Team Russia

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Team Russia

#1

Post autor: Poice »

Na GS dobra dusza przetłumaczyła nazwiska reprezentacji Rosji na sezon 2014/2015:
Seniorzy
Pary -główne
1. Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE
2. Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV
3. Maria VIGALOVA / Egor ZAKROEV
4. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV
5. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV
Pary - rezerwowi
1. Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV
2. Vera BAZAROVA / Andrei DEPUTAT
3. Kamilla GAINETDINOVA / Ivan BICH
4. Vasilisa DAVANKOVA / Alexander ENBERT
5. Natalja ZABIJAKO / Yuri LARIONOV
6. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV
7. Lina FEDOROVA / Maxim MIROSHKIN

Soliści
1. Sergei VORONOV
2. Artur GACHINSKI
3. Maxim KOVTUN
4. Konstantin MENSHOV
5. Adian PITKEEV - czyli Pitkeev przechodzi do seniorów :)
6. Evgeni PLUSHENKO - wciąż zostawia sobie furtkę.
Soliści - rezerwowi
1. Zhan BUSH
2. Gordei GORSHKOV
3. Moris KVITELASHVILI
4. Mikhail KOLYADA
5. Andrei LAZUKIN

Solistki
1. Julia LIPNITSKAIA
2. Anna POGORILAYA
3. Elena RADIONOVA
4. Adelina SOTNIKOVA
Solistki - rezerwowe
1. Maria ARTEMIEVA
2. Nikol GOSVIANI
3. Alena LEONOVA - niestety Leonovą już spisali na straty :(
4. Elizaveta TUKTAMYSHEVA - wielka szkoda, ale przy takiej rywalizacji do przewidzenia.

Pary taneczne
1. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV
2. Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN
3. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN
Pary taneczne - rezerwowi
1. Valeria ZENKOVA / Valerie SINITSIN
2. Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN
3. Evgenia KOSIGINA / Nikolai MOROSHKIN
4. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#2

Post autor: LittleLotte »

Cieszy mnie pozycja Julii i Nodariego, ale jeszcze chyba bardziej Evgeni i Vladimira. Mają szansę, oby jej nie zmarnowali.

Szkoda mi Aleny, ale to też było niestety do przewidzenia. Naprawdę ją lubię, ale siebie chyba nie przeskoczy. No, ale zapowiada, że będzie walczyć, z przyjemnością to zobaczę. Cieszyłabym się, gdyby wróciła na podium Mistrzostw Rosji.

A Ksenia i Kiril - zapomniałam o nich, ale jak bardzo oni zyskali na tych roszadach wśród par tanecznych. Stracili trzech groźnych konkurentów. Swoją drogą, ciekawa jestem, jak daleko byliby teaz Julia i Alexei, gdyby pozostali w reprezentacji Rosji.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: kasik8222 »

Myślę, że tak przedstawione składy są tylko na papierze i być może wiąże się to z wysokością stypendium dla danego zawodnika (?), ale wiele zależy od zaprezentowanej formy, mistrzostw kraju i widzimisię władz związku.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#4

Post autor: Poice »

kasik8222 pisze:Myślę, że tak przedstawione składy są tylko na papierze i być może wiąże się to z wysokością stypendium dla danego zawodnika (?), ale wiele zależy od zaprezentowanej formy, mistrzostw kraju i widzimisię władz związku.
Też mi się wydaje, że ta lista jest uwzględniania przy dofinansowaniu zawodnika, ale dla mnie istotne są dwie informacje: widać na kogo stawia Federacja i kto przechodzi z juniorów do seniorów :)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Post autor: yenny »

Kurcze, niby tylko zawodnicy jednego państwa, a niemal cały cykl GP mogą obstawić ;) No, połowę.
Panie to jest konkurencja która obecnie ciekawi mnie najbardziej - ze względu na chyba wszystkie panie z podstawowego składu i te z 2go też, może z wyjątkiem Nikol, która jest bardzo dekoracyjna i ładnie jeździ, ale słabo i paskudnie skacze. Z tego co widać to Saszka Prokłowa nie jest brana pod uwagę w seniorach, jej mi tylko do kompletu brakuje. No i choć wiem, że na podium jest tylko 3 stopnie to trzymam kciuki i za Alionę i za Elizawietę, szkoda by było jakby już całkiem wypadly z reprezentacji.
Ciekawie się sytuacja zapowiada na ten i w parach rok. nawet arcyciekawie.
co do par tanecznych - na pewno Bobrowa i Sołowiow wygrali na tych wszystkich rozpadach, zmianach i zamianach. mam nadzieje, ze Elena odnajdzie się w parze z Rusłanem. A czy już wiadomo u kogo trenują?

W parach sportowych też ciasno się robi, widać młodych, głodnych sukcesów zawodników i zawodniczki - na pewno MR będą arcyciekawe. W sumie w każdej konkurencji. Najmniej mnie obecnie pasjonuje rywalizacja panów, ciekawa jestem tylko jak Pitajew się odnajdzie w seniorskiej stawce.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#6

Post autor: LittleLotte »

Ja uwielbiam Bobrovą i Solovieva, więc mam nadzieję, że skorzystają na tych wszystkich zamianach.
Mnie bardzo interesują panowie, głównie ze względu na Kovtuna. Liczę, że pozbiera się psychicznie (cóż, może wojsko mu pomoże ;) ) i pokaże wszystko, na co go stać.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post autor: yenny »

Ja ich z kolei nie lubię, no może nie to, ze nie lubię, ale miłością do nich nie pałam.I styl ich jazdy mnie nie powalał, i błędy jakie robili i do tego jeszcze makijaż i asymetryczne kiecki Katii - masakra. A już polowaniem na ptaki zrazili mnie do siebie strasznie.
Fakt, ze byli niesamowicie forowani by być w dobrej pozycji startowej przed ZIO byłam w stanie im wybaczyć, to nie ich wina. Teraz na pewno będę patrzyć z ciekawością jak nagle wpłynie na nich taka niespodzianka jaką zafundowali im rywale.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#8

Post autor: rzepecha »

yenny pisze:mam nadzieje, ze Elena odnajdzie się w parze z Rusłanem. A czy już wiadomo u kogo trenują?
Kustarova. Trenowała Ruslana i Victorię zanim para się rozpadła, a także wcześniej pary Bobrova/Solovev, Monko/Khaliavin, Zlobina/Sitnikov zanim te duetu pouciekały do Zhulina. Ze starszych par Rubleva/Shefer. Obecnie trenują u niej Yankovskaya/Mozgov.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#9

Post autor: LittleLotte »

Ja ich z kolei nie lubię, no może nie to, ze nie lubię, ale miłością do nich nie pałam.I styl ich jazdy mnie nie powalał, i błędy jakie robili i do tego jeszcze makijaż i asymetryczne kiecki Katii - masakra. A już polowaniem na ptaki zrazili mnie do siebie strasznie.
Fakt, ze byli niesamowicie forowani by być w dobrej pozycji startowej przed ZIO byłam w stanie im wybaczyć, to nie ich wina. Teraz na pewno będę patrzyć z ciekawością jak nagle wpłynie na nich taka niespodzianka jaką zafundowali im rywale.
Zgadzam się, że wyglądają najczęściej strasznie. Ale jakoś niespecjalnie mi to przeszkadza. Z ich "The Mad" mam tak jak z "Maskaradą" V/T - wrócę do tego z moimi wnukami ;) Polowanie na ptaki to faktycznie była pomyłka, ale przyznali się do niej. Odniosłam wrażenie, że z samym pomysłem po prostu przedobrzyli - gdyby pozostawić tylko muzykę, czyli odjąć te wszystkie szumy, wystrzały, to przeraźliwe coś na końcu i trochę oszlifować całość, to efekt mógłby być całkiem niezły. Sęk w tym, że oni po serii porażek stracili do tego programu cały entuzjazm. Suma sumarum, cieszyłam się z "The Mad" na ZIO, ale niekoniecznie z wyników, jakie za nie dostali :(

Byli forowani? Masz na myśli to, że nie pojechali na ME? Bo jak dla mnie, to forowani byli Ilinykh i Katsalapov przede wszystkim.

Niespodzianka wpłynie jak wpłynie. Pod względem wywiadów Katia i Dmitri to sportowcy idealni - uwielbiam je czytać. Są sympatyczni, bezkonfliktowi, mają poczucie humoru, nie dramatyzują, zachowują się z klasą, nie wieszają psów na trenerze i sędziach, ale jednocześnie są przekonani o własnej wartości i nie wpadają w drugą skrajność - czyli sztuczną skromność. Oboje są pewni, że to oni są "Russia's No 1", a Elena i Nikita wcale im tego tytułu nie odebrali. Ich zdaniem, ten sezon jako całość był w miarę udany i nie obawiają się przyszłości. Zapowiadają, nad czym będą pracować i są szczęśliwi, że się sami nie rozpadli :P


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#10

Post autor: kasik8222 »

B/S są mistrzami olimpijskimi, poza Rosją mało kogo to obchodzi i mało kto traktuje ten fakt poważnie, ale zawsze coś ;) Samochody dostali takie jak inni ;)
Mogłabym wymienić parę programów, które będę oglądać z moimi wnukami i "Masquerade Waltz" chyba na wieki będzie na szczycie tej listy :pm: B/S jakoś w tym zestawieniu nie przewiduje, ale ja ogólnie tańce traktuję po macoszemu. Chociaż jak układałam swój ranking "10 programów, które będę oglądać do końca życia" to było tak zadziwiająco, jak na mnie, dużo tańców (G/P, D&D, B/K)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Post autor: yenny »

LL - forowani w sensie zawyżano im oceny, najpierw byli daleko za Francuzami, a po miesiącu nagle wyprzedzali ich o jakieś 10 pkt, przy czym Francuzi jechali dobrze. Już w sezonie przedolipijskim było o tym dużo na walleyu, Rosja nie mogła :p nie mieć pary na podium i wyglądało na to, ze B/S musza mieć podrasowane noty, by na to podium wskoczyć. No, ale nie wskoczyli, myślę, że przed ZIO mieli za dużo błędów no i te nieszczęsne ptaki, zawirowania ze zmianami programu - wtedy na czoło wyszli I/K z efektownym "łabędziem", ale długo to B/S była stawiana jako kandydat Rosji do medalu na ZIO.
Po Finladia Trophy i slabym wyniku Tessy i Scotta nawet spekulowano, ze Katia i Dymitr zepchną ich na 3 miejsce.

Zgadzam się natomiast w kwestii ich klasy poza lodem- tak, są klasą samą w sobie i za to ich szanuję.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#12

Post autor: LittleLotte »

forowani w sensie zawyżano im oceny, najpierw byli daleko za Francuzami, a po miesiącu nagle wyprzedzali ich o jakieś 10 pkt, przy czym Francuzi jechali dobrze. Już w sezonie przedolipijskim było o tym dużo na walleyu, Rosja nie mogła :p nie mieć pary na podium i wyglądało na to, ze B/S musza mieć podrasowane noty, by na to podium wskoczyć.
Naprawdę? W sezonie 2012/13 były tylko 3 zawody, na których Francuzi startowali razem z Rosjanami. Cup of China, Grand Prix Final i Mistrzostwa Świata. Na Pucharze Chin Francuzi krótki pojechali fenomenalnie, to też i dostali fantastyczne oceny. Natomiast na MŚ Rosjanie przeszli samych siebie w programie krótki, pojechali pięknie, bezbłędnie, świetne pozycje, bardzo dynamicznie, kapitalnie oddając charakter muzyki. A Francuzi się pogubili, spartaczyli twizzle, jechali nieco asynchronicznie i niedbale więc dostali niższe noty. Naprawdę nie rozumiem nazywania uczenia się na błędach "forowaniem". Dima i Katja ze startu na start poprawiali formę, a w Sochi ich taniec dowolny został bardzo niedoceniony.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#13

Post autor: LittleLotte »

Ja się może "doczepię" tutaj :D USA również opublikowało podobną listę, zastrzegając na stronie, e jest ona głównie tworzona dla rozdzielenia funduszy.

ZESPÓŁ A:

Panie: Polina Edmunds, Gracie Gold, Ashley Wagner - czyli współczujemy Mirai story ciąg dalszy

Panowie: Max Aaron, Jeremy Abbott, Jason Brown

Pary sportowe - w tej grupie brak

Pary taneczne Madison Chock/Evan Bates, Madison Hubbell/Zachary Donohue; Maia Shibutani/Alex Shibutani

ZESPÓŁ B

Panie: Samantha Cesario, Courtney Hicks, Mirai Nagasu

Panowie: Richard Dornbush, Joshua Farris, Adam Rippon

Pary sportowe: Haven Denney/Brandon Frazier, Tarah Kayne/Daniel O’Shea, Alexa Scimeca/Chris Knierim, Felicia Zhang/Nathan Bartholomay - gdyby miał się ktoś zdziwić, Denney/Coughlin nie startują w przyszłym sezonie

Pary taneczne: Alexandra Aldridge/Daniel Eaton, Anastasia Cannuscio/Colin McManus, Kaitlin Hawayek/Jean-Luc Baker

ZESPÓŁ C

Panie: Karen Chen, Kiri Baga, Mariah Bell, Ashley Cain, Christina Gao, Amber Glenn, Barbie Long, Tyler Pierce, Ashley Shin, Angela Wang

Panowie: Nathan Chen, Stephen Carriere, Jimmy Ma, Ross Miner, Jordan Moeller, Shotaro Omori, Douglas Razzano

Pary sportowe: Madeline Aaron/Max Settlage, Jessica Noelle Calalang/Zack Sidhu, AnnaMarie Pearce/Jason Pacini

Pary taneczne: Lorraine McNamara/Quinn Carpenter, Holly Moore/Daniel Klaber, Anastasia Olson/Ian Lorello, Rachel Parsons/Michael Parsons

ZESPÓŁ D (rozwojowy)

Panie: Amy Lin, Vivian Le, Rebecca Peng, Paige Rydberg, Elena Taylor, Bradie Tennell

Panowie: Chase Belmontes, Paolo Borromeo, Kevin Shum, Eric Sjoberg, Luke West

Pary sportowe: Elise Middleton/Anthony Evans, Brianna de la Mora/Taylor Wilson, Cirinia Gillett/Maximiliano Fernandez, Jessica Lee /Robert Hennings, Olivia Oltmanns/Joshua Santillan, Ai Setoyama/David Botero

Pary taneczne: Gigi Becker/Luca Becker, Eliana Gropman/Ian Somerville, Chloe Rose Lewis/Logan Bye


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólna dyskusja”