Programy

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#106

Post autor: ivi »

Yura Min / Tim Koleto

SD – „Malaguena” i „Fiesta Flamenca” (choreografia Igor Shpilband)
FD – muzyka z filmu “The Triplets of Belleville” w połączeniu z piosenką "Suzy" Caravan Palace (choreografia Christopher Dean)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#107

Post autor: LittleLotte »

To, na co czekałam najbardziej. :44: :37:

Tatiana Volosozhar i Maxim Trankov

SP - muzyka z motywami hinduskimi, ponoć Nagada Sang Dhol
FS - wiązanka utworów ze ścieżek dźwiękowych do filmów: Dracula i Van Helsing (czyli Kilar? Oby Kilar... Chociaż o Williamsa też bym się nie obraziła)
Last edited by LittleLotte 10 lat temu, edited 1 time in total.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#108

Post autor: yenny »

Oj, oby tylko wszystko u nich zagrało i by startowali.

Za Adeline też kciuki trzymam, bardzo bym chciała by udało jej się potwierdzić to, że jest świetną łyżwiarką. ja problemów z jej złotem nie mam, choć na pewno jest dyskusyjne. Ja nigdy nie lubiłam jednak stylu Kim, więc dla mnie Adelina :00:
I uważam, że pokazy lepsze albo gorsze nie świadczą o klasie łyżwiarza/łyżwiarki - owszem, starać się powinni zawsze, niezależnie czy to zawody, super gala czy objazdówka po pipidówkach, ale jak się nie uda ... nic się nie dzieje.
Pamiętam jak na galach przewracała się Michelle Kwan, przy prostych skokach.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#109

Post autor: kasik8222 »

Dzięki Lotte, brzmi to bardzo ciekawie :lol: . Aljona i Robin jechali kiedyś do motywów z Bollywood. Przyznać trzeba, że przy takiej muzyce trudno o oryginalność, ale dobrze, że spróbują. Drakula to może być coś epickiego jak "Masquerade Waltz". Max jest fantastycznym aktorem na lodzie. Nie mogę się doczekać.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#110

Post autor: LittleLotte »

Aljona i Robin jechali kiedyś do motywów z Bollywood.
Ten Aladyn z dziurami, prawda? :-> Program oryginalnością nie powalał i był znacznie bardziej statyczny niż ta piosenka, do której linka wrzuciłam. Ale miał całkiem ciekawą sekwencję kroków i był jednym z niewielu, który pokazywał, jak dobry tanecznie jest Robin. Mimo wszystko, po Tani i Maksie oczekuję czegoś więcej.
Drakula to może być coś epickiego jak "Masquerade Waltz". Max jest fantastycznym aktorem na lodzie. Nie mogę się doczekać.
Oby, oby, bo absolutnie rewelacyjnego programu dowolnego jeszcze im brakuje. Znaczy, wszystkie są dobre, każdy w swoim rodzaju, ale takiego, który można porównać z walcem z Maskarady jeszcze nie widzę. Najbliżej jest chyba Czarny Łabędź, ale to też jeszcze niezupełnie "to".
Ja się cały czas zastanawiam, która wersja Draculi. Kilar pasuje chyba najbardziej do muzyki Silvestriego z Van Helsinga. Ścieżka dźwiękowa z tego filmu jest naprawdę niezła, zróżnicowana i barwna (typowe Hollywood, ale nie najgorszej jakości), niemniej Draculi powstało tyle wersji, jedna lepsza od drugiej, że naprawdę trudno powiedzieć, na co się zdecydowali. Ale cieszę się i tak :06:
Za Adeline też kciuki trzymam, bardzo bym chciała by udało jej się potwierdzić to, że jest świetną łyżwiarką. ja problemów z jej złotem nie mam, choć na pewno jest dyskusyjne. Ja nigdy nie lubiłam jednak stylu Kim, więc dla mnie Adelina :00:
A dla mnie nie bardzo. Abstrahując od lubienia bądź nielubienia stylu Kim, na moje oko Yuna pojechała na Olimpiadzie po prostu lepiej, a Sotnikovej oceny sztucznie zawyżono, bo Lipnitskaia poległa :-/ Sekwencja kroków na poziomie 4., nie wiadomo jakim sposobem, niewiarygodnie zawyżone komponenty, niezauważone błędy w skokach i - wisienka na torcie - Adelina zaogniająca tę sytuację dość agresywnym zachowaniem.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#111

Post autor: yenny »

Szczerze - nie widziałam większości tych błędów. mnie się od początku ten program Adeliny bardzo podobał i nadal podoba. W sumie to już wszystko napisałam w temacie olimpijskim o solistkach. i nie słyszałam nic o agresywnym zachowaniu Adeliny-jak masz jakieś linki, to wrzuć, proszę.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#112

Post autor: LittleLotte »

Castelli/Tran
SP - Ain't No Sunshine (choreografia: Julie Marcotte)
Nope, nie będą jechać do Ain't no sunshine. Mervin zaćwierkał: Just to clear things up, @MarissaCastelli and I will not be skating to "ain't no sunshine". That was a mix up. The music we decided on is "S, czymkolwiek jest S :P

Max Aaron

SP - soundtrack z filmu Footloose z wokalem (choreografia: Mark Pillay)
FS - ścieżka dźwiękowa z filmu Gladiator - z dialogiem (sic!) (choreografia: Pasquale Camerlengo)

Jeremy Abbott

SP - jeszcze nie jest zdecydowany, bardzo możliwe, że któryś z programów z przeszłości
FS - Adagio for Strings Samuela Barbera (choreografia: Sandra Bezic)

Florent Amodio

SP - ścieżka dźwiękowa z filmu Koncert
FS - wiązanka soundtracków z różnych filmów, między innymi Krwawy diament i Król Lew z niewielkim dodatkiem wokalu.
Choreografia - prawdopodobnie do obu: Sean Cheesman

Anna Pogorilaya

FS - muzyka z jakiegoś baletu, nie ujawniła, z którego

Vasilisa Davankova i Alexander Enbert

SP - Ave Maria Gounoda

Ashley Wagner

SP - Adagio ze Spartacusa Arama Khachaturiana
FS - ścieżka dźwiękowa z Moulin Rouge

Polina Edmunds

SP - Flamenco Medley z Flamenco Fantasy Jana Sebastiana Bacha (oświećcie mnie, czy Bach pisał flamenco? 8/ To mi bardziej pod Montesano podchodzi)
FS - Fairy Dance ze ścieżki dźwiękowej do filmu Piotruś Pan Jamesa Newtona Howarda

Samantha Cesario

SP - Danza Mora Dr. Samy Farag
FS - Suita z Carmen, pod batutą Giuseppe Grazioliego, w wykonaniu Orchestra Sinfonica di Milano


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#113

Post autor: LittleLotte »

W sumie to już wszystko napisałam w temacie olimpijskim o solistkach. i nie słyszałam nic o agresywnym zachowaniu Adeliny-jak masz jakieś linki, to wrzuć, proszę.
- trochę idiotycznie sfilmowane, ale wiadomo, o co chodzi, argument "ale to nastolatka" jakoś do mnie nie przemawia

http://en.ria.ru/sochi2014/20140222/187 ... -Kims.html - tutaj nie mam pojęcia, kto dba o jej PR, i czy ona w ogóle się nie zastanawia jak będzie odebrana jej wypowiedź, szczególnie w konfrontacji z wyjątkowo spokojnym i pokornym zachowaniem Yuny.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#114

Post autor: yenny »

Filmik dopiero w domu obejrzę, ale z tego co przeczytałam to nie powiedziała nic nadzwyczajnego. Może trochę za wiele autoreklany, chwalenia się, ale czy to złe. Owszem, skromność w cenie, ale bez przesady. Po Vancouwer też narzekano, ze komponenty Kim napompowane do granic możliwości - bo takie były.
A w ogóle to dla mnie komponenty powinna mieć najwyższe Mao, potem Karolina potem Adelina a dopiero 4te Kim.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#115

Post autor: LittleLotte »

A w ogóle to dla mnie komponenty powinna mieć najwyższe Mao, potem Karolina potem Adelina a dopiero 4te Kim.
Absolutnie zgadzam się z najwyższymi komponentami dla Mao, Carolina też powinna dostać raczej wysokie, ale Kim nie bez powodu jest "królową". Miała bardzo trudny program, zakryła większość tafli, poruszała się niezwykle dynamicznie, układ nie pozwalał jej na moment odpoczynku (jeździła od początku do końca w niewiarygodnym tempie). Pokrycie tafli miała gorsze niż Mao, ale Mao szansę złota straciła w programie krótkim, więc chyba nie ma o czym mówić, ale lepsze niż Adelina. W SS też wygrywała, choćby precyzją i dynamiką. Jej program był w ogóle bardzo trudny, znacznie trudniejszy niż Les Mis A.D. 2013, arytmiczny, interpretacyjnie trudny.
Zaniżono jej GOE - i to ostro - wysokość i dystans nie są jedynymi wyznacznikami jakości skoków, a gibkość - piruetów. Dla przykładu, sekwencja choreograficzna, za którą Yuna i Adelina zostały ocenione tak samo - u Adeliny wypełniona jest dwoma spiralami takiej sobie jakości (brak umiejętności zmiany krawędzi, dość chwiejna zewnętrzna krawędź), u Yuny - krótką spiralą i krokami, przy których ani na moment nie traci prędkości i płynności. O poziomach sekwencji kroków z Księżyca wziętych, skokach niedokręconych, złej krawędzi, zbyt niskich karach za dostawienie drugiej nogi nie wspominając.
Co do tego, że Kim pokrywa więcej tafli i ma lepsze tempo niż Adelina, żebym nie była gołosłowna:



Przy czym choreograficznie program Kim też traci w porównaniu z programem Mao, tu się zgodzę.
Filmik dopiero w domu obejrzę, ale z tego co przeczytałam to nie powiedziała nic nadzwyczajnego. Może trochę za wiele autoreklany, chwalenia się, ale czy to złe. Owszem, skromność w cenie, ale bez przesady.
Tu nie chodzi o brak skromności, bo mistrzowie deklarujący "tak, jesteśmy najlepsi" naprawdę mi nie wadzą. Problem w tym, że Adelina musi zdawać sobie sprawę, że jej wygrana jest mocno kontrowersyjna, a mimo tego zachowuje się, delikatnie rzecz ujmując, nietaktownie. Yuna i Mao wygrywały o dziesiątki punktów i nie zniżały się do komentowania, jak dalece są lepsze od przeciwniczek. Adeliny, mimo olimpijskiego złota, nikt jeszcze nie uważa za mistrzynię, je - jak najbardziej.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#116

Post autor: kasik8222 »

Temat-rzeka, ale pozostańmy przy "Programach" ;)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#117

Post autor: LittleLotte »

Temat-rzeka, ale pozostańmy przy "Programach" ;)
Off-topiki są ryzykiem zawodowym wszelkich forów dyskusyjnych :P Ale się zgadzam.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#118

Post autor: LittleLotte »

Właśnie zoczyłam mój błąd i poprawiłam link do nowego FS Kovtuna. Dla pewności wrzucam go jeszcze tutaj:

http://vk.com/video78614933_169231440


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#119

Post autor: LittleLotte »

Nagada Sang Dhol, do którego rzekomo pojadą Tatiana i Maksim to piosenka z filmu o melodyjnym tytule Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela, który jest podobno hinduską wersją Romea i Julii. Johnny Weir jeździł do tego swój program na galę


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#120

Post autor: LittleLotte »

Evgenia Tarasova i Vladimir Morozov mają oba programy choreografowane przez Maxima Trankova.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólna dyskusja”