Skate Canada 31.10.- 02.11. 2014 r.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Skate Canada 31.10.- 02.11. 2014 r.

#1

Post autor: LittleLotte »

Listy startowe:

PANOWIE

1.Elladj BALDE CAN
2.Liam FIRUS CAN
3.Andrei ROGOZINE CAN
4.Michal BREZINA CZE
5.Florent AMODIO FRA
6.Takahiko KOZUKA JPN
7.Takahito MURA JPN
8.Konstantin MENSHOV RUS
9.Javier FERNANDEZ ESP
10.Max AARON USA
11.Stephen CARRIERE USA
12.Adam RIPPON USA

PANIE

1.Brooklee HAN AUS
2.Alaine CHARTRAND CAN
3.Veronik MALLET CAN
4.Julianne SEGUIN CAN
5.Rika HONGO JPN
6.Satoko MIYAHARA JPN
7.Hae Jin KIM KOR
8.Alena LEONOVA RUS
9.Anna POGORILAYA RUS
10.Viktoria HELGESSON SWE
11.Courtney HICKS USA
12.Ashley WAGNER USA

PARY TANECZNE

1.Piper GILLES / Paul POIRIER CAN
2.Elisabeth PARADIS / Francois-Xavier OUELLETTE CAN
3.Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE CAN
4.Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI GER
5.Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN RUS
6.Sara HURTADO / Adria DIAZ ESP
7.Alexandra ALDRIDGE / Daniel EATON USA
8.Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA

PARY SPORTOWE

1.Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN
2.Brittany JONES / Joshua REAGAN CAN
3.Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO CAN
4.Wenjing SUI / Cong HAN CHN
5.Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA
6.Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE GER
7.Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
8.Madeline AARON / Max SETTLAGE USA


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#2

Post autor: Poice »

Ciekawe jak Fernandez wytrzyma presję :D Tym razem zapewne chce dostać się do GPF, więc niech lepiej spina pośladki i wygra SC xD Swoją drogą będą to szalenie ciekawe zawody, ponieważ wystąpi wielu ,,potencjalnych bombowców" <lol>
U pań sytuacja również interesująca. Zastanawia mnie szczególnie forma Leonovej oraz nowe programy Wagner. Poza tym trzymam kciuki za Satoko - mam nadzieję, że tym razem otrzyma PCS na odpowiednim poziomie :)
W tańcach zwycięzcy mogą być tylko jedni, ale walka o podium również zapowiada się ciekawie.
Z kolei w parach marzy mi się psikus gospodarzom i zwycięstwo Chińczyków :)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

Post autor: LittleLotte »

PARY SPORTOWE - program krótki, czyi to co Eurosport transmituje ;)

Kirstem Moore-Towers i Michael Marinaro - zmiana partnera to nie była dobra decyzja :P Jasne, to dopiero początek, i tak dalej, i tym podobne. Aliści Michael ma wdzięk ameby :P I ze wszech miar okropną pozycję w podnoszeniach, szczególnie w porównaniu z Dylanem. Martwię się o ich spiralę, bo partner miał kłopot z utrzymaniem pozycji cyrkla.

Brittany Jones i Joshua Reagan - Brittany jest jak pająk. Przygarbiony pająk :P Wiem, jestem złośliwa. Bardzo złe tempo, muzyka sobie, oni sobie, dosłownie od początku do końca. Niespecjalnie podobał mi się ich program, bardzo niedopracowany, nawet Korzeniowski mnie nie kupił.

Madeline Aaron i Max Settlage - bardzo, bardzo, bardzo podoba mi się ich program. Mają dużo wdzięku, naprawdę niezłe tempo, niektóre z ich elementów niezwykle ciekawe, a'la baletowe, klimat beztroski, komediowy, Coppelia świetnie pasuje. Aczkolwiek Madeline mogłaby zetrzeć trochę tej tapety z twarzy.

Mari Varmann i Aaron van Cleave - on mi w ogóle nie pasuje na łyżwiarza figurowego. Klęska w toeloopie widoczna już w najeździe, z tego co zauważyłam Aaron był zbyt niepewny i chwiejny. Mari po skoku wyrzucanym praktycznie się zatrzymała, pozycje w podnoszeniach miała śliczne, szkoda, że zejście wszystko zepsuło.

Evgenia Tarasova i Vladimir Morozov - nie rozumiem, czemu większość "obstawiających" tak bardzo nie docenia tej pary. Choreografii nadal nie kupuję, ale jako para mają niesamowite perspektywy. Twist jest przepiękny, skok wyrzucany mógł być lepszy, ale ogólnie w tym momencie byli zdecydowanie najlepsi. Swoją drogą, niedawno dowiedziałam się, że są też parą poza taflą. :oops:

Sui Wenjing i Han Cong - liczyłam na troszkę lepszy występ, ale jak na sam początek sezonu, to jest wcale nieźle. Przede wszystkim tempo nieco kulało. I synchronizacja. Piruety chyba gorsze niż zazwyczaj. Ale miło zobaczyć Shen Xue w K&C. A Marina Zueva NIE robiła choreografii do tego programu. Ona tak dobrych nie tworzy :P Liczę na lepszy FS.

Vanessa James i Morgan Cipres - poprawę od zeszłego sezonu widać, i to znaczną. Zniknęło chwiejne podnoszenie i mrożący krew w żyłach twist. Aczkolwiek wynik niezbyt powalający, muszę zobaczyć protokoły.

Meagan Duhamel i Eric Radford - na rozgrzewce innych par nie było :P Niespecjalnie podobał mi się ich program na poprzednich zawodach. Poprawili twista, ale nie był tak dobry, jak u Rosjan i Chińczyków. Ale tak poza tym, trudno przyczepić się prowadzenia, absolutnie zasłużone. Piękne skoki, ale wydaje mi się, ze wyrzucany powinien być oceniony niżej niż Chińczyków, przede wszystkim ze względu na wolny najazd do lutza. Operator jest złośliwy i na powtórkach pokazuje niewiele :(. Bardzo dobre podnoszenie, w spirali śmierci trudno ich przebić. Świetna synchronizacja w piruetach. Zapewne wygrają, i zdecydowanie nie życzą sobie powtórki z zeszłorocznego Skate Canada. Jak ich lubię, tak liczę na Chińczyków :P
Last edited by LittleLotte 10 lat temu, edited 1 time in total.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#4

Post autor: LittleLotte »

Hmm... Przejrzałam protokoły, i kilka rzeczy w nich ujętych doprawdy mnie zaskoczyło.

*Meagan i Eric z wyższym GOE za potrójnego twista niż Chińczycy i prawie tak wysokim jak Rosjanie. Dobra, ja rozumiem, poprawili go, ale aż tak bardzo, naprawdę?
Twist Rosjan - z dość trudnego wejścia, bardzo wysoko, ze świetną pozycją partnerki, i dobrze zatrzymaną rotacją. GOE - 1,50.
Twist Chińczyków - z trudnego wejścia, poprzedzony elementem łączącym, bardzo wysoko, z jej ręką wzniesioną ponad głowę, on bardzo późno wyciągnął ręce, z bardzo kreatywnym zejściem GOE - 0,90.
Twist Kanadyjczyków - wyraźnie najniższy z tych trzech, partnerka złapana, kiedy sama już zmierzała w kierunku tafli, czyli za późno, z najłatwiejszego wejścia - GOE - 1,40
Czy na sali jest logika?

Evgenia Tarasova wyraźnie wylądowała rittbergera na dwie nogi, w najlepszym przypadku można by uznać, że dostawiła drugą nogę. Żadna z tych sytuacji nie powinna skutkować pozytywnym GOE, tym bardziej nie +2.

Dlaczego Rosjanie za choreografię dostali 7.32, a Chińczycy - 7.75? Dlaczego w tym samym komponencie Kanadyjczycy mieli w takim razie aż 8,36?

Sędziom wyraźnie podobali się Rosjanie, oj i to bardzo :P Żaden z nich nawet nie pomyślał o negatywnym GOE za sekwencję kroków z potknięciem. W sumie całkiem słusznie, ale żeby aż +2? :-/


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#5

Post autor: LittleLotte »

Anna Pogorilaya - zmieniła wersję Adagio, to dobrze. Lara Fabian jest po prostu lepsza :P I dopracowała swój program. Artystycznie prezentuje znacznie więcej niż sezon temu, widać że z trenerką postanowiły popracować nad komponentami. Znacznie lepsza kontrola ruchów niż w zeszłym sezonie.

Ashely Wagner - podoba mi się ten program. Najazd do rittbergera niesamowity. W ogóle całość bardzo przyjemna, taka triumfalna :)

Alena Leonova - ten ostatni piruet mógł wyjść lepiej. Tak poza tym, to jej program nieustannie mi pasuje. I naprawdę miała tyle niższe komponenty od Ashley? Ocenianie na tych zawodach jest odrobinkę dziwne dla mnie :P

Satoko Miyahara - urocza jest :) Skoki, niestety, nadal stanowią duży problem, głównie jeśli chodzi o UR. Piruety kręci prześliczne, ładnie się porusza i utrzymuje kontakt z publicznością. Wolę ją od Radionovej.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post autor: kasik8222 »

Obejrzałam małą część. Alena Leonova- :00: :00: :00: :00: ten program, to mój absolutny hit tego sezonu, ekspresja twarzowa Aleny aż się prosiła o program w tym stylu. Oby tak do mistrzostw Rosji.
Sui/Han-piękny twist, ale nie lubię par chińskich w takim repertuarze (tak jak tango nie pasowało mi do Pangtongów)
Kristin i Michael-myślałam, że będzie gorzej. Oboje mają dopiero 22 lata, Kristin zmieniła partnera, bo potrzebowała kogoś na tyle młodego, by móc pojechać jeszcze na dwa igrzyska. Mają czas, podnoszenie rzeczywiście brzydkie, równie brzydkie jak jedno z podnoszeń Lubov i Dylana ;).
Ze wszystkich nowych par najgorzej póki co oceniam Verę i Andreja, długo tak nie pociągną jak się nic w warstwie technicznej nie zmieni.
Dla mnie Ashley się powtarza. Jest solidna, ma grację, ale nie zaskakuje, a z takim zestawem skoków to do końca kariery będzie się bujać w okolicach 5-6 miejsca na MŚ, a chyba ma wyższe cele.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#7

Post autor: Poice »

Pary program krótki:
- Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD - solidny start, ale nic porywającego. Chyba za bardzo skupili się na stronie technicznej, gdyż (przynajmniej w programie krótkim) nudziłam się.
- Wenjing SUI / Cong HAN mają rewelacyjny program krótki. Mnóstwo zabawy, radości, cudowny twist.
- Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV - jadą do pięknej muzyki, ale nie jestem do nich przekonana. Poczekam na ich program dowolny.
- Madeline AARON / Max SETTLAGE - widać u nich juniorszczyznę, no i te stroje...do tego beznadziejny makijaż Madeline...
- Vanessa JAMES / Morgan CIPRES - liczę na ich wielki come back w dowolnym.
- Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO - Kristen ogląda się z przyjemnością - jest zadziorna, z charakterem, ale przy tym wygląda na niezwykle sympatyczną dziewczynę. Mam nadzieję, że Michael zacznie jej dorównywać pod względem umiejętności łyżwiarskich i para się dotrze. Na chwilę obecną sporo pracy przed nimi - zwłaszcza przy podnoszeniach.

Soliści program krótki:
- Javier Fernandez - świetny ten jego program, choć za bardzo przypomina mi SP Reynoldsa z zeszłego sezonu - zaczynając od stroju (ponoć to t-shirt Orsera chyba z 1995r. xD xD), przez wstawki udawania gry na gitarze, kończąc na ogólnym wrażeniu po programie. Na plus świetna muzyka - chodzi mi w głowie do teraz.
- Takahito Mura - lubię go, ale Carmen w jego wykonaniu po prostu źle się ogląda, męczyłam się przeraźliwie. Solidnie pod względem technicznym, ale niewiele więcej.
- Konstantin Menshov - 4T+3T i 4S :shock: Rewelacja. Szkoda błędu przy 3A, ale czapki z głów za taką formę po 30-stce.
- Stephen CARRIERE - Stephen WHO? Pierwszy raz go widziałam :D Z tego co mówili komentatorzy brytyjskiego Eurosportu to był on MŚ juniorów 8 lat temu 8-) Skoczył swoje, ale marne piruety, no i przydałoby się popracować nad szybkością jazdy.
- Max Aaron - przedział SS od 6.75 do 8.50 xD Wg mnie bliżej mu do 7 niż 8... W programie poza skokami praktycznie nic się nie dzieje.
- Takahiko Kozuka - jeżeli nie weźmie się w garść to więcej na MŚ go nie zobaczymy.
- Michal Brzezina - mam do niego słabość, lubię główny motyw z Gry o Tron, ale ten program jedynie uwypukla jego słabości - gdzie te łączenia między elementami? :-/

Soliści program dowolny:
- Takahito Mura - jaka niespodzianka :D Fernandez miał to wygrać na jednej nodze, a tu proszę...Brawo dla Takahito za świetny program dowolny. Nie wiedziałam, że potrafi skakać tak jakościowo dobre skoki. Sędzia, który dał ,,0" za jego kombinację 4T+3T powinien się wstydzić. Nie rozumiem krytyki pod adresem Takahito i jego braku umiejętności interpretacyjnych. Niby jedzie do Upiora, ale ja akurat nie mogłam oderwać od niego wzroku. Był pewny siebie, takie też były jego skoki. Do tego ta wzruszająca reakcja w K&C :hug: Jego żona i dziecko muszą być dumni :)
- Javier Fernandez - zawalił skoki, dużo niepewnych lądowań. Wyglądał na zmęczonego, jakby miał braki kondycyjne. Bez skoków program wygląda blado. Javier pomału zaczyna mnie nudzić, gdyż od dłuższego czasu jeździ do programów, w których stawia na rozrywkowy/podszyty seksapilem charakter. Dobrze, że nie miał tu większej konkurencji, bo w końcu GPF jest w jego ojczystym kraju.
- Max Aaron - pod względem technicznym to obecnie najlepszy amerykański łyżwiarz. Jednakże różnica między jego TES i PCS jest aż nazbyt rażąca. Program jest przerażająco pusty, nieudolnie stara się interpretować muzykę, wynudziłam się strasznie...Do tego Max ma krótkie nogi i generalnie sylwetkę odbiegającą od estetyki łyżwiarskiej, a obcisłe stroje nie pomagają w zatuszowaniu tego.
- Stephen CARRIERE - szczerze to sądzę, że powinien zdobyć brąz. O ile skokowo gorzej od Aarona to jednak jego program ogląda się znacznie lepiej.
- Konstantin Menshov - kilka kosztownych błędów - szkoda ;(
- Florent Amodio - jego projektant powinien dostać Złotą Malinę xD Widziałam już ten program Amodio wcześniej i sądziłam, że jednak pokusi się o zmianę kostiumu, ale widocznie lubi takie dziwadła...Dużo ruchów w górnej partii ciała (widać, że jest dobrym tancerzem), ale na lodzie dzieje się niewiele.
- Michal Brzezina - piękny kostium <3 Lubię ten program, ale męczę się gdy widzę jak składa się (dosłownie) do 4S...
- Takahiko Kozuka - chyba największy bombowiec wieczoru. Szkoda, ale nie powiem, że mnie to zaskoczyło.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#8

Post autor: LittleLotte »

Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD - solidny start, ale nic porywającego. Chyba za bardzo skupili się na stronie technicznej, gdyż (przynajmniej w programie krótkim) nudziłam się.


Ja się nudziłam i w krótkim, i w dowolnym. W zeszłym sezonie ich programy były chyba lepsze, z naciskiem na krótki. Dobrze, że w końcu zaczęli dostawać normalne komponenty, aczkolwiek zaskoczyła mnie aż taka przewaga nad Chińczykami w tej części oceny. Wenjing, Cong i ich programy są za to tak cudowni, jak ich obrazek w K&C (starek pokolenie - młode pokolenie). Myślałam, że na ich interpretację Franceski da Rimini będzie się patrzyło z trudem, szczególnie, że ostatnio zasuwali do bardziej skocznych utworów :) Ale program jest wspaniały. To się nazywa iść do przodu :D
Sui/Han-piękny twist, ale nie lubię par chińskich w takim repertuarze (tak jak tango nie pasowało mi do Pangtongów)
"Takim repertuarze" czyli Stray Cats Strut czy Francesca da Rimini? Dla mnie Wenjing i Cong są taką nieco inną chińską parą, żywiołową, dynamiczną i ekspresyjną, więc SP świetnie do nich pasuje, a w FS mogą pokazać nieco inne oblicze.
Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV - jadą do pięknej muzyki, ale nie jestem do nich przekonana. Poczekam na ich program dowolny.
Choreografia obu programów jest po prostu zła. Ale jako para mają bardzo duże możliwości: ona wesoła, sympatyczna, uśmiechnięta, on skryty i introwertyczny, na dodatek zakochani :) Tylko trzeba to jeszcze wykorzystać, a z takimi programami raczej nie będzie to łatwe.
Madeline AARON / Max SETTLAGE - widać u nich juniorszczyznę, no i te stroje...do tego beznadziejny makijaż Madeline...
Madeline ma być lalką, czyż nie? :P Sama uważam, że mogli to pokazać w nieco bardziej subtelny sposób, po dziewczyna jest naprawdę ładna. A stroje, no tu się akurat trudno czepiać. Sukienka jest efektowna, stroje pasują do tematu, w ogóle program jako całość przypadł mi do gustu - na pewno znacznie bardziej niż dowolny.
Konstantin Menshov - 4T+3T i 4S :shock: Rewelacja. Szkoda błędu przy 3A, ale czapki z głów za taką formę po 30-stce.
W tym sezonie z każdym kolejnym programem podoba mi się coraz bardziej. Uwielbiam jego styl, to bardzo świadome łyżwiarstwo - dlaczego komponenty dostaje tyle niższe niż reszta stawki?
Takahito Mura - lubię go, ale Carmen w jego wykonaniu po prostu źle się ogląda, męczyłam się przeraźliwie. Solidnie pod względem technicznym, ale niewiele więcej.
A ja miałam podobne uczucie, co nasi komentatorzy, że coś zaczęło się dziać dopiero w drugiej połowie. Pierwsza to takie rzucanie się po tafli między skokami. Ale i tak brawo :)
Max Aaron - przedział SS od 6.75 do 8.50 xD Wg mnie bliżej mu do 7 niż 8... W programie poza skokami praktycznie nic się nie dzieje.
Coś się stało w środku. Ewidentnie się pogubił, jakby nie słyszał muzyki. Biedny.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#9

Post autor: LittleLotte »

Szkoda mi Aleny. Miała taką szansę na podium :(
Z weselszych informacji, przeczytałam, że Takahito Mura też trenuje poczwórne lutze, a nawet axle :) Cóż, na razie przydałoby się wytrenować salchowa. Ale i tak powodzenia.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: Haley452 »

Tak na szybko i ja wtrącę swe trzy grosze :)

Pary sportowe:
zdecydowanie ciekawiej niż w SA choć D/R jak zwykle przynudzają :P Mnie się tam Madeline Aaron z partnerem bardzo podobała, fajna żywiołowa para, podobnie jak Chińczycy. Do dziś nie mogę wyjść z podziwu, że taki malutki facet tak dobrze sobie radzi w parach ;)
Kirsten, dziewczyno, coś Ty najlepszego zrobiła???!!! w porównaniu z poprzednim sezonem dno, dno, dno. Szczerze wątpię, że kiedykolwiek z nowym partnerem będzie wyglądała tak dobrze jak z poprzednim. Szkoda, bo para M-T/M naprawdę świetnie się zapowiadała.

A tak w ogóle uważam, że wokal w wykonaniu par sportowych wygląda KOSZMARNIE. Powinno się na serio tego zabronić choćby tylko w tej konkurencji bo większość programów to straszne potworki.

Co się stało ze skokami Vanessy James? To zawsze była jej mocna strona. Mam nadzieję, że się zbiorą do kupy, bo nawet ich lubię.

Panowie:
Praktycznie nic nie widziałam, skrobnę coś jak nadrobię, jedyne co mogę powiedzieć to, że żal Kozuki i Breziny, to jedni z moich ulubieńców w tej stawce.

Panie:
Co tu dużo mówić, uwielbiam Ashley, jej LP bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Wokal w ogóle jej nie przytłacza, jest tak cudownie wyrazista w porównaniu z tą masą podobnie do siebie jeżdżących, nijakich dziewczynek. Nic mnie nie obchodzi, że dokręca skoki na lodzie i ma łatwiejszy program, jej prezentacja dla mnie pobija wszystkie inne o jakieś 100 pkt :P Naprawdę dawno żadna solistka tak mi się nie podobała jak Ashley i z każdym sezonem ta sympatia do niej rośnie.
Pogorilaya przynajmniej nie wygląda w tym sezonie jak 30-letnia prostytutka, to na plus. Oprócz tego niewiele mam do powiedzenia, skoki świetne, ale poza tym nie przemawia do mnie, nie ma w niej nic ciekawego. Dużo bardziej podobała mi się pchełka Miyahara ;)

Tańce:
SD Shibsów nadal podoba mi się najbardziej. FD W/P ma duży potencjał, ale pojechali go słabo. Niemniej choreografia ciekawa i być może w tym sezonie będę bardziej im kibicować, choć braki Kaitlyn nadal rzucają się w oczy... Serio, ostatnio wracałam sobie z sentymentem do programów D/V i matko kochana, zwróćcie uwagę na jej piękne linie, obciągnięte stopy itd. Bardzo dużo partnerek obecnie ma z tym problem, m.in. Kaitlyn. Ale program naprawdę OK.
M/K w ogóle do mnie nie przemówili. G/P po zeszłorocznej perełce w FD w tym sezonie przynudzają. Podobał mi się taniec H/D ale tak jak W/P nie pojechali go najlepiej.

To tak na szybko, jutro pewnie napiszę coś więcej :)


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Post autor: yenny »

Obejrzałam (niestety) tylko panów i pary sportowe.
I to nie wszystko, niestety przed weekendem się przeprowadzalismy, miałam na glowie masę spraw, a jak wiecie net i tv mam z doskoku tylko.

U panów podobał mi się SP Javiera, może faktycznie podobny w koncepcji do zesżloroczenego programu Reynoldsa ale mnie to nie przeszkadza. Chyba najfajniejszy SP panów jaki widziałam. No i ten 4s &#8211; pięknisty! Zato FP Javiera fajny w koncepcji, natomiast podpórki i niepewne lądowania wyglądały strasznie. Jakby jechał na odwal.
Zaslużona przegrana,a Mura, choć nie jest moim ulubiencem to w obu programach mi się podobał. Jednak pewność wykonania i czysty przejazd potrrafi sprawić, ze Upior i carmen stają się zjadliwe :p

Dla Kostii brawo za to, ze w tym wieku tak skacze, że jeszcze mu się chce. Aaron nie zachwycił, ale mogł być, Michała i Florenta przemilczę.

No i pary. Mnie się najbardziej podobała właśnie para Aron/Stelage. Może jeszcze nie super, ale mają potencjał, choreografia może nie najbogatszam ake w klimacie muzyki, sukienki mi się bardzo podobały &#8211; nuciałm sobie do tych tanców &#8222;laleczkę z saskiej porcelany&#8221; :)
Makijaz owszem, mocny, ale ładnie wykonany, że przuypomnę choć Bobrową ;)
Druga para która wpadła mi w oko, to Tarasowa i Morozow. Lepszy short niż dowolny, ale to kolejna pra z potencjałem.
Francuzów nie lubiłam i nie lubię, Chińczycy do mnie nie 'przemawiają&#8221;, o Kristen i partnerze to nawet pisac mi się chce. Masakra jakas.
No i Megan i Eric., technicznie bezsprzecznie najlepsi i wygrazli zasluzenie, ale &#8230; Drętwe to było, takie skupienie się na technice, ze nie było krztyny zycia w tych proghramach. A w sp, jak Eric złapał megan w podnoszeniu twistowym nieco krzywo... jakby jej spojrzenie zabijało, to on leżałby tam martwy. Ta kobieta jest straszna. Ja wiem, ambicja, chęć bycia naj, ale na Boga, jakieś minimum tolerancji. No nie mogę na to patrzeć. Bywa przecież, że partner/partnerka robi błąd &#8211; jak po programie pocieszaja się nawzajem i podnosza się na duchu &#8211; wtedy aż miło popatrzeć. A tu taki 'zimny wychów&#8221; - jakieś takie sztuczne to wszystko, kombinat obliczony na medale i cześć...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#12

Post autor: joasia »

Mało widziałam niestety, ale wielkie brawa dla Anny Pogorilayi. Naprawdę super występ. Mnie się ona bardziej podoba niż np. Tuktamishewa, a to, że jest typową blondynką i byłaby Sonią ze ,,Zbrodni i Kary'' Dosotojewskiego- taka jej uroda.

Ashley- bardzo ładne programy, nie jestem jej wielką fanką, ale trzeba przyznać, że bardzo dobrze się zaprezentowała. Zawsze gdy chodzi o amerykańskie łyżwiarki, wzdycham za Michelle Kwan. Wiele dziewcząt naprawdę bardzo dobrych Amerykanom się posypało (niestety przez nadwagę albo po prostu poszły na studia czy przeszły do profesjalnego sportu).

Aliona- pracuj dalej dziewczyno, szkoda Lp, ale może następnym razem będzie lepiej.


joasia
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#13

Post autor: Poice »

yenny pisze:
No i Megan i Eric., technicznie bezsprzecznie najlepsi i wygrazli zasluzenie, ale &#8230; Drętwe to było, takie skupienie się na technice, ze nie było krztyny zycia w tych proghramach. A w sp, jak Eric złapał megan w podnoszeniu twistowym nieco krzywo... jakby jej spojrzenie zabijało, to on leżałby tam martwy. Ta kobieta jest straszna. Ja wiem, ambicja, chęć bycia naj, ale na Boga, jakieś minimum tolerancji. No nie mogę na to patrzeć. Bywa przecież, że partner/partnerka robi błąd &#8211; jak po programie pocieszaja się nawzajem i podnosza się na duchu &#8211; wtedy aż miło popatrzeć. A tu taki 'zimny wychów&#8221; - jakieś takie sztuczne to wszystko, kombinat obliczony na medale i cześć...
Też to zauważyłam :D Widać kto w tej parze nosi spodnie :) Eric zawsze jedynie kiwa i słucha co Megan ma do powiedzenia. Ale jak widać dzięki temu są obecnie jedną z najlepszych par sportowych na świecie. Poziom trudności elementów imponujący, choć 4S w wykonaniu Yuko i Saszy wygląda o niebo lepiej. Mnie ich dowolny (podobnie jak krótki) wynudził. Poza tym Muse jest w tym sezonie bardzo popularne - prawie jak Upiór i Carmen :)

Wenjing SUI / Cong HAN - cieszę się, że mają LP utrzymany w zupełnie innym nastroju niż SP. Trochę ciężkawa ta muzyka, ale program ma potencjał, więc czekam na więcej.

Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV - w LP podobali misię bardziej. Przyjemnie się na nich patrzy.

Madeline AARON / Max SETTLAGE - tutaj akurat mam odmienne zdanie do poprzedniczek - mi się nie podobają.

Vanessa JAMES / Morgan CIPRES - słabizna w tym sezonie :( Liczyłam, że pójdą do przodu a tu (póki co) regres.

Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO - Kristen jest urocza, ale przed tą parą jeszcze dużoooo pracy.

Solistki:
Anna POGORILAYA - brawo! Cieszę się z jej wygranej. Piękny kostium, ładny program, trudne skoki. Poza tym jej ciało raczej za bardzo się już nie zmieni, więc i z utrzymaniem skoków w kolejnych latach nie powinno być większego problemu.

Ashley WAGNER - poszła na łatwiznę :) Nie ma kombinacji 3-3, a także lutza. Ashley ogląda się z przyjemnością - zwłaszcza na tle tylu nastolatek, ale wolałabym zobaczyć ambitniejsze skoki w jej wykonaniu :(

Satoko MIYAHARA - cieszę się, że wylądowała na podium, choć PCS mogłaby mieć trochę wyższe. Jej LP jest jednym z moich ulubionych w tym sezonie.

Courtney HICKS - wg mnie to taki żeński odpowiednik Maxa aarona - jeździ szybko, dynamicznie, dobrze skacze, ale nie widać w tym kontroli, nie wykańcza pozycji.

Rika HONGO - ojej...ależ ona przygarbiona. Sylwetkę ma okropną i niestety, ale jest zupełnie niezapamiętywalna.

Alena LEONOVA - szkoda...zawaliła skoki, a bez skoków program prezentował się blado. Przy tylu błędach próbowała sprzedać program, ale wg mnie wyglądało to dość karykaturalnie :roll:

Tańce

Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE - Kaitlyn posłuchała mojej rady i ma sukienkę w intensywniejszych kolorach, ale teraz strój Andrew mi nie pasuje xD Program podobał mi się bardziej niż ostatnio. Zapewne pod koniec sezonu go pokocham :-> Zasłużone, pewne zwycięstwo.

Piper GILLES / Paul POIRIER - ich LP z zeszłego sezonu był arcydziełem. Pierwsza część programu to całkowita nuda, gdyż nie lubię takich marynarsko/kelnerskich klimatów <lol> Jednak im dalej tym bardziej program mi się podobał. Dużo trudnych elementów łączących, ładne podnoszenia, ciągle pracują na drugą ocenę. No i ten pocałunek na koniec :mrgreen: Czy ja o czymś nie wiem? xD

Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE - aż musiałam sprawdzić do czego jechali, bo całkiem zapomniałam co to był za program :x W związku z tym chyba komentarz jest zbędny.

Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN - chyba mam słabą pamięć, ale ich też nie pamiętam :x

Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI - tak, tak, tak!!!!! Dla mnie rewelacja! Program bardziej dopracowany niż ostatnio i od razu lepiej się ich ogląda. Widać, że z techniką odstają, ale kreatywności i charyzmy to im odmówić nie można. Poza tym Alexander wygląda teraz 100 razy lepiej xD


Gala

Bardzo podobał mi się program Chińczyków i Anny.


Justyna18
Posty: 14
Rejestracja: 10 lat temu

#14

Post autor: Justyna18 »

Ja się może ograniczę do par sportowych, bo resztę widziałam tylko pobieżnie.

Bardzo lubię Meagan i Erica i bardzo się cieszę, że wreszcie wygrali w GP. Choć trzeba przyznać, że konkurencja nie była przesadnie wymagająca, ale na NKH Trophy będą musieli się zmierzyć z Kavaguchi i Smirnovem, więc już nie będzie tak wesoło.
Jeśli chodzi o programy, to ja się absolutnie nie nudziłam (mimo monotonii w strojach Erica :P) Bardzo odpowiada mi dobór muzyki, zwłaszcza składanka Muse, świetne tempo, piękna choreografia, genialna technika - dla mnie bomba.
I jakoś nie przeszkadza mi, że Meagan "się rządzi", widocznie ktoś musi :P I jak zauważyła Poice, daje to efekty :)

Po Moore-Towers i Marinaro więcej się spodziewałam, ale coś mi się zdaje, że Michael podciągnie się przy Kirsten i za jakiś czas będą naprawdę dobrą parą. Tym bardziej, że się lubią i to widać, a jak nie widać, to można zobaczyć na jej Twitterze :P

Z Francuzami podobnie, myślałam, że będzie lepiej. Jest poprawa w porównaniu z poprzednim sezonem, ale to jeszcze nie to.

Bardzo podobają mi się programy Madeline i Maxa. I piękne mają te stroje :)

Rosjan obstawiłam nisko, bo po prostu nie wiedziałam, czego się spodziewać p nich. I byłam mile zaskoczona ich naprawdę wysokim poziomem. Tak trzymać ;)

Chińczycy jakoś mnie nie porwali, ale szacun za tego twista :)
Haley452 pisze:A tak w ogóle uważam, że wokal w wykonaniu par sportowych wygląda KOSZMARNIE. Powinno się na serio tego zabronić choćby tylko w tej konkurencji bo większość programów to straszne potworki.
Przepraszam, ale jakoś nie czaję :P Dlaczego tylko w wykonaniu par sportowych? A reszta? ;)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: LittleLotte »

choć 4S w wykonaniu Yuko i Saszy wygląda o niebo lepiej.
Ale oni wykonują go od lat :)

Maddie i Max są dla mnie parą przyszłości, przynajmniej jeśli chodzi o Stany. Razem z Genią i Vladimirem oraz Wenjing i Congiem. Ci ostatni bardzo popracowali nad ekspresją i wyrazem artystycznym, wyglądają już najzupełniej jak para, poszli na coś klasycznego, w bardziej seniorskim stylu, i uwielbiam prostotę ich kostiumów. Tak, tak, tak :D
choreografia może nie najbogatszam ake w klimacie muzyki,
O ile choreografia w programie dowolnym jest taka sobie, o tyle SP mają cudowny :00: Maddie jest baletowo fantastyczna, sam układ ma sporo wspólnego z przedstawieniem, takie słodkie detaliki. Dziewczyna może nie ma najlepszej możliwej techniki skoków, ale zwróćcie uwagę na jej sylwetkę, postawę, elegancką gibkość, stabilność, szczególnie w podnoszeniu, zazwyczaj nie przepadam za tą pozycją (partnerka w szpagacie, ta pierwsza pozycja), ale Maddie wygląda w niej świetnie. Naprawdę ich polubiłam.
Serio, ostatnio wracałam sobie z sentymentem do programów D/V i matko kochana, zwróćcie uwagę na jej piękne linie, obciągnięte stopy itd.
Nie bardzo wiem, co masz na myśli przez "obciągnięte stopy" :)
A tak w ogóle uważam, że wokal w wykonaniu par sportowych wygląda KOSZMARNIE.
Nie no, aż tak źle nie jest. Stray Cats Strut w wykonaniu Chińczyków jest genialne.
Piper GILLES / Paul POIRIER - ich LP z zeszłego sezonu był arcydziełem. Pierwsza część programu to całkowita nuda, gdyż nie lubię takich marynarsko/kelnerskich klimatów <lol> Jednak im dalej tym bardziej program mi się podobał. Dużo trudnych elementów łączących, ładne podnoszenia, ciągle pracują na drugą ocenę. No i ten pocałunek na koniec :mrgreen: Czy ja o czymś nie wiem? xD
Uwielbiam ten program, jak na razie to mój ulubiony FD w tym sezonie, zaraz obok FD Gabrielli i Guillame'a. Podnoszenia są piękne, oryginalne i bardzo estetyczne, choreografia bardzo ładna i skomplikowana, a oni pełni energii i wdzięku. Myślę, że mogą myśleć o powrocie na podium Kanady.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”