Programy

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#121

Post autor: LittleLotte »

Nowy SP Vasilisy Davankovej i Alexandra Enberta, wygląda nie najgorzej, coś mi mówi, że Vasilisa lepiej wyszła na zamianie partnerów niż Andrei :P


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#122

Post autor: yenny »

Off top off topem, coś odpowiedzieć muszę.
Nie twierdzę, ze program Kim był zły, bo nie. Ale naprawdę, choćbym nie wiem jak się starała nie widzę w niej tego artyzmu i bycia królową. jest świetna łyżwiarką - mnie nigdy nie powalała na kolana. A już komponenty z Vancouver to była dla mnie granda. bardzo dobrze wystąpiła, ale nie tak by pobić wszelakie rekordy. Jedynym jej programem który mi się podobał to właśnie zeszłoroczny LM. nie wiem, może w tegorocznym denerwowała mnie ta arytmicznośc, może ogólnie to, że nie lubię jej stylu.
Nie jestem taką znawczynią łyżwiarstwa jak Ty, bardziej sercem to odczuwam, ale mnie program Adeliny od początku fascynował, podobał mi się, podobało mi się to jak jedzie, ile pasji w to wkłada, jak pracuje rękami. Może muzyka bardziej mi się podobała - ogólnie - całokształt IMO lepszy u Adeliny.

Co do tego, ze gwiazdą nie jest - nie jest i dopiero musi zapracować sobie na to, by zapamiętano ją jako świetną łyżwiarkę, a nie przypadkową mistrzynię. Tylko z drugiej strony, teraz niezależnie od tego co będzie to i tak piętno 'złodziejki złota" będzie się za nią ciągnęło i Yunabooty będą jej dalej życzyć śmierci. Więc co się dziwić, ze nerwy puszczają.
Skromność w cenie, ale może jakby Mao kiedyś tupnęła nogą i powiedziała co myśli o ciągłym ograbianiu jej z należnych punktów 'za wyraz' to dostawałaby należne jej noty?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#123

Post autor: LittleLotte »

Co do tego, ze gwiazdą nie jest - nie jest i dopiero musi zapracować sobie na to, by zapamiętano ją jako świetną łyżwiarkę, a nie przypadkową mistrzynię. Tylko z drugiej strony, teraz niezależnie od tego co będzie to i tak piętno 'złodziejki złota" będzie się za nią ciągnęło i Yunabooty będą jej dalej życzyć śmierci. Więc co się dziwić, ze nerwy puszczają.
A z tym to się w pełni zgadzam. Fanatycy Yuny już jej nienawidzą (nawet twierdzą, że ona ułożyła się z sędziami co do wyniku :shock:). I uważam, że srebro paradoksalnie wyszłoby jej bardziej na zdrowie. Ale Je suis malade w jej wykonaniu niestety nadal mnie nie zachwyca. I nie chodzi tylko o skoki, bo masz co do nich rację, tylko o to samo, co czujesz w stosunku do Adios Nonino. ;) Nie żywię nienawiści do Adeliny tudzież żadnego pokrewnego uczucia, po prostu uważam, że nie pojechała na złoto. I nie jestem znawczynią łyżwiarstwa :P Po prostu poczytałam trochę (a trochę tego w necie jest) o wartości technicznej programu Yuny i Ady, o krokach i tym podobnych :mrgreen:

A wracając do tematu.
Tania i Maks podobno wykorzystują w swoim programie dowolnym fragment Reunited z soundtracku Alana Silvestriego do Van Helsinga.

Gracie Gold

SP - Koncert fortepianowy a-moll Edvarda Griega, czyli ten sam, co w zesżłym sezonie
FS - Upiór w Operze Andrew Lloyda Webbera

Christina Gao, którą zobaczymy prawdopodobnie na NHK i Cup of China, 8. miejsce w Stanach Zjednoczonych, całkiem niezły występ w zeszłym roku na Skate Canada:

SP - River Emeli Sande
FS - Ścieżka dźwiękowa Hansa Zimmera z filmu Anioły i demony (ten sam, co w zeszłym sezonie)

Angela Wang, 15 miejsce na mistrzostwach USA, zobaczymy ją na Rostelecom Cup, kostiumy projektuje jej Rachel Flatt

SP - Paint it Black w wykonaniu Angèle Dubeau & La Pietà (choreografia: Rachel Flatt)
FS - Papa Can You Hear Me w wykonaniu Iszaka Pearlmana i The Way He Makes Me Feel w wykonaniu orkiestry Moscow Virtuosi (choreografia: prawdopodobnie Tom Dickson)

Choreografią programów Poliny Edmunds zajmuje się Rudy Galindo

Madeline Edwards i Zhao Kai Pang, brązwoi medaliści mistrzostw świata juniorów w tańcu na lodzie:

SD - Ch Samba Toni Braxton i Edmundo Rosa oraz rumba: Eres todo en me Any Gabriel
FD - Beatiful that Wing i Il Tema Della Tata Nicoli Piovani oraz Akt 3: Finał z baletu Wybór Hobsona Paula Reade

Serafima Sakhanovich:

SP - walc Eugene Dogi z filmu Dramat na polowaniu (Мой Ласковый И Нежный Зверь)
Podobno nie jest to program technicznie bardzo trudny, ale piękny i estetyczny. Serafima ma nową pozycję w piruecie, której nikt wcześniej nie wykonywał. Chce opowiedzieć historię o pożegnaniu z dzieciństwem.
FS - tango Oblivion Astora Piazzolli oraz rytmiczna muzyka, której kiedyś używał Plushenko.
Serafima twierdzi, że swoim programem chce opowiedzieć historię dziewczyny, która budzi się rankiem, spostrzegając, że nie ma obok niej ukochanego, jest tylko list, w którym on ją informuje, że to koniec ich związku. W pierwszym odruchu gniecie i wyrzuca list, ale wszystko to zdarzyło się tak szybko i niespodziewanie, że nie może w to uwierzyć. Ciągle jest zakochana, na pierwszą cześć programu pogrąża się w bólu i rozpaczy. Jednak czas leczy rany, bohaterka odzyskuje radość życia, tańczy, zapomina o tym co złe, czuje się wolna i szczęśliwa. Na końcu zdejmuje z palca pierścionek i wyrzuca go.
Last edited by LittleLotte 10 lat temu, edited 4 times in total.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#124

Post autor: LittleLotte »

Alexandra Aldridge i Daniel Eaton, notabene, przenieśli się od Camerlengo i Krylovej do Zuevej.

SD - Carmen
FD - muzyka Nino Roty z Ojca Chrzestnego
Choreografią do obu programów zajęli się Marina Zueva i Massimo Scali

Gabrielle Daleman

SP - Zima z Czterech pór roku Antonio Vivaldiego (choreografia: Lori Nichol)
FS - Concierto de Aranjuez Joaquína Rodrigo (choreografia: Lori Nichol)


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#125

Post autor: LittleLotte »

Stephen Carriere, którego będziemy mogli podziwiać na Rostelecom Cup:

SP - La Vie en Rose w wykonaniu Louisa Armstronga
FS: Clair de Lune w wykonaniu Andre Kostelanetza i jego orkiestry oraz Turning Page Sleeping at Last (to chyba piosenka z soundtracku do Przed świtem)

Choreografia: Stephen Carriere, Tanith Belbin, Irina Romanova, David Wilson

Courtney Hicks, zapisana na SC i TEB:

SP - Code Name Vivaldi The Piano Guys
FS - ścieka dźwiękowa Dario Marianellego z filmu Anna Karenina

Choreografia: Jonathan Cassar

Douglas Razzano, który dostał angaż na SA

SP - Ameksa zespołu The Taalbi Brothers
FS - II Koncert fortepianowy c-moll, op. 18 Sergeia Rachmaninoffa

Choreografia: Douglas Razzano, Doug Ladret


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#126

Post autor: LittleLotte »

Nie wiem, czy to, co napiszę już było, ale jestem zbyt leniwa, żeby przeglądać te 9 stron :P

Satoko Miyahara
SP - Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusza Mozart
FS - Miss Saigon z wokalem (ciekawe czyim... oczywiście liczę na Leę Salongę)

Kanako Murakami
SP - podobno jeszcze nie zdecydowała, jeśli tak, to czas chyba nagli :->
FP - Upiór w Operze też z wokalem - jakże świeżo i oryginalnie :roll:

Takahito Mura
SP - Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 Felixa Mendelssohna
FS - i tu niespodzianka: Upiór w Operze z wokalem!

To już piąty upiór, jakiego się doliczyłam. Zapewne nie ostatni i prawdopodobnie coś ominęłam. Co napawa mnie lękiem, czy aby przyszły sezon nie będzie wyglądał następująco: Carmen - Upiór - Carmen - Upiór - Carmen - o, jakieś hiszpańskie rytmy - Carmen - Upiór - Upiór - o, Il Divo - Carmen - Carmen - Upiór - Carmen. :-/

Takahiko Kozuka ma oba programy choreografowane przez Lori Nichol.

Yan Han

SP - Gdybym był bogaczem ze Skrzypka na dachu (choreografia: Lori Nichol)
Last edited by LittleLotte 10 lat temu, edited 1 time in total.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#127

Post autor: kasik8222 »

Lotte, miałam napisać to samo ;)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#128

Post autor: LittleLotte »

Lotte, miałam napisać to samo ;)
Zapowiada się dość przerażająco. Żeby nieco ożywić atmosferę, If I were a rich man w wykonaniu Yan Hana.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#129

Post autor: LittleLotte »

Pisałam, że Zijun Li jeździ nowy program galowy do I Dreamed a Dream. Et voila, tylko proszę, błagam, Zijun, nigdy więcej duetu Idina Menzel/Lea Michele, NIGDY :19:

Nowy SP Peng Cheng i Zhao Hao - pary taneczne pokochały Carmen, soliści i solistki - Upiora w Operze, a pary sportowe - muzykę orientalną i quasi-orientalną :P To oczywiście Taniec arabski z Dziadka do orzechów Wygląda na to, że Cheng zyskała nieco pewności siebie.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#130

Post autor: kasik8222 »

Zaczyna wyglądać jak kobieta, to fakt. W klimatach orientalnych trudno uniknąć choreograficznego banału tj. kilku charakterystycznych ruchów rękami. Nie wygląda to źle, tylko Zhang wydaje mi się zbyt klocowaty do tego typu muzyki ( i natychmiast wyobraziłam sobie Stasa w tej roli ;) ) Liczę, że pary sportowe unikną pójścia na łatwiznę.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#131

Post autor: LittleLotte »

Zaczyna wyglądać jak kobieta, to fakt. W klimatach orientalnych trudno uniknąć choreograficznego banału tj. kilku charakterystycznych ruchów rękami. Nie wygląda to źle, tylko Zhang wydaje mi się zbyt klocowaty do tego typu muzyki ( i natychmiast wyobraziłam sobie Stasa w tej roli ;) ) Liczę, że pary sportowe unikną pójścia na łatwiznę.
Podobno w programie Stolbovej i Klimova pobrzmiewają bębny, których dźwięk Fedor ilustruje ruchami rąk. Choreografia od Morozova, którym byli absolutnie zachwyceni - jego precyzją, skupieniem i ciężką pracą. Powiedzmy, że jestem umiarkowanie ciekawa efektu, ale może uda im się mnie do siebie przekonać w tym sezonie :P I masz rację co do muzyki orientalnej - nie ma to zbyt wiele wspólnego z tańcem orientalnym sensu stricto, a choreografie do takowych najczęściej są do siebie podobne.
- podobno zdjęcie z treningu programu krótkiego właśnie. Naprawdę liczę, że wybiją się ponad przeciętną - zasadniczo żaden z ich programów mnie jeszcze specjalnie nie zawiódł.

Co do Cheng, to mam wrażenie, że czuje się swobodniej niż w zeszłym sezonie. Czytałam wywiad z Zhao Hongbo, w którym podkreślał, że to dobra łyżwiarka, bardzo stabilna i że ma dobre przeczucia, co do jej i Hao przyszłości.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#132

Post autor: LittleLotte »

Nowy SP Poliny Edmunds, czyli ten tajemniczy Bach w wersji flamenco. Program wydaje się być trochę niedopracowany, ale całkiem interesujący. Plus fan camery - widać, ile tafli pokrywa ;)
Dowiedziałam się, jakie konkretnie utwory interpretuje w wersji flamenco, otóż: I Koncert skrzypcowy a-moll Jana Sebastiana Bacha, Ständchen Franza Schuberta oraz Preludium c-moll ze zbioru Das Wohltemperierte Klavier

Jason Brown - nowy SP, oceniony na 83, 04 pkt.

Nowy SP Leah Keiser, 10. miejsce w Stanach, ale tu całkiem nieźle oceniony program: 64.25 pkt.

Oraz nowy SP Mariah Bell, 13. w USA w zeszłym sezonie i wicemistrzyni juniorów USA sprzed dwóch sezonów, oceniony na 57.02 pkt.

Yuko Kavaguti i Alexander Smirnov

SP - to Massne, taką wiadomość przeczytałam, natomiast nie jestem przekonana, czy nie chodziło czasem o Julesa Masseneta :P
FS - Manfred Piotra Czajkowskiego (choreografia: Peter Tchernyshev)

To jest ich program z zeszłego sezonu, którego niestety nie mieli szansy zaprezentować.
Last edited by LittleLotte 10 lat temu, edited 1 time in total.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#133

Post autor: LittleLotte »

A jak ktoś by był ciekaw formy Lizy Tuktamyshevej - jej Bolero. Odnoszę wrażenie, że przypuszczenie rzepechy co do inspiracji Lizy baletem Smekalova (albo raczej inspiracji Smekalova swoim własnym baletem:P)


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#134

Post autor: LittleLotte »

A tutaj nowy FS Poliny do muzyki z Piotrusia Pana.

FS Jasona Browna, muzyka z Tristana i Izoldy

FS Courtney Hicks do muzyki Marianellego z Anny Kareniny, choreografia chyba Jonathana Cassara

FS Granta Hochsteina

FS Jordana Mollera, do Peer Gynta w choreografii Rohene Warda, ten, w którym miał interpretować Grę o tron

FS Seana Rabbita, do Sing Sing Sing

FS Shotaro Omori, choreografia: Mark Pillay

SP Courtney Hicks do Code Name Vivaldi


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#135

Post autor: LittleLotte »

Jenni Saarinen, mistrzyni Finalndii juniorów, całkiem niezły program krótki w tym roku w Sofii:

FS - muzyka z hiszpańskiego serialu El Tiempo Entre Costuras


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólna dyskusja”