatnich MŚ :(
- V/M


Wahający się:
- Mao Asada - powiedziała, że potrzebuje przerwy. Nie wystartuje w serii GP w przyszłym sezonie, ale nie wie jeszcze czy wystartuje w Mistrzostwach Kraju i MŚ.
- Daisuke Takahashi - powiedział, że decyzję podejmie jak wyleczy kontuzję. Niestety, nie wygląda to najlepiej, ponieważ nie ma jego nazwiska na oficjalnych listach gal, które będą się odbywać w najbliższym czasie w Japonii. Nawet na dedykowanym właśnie jemu show nie będzie jechał, a jedynie będzie obecny.
- Patrick Chan - na pewno nie wystartuje w serii GP, powiedział, że może wróci na Krajowe Mistrzostwa, albo odpuści sobie cały przyszły sezon.
- Jeremy Abbott
- Carolina Kostner

Są i dobre wiadomości z Team Japan:
- Kozuka uznał, że jeszcze co najmniej jeden sezon będzie startować,
- Machida chce startować co najmniej do 2016 roku,
- Kanako uznała, że nie jest zadowolona ze swojego występu na MŚ i na pewno jeszcze jeden sezon będzie startować, nie wie co dalej,
- Yuzuru chce startować do 2018 roku i chce by jego trenerem nadal był Orser, na pytanie czy będzie kontynuował karierę po ZIO 2018 odpowiedział ze śmiechem "pół na pół"[link do wywiadu, pytanie pada w końcówce]


Co z V/M, D/W? A Włosi? Zapomniałam kogoś wymienić? A może wiadomo, że ktoś jeszcze robi sobie przerwę? Albo odpuszcza serię GP w przyszłym sezonie?
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 3 times in total.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

A Pangtongi? Trankov w ostatnim wywiadzie powiedział, że Hotarki mają problemy finansowe, Stefania wychodzi za mąż i może być z nimi różnie. V/T chcą w przyszłym sezonie jednak wystąpić w GP by zgarnąć tytuł Cup of China którego im brakuje. Dalej nie wiemy co z I/K :P


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#3

Post autor: Poice »

kasik8222 pisze:A Pangtongi?
Wiedziałam, że o jakiejś parze zapomniałam :)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post autor: kasik8222 »

Nie żebym się bardzo nimi przejęła ;)


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#5

Post autor: olcia »

Co do Eleny i Nikity to na dzień dzisiejszy sprawa wygląda dobrze, raczej były to mało udane ploty. A że w każdej plotce jest ziarno prawdy to uważam że coś tam musiało się dziać. Ja mam nadzieję że może Morozov pomyślał o młodszym modelu i Elena z Nikitą zmienią trenerów (Marina ma teraz dużo wolnego czasu i z pewnością z chęcią ich by wzięła, bo teraz raczej nastały czasy grupy Igora, a z całą moją sympatią do Shibsów, ale oni raczej na wygrywanie nie rokują).


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#6

Post autor: Haley452 »

Tessa i Scott w swoim show wielokrotnie powtarzali, że to był ich ostatni sezon, mam w ogóle wrażenie, że ledwo dotrwali do tego Soczi, jakby się coś w nich wypaliło już.

D/W nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia, ale powiedziałabym, że na 99% procent już ich nie zobaczymy w zawodach. Mają teraz swoje 5 minut w amerykańskich mediach, a w łyżwiarstwie zdobyli praktycznie wszystkie możliwe tytuły (z wyjątkiem zwycięstw w pojedynczych zawodach GP, ale tylko dlatego, że w CoC nigdy nie startowali, a w TEB tylko raz, w 2007). Mają medale IO we wszystkich kolorach, tytuły mistrzowskie, rekordy świata i bezprecedensowe serie zwycięstw w GPF. Naprawdę nie ma już dla nich w tym sporcie nic do zdobycia.

Ciekawą sprawą są C/L, jakby nie było jedna z najstarszych par tanecznych z czołówki, ale ostatnio dopiero zaczęli osiągać sukcesy, te dwa tytuły z tego roku pewnie zaostrzyły ich apetyt na więcej, więc obstawiam, że zostaną do 2018. Luca będzie miał wtedy bodajże 32 lata, to jeszcze nie najgorzej ;)


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#7

Post autor: LittleLotte »

V/T chcą w przyszłym sezonie jednak wystąpić w GP by zgarnąć tytuł Cup of China którego im brakuje.


Oni nie mają szczęścia do GP, a szczególnie do finałów. I nie mówię wyłącznie o tym sezonie. Zastanawiam się nawet czy zeszłoroczny upadek nie był jeszcze bardziej dramatyczny niż to teraz.
I cały czas się obawiam, że powiedzą, że definitywnie kończą karierę. Oby jeszcze nie :oops:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#8

Post autor: olcia »

Och, nie Tania i Max są raczej pewni już mają plany na nowy program niestety znowu u Morozova.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#9

Post autor: LittleLotte »

Czemu niestety? Chyba jestem w mniejszości co do uwielbienia dla ich programu z tego sezonu. Mnie się bardzo podoba :lol:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#10

Post autor: LittleLotte »

Tessa i Scott w swoim show wielokrotnie powtarzali, że to był ich ostatni sezon, mam w ogóle wrażenie, że ledwo dotrwali do tego Soczi, jakby się coś w nich wypaliło już.
Może to z powodu, który podaje nasza kochana ciocia wikipedia? Pewnie wszyscy już słyszeli, ale Tessa ma kłopoty z goleniem. Pewnie złamała żyletkę.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#11

Post autor: olcia »

Może to nie jest ich najlepszy program, ale wykonany bezbłędnie naprawdę dobrze się ogląda, w tym sensie niestety że Morozov nie zaproponuje im niczego nowego, chciałabym aby spróbowali z nowym choreografem. Skrycie marzy mi się Tarasova i jakaś charakterystyczna rosyjska muzyka, och albo Carmen. To mogłoby być mega.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#12

Post autor: olcia »

Ja nie wiem, o co chodzi z tą Tessą?


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#13

Post autor: LittleLotte »

Ja nie wiem, o co chodzi z tą Tessą?
Tessa jest dość chimeryczna. I jest perfekcjonistką, więc myślę, że kłopoty zdrowotne trochę ją wypaliły - wie, że kiedyś mogła, ale teraz już nie bardzo. Więc się frustruje. A jeśli nie wiesz, o co chodzi z "goleniem", to nasza wiki nie rozróżnia rodzajów gramatycznych :12: Tessa ma kłopoty z kością goleniową. Z goleniĄ. A kochane źródło wiedzy, twierdzi, że jednak z goleniem ;)

"w tym sensie niestety że Morozov nie zaproponuje im niczego nowego, chciałabym aby spróbowali z nowym choreografem"

To mogłoby być dobre. W sumie Krylova też ma niezłe pomysły, nawet dla par sportowych, a jej styl, kiedy jeszcze występowała, mógłby "odświeżyć" programy Tani i Maksima.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#14

Post autor: olcia »

Aha, to w sumie zrozumiałe wikipedia czasami popisuje się brakiem wiedzy i używaniem potocznych pojęć, bo przecież goleń nie odnosi się do kości, to po prostu zwyczajowa nazwa podudzia, czyli chyba chodziło im o to że ma problemy z kością piszczelową.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: LittleLotte »

Chodziło mi o rodzaj gramatyczny. Problemy można mieć z goleniem się tudzież owiec, albo z golenią. Mój błąd, nie kością goleniową, oczywiście, a piszczelową (a konkretnie, piszczelową albo strzałkową).


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólna dyskusja”