Cup of China 07-09.11.2014

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#16

Post autor: Poice »

kasik8222 pisze:Niemal wszystko co zobaczyłam mogę podsumować stwierdzenie, że w zeszłym sezonie było lepiej. Dotyczy to zwłaszcza Yuzuru i Julki.
Co do Yuzuru - nie zgadzam się. Wystarczy porównać jego programy ze Skate Canada z zeszłego sezonu...Moim zdaniem jego SP w Chinach był lepszy niż w Kanadzie. Poza tym jest jeszcze program dowolny...
Co do Julii - faktycznie, wygląda jak dziecko w tym stroju i z warkoczykami. Dlatego dziwię się, że wygrała w PCS z Elizavetą :(


Czołowa trójka solistów po SP:
Obrazek

Czołowa trójka solistek po SP:
Obrazek


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#17

Post autor: kasik8222 »

Chodziło mi o sam pomysł na program. Pomijam poziom techniczny na tym etapie sezonu.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#18

Post autor: Poice »

kasik8222 pisze:Chodziło mi o sam pomysł na program. Pomijam poziom techniczny na tym etapie sezonu.
Ok, źle Cię zrozumiałam :D :)
Ale tutaj trzeba wziąć na poprawkę, fakt że PW wałkował przez dwa sezony i było widać jak dobrze czuje się w tym programie. Ja uważam, że obecny program to krok w odpowiednią stronę i dobrze widzieć, że eksperymentuje ze stylem. Należę do osób, które lubią, gdy łyżwiarze nie zostają w swojej ,,comfort zone". Z drugiej strony rozumiem, że obecny program krótki wydaje się nudny, gdy porównać go do PW :P Mi osobiście nadspodziewanie się podoba.

A tak z innej beczki - Julia po SP powiedziała, że była zdenerwowana jak przed pierwszymi zawodami w życiu xD
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#19

Post autor: mavie »

Zaczęłam oglądać od tańców. Elena i Rusłan bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli. W Elenę weszło nowe życie, ma co udowodnić swojemu byłemu partnerowi i widać było, że się nie poddała, tylko walczy dalej. Rusłan nagle wydoroślał z takiego chłopaczka zrobił się z niego bardzo fajny łyżwiarz. Zaczynam wierzyć, że oni naprawdę coś osiągną razem. Dzisiaj bardzo mi się podobali.
Anna i Luca to nigdy nie była moja bajka. Uwielbiam jej charyzmę, ale ten program kompletnie mi się nie podoba.
Francuzi faktycznie bardzo fajni, natomiast Shibutani mają swój własny indywidualny styl, niestety zbyt wąski, żeby zaskoczyć czymś w SD.
Panie:
Mi się Julia podobała, nad stylizacją musi popracować, ale program fajny. Elizaveta też fajnie. Mistrzostwa Rosji będą w tym roku mega ciekawe.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#20

Post autor: LittleLotte »

Mało znam łyżwiarzy, którzy unieśli wykonanie do "Bolera", a już z całą pewnością dotyczy to Panów. Liza ok, ale jak na nią patrzę to tęsknię za "Bolerem" w wykonaniu Kostner i mówię to najzupełniej poważnie ;)
No bo ten pogram był absolutnie cudowny, i bardzo pasował do Caroliny :) A Liza wygląd troszkę, jakby się, najdelikatniej rzecz ujmując, wzorowała. Ale i tak ją lubię :)
Peng/Zhang naprawdę mi się podobali. Peng nareszcie sportowo dorasta i przestają ze sobą wyglądać karykaturalnie.
Ona się ślicznie porusza, naprawdę :) I zyskała trochę odwagi.

Bardzo się cieszę z powodu Gabrielli i Guillame'a, taki postęp w stosunku do zeszłego sezonu, brawo.
Xiaoyu YU / Yang JIN - bardzo podoba mi się muzyka, wschodnie rytmy, ładne stroje (zwłaszcza jego). W kilku miejscach widać było brak koncentracji z jej strony, ale liczę na ich dobry start w programie dowolnym.
Dla mnie ta para to połączenie niezłej techniki, ciężkiej pracy i zupełnego braku wdzięku. Nie wyglądają jak para, raczej jak małpki hasające sobie po lodowisku każde z osobna. Może to przyjdzie z czasem.

Wydaje mi się, że Julia przybrała na wadze. Piruety ma gorsze niż w zeszłym sezonie i zaczęła się powtarzać. Kostium w stylu pięciolatki nawet mi nie przeszkadzał, trochę popracowała nad axlem, ale ogólnie po programie krótkim nie mam najlepszych wrażeń.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#21

Post autor: Poice »

Swoje wrażenia o zawodach napiszę później...wspomnę o solistach.

UWAGA!!!! Jeżeli ktoś jest wrażliwy na ból innych to radzę nie klikać na wstawiane przeze mnie linki!!!!!!!!!!!!


Ok...napiszę tylko moje odczucia odnoście kolizji Han Yana i Yuzuru...to było coś okropnego. Han Yan był jakiś czas nieprzytomny.....Yuzuru ma rozwaloną głowę i szczękę Uwaga! Widać krew....
Chwila po zderzeniu....
Jakim cudem oni jeszcze wyjechali na lód? Nie mogłam na to patrzeć, bo oglądałam LP Han Yana a zwłaszcza Yuzuru przez łzy :(:(

edit://

Yuzuru od razu został odwieziony do szpitala...

Orser zastąpił go na konferencji.
Obrazek
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 2 times in total.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#22

Post autor: Svietka »

Mam sporo zaległości ale dzisiaj troszkę obejrzałam.
Ja nie widziałam tej kolizji ale jak tylko zobaczyłam plastry na brodach u jednego i drugiego to sobie pomyślałam, że chyba zderzyli się ze sobą. Powiem Ci Poice, że jak Yuzuru biedny tak upadał i ledwo się podnosił to mnie aż serce bolało, wyglądał jak kupka nieszczęścia :( Choć także mam wątpliwości jak Pan Jacek co do oceny. Ale brawa za waleczność.
Podobał mi się Dornbush, szkoda drugiej części programu, mocno zawalonej. A Nam to może być w przyszłości następcą Chana w Kanadzie.

Co do tańców to zwycięstwo Francuzów nad tak doświadczonymi parami jak Włosi czy choćby Shibsy to jednak niespodzianka. Mogą namieszać w stawce w tym roku no i fajnie. Ich dowolny bardzo mi się podoba.
Czekałam z niecierpliwością na Elenę i Rusłana - mi się podobali, pojechali z pasją, program mi przypadł do gustu, wiadomo, że Rusłan to nie Nikita ale mam wrażenie, że będzie coraz lepiej.
Może będę odosobniona, ale program Włochów też mi się podobał ;)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#23

Post autor: Poice »

Svietka pisze:Mam sporo zaległości ale dzisiaj troszkę obejrzałam.
Ja nie widziałam tej kolizji ale jak tylko zobaczyłam plastry na brodach u jednego i drugiego to sobie pomyślałam, że chyba zderzyli się ze sobą. Powiem Ci Poice, że jak Yuzuru biedny tak upadał i ledwo się podnosił to mnie aż serce bolało, wyglądał jak kupka nieszczęścia :( Choć także mam wątpliwości jak Pan Jacek co do oceny. Ale brawa za waleczność.
Nawet z 5 upadkami miał drugie najwyższe TES...Przegrał tylko z Namem....Nawet gdyby dostał PCS niższe o 9 punktów, czyli np. na poziomie Miszy Ge (Yuzuru dostał zawyżone PCS, ale i Kovtun był tu przeceniony) to i tak byłby drugi, więc trzeba winić system, że nie karze bardziej za upadki.

Orser na konferencji:
"Orser said that for a while after the collision, Yuzuru was not conscious. However, once he regained consciousness, Yuzuru refused to withdraw from the event. Orser had to first check on his situation, and had said that now wasn’t the time to be a hero. Luckily, they had some time, which they used wisely, to check up on him. Someone asked if allowing him onto the ice was the wrong choice, and Orser said that Yuzuru was adamant about it. Orser confirmed that he was speaking fine (conscious) at the time, and still managed to have a sense of humor."
Czyli Yuzuru stracił przytomność i odmówił wycofania się z zawodów..... Dobra wiadomość jest taka, że jutro wraca do Japonii i nie wystąpi na gali.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#24

Post autor: Svietka »

No tak, to nie wina Yuzuru. Chciałabym zobaczyć ten jego program czysto pojechany, bo dzisiaj tak się skupiałam na jego kondycji, że nie pamiętam programu jako całości.

Widziałam tylko kawałek programu dowolnego Julki, ale moja pierwsza myśl była taka, że chyba się zaokrągliła na buzi. Też to zauważyłam LL, więc może rzeczywiście tak jest.
Co do pary Peng/Zhang - jestem zaskoczona pozytywnie, ona wydoroślała, ma ładną sylwetką, podobała mi się praca jej rąk i staranne wykańczanie pozycji, nabrała gracji i ogólnie przyciągnęła moją uwagę. Tylko z taką różnicą wieku - ona może spokojnie jeździć sobie jeszcze z 10 lat, ale on już nie...


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#25

Post autor: ivi »

więc trzeba winić system, że nie karze bardziej za upadki.
To oczywiste, że trzeba winić system, a nie zawodnika. Sam sobie w końcu nie daje punktów. Ale obawiam się, że niedługo o Yuzuru będzie mówiło się to co jeszcze niedawno o Chanie. I chyba nie przysporzy to mu miłości fanów. Ale oczywiście mogę się mylić.

Ja się dziwię, że oni po tym zderzeniu w ogóle występowali. Cup of China to przecież nie igrzyska i zdrowie powinno być na pierwszym miejscu. Nie wiem sama, czy ja akurat takie ambicje pochwalam.


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#26

Post autor: handomi »

widziałem powtórki w polskim eurosporcie niedawno i nie wierzyłem co słyszałem.... oni nie wiedzieli co się wydarzyło ? Ciągle tylko jechali po Han Yanie jak to się poddaje w programie........ :roll:


Przykra sytuacja na tym warmupie, wyglądało to przerażająco. Troche mnie zasmuciło, że pozostali zawodnicy skakali dookoła jak Yuzuru leżał na lodzie.... Nikt nawet nie wysilił się sprawdzić, co się dzieje :-/

Nie powinni byli im pozwolić jechać programów, aż z bólem serca oglądało się Han Yana i Yuzuru


Jakieś fatum na tym CoCiem od początku wisi we wszystkich dyscyplinach. Depresyjne zawody


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#27

Post autor: Svietka »

handomi pisze:Troche mnie zasmuciło, że pozostali zawodnicy skakali dookoła jak Yuzuru leżał na lodzie.... Nikt nawet nie wysilił się sprawdzić, co się dzieje :-/
Dokładnie, też sobie o tym pomyślałam.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#28

Post autor: yenny »

Hej.W srode dopiero cos napisze -widzialam panie i panow w calosci.Par niestety nie,teraz ohladam pokazy-Szibsy jada :-)

Mam net z telefonu tylko i bardzo zle mi pisac.I dziekuje Wam za to co piszecie!!!?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#29

Post autor: Poice »

Emocje trochę opadły, więc napiszę swoje postrzeżenia na temat całych zawodów. CoC zapamiętam przez wzgląd na zaskakujące rozstrzygnięcia i dramaty :x

Tańce
- Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON - ich zwycięstwo można nazwać jedynie sensacją! Bardzo się cieszę, że do tego doszło, bo para zrobiła ogromne postępy i widać jak ich łyżwiarstwo dojrzało. Ich FD do muzyki Mozarta jest jednym z moich ulubionych w tym sezonie. Oby wystąpili w finale, bo chcę ich zobaczyć na żywo w Barcelonie!
- Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI - nie podoba mi się ich FD....waltz w ich wykonaniu to nuda, nuda, nuda. Dobrze, że chociaż mają dobry SD.
- Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE - nie podoba mi się ich SD, ale FD ma potencjał. Szkoda upadku Luci, no i Anna taka niemrawa była. Jednak podobało mi się kilka elementów choreograficznych. Poza tym Luca jako śmierć sprawdza się świetnie.
- Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN - FD taki sobie, dużo emocji, ale razi brak zgrania....Jednak za sezon, dwa mogą być czołową parą.


Solistki
- Elizaveta TUKTAMYSHEVA - jej program dowolny widziałam już tyle razu i wciąż mi się nie nudzi. Dla mnie rewelacja. Uwielbiam jej pewność siebie, solidne skoki (nie ma mowy o dokrętkach!). Sędziowie w końcu zaczęli ją doceniać w PCS, więc walka o podium Mistrzostw Rosji będzie pasjonująca (nawet bardziej niż w przypadku solistów w Japonii w zeszłym sezonie).
- Julia LIPNITSKAIA - widać, że program wciąż jest niedopracowany. Jechała tak bez życia. Przeszkadzała mi też jej recyklingowa sukienka (podobno nowa nie jest jeszcze ukończona). Przydarzyły się błędy, ale to się zdarza nawet najlepszym. Jej mina i łzy w K&C pozostawiły mnie z mieszanymi uczuciami. Zdobyła srebro w miarę dobrym stylu, więc skąd tak ogromny samokrytycyzm?
- Kanako MURAKAMI - jej krótki program podoba mi się o wiele bardziej niż dowolny. Na szczęście wprowadziła zmiany w choreografii i już nie ma tego zatrzymania w połowie programu. Może jeszcze coś z tego programu wyciśnie? Oby.
- Polina EDMUNDS - dobre skoki, ale....ten strój i program do wróżkowej muzyki.... NIe podobało mi się :|
- Zijun LI - ładna sukienka, ale rękawiczki okropne i dość rozpraszające (przynajmniej w moim odczuciu). Kolejny elegancki, subtelny program, ale pod koniec bardzo osłabła i jechała tak od niechcenia. Nie wiem co się z nią stało :( Gdzie się podziała ta Zijun z MŚ 2013r.? Proszę wróć.

Soliści
- Maxim KOVTUN - nie lubię Kovtuna i tego nie ukrywam, ale...po tej masakrze w wykonaniu Yuzu modliłam się by Kovtun się nie posypał i wygrał te zawody. Program jest beznadziejny, jechał wolno, niechlujnie, mnóstwo pustych momentów - dlatego byłam w szoku, że otrzymał najwyższe PCS w karierze....Zgaduję, że sędziowie spanikowali, że Yuzuru może to wygrać z 5 upadkami, więc sypali....Reakcja Kovtuna i jego teamu w K&C była świetnym podsumowaniem występu solistów. Kovtun ledwo wygrał dowolny z poobijanym, ledwo żywym, szorującym lód tyłkiem Yuzuru...
- Yuzuru HANYU - um.... :x Program pamiętam jak przez mgłę, bo byłam targana negatywnymi uczuciami...i raczej ponownie go już nigdy nie obejrzę. Jednakże widziałam program wielokrotnie w wersji treningowej i tam wygląda rewelacyjnie. Przez względu na okoliczności, co zrozumiałe, to pozmieniał skoki ( :x ), piruety (na treningach wciąż robi Billeman), sekwencję choreograficzną (powinien być tam wypad Iny Bauer), wypadło sporo choreografii...Przed CoC moim największym zmartwieniem był kostium Yuzu, a teraz to wydaje się takie trywialne...Tak czy inaczej - podoba mi się muzyka, spodziewałam znacznie gorszego stroju - ten jest w miarę ok, choreografia (ta planowana) jest cudna, więc oby pokazał potencjał tego programu - przy czystym przejeździe powinno być to coś wspaniałego. Odnośnie jego TES - to, że dostał drugie najwyższe TES wieczoru źle świadczy o poziomie tych zawodów...(o systemie oceniania to swoją drogą). Z drugiej strony widać jaki potencjał punktowy drzemie w tym programie :-> PCS - tutaj powinnam milczeć, ale nie będę, bo to była farsa. Rozumiem, że sędziowie są tylko ludźmi i też widzieli co się stało, widzieli i słyszeli reakcje publiczności (która w większości była tam tylko i wyłącznie dla Yuzu co potwierdzają osoby, siedzące na trybunach)...ale 84 punkty za ,,to" coś? :x Powinien dostać koło 69 (nawet ledwo chodzący Yuzuru z bandażem na głowie nie zasługuje na niższe PCS, a przynajmniej nie przy PCS innych zawodników na tych zawodach), a i tak miałby brąz. Po zawodach Yuzu pewnie uznał, że to była dobra decyzja, bo praktycznie jest jedną nogą w GPF (ma wielkie szczęście, że w Japonii tylko Mura może mu stanąć na drodze do zwycięstwa....). Ale oprócz szwów na głowie i brodzie, ponoć nabawił się kontuzji w lewej nodze........(oby to nie było nic poważnego). Jako osoba, która kupiła bilety na GPF głównie przez wzgląd na możliwość zobaczenia jak jeździ na żywo, to cieszyłam się z jego drugiego miejsca (jestem okropna i samolubna, wiem :-/ ). Ale jako osoba, która kocha ten sport i uwielbia Yuzuru to uważam, że gorszej rzeczy sędziowie nie mogli zrobić. Start w takim stanie to była głupota i nie chcę nigdy więcej oglądać łyżwiarza, startującego z bandażem na głowie. To był debilizm i nieodpowiedzialność, bo co by było gdyby znowu walnął głową o lód przy którymś z upadków? I nie podniósł się już z lodowiska? Zgaduję, że dzisiaj nawet nie pamięta tego programu, bo jechał jedynie dzięki adrenalinie i sile woli. Widok jak po programie upadł w ramiona Braiana i ledwo oddychał (przecież on ma astmę!) oraz słowa Orsera by oddychał i trzymał się bandy....Nie chcę czegoś takiego więcej oglądać. Poza tym niepokoją mnie jego wywiady na CoC. Zwłaszcza gdy nazwał swój SP ,,the worst" i że splamił dobre imię Orsera, że nie może po takim programie wrócić do Japonii czy Kanady...Chore ambicje? Woda sodowa uderza do głowy? To zupełnie nie w jego stylu. I jeszcze na prośbę Orsera by się wycofać z zawodów, że to nie czas na bycie bohaterem i że najważniejsze jest jego zdrowie, odparł ,,I'll skate till I die". Yuzu przez off-season brał udział w ok. 70 show, odnowiły się stare i doszły nowe kontuzje. Stał się gwiazdą w Japonii, gadżety z jego nazwiskiem (DVD z występami, autobiografia, album ze zdjęciami, kolekcja znaczków, kalendarze) są bestsellerami. Jest wiele wystaw dedykowanych tylko jemu (kostiumów, zdjęć). Do tego ma bardzo wpływowych sponsorów (ANA, Lotte), którzy bulą mu duże pieniądze za udział w reklamach ich produktów... Mam nadzieję, że ta sytuacja z rozgrzewki otrzeźwi jego głowę i wróci do tego skupionego i zawsze trzeźwo myślącego Yuzuru z zeszłego sezonu. Orser i Yuzuru na pewno wiedzą, że to drugie miejsce na CoC to był wielki prezent od losu i sędziów, więc liczę na to, że wszystko z jego zdrowiem jest w porządku, a na NHK pojedzie znacznie lepiej. Pocieszające jest to, że już gorzej pojechać nie może... :mrgreen: :mrgreen:
- Richard DORNBUSH - gdzieś mi umknął w tej całej dramie. Nie pamiętałam go z SP i nie pamiętam z LP. :roll:
- Nam NGUYEN - kolejny praktycznie czysty przejazd! Wow! Nie podoba mi się jego LP, ale brawa za TES.
- Misha GE - do pełni dramatu brakowało by Misha wygrał złoto i nie miałabym nic przeciwko temu. W tym sezonie ogląda się go o wiele lepiej, świetnie, że w końcu ustabilizował 3A.
- Han YAN - podobne odczucia co do Yuzuru, ale.....Yan przynajmniej odpuszczał skoki, więc uważam, że ma więcej oleju w głowie...Sądziłam, że nie skończy programu...wyglądał jakby kręciło mu się w głowie i....w skrócie - szkoda mi go było :( :(

Pary
Dowolnego jeszcze nie widziałam, ale na pewno nadrobię.

Gala
Podobali mi się Francuzi, Peng/Zhang oraz (o dziwo!) Kovtun. Dlaczego Kovtun nie jeździ do programów utrzymanych w takim charakterze? Może zaczęłabym go lubić.... Taki sam zarzut do Dornbusha - zabawny program, no i ten ,,byczek" <lol>
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 1 time in total.


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#30

Post autor: handomi »

Program Kovtuna to dla mnie totalna porażka. Może ja go nie rozumiem, ale poruszał się jak drewno po lodzie :mrgreen: Inrerpretacji też żadnej, a kostium jak strój spidermana dla dziecka ( tak go odbieram )

Powodów do wielkiej dumy nie ma, bo ledwo wygrał z lewo stojącym na nogach Yuzuru. Jakby ten wylądował 3A3T to by przegrał :what:


Tez mysle, ze PCS Yuzuru za wysoki, ale dałbym mu nadal z 75 PCS, tylko jak tu tego Kovtuna później umieścić w tym PCS, kiedy odstaje w każdym z punktów PCS :lol:

TES to dla mnie żadna dyskusja. Zasady są takie same dla wszystkich i to raczej nie wina Yuzuru, że pomimo 5 upadków może uzyskać wyższy TES niż ktoś kto prawie czysty program pojechał. Jeżeli ten program pojedzie czysto to nawet TES 110 jest osiągalny


Co do Yuzuru, program ma ogromny potencjał, choreografia jest fantastyczna patrząc po nagraniach z treningów, więc mam nadzieję że w NHK będzie w pełni zdrów i w dobrej formie


Troche martwi mnie to, że nie wraca do Kanady, bo będzie poza jakąkolwiek kontrolą Orsera na treningach...


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”