Rostelecom Cup 2013 Moskwa

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#61

Post autor: Hortensja »

Haley452 pisze: Zgadzam się, że potrzeba mu takiego rozjeżdżenia, może trochę więcej swobody w ruchach.
On potencjal ma, nie jest sztywny czy cos, po prostu potrzeba jeszcze troche dojrzalosci, no ale to mlody chlopak, wiec wszystko przed nim :)
shahar pisze:Jeszcze Gachinski miał dość interesujący program, chyba dzień flamenco mam dzisiaj bo i Kovtun do takich rytmów jechał.
Te Kovtunova muzyke bardzo lubie, no ale dle mnie to przede wszystkim program V/M, a ta Gachinskiego z Almodovara jest tez jedna z moich ulubionych i mam wrazenie, ze jeszcze jej nie slyszalam (ale ja nie sledze wszystkiego na 100 %).

EDIT: Przypomnialo mi sie co mi jeszcze przeszkadzalo w tym wystepie Kovtuna- muzyka byla moim zdaniem zle skomponowana, caly czas powtarzal sie ten sam fragment, przez co program tez byl monotonny choreograficznie.

EDIT 2: Zaczynaja sie tance, trzymam kciuki za W/P :)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#62

Post autor: kasik8222 »

Aliona jest osobą piekielnie ambitną, tytanem pracy, to ona ciągnie ten duet w górę. Jak sobie coś postanowi to nic jej nie powstrzyma. Nie zdziwię się jeżeli wreszcie tego axla wylądują, ale nie wiem czy to pomoże (oczywiście póki co sie nie zanosi). Program o niebo lepszy. Zarówno Vera/Yurij jak i Aliona z Robinem mieli dobrego twista. U Niemców dobra synchronizacja w skoku solo.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#63

Post autor: Hortensja »

SP par tanecznych.

HEEKIN-CANEDY / DUN- Nieudany wystep, duzy blad w twizzlach, calemu programowi brakowalo jakosci, ruchy niewykonczone, brak oddechu.

MONKO / KHALIAVIN- Duzo wieccej energii, ale dla mnie program przecietny, nie wiem czemu sa ponad kanadyjczykami.

GILLES / POIRIER- Bardzo ladny styl jazdy. Sam prgram- choreografia, muzyka jakos mnie nie przekonaly, ale dobrze sie na nich patrzy. Bardzo podoba mi sie jej sukienka ;)

PAPADAKIS / CIZERON- duzy blad Guilloma przy twizzlach, co wplynelo na caly wystep bo bardzo sie potem zestresowali.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
shahar
Posty: 56
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#64

Post autor: shahar »

Sukienka Gilles faktycznie ładna, a Francuzów szkoda, podobali mi się w TEB mimo niedoskonałej techniki, tutaj są na końcu niestety :-/


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#65

Post autor: Hortensja »

RIAZANOVA / TKACHENKO- nie widzialam
CHOCK / Evan BATES- dobry wystep, ale jakis nijaki, taki jakby plaski w konstrukcji.
WEAVER / POJE- bardzo dobry wystep, uwielbiam ich elegancje na lodzie.
BOBROVA / SOLOVIEV- duze tempo, ale duzo chaosu w tym tancu.

Rosjanie prowadza, 7 pkt roznicy :-/


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
shahar
Posty: 56
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#66

Post autor: shahar »

Buuu, za duża ta przewaga, ale zawody w Rosji to chyba dlatego, no bo ja nie widzę co mogło spowodować aż taką różnicę. W/P oczywiście bardziej mi się spodobali, wymachy B/S już są nudne.
PS. Czy mi się wydaje czy Bobrowa się zrobiła trochę pucołowata na twarzy?


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#67

Post autor: Svietka »

Ja narazie tylko tańce widziałam. Jak dla mnie lepiej pojechali W/P ale wiadomo, że B/S mają to wygrać. Kanadyjczycy naprawdę są mocni i jadą elegancko. Są przecież dobrzy techniczne, dziwna tak niska nota, niższa niż R/T. Podoba mi się coraz bardziej para Gilles/Poirier. Mają bardzo duże tempo w twizzlach i dobrze oglądało się ich występ. Gabriela i Cezerone niestety słabo. A R/T fajnie, fajny podkład mieli.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#68

Post autor: Haley452 »

Moim zdaniem wszystkie trzy pary rosyjskie zostały tutaj nienaturalnie pchnięte w górę. Kiedy ostatnio R/T pokonali parę pokroju C/B?

W ogóle jakieś dziwne te wyniki. W/P dostali prawie 10 pkt mniej niż w Skate Canada - i ok, tam z kolei mieli oceny zawyżone, no ale bez przesady. Gilles/Poirier bardzo mi się podobają w tym sezonie i myślałam, że będą wyżej. Szczególnie Paul błyszczy, z Vanessą Crone nigdy nie tak nie rzucał w oczy. Nie przepadam za C/B, ale uważam, że powinni spokojnie wygrać z R/T. O fatalnych programach B/S i jej wiecznie pochylonej sylwetce nawet nie wspominam. Ta para w ogóle nie powinna być w światowej czołówce...

Nie jestem aż tak znowu zakochana w W/P, moim zdaniem para ma wiele niedociągnięć i osobiście nie kumam tego zachwytu nad nimi, ale mimo wszystko są dużo lepsi od B/S. Tylko niestety w tym sezonie nudni jak flaki z olejem :-/

Generalnie najbardziej podobali mi się Gilles/Poirier. To może być przełom w mojej ogólnej antypatii do kanadyjskich par tanecznych :P Lubię Rianazovą/Tkachenko (tacy ładni z nich ludzie :D ) ale mimo wszystko moim zdaniem są za wysoko.

Yenny, sprawdzają się Twoje przepowiednie o pompowaniu not Rosjanom przed IO w Sochi :-/


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#69

Post autor: yenny »

Niestety tak, Haley :shock: A może i nie szok, choć oczy przecieram ze zdumienia do tej pory. Nie rozumiem i nie zrozumiem, jak para Veaver/Poje mogła przegrać AŻ 9 punktami z Bobrową i Sołowiowem??? przecież Bobrowa zawaliła twizzle, weszła do nich krzywo i krzywo jechała, nierówno, no jakaś masakra to była. W ogóle miałam wrażenie, że się szarpią, po raz kolejny lód był dla niej za śliski, potykała się, nie mogła trafić na partnera. Do tego - tak - pucołowata gęba podkreślona przez zaczes z lokami, no i asymetryczna sukienka, która powoduje, że jej sylwetka jeszcze bardziej się "gnie". Koszmar!
Natomiast V/P pojechali bardzo dobrze, też w tempie i baaardzo w charakterze muzyki - i co??? Nagle się okazuje, że lepsi są od nich technicznie R/T - no bez przesady. To dobra para, ale nie aż tak dobra!
Jestem zniesmaczona i to bardzo :18:

Reszta par - Amerykanów jakoś szzególnie nie kocham, wisieli mi w sumie. W ogóle sporo było błędów i tylko młodsza para z Kanady mi się podobała.

Panie - zgadzam się z Haley co do Lipnitskiej, że nie powinna dostać aż tak wysokich ocen za wykonanie, ale zasłuzenie prowadzi. Nie jestem jej fanką, nawet za bardzo jej nie lubię, ale dziś pokazała klasę.
Karoliny program niezły jak na nią - z kolei ona nie powinna za technikę mieć takich not, rozumiem - krawędzi i piruety, ale skoki nie powalały. A sukienka - nie mój styl.
Nie widziałam Zawadzki niestety, widziałam jeszcze tylko Murakami - tu faktycznie tragedia i widziałam Tutkamiszewą. W tym sezonie nie idzie jej zbyt dobrze - wyraźnie urosła i utyła, do tego nie za fajne te jej programy i te czernie... Chyba faktycznie ZIOL obejrzy z kanapy... Nie chcę być złym prorokiem :roll: ale bardzo mi przypomina Gedewanisziwli, niestety.

Panowie - nie mogę powiedzieć, by Kovtun mnie powalił, zachwycił - na pewno nie, jeszcze nie ma tego 'czegoś". Ale podobał mi się, bardzo ambitnie i oby tak dalej! W zeszłym sezonie wpadł mi w oko, pisalam na walleyu, że ma potencjał i faktycznie go ma. Skoki niemal idealne, tak, powinien być reprezentantem Rosji na ZIOL!
No i te podskoki i radość Tarasowej :-)
Javiego sp mi się podoba, ale też nie powala. Ja go lubię w tych stylizacjach na Chaplina czy clownowatych klimatach, jest tak męski, ze nie robi z siebie pajaca, ale stroj ma okropny, faktycznie oczy same idą na pośladki :roll: no i dziś skoki nie zachwycały.

Machida - jakoś tak ani mnie ziębi ani grzeje, Menshowa i Gachińskiego nawet lubię, żal mi zawsze jak źle skaczą.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#70

Post autor: rzepecha »

Kurcze pisklak, widzieliście protokoły?
http://www.isuresults.com/results/gprus ... Scores.pdf
WSZYSTKIE (!) nierosyjskie duety dostały poziom 1 na drugiej sekwencji Finnstepa. Daleka jestem od teorii spiskowych, ale... Przypadek? :P
Haley452 pisze:O fatalnych programach B/S i jej wiecznie pochylonej sylwetce nawet nie wspominam. Ta para w ogóle nie powinna być w światowej czołówce...
Moje ogromne TAK! Oglądając ich dzisiaj nadziwić się nie mogłam, że w ogóle są jakieś dyskusje na temat pierwszego numeru w reprezentacji Rosji. Dlaczego oni a nie I/K? (Ja wiem, że ta druga para mało stabilna jest, ale wciąż...)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#71

Post autor: yenny »

Mnie to akurat nie dziwi, choć wkurw... niemiłosiernie, sorki, że klnę, ale nie mam już siły na to jawne oszustwo!


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#72

Post autor: Haley452 »

rzepecha pisze:Kurcze pisklak, widzieliście protokoły?
http://www.isuresults.com/results/gprus ... Scores.pdf
WSZYSTKIE (!) nierosyjskie duety dostały poziom 1 na drugiej sekwencji Finnstepa. Daleka jestem od teorii spiskowych, ale... Przypadek? :P
Żenada po prostu. Najgorsze jest to, że w panelu technicznym nawet nie było Rosjan, więc w jaki sposób ten oto panel został przekabacony nie mam pojęcia (swoją drogą trochę wstyd, że miała w tym swój udział Sylwia Nowak...). Naprawdę mam nadzieję, że podczas IO nie będzie tego typu sędziowania.

chociaż z drugiej strony... Domnina/Shabalin też nie powalali swoją jazdą, a jakimś cudem zostali mistrzami świata i medalistami IO. Co ciekawe obie imprezy odbywały się w Ameryce, więc w Rosji rosyjscy łyżwiarze dostaną jeszcze więcej wsparcia.

osobiście uważam, że zawyżone oceny dostali też Lipnicka i Kovtun - co prawda oni akurat zasłużyli na swoje pierwsze miejsca, niemniej noty trochę podejrzane, zwłaszcza PCS. I o ile rzeczywiście są podstawy, że tych dwoje oraz V/T pchać do góry, o tyle w tańcach takie sytuacje są po prostu śmieszne.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#73

Post autor: kasik8222 »

Jestem ignorantką w dziedzinie tańców, ale nawet mnie B/S wydali się mniej "wypolerowani". Wiecie już dlaczego tańce oglądam jednym okiem. Łyżwiarstwo zawsze było i będzie subiektywnie oceniane, ale właśnie w tańcach ta subiektywność, może przez brak skoków i upadków, jest największa.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#74

Post autor: Poice »

Dopiero co wróciłam z zajęć, jestem padnięta i panów obejrzę sobie jutro. Niemniej zaskoczona jestem wynikiem Kovtun'a! Widziałam z protokołów, że skoczył dwa quad'y, ale PCS podejrzanie wysokie - tutaj wypadałoby zobaczyć go w akcji, a później krytykować 8-) Podejrzewam, iż moja teoria spiskowa zaczyna być wdrażana i Plush zdał sobie sprawę, że nie da rady walczyć o medal w Sochi, więc pchają na siłę Kovtun'a windując mu PCS.
Tak jak przypuszczałam Javier z błędami, Machida też w trójce. Samo podium po SP mnie nie dziwi, chociaż spodziewałam się innej kolejności. Zdecydowane prowadzenie BOBROVA / SOLOVIEV było do przewidzenia, w końcu to Rosja.

edit:
Z ciekawości zerknęłam na najlepsze wyniki PCS "Wielkiej Trójcy":
- Yuna Kim 33,80
- Mao Asada - 34,37 (na NHK 2013)
- Carolina Kostner - 33,85

Julia za swój SP dostała 32,61.... Jako fanka Julii muszę przyznać, że jest to podejrzane i aż obawiam się co będzie przy LP.


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#75

Post autor: eastern_star »

32 z ułamkiem to świetny wynik, ale i tak Julia nie wygrała z Caroliną żadnego z komponentów. Na pewno już wszystkie to analizowałyście, ale wrzucam dla porządku: http://www.isuresults.com/results/gprus ... Scores.pdf

Generalnie, mimo, że CoP usystematyzował punktację, to porównywanie wyników z różnych zawodów i tak nie jest do końca miarodajne (zarówno w pierwszej, jak i w drugiej ocenie). Dzisiaj na przykład panel techniczny był dość łaskawy dla Caroliny przy ocenie kombinacji, aż cztery osoby zakwalifikowały ją na +1, choć bardziej trafną oceną byłoby -1 (ew. 0) :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”