Rostelecom Cup 2013 Moskwa

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#76

Post autor: olcia »

Prawda jest taka, że Lipnickaya dostała za dużo w komponentach, jednak w tych zawodach nie mam z tym problemu, bo prowadzi zasłużenie. Ale to co się w tańcach wyrabia to jakaś masakra. Moim zdaniem lepsi dzisiaj byli Kanadyjczycy, mogę pogodzić się z tym że przegrali, ale nie 9 punktami. Ludzie bez przesady. Wygląda na to, że podium olimpijskie w tańcach jest już ustalone. O złoto zawalczą D/W z V/M (większe szanse daję Amerykanom), a brąz dostaną beznadziejni B/S. Jeśli już chcą wypychać Rosjan do przodu to niech to będą I/K.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#77

Post autor: holloko »

W tym sezonie sędziowie są wyjątkowo hojni jeśli chodzi o komponenty. Skoro taka Gold dostaje 30+, Radionowa 29+ a Wagner ponad 33, to w 32+ Lipnickiej nie widzę dużej przesady...

Chyba na każdych zawodach reprezentanci gospodarzy dostają prezenty od sędziów, ale jakoś tylko Rosjanom się to zarzuca, no bo przecież to Rosja, a Rosja to ZUO. A tak w ogóle to każdy rosyjski zawodnik w tym sezonie jakikolwiek dobry wynik zawdzięcza tylko polityce, bo olimpiada jest w Soczi. Tak, podczytywanie GoldenSkate rzuciło mi się na mózg :D

Na tańcach się nie znam, faktycznie z tymi poziomami niefajnie to wygląda. Szkoda, że to wszystko najbardziej godzi w samych zawodników.

I właśnie. Tańce. Próbowałam dziś obejrzeć SD. Naprawdę próbowałam. I nie mogłam. Pomijając to, że ja niespecjalnie lubię programy w tym klimacie, to dlaczego oni wszyscy jadą to samo? Wiem, takie reguły :p ale dla kompletnego laika to wygląda jak kopiuj-wklej...


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#78

Post autor: kasik8222 »

Przebij piatkę ;)


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#79

Post autor: eastern_star »

Hej, hej, holloko ;) Witam na forum (wiem, że nie ten temat, ale :x ) i podpisuje się pod tym, co napisałaś!

W kwestii tańców jestem niestety ignorantem, gdyż tę konkurencję oglądam niezwykle rzadko i absolutnie nie jestem w stanie ocenić programów pod względem technicznym. Ale tak słuchając ekspertek w tej dziedzinie odnosze wrażenie, że w tej konkurencji jeszcze trudniej niż w innych jest zachwiać hierarchią, a oceny sa po części wypadkową reputacji. Ale to tylko takie spostrzeżenia, może trafne, może nie ;)

Ja niestety jutro (no, w zasadzie już dziś) rano wyjeżdżam na cały weekend i programy dowolne obejrzę dopiero w niedzielę wieczorem. Życzę więc wielu emocji podczas łyżwiarskiej soboty :viva: I piszcie spostrzeżenia "na żywo", fajnie się będzie później czytało relację :)


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#80

Post autor: rzepecha »

holloko pisze:Chyba na każdych zawodach reprezentanci gospodarzy dostają prezenty od sędziów, ale jakoś tylko Rosjanom się to zarzuca, no bo przecież to Rosja, a Rosja to ZUO. A tak w ogóle to każdy rosyjski zawodnik w tym sezonie jakikolwiek dobry wynik zawdzięcza tylko polityce, bo olimpiada jest w Soczi. Tak, podczytywanie GoldenSkate rzuciło mi się na mózg
E tam. Po Skate Canada też się zawsze płacze, że windują swoich. Właśnie na wspomnianym Golden Skate. A wczoraj na Golden Skate oburzenie co do panelu technicznego w SD było niewiele tylko większe niż na rosyjskim FSO.
holloko pisze:I właśnie. Tańce. Próbowałam dziś obejrzeć SD. Naprawdę próbowałam. I nie mogłam. Pomijając to, że ja niespecjalnie lubię programy w tym klimacie, to dlaczego oni wszyscy jadą to samo? Wiem, takie reguły :p ale dla kompletnego laika to wygląda jak kopiuj-wklej...
Wciąż nie cierpię tego formatu. Na palcach jednej ręki jestem w stanie wymienić wszystkie tańce, które naprawdę mi się podobały, a przy tym były dobre (w założeniu przynosiły maksymalną ilość punktów, jaką para mogła zdobyć, biorąc pod uwagę jej możliwości). Dawny format z obowiązkami był lepszy, zresztą wielu łyżwiarzy (tutaj pamiętam, że czytałam świetny wywiad na ten temat z C/L - zespół, który zaczął piąć się w górę właśnie po wycofaniu CD, nie tylko dlatego, że wtedy zaczęła wzrastać ich forma) jest zdania, że odbije się to wkrótce na technice jazdy większości zespołów.

Kurcze, moja narkolepsja mnie dopadła i nie dałam rady wstać na solistki, widziałam jedynie Julię. Oceny za wysokie wg, ale nie widziałam reszty, nie jestem w stanie porównać tego oceniania. Poza tym - nawet jeśli - to nie jest to żadna niespodzianka. Julia MUSIAŁA być przed Caroliną, bo to dawało miejsce w GPF nie tylko jej, ale i Radionovej, więc punktów nabito pewnie, ile tylko się dało ;)

Przed programem dowolnym par rozpiska planowanych elementów wygląda tak:
Такахаши-Кихара 3т2т 2тв 3с 3р выброс, 3с выброс
Дэвис-Брубейкер 3с 3тв 2а2т, выбросы 3л и 3с
Столбова-Климов 3тв 3ф выброс, 3т2т2т 2а, 3с выброс
Шимека-Нирем (сорри за спеллинг) 3тв, 3ф выброс, 3с, 2а2т+seq, 3р выброс
Антипова-Маисурадзе 4тв, 3с2т+сек, 3ф выброс, 3т, 3р выброс
Мур-Тауэрс-Москович 3тв, 3т3т+сек, 3с, 3р выброс, 3с выброс
Базарова-Ларионов 3т, 2а2а, 3ф выброс, 3тв, 3р выброс
Савченко-Шолковы 3ф выброс, 3т3т+сек, 3тв, 2а, 3с выброс
A więc S/S darowali sobie 3A na końcu. Za to A/M będą próbować poczwórnego twista! :)


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#81

Post autor: olcia »

Ocena w komponentach dla Lipnickiej do śmiech na sali, ma prawie 9 punktów więcej od Murakami i 7 od Tuktamishevej. A moim zdanie powinna od nich mieć mniej. To co sie wyprawia na tych zawodach to przechodzi ludzkie pojęcie. Murakami i Nagasu, były dzisiaj zdecydowanie najlepsze, chociaż Carolina też całkiem nieźle, i jak za nią nie przepadam to dzisiaj należało się jej zwycięstwo.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#82

Post autor: Haley452 »

Nie obejrzałam niestety programów, ale patrząc na oceny to wygląda jakby ktoś się postarał, żeby wilk był syty i owca cała, czyli pozwalamy Kostner wygrać FS, ale damy Julii na tyle wysokie komponenty, żeby zapewniła start w GPF Radionovej. Carolina przegrała finał o 0.68 pkt. Trochę to smutne, ale w sumie sama jest sobie winna słabym poprzednim startem.

Aliona i Robin jak widzę 3. ocena techniczna... Ale dla nich ważne było po prostu tutaj wygrać i spokojnie wejść do finału, przed nimi podejrzewam ciężka decyzja, czy dalej próbować axla. Jeśli Aliona za każdym razem ma kończyć poturbowana to chyba to wszystko nie jest tego warte.

Spadam nadrabiać zaległości ;)


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#83

Post autor: Hortensja »

Ogladalam jednym okiem i walczas z zacinajacym sie polaczeniem. Oczywiscie padlo mi na to co najbardziej chcialam zobaczyc czyli walke W/P z B/S i rowniez dowolny P/C (uwielbiam muzyke ;) )

Co do reszty:

Panie- Julia zawalila duzo w swoim dowolnym, ale Karolina tez miala duzo bledow. Wiadomo, ze w takiej sytuacji pokonala Julie PCS. Ciesze sie, ze KArolina przynajmniej jedzie jakby bardziej zrelaksowana, przynajmniej przyjemniej sie na nia patrzy. Koszmarny jest za to jej kostium, nie rozumiem o co w nim chodzi, dlaczego ten "rajstopowy" material ma na wierzchu stanika. To ma niby nasladowac jakis szyfon? Wyglada jakby po prostu wywrocila stroj na druga strone :roll:

Panowie- Poza Machida i Dornbushem zawalali w mniejszym lub wiekszym stopniu. Machida wyladowal 2 quady (jeden podparty reka), poza tym dobrze sie prezentuje na lodzie, wiec zasluzenie wygral.

Kovtun dlugo sie zbieral po kazdym bledzie, brakuje mu jeszcze umiejetnosci ponownej koncentracji, nie kazdy umie jak Hanyu nadrobic tak pieknie w drugiej polowie. Fernandez blado tez, bez formy skokowej, co odbija sie tez na prezentacji (1 quada wlasciwie wyladowal na bandzie :roll: )

Pary sportowe- Aliona i Robin mieli bledy, on skoczyl podwojne w miejsce potrojnych, ona pojedynczego axla i chyba wyrzucany na 2 nogi. Pnoc jechala na przeciwbolowych, widac bylo, ze jada bardziej z obowiazku, chociaz sie starali.

B/L- no ja mam problem z ta para (i chyba njie tylko ja, to samo komentatorzy na brytyjskim Eurosporcie). Ona jest taka sztywna (nie chodzi mi o postawe, tylko o ekspresje, a wlasciwie jej brak), skupiona na elementach, zero radosci z jazdy, on to takie cieple kluchy (bez obrazy). Powinni nad tym popracowac, przeciez mozliwosci maja, a tak to sie czlowiek zastanawia po co to robia, skoro nie widac satysfakcji i radosci, naprawde sa latwiejsze rzeczy do robienia na swiecie :mrgreen: Program tez jest nieszczegolny, a naprawde, zeby jechac letni program do tej muzyki, to trzeba sie bardzo postarac.

Kanadyjczycy za to jada ladnie, ona sie caly czas usmiecha. Dylan upuscil Kirsten przy zejsciu z podnoszenia, a mimo to nie widac tego bylo po reszcie programu, skoczyla jeszcze wyrzucanego, to sie chwali. Tylko przykro mi to mowic, ale ona mi sie wydaje troche ciezkawa, nie zeby gruba :mrgreen: , wiadomo, ze ma taka budowe, no ale w tej konkurencji to jednak moze bardzo utrudniac.

Nie widzialam 4 twista, ani S/K, musze nadrobic, podobno bardzo dobrze pojechali tez.

Tance mi sie bardzo urywaly. Nie widzialam P/C :( Para ukrainska wg mnie duzo slabsza niz reszta i chyba zle dobrana muzyka (Roxanne z Moulin Rouge). Do tej piosenki trzeba miec swietna ekspresje, a oni sa strasznie nijacy n i przede wszystkim maja niewykonczone ruchyn brak precyzji. Powinni wybrac inna choreografie.

Program G/P mi sie bardzo podoba, swietna choreografia, a oni ja bardzo dobrze prezentuja. Powinni jeszcze troche popracowac nad technika, szczegolnie nad tempem, ale naprawde dobrze sie na nich patrzy. Paul mial blad w twizzlach.

Reszty nie widzialam, ponoc W/P pojechali bardzo dobrze i chociaz FS wygrali z B/S ktorzy mieli upadek i chyba blad w twizzlach (bardzo sie staraja nadrabiac predkoscia, przez to ta niechlujnosc jazdy, wczoraj tez notorycznie szukali swoich rak). Oczywiscie ostatecznie B/S i tak wygrali, no ale dobre chociaz tyle.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#84

Post autor: Haley452 »

Ja dla odmiany widziałam tylko tańce i wreszcie udało mi się dotrwać do końca FD W/P :lol: Już nie raz mówiłam, że tango jako FD to nie moje klimaty, nudzę się przy nim zazwyczaj niemiłosiernie. Muszę jednak przyznac, że Andrew błyszczy w tym tańcu, natomiast Kaitlyn wciąż trochę mnie razi swoją sztywną pracą nóg.

B/S to jedna wielka tragedia. Dlaczego oni co roku jadą jakąś psychodeliczną choreografię o ludziach z ewidentnymi problemami psychicznymi? No bo jak dla mnie to o tym jest ten taniec. Technicznie są ciency, do tego jeszcze ten upadek. Ich wygrana w komponentach to dno.

Bardzo, bardzo podobają mi się w tym roku G/P. Mam nadzieję, że załapią się do reprezentacji Kanady na IO. C/B też mam wrażenie, że lepiej niż wcześniej, ale nadal w tym tańcu coś nie styka. Natomiast bardziej nijakiego Upiora niż w wykonaniu R/T w zyciu nie widziałam. Jak na moje żeby dobrze sobie poradzić z tą muzykę trzeba mieć albo energiczność i power Meryl i Charliego, albo chemię i ekspresję Rity i Povilasa. Obie pary miały Upiora, tańce były skrajnie odmienne, ale oba świetne. To co dzisiaj pokazali R/T nawet się nie zbliżyło do żadnego z nich. taniec totalnie bez wyrazu.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
shahar
Posty: 56
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#85

Post autor: shahar »

Ja nie zobaczyłam dzisiaj nic, poza trzema najlepszymi parami sportowymi. S/S dalej mają błędy, Aliona na pewno poobijana więc jej wybaczam, ale ta muzyka, mimo że sama w sobie jest oczywiście ładna, to wydawała mi się taka jednostajna aż momentami nudna. M-T/M jak zwykle uśmiechnięci, aż sama się uśmiechałam patrząc zwłaszcza na Kirsten:) a co do B/L mam identyczne zdanie jak Hortensja, ona jedzie jak na skazanie, on klocowato. Koniec.

Hortensja ja też uwielbiam muzykę którą mają P/C :), tym bardziej szkoda, że nie za bardzo im wyszły te zawody patrząc po ocenach. Poczekam aż coś się pojawi na YT, ale tańca dowolnego B/S nawet nie chce mi się oglądać.


Tinalka
Posty: 101
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#86

Post autor: Tinalka »

Kobietki, ja mam ogromną prośbę, gdy piszecie o parach podwajacie proszę choć skróty nazwisk. Nie zawsze potrafię od razu odczytać o jakiej parze piszecie. Starość nie radość i skleroza niekiedy mnie dopada. :D


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#87

Post autor: rzepecha »

Haley452 pisze:Aliona i Robin jak widzę 3. ocena techniczna... Ale dla nich ważne było po prostu tutaj wygrać i spokojnie wejść do finału, przed nimi podejrzewam ciężka decyzja, czy dalej próbować axla. Jeśli Aliona za każdym razem ma kończyć poturbowana to chyba to wszystko nie jest tego warte.
Do wejścia do finału wystarczyłoby im nawet 4. miejsce, więc mogli spokojnie skakać same podwójne, a i to lądować na dwie nogi, a i tak by się udało ;) Jedynym warunkiem było samo wyjście, a wyszła Aliona rzeczywiście na środkach przeciwbólowych. I teraz – jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce w Sochi? Zamiast walczyć o złoto mogą przegrać srebrny medal. Wiem, że jeśli nie ryzykujesz, to nie wygrywasz, ale naprawdę nie jestem przekonana do tej strategii. Podziwiam ich próby, ale coraz częściej się zastanawiam, ile w tym uporze jest heroizmu, a ile głupoty… Z drugiej strony jednak (jakkolwiek tego nie znoszę, to jednak jestem niekonsekwentna) to byłoby prawdziwe wydarzenie, gdyby wylądowali te dwa 3A na igrzyskach. I takie pyrrusowe zwycięstwo vide Asada 2010.
Poza tym wyrzucany aksel ma zdecydowanie za małą wartość punktową w parach. (7,5 przy 8,5 u solistów)
Hortensja pisze:Kovtun dlugo sie zbieral po kazdym bledzie, brakuje mu jeszcze umiejetnosci ponownej koncentracji, nie kazdy umie jak Hanyu nadrobic tak pieknie w drugiej polowie. Fernandez blado tez, bez formy skokowej, co odbija sie tez na prezentacji (1 quada wlasciwie wyladowal na bandzie )
Widać było, że Kovtuna zjadła presja. Ale to dobrze, że stało się tak teraz. Bo zakładając, że pojedzie na igrzyska, będzie już wiedział, jak może być i być może jak ma sobie z tym radzić.
Natomiast jego PSC zbliżone i wyższe od Machidy to chyba żart.
Skoki Fernandeza w tym sezonie to ogromne rozczarowanie. Co się stało? Ten facet miał w poprzednich sezonach niewiarygodną wręcz skuteczność na quadach. Forma przyszła za szybko? A może szczyt ma dopiero nadejść i są to przejściowe problemy?
Oprócz tego jego tegoroczne programy mi nie pasują. Oba są w tym samym klimacie i jest to znowu coś lekko-błazeńsko-humorystycznego. Liczyłam na choć jeden program 'z pazurem'.
Hortensja pisze:Nie widzialam 4 twista, ani S/K, musze nadrobic, podobno bardzo dobrze pojechali tez.
Polecam :D Poczwórny twist był niesamowity! Rewelacyjny. Wykorzystują póki mogą maleńkie rozmiary i wagę Antipovej. Podnoszenia też mają świetne, leciutkie. Ależ on nią rzucał i przewracał ;) para bardzo przyjemna, ekscytująca. Przyznam się, że nie widziałam ich praktycznie od momentu, kiedy się sparowali, a wtedy niezainteresowani mnie szczególnie. Ciekawa jestem, co z nich będzie. póki co wspólna jazda wciąż nienajlepsza, ale mają w swoim arsenale kilka wielkich trików.
Stolbova i Klimov mieli najlepszy przejazd tego dnia. Szkoda ogromna, że nie pojechali czysto w krótkim. Jechali agresywnie, atakując każdy element. Świetna kombinacja skoków – ładna synchronizacja i naprawdę przyzwoita wysokość na skokach. W końcu wyszedł potrójny twist. Bardzo podoba mi się ich waleczność, zwłaszcza Ksenii. Wyrzucany salchow w ostatnich sekundach z pięknym długim wyjazdem na pół lodowiska i jej celebracja gest przy wylądowaniu:) lubię taki charakterek. I cieszę się, że wyszli dzisiaj, aby walczyć, nie zrażając się wczorajszym niepowodzeniem.
Hortensja pisze:Program G/P mi sie bardzo podoba, swietna choreografia, a oni ja bardzo dobrze prezentuja. Powinni jeszcze troche popracowac nad technika, szczegolnie nad tempem, ale naprawde dobrze sie na nich patrzy. Paul mial blad w twizzlach.
Mam to samo. Choreografia tego programu za pierwszym razem wciągnęła mnie tak bardzo, że chciałam oglądać to jeszcze raz i jeszcze raz, nie mogąc się skupić na przejazdach innych zawodników. Dzisiaj był to także jeden z niewielu przejazdów, kiedy totalnie zignorowałam okienko z punktami (które notabene jest świetnym pomysłem). Ale szybkości trochę im brakuje, zwłaszcza na sekwencjach kroków. Z powodu kontuzji stracili jednak większość czasu na przygotowanie się do sezonu, więc myślę, że im dalej w sezon, tym będzie lepiej ;)

Tempa natomiast faktycznie nie brakuje parze B/S. Chcieli postawić na szybkość jazdy, próbują podkreślić to muzyką… Taką tendencję przejawiają także Davis/White, przy czym u obecnych mistrzów świata, o ile rzutuje to wprawdzie trochę na pozycji Meryl, to oni mają w choreografii znacznie więcej niż tylko szalony pościg dookoła tafli, a Meryl nie wisi na ramieniu partnera, jak Bobrova, walcząc o utrzymanie się w pionie (co dzisiaj i tak nie wyszło). Serio, jej sylwetka jest straszna. I rozumiem, że sędziowie doceniają szybkość jazdy, ale koniec końców jest to łyżwiarstwo FIGUROWE, a nie SZYBKIE.
Haley452 pisze:B/S to jedna wielka tragedia. Dlaczego oni co roku jadą jakąś psychodeliczną choreografię o ludziach z ewidentnymi problemami psychicznymi? No bo jak dla mnie to o tym jest ten taniec. Technicznie są ciency, do tego jeszcze ten upadek. Ich wygrana w komponentach to dno.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu Bobrova/Soloviev pokazywali na testach kontrolnych inny program, z inną muzyką. Była to muzyka z jakiegoś filmu chyba (dokładnie nie pamiętam), o dwóch ptakach, które zaskakuje polowanie i jeden z nich zostaje ustrzelony. Teraz zmienili muzykę, by postawić na tempo jazdy, ale koncept pozostał. Stąd to machanie rękami, strzały, jęki rozpaczy i umieranie na końcu.



Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#88

Post autor: Haley452 »

Tinalka pisze:Kobietki, ja mam ogromną prośbę, gdy piszecie o parach podwajacie proszę choć skróty nazwisk. Nie zawsze potrafię od razu odczytać o jakiej parze piszecie. Starość nie radość i skleroza niekiedy mnie dopada. :D
Faktycznie czasami można się pogubić, zwłaszcza jeśli kilka par ma te same inicjały. Pamiętam jak swego czasu w czołówce par tanecznych były 3 pary D/S - Domnina/Shabalin, Delobel/Schoenfelder i Denkova/Staviski. Ludzie na zagranicznych forach ochrzcili ich zatem DomShab, DelSchoes i DenStas. Osobiście uważam, że takie skróty faktycznie były bardziej czytelne, no ale jak wiadomo jesteśmy leniuchami i im krócej tym lepiej, zwłaszcza jeśli myśli szybko uciekają i trzeba je jak najszybciej zapisać ;)


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#89

Post autor: Poice »

holloko pisze:W tym sezonie sędziowie są wyjątkowo hojni jeśli chodzi o komponenty. Skoro taka Gold dostaje 30+, Radionowa 29+ a Wagner ponad 33, to w 32+ Lipnickiej nie widzę dużej przesady...

Chyba na każdych zawodach reprezentanci gospodarzy dostają prezenty od sędziów, ale jakoś tylko Rosjanom się to zarzuca, no bo przecież to Rosja, a Rosja to ZUO. A tak w ogóle to każdy rosyjski zawodnik w tym sezonie jakikolwiek dobry wynik zawdzięcza tylko polityce, bo olimpiada jest w Soczi. Tak, podczytywanie GoldenSkate rzuciło mi się na mózg :D
Ja jedynie uważam, że Lipnitskaya została hojnie obdarowana PCS w porównaniu do swojego poprzedniego, również udanego, przejazdu. Ja wielkiej różnicy w jakości jej jazdy nie widziałam - na plus odnotowałam jedynie nową sukienka w SP.

Dzisiaj cały dzień byłam w pracy, więc śledziłam jedynie wyniki na stronie ISU. Dowolny panów i FD obejrzę jutro skoro świt - o 6 Eurosport puszcza z odtworzenia, prawda? :P Obejrzę jeszcze LP par i LP pań (wybrane programy via youtube), więc wtedy skomentuję całość.

Natomiast dzisiaj obejrzałam SP panów i kilka spostrzeżeń:
- Kovtun - dobre skoki, ale on ma taką dziwną technikę najazdu...a poza tym to taki sztywniak, jakby miotłę połknął. Podobała mi się sekwencja kroków, ale piruety to on ma słabe i sędziowie podarowali mu odrobinę w PCS.
- Machida - [na marginesie: nie mogę znieść jak nasi komentatorzy czytają jego nazwisko "mahida" zamiast "maczida" :-x ] - nie przepadam za nim, ale to solidny rzemieślnik.
- Fernandez - ach Javier, Javier - gdzie się podziały twoje quad'y? Mnie jego strój również rozprasza i również uważam, że jego SP i LP zlewają mi się w jedno, bo są w tym samym klimacie... Poza tym taki bez życia jechał, nie widzę w nim zawzięcia i walki.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#90

Post autor: Poice »

Właśnie obejrzałam dowolny panów i tańce.
LP solistów: [wg kolejności startu]
- Richard DORNBUSH - podobały mi się kroki, ma taką miękkość jazdy, całkiem udany przejazd.
- Peter LIEBERS - nuda...
- Artur GACHINSKI - podoba mi się jego LP, ale zgadzam się z komentatorami Eurosportu, że jedzie ze spuszczoną głową, wzrok wbity w lodowisko, co psuje odbiór.
- Konstantin MENSHOV - lubię go. Jak na 30 lat to ma dobre skoki, daje też radę na polu interpretacyjnym.
- Javier FERNANDEZ - tragedia...Sędziowie bardzo mu sypnęli w PCS. Reputacja robi swoje. Kolejny start Javier'a dopiero na ME? Do tego czasu może odnajdzie swoje quad'y i 3A. Mimo to wolę jego LP od SP. Swoją drogą - Javier musi nauczyć się liczyć kombinacje, bo skoro miał dwa 4S solo, to jego 2F-1R-2S (miało być 3F-1R-3S) było oznaczone jako niedozwolony element... Dziwne, że z tak złymi przejazdami załapał się na podium.
- Tatsuki MACHIDA - nowy kostium...chyba odrobinę lepszy od poprzedniego, bo nie mogłam patrzeć na te pióra na ramionach. Widać, że jest w formie, ale nie wiem czy wytrzyma presję na Mistrzostwach Japonii. Mam dziwne wrażenie, że Oda skradnie to trzecie miejsce. Zasłużone zwycięstwo.
- Maxim KOVTUN - nie wytrzymał presji. Nie kupuję jego PCS.. Ma bardzo długie najazdy, sporo pustych miejsc w programie, zarówno przed, jak i po skokach nie widzę trudnych elementów, kroków, TR. Natomiast sekwencja kroków ciekawa i bardzo dobrze się ją oglądało. Sam program wymaga dopracowania. Mam nadzieję, że PCS przy tak nieudanym występie to ukłon w stronę kibiców... W przeciwnym wypadku przy bezbłędnych skokach dostanie jakieś 86 PCS? Śmiechu warte. Ale żeby nie było, że spiskuję przeciwko Rosji - uważam, że sędziowie byli bardzo pobłażliwi dla większości zawodników w kwestii PCS. Mnóstwo PB w tym obszarze. W GPF okaże się jakie PCS dostanie Kovtun w porównaniu do Takahashi'ego, Chana i Hanyu.

FD: [wg kolejności startu]
- Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON - bardzo podoba mi się ich LP, jadą dynamicznie, no i partner to uczta dla oczu :lol: Jadą do świetnej muzyki, którą kojarzę z video promującego grę Assasin's Creed :D
- Siobhan HEEKIN-CANEDY / Dmitri DUN - nuda... to było tango?
- Piper GILLES / Paul POIRIER - ubóstwiam ich FD! Rewelacyjny, świeży program. Widełki dawane w PCS niszczą ten sport. Za CH powinni mieć 9! A IN to co najmniej 8.
- Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN - partnerka wydaje mi się za duża do niego...Ale zaprezentowali się lepiej niż, gdy ostatnio ich oglądałam.
- Madison CHOCK / Evan BATES - lubię ich. Nędznicy to dość oklepany motyw w tym roku, ale podoba mi się ich FD, choć bez fajerwerków.
- Ekaterina RIAZANOVA / Ilia TKACHENKO - ładne stroje. Upiór w Operze...oklepane i niestety, ale program do zapomnienia.
- Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE - och! Ich tango to perfekcja. Co dodać więcej? Dla mnie rewelacja.
- Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV - o ile w zeszłym sezonie bardzo, ale to bardzo ich lubiłam, o tyle w tym sezonie stracili mój cały kredyt zaufania. Co to ma być za FD? Jak zobaczyłam Bobrovą w beznadziejnym makijażu oczu myślałam, że padnę, no i to nieszczęsne szczekanie na początku! Muzykę mają cudną - 4 pory roku + Lacrimosa (którą uwielbiam!!!), ale program jest po prostu beznadziejny. Ich stroje również nie pasują mi do charakteru muzyki... Jestem na NIE.
Last edited by Poice 11 lat temu, edited 1 time in total.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”