Yuzuru Hanyu

Miejsce, w którym możesz dać upust swojego uwielbienia dla danego łyżwiarza/łyżwiarki/pary!

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Litka
Posty: 18
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#181

Post autor: Litka »

kasik8222 pisze:Ja nie rozumiem wielu aspektów życia w Japonii. Ten kraj jest dla mnie równie fascynujący co przerażający. Nie mogłabym tam żyć :P.
Siedzę już w kulturze japońskiej troszkę długo, ale wierzcie mi lub nie, ale to co się dzieje obecnie wokoło Yuzuru, przekroczyło wszelkie normy (jeżeli chodzi o życie prywatne gwiazd), które jakoś jeszcze obowiązywały w tym kraju. I nie oszukujmy się, to wszystko co się dzieje wokół Yuzu ma na niego wielki wpływ - nie tylko zmęczenia fizycznego, ale i psychicznego - jest wywierana na niego coraz większa presja ze strony narodu - czuje, że jest on coś im winny ( swoim fanom), bo tak działa ich mentalność - na ciągłym odwdzięczaniu się. Wow, zająłeś pierwsze miejsce w Sochi itd, w zamian my zorganizujemy ci paradę, filmy i książki z biografią itd, no i teraz czas Yuzu by się "odwdzięczyć" wygraną. Tak jest w życiu codziennym. Co z tego, że zamiast wypłaty dostałeś 3 worki ryżu, ty się odwdzięczysz za nie 5 workami, a tamta osoba znowu ci da bóg wie co. Trzeba też brać pod uwagę "dwie twarze" Japończyków. Mają nawet osobne wyrażenia, określające to co pokazujesz ludziom, a to o na prawdę myślą. Złości, gniewu nie możesz ukazać innym, więc chowasz to za fasadą drugiej twarzy. Jestem przekonana, że to samo jest z Yuzu. Co innego pokazuje, co innego myśli. Przecież jego wizerunek opiera cię na cudownym, ambitnym, prawie cały czas uśmiechniętym chłopaku. I tego już nic nie zmieni.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#182

Post autor: Poice »

Litka, tu masz rację. Odnośnie tego poczucia obowiązku ,,odwdzięczenia" się fanom/związkowi/rodzicom/trenerom itp. Gdy wczoraj przeczytałam oficjalne oświadczenie Yuzuru...to aż nie chciałam wierzyć, że pierwsze jego zdanie to PRZEPROSINY ZA TO, ŻE TAK WIELE OSÓB SIĘ O NIEGO MARTWI!!!! :roll: Później dodał, że czuje się dobrze i chce teraz odpocząć oraz wyleczyć kontuzje, a decyzję o stracie na NHK podejmie, widząc jak szybko przebiega proces leczenia.

Komentarz Plush'a na temat kolizji:
“I believe that Yuzuru Hanyu is a big fellow, so risky. Personally, my opinion is that it’s just a Grand Prix and risking his health on such a small competition is not necessary. In any case, Yuzuru is a professional and a real boy!”
— Evgeni Plushenko [Instagram]
Dodam jeszcze wypowiedź masażysty/fizjoterapeuty Yuzuru w Kanadzie - Tadashi Aoshima:
"If I was there as a support member, I absolutely stopped him on my responsibility because I know his present condition.

I know it is difficult to stop him because I have an experience to make him withdraw from Finlandia Trophy.
It was necessary to tell him what Oser really means in Japanese.
I think support members have to persuade him when they need.
Yuzuru has an impact on many athletes now, so he should not do an impertinent action by personal feeling .

He must learn real courage and judgment.
I felt keenly that support members need skill up more by this accident.
Although he is a gold medalist, he is a youth ,19 years old.
Although he may not be a perfect champion, please cheer Yuzuru who will grow up from now on.”

English translation by Asuka Takahashi from Facebook
Wypowiedź ta potwierdza to co było mówione jeszcze przed CoC - Yuzuru pojechał do Chin z wciąż niewyleczonymi kontuzjami. Jak widać jego fizjoterapeuta MUSIAŁ go zmusić do wycofania się z Finlandia Trophy. Istotne jest także to co wspomniał o przetłumaczeniu na japoński wypowiedzi Briana. Yuzuru na pewno dużo rozumie po angielsku, ale w takim stanie czy on w ogóle słuchał Briana? Niby kiwał głową i mówił ,,yeah", ale wątpię by cokolwiek rozumiał z tego co mówił do niego trener.


Awatar użytkownika
Litka
Posty: 18
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#183

Post autor: Litka »

Mnie zaintrygowało ostatnie zdanie:
Although he may not be a perfect champion, please cheer Yuzuru who will grow up from now on
To tak zabrzmiało, przynajmniej dla mnie, jakby szykowali malutką rewolucję xD Takie zostawiamy przeszłość za sobą i teraz budujemy, nową przyszłość, tylko nie wiadomo czy koniecznie lepszą.
Może jak uderzył głową o lodowisko, to faktycznie coś się poprzekręcało, ale oby na lepsze ;3


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#184

Post autor: Poice »

Litka pisze:Mnie zaintrygowało ostatnie zdanie:
Although he may not be a perfect champion, please cheer Yuzuru who will grow up from now on
To tak zabrzmiało, przynajmniej dla mnie, jakby szykowali malutką rewolucję xD Takie zostawiamy przeszłość za sobą i teraz budujemy, nową przyszłość, tylko nie wiadomo czy koniecznie lepszą.
Może jak uderzył głową o lodowisko, to faktycznie coś się poprzekręcało, ale oby na lepsze ;3
Myślę, że jest to przygotowanie na oczywiste, czyli że Yuzu, mimo iż jest świetnym sportowcem, nie zawsze będzie stał na szczycie podium....A fani/Japoński Związek ŁF/ludzie wokół niego nie powinni oczekiwać od niego niemożliwego. To jest sport, wszystko się może zdarzyć, każdy może mieć gorszy bądź lepszy dzień. W Chinach Yuzuru miał jeden z najgorszych w swojej karierze, więc trzymam kciuki by w końcu w pełni wyzdrowiał i gdy następnym razem pojawi się na jakichś zawodach to będzie tam w wysokiej formie. Nawet jeżeli oznacza to, że nie pojawi się na NHK i tym samym GPF.... Jak już mam oglądać go na żywo to chcę widzieć go w szczytowej formie, a nie poobijanego i targanego niewyleczonymi kontuzjami :(

P.S. Litka - na avie masz G-Dragona, tak? :P


Awatar użytkownika
Litka
Posty: 18
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#185

Post autor: Litka »

Poice, skąd wiedziałaś? xD

Hmm, jak na razie możemy tylko gdybać co będzie dalej, co w sumie zależy tylko od jego stanu zdrowia i rozsądku, który czasem płata figle nawet najmądrzejszym ludziom ;)
Niech sobie na razie odpuści i dopiero jak wyzdrowieje to wróci, mam nadzieję stary uśmiechnięty on, z poprzedniego sezonu. I jak dla mnie temat zamknięty, przynajmniej dopóki nie usłyszymy oficjalnego oświadczenia na temat NHK ;)


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#186

Post autor: handomi »

Jak wyleczy kontuzje przed NHK to niech startuje, tylko niech mu wkonću ORser do rozsądku przemówi, że nie musi za każdym razem jechać programu z największym stopniem ryzyka czyt. 4S

W NHK wystarczy, że pojedzie dwa czyste programy z samymi potrójnymi skokami i tak wygra, jak to pojedzie czysto, tyle że on zawsze musi to 4S ryzykować :lol:

Z takimi kombinacjami jakie ma w programie w drugiej części programu i bez skoków poczwórnych wyciągnie 90 TES, i za czysty program z pewnością z 90 PCS też dostanie ;)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#187

Post autor: Poice »

handomi pisze:Jak wyleczy kontuzje przed NHK to niech startuje, tylko niech mu wkonću ORser do rozsądku przemówi, że nie musi za każdym razem jechać programu z największym stopniem ryzyka czyt. 4S

W NHK wystarczy, że pojedzie dwa czyste programy z samymi potrójnymi skokami i tak wygra, jak to pojedzie czysto, tyle że on zawsze musi to 4S ryzykować :lol:

Z takimi kombinacjami jakie ma w programie w drugiej części programu i bez skoków poczwórnych wyciągnie 90 TES, i za czysty program z pewnością z 90 PCS też dostanie ;)
I tutaj wracamy do tego co było powiedziane wcześniej o specyfice japońskich łyżwiarzy :-/ Dla nich to wręcz dyshonor wygrać idąc ,,na łatwiznę". Przez wiele lat Daisuke miał miano ,,Ace" w Japonii - skutek? Po feralnej kontuzji w 2008r. dalej trenował 4T, w Sochi (chociaż wiedział, że nie ma szans wylądować czysto 4T) i tak próbował. Chociaż wszyscy wiemy, że gdyby pojechał programy czyste, ale tylko z potrójnymi skokami to prawdopodobnie zdobyłby brąz. To samo tyczy się Mao. 3A to jej wizytówka od wielu lat, w mediach podkreślają znaczenie tego skoku i że tylko Mao go wykonuje. Dlatego też w sezonie olimpijskim do niego wróciła - presja była ogromna. To samo dzieje się teraz z Yuzuru... Po tym jak ciągle upadał przy 4S Orser powiedział mu, aby zrezygnował z niego na rzecz dwóch 4T. Jak sam Orser później mówił usłyszał stanowcze ,,NO". W Chinach nawet w tak beznadziejnym stanie próbował skakać 4S i 4T :( Dzięki Bogu, że się zreflektował i tego trzeciego quada sobie odpuścił.... W związku z tym, jeżeli pojawi się na NHK, to wątpię by zrezygnował z 4T i 4S, chociaż faktycznie - nawet z samymi potrójnymi skokami spokojnie by wygrał. Wspomniane przeze mnie miano ,,ace" należy teraz do Yuzu i po Mistrzostwach Japonii w sezonie 2012/2013 i 2013/2014 grupy fanów Daisuke i Yuzu prowadziły istną wojnę o to kto jest japońskim ,,ace". Dyskusja przybrała na tyle poważnego rozdźwięku, że Daisuke musiał usunąć swoje profile na portalach społecznościowych.... Szczerze powiedziawszy - chyba nigdy nie będziemy w stanie zrozumieć takiego podejścia do łyżwiarzy. W Japonii jest to mega popularny sport - Mao, Daisuke, Yuzu są tam traktowani jak u nas Lewandowski, Małysz, Kubica (w latach świetności). Chociaż wątpię by ,,gwiazdy z naszego podwórka" dorównywały statusowi japońskich łyżwiarzy.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#188

Post autor: Poice »

Litka pisze:Poice, skąd wiedziałaś? xD

Hmm, jak na razie możemy tylko gdybać co będzie dalej, co w sumie zależy tylko od jego stanu zdrowia i rozsądku, który czasem płata figle nawet najmądrzejszym ludziom ;)
Niech sobie na razie odpuści i dopiero jak wyzdrowieje to wróci, mam nadzieję stary uśmiechnięty on, z poprzedniego sezonu. I jak dla mnie temat zamknięty, przynajmniej dopóki nie usłyszymy oficjalnego oświadczenia na temat NHK ;)
Też siedzę w k-popie i dramach :P I to od wielu wielu już lat :)

Co do jego występu na NHK - z jednej strony chcę by się nie pojawił i wyleczył kontuzje...z drugiej modlę się, aby jakimś cudem szybko się zregenerował i wystąpił, bo samolubnie chcę go zobaczyć na żywo w Barcelonie podczas GPF....


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#189

Post autor: handomi »

Jak już tak bardzo chce skakać różne quady w programie, w mojej ocenie powinien porzucić w zawodach 4S, i jechać teraz programy z dwoma 4T (niech nawet go sobie skacze w drugiej połowie :mrgreen: ) i niech pracuje nad quad loopem, żeby go wykorzystać w przyszłych sezonach. Zresztą sam mówił, że na tym etapie ma większa konsystencje z nim niż miał z 4S na początku. Ten skok po prostu nie działa u niego w zawodach. Tak czasami bywa


Awatar użytkownika
Litka
Posty: 18
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#190

Post autor: Litka »

handomi pisze:Jak już tak bardzo chce skakać różne quady w programie, w mojej ocenie powinien porzucić w zawodach 4S, i jechać teraz programy z dwoma 4T (niech nawet go sobie skacze w drugiej połowie :mrgreen: ) i niech pracuje nad quad loopem, żeby go wykorzystać w przyszłych sezonach. Zresztą sam mówił, że na tym etapie ma większa konsystencje z nim niż miał z 4S na początku. Ten skok po prostu nie działa u niego w zawodach. Tak czasami bywa
Wybaczysz handomi, ale użyję tutaj dość nietypowego porównania. Powiedzmy, że lubisz mleko o smaku truskawki. Tylko jest problem: jesteś na jakiś składnik uczulona i czasami (nie zawsze!) wychodzą Ci krostki po nim. Po drugiej stronie masz mleko o smaku pistacji - zdrowe, lekkie, odżywcze, ba, nie jesteś na nie uczulona. I ktoś chce kupić Ci dwa mleka o smaku pistacji, bo wie, że nie tolerujesz czasami mleka truskawkowego, ty pomimo tego wolisz to jedno o smaku truskawki, bo masz nadzieję, że może tym razem też Ci się uda i nie będziesz miała po nim uczulenia.
I problem u Yuzuru wygląda dokładnie tak samo - 4S to mleko truskawkowe, a 4T to pistacjowe - (no, może nie tak bardzo dokładnie xD)

P.S Poice, bratnia dusza ty moja! xD I wgl. pewnie sama byłabym samolubem, jeżeli miałabym bilety na GPF. Niestety nie mam :C


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#191

Post autor: Poice »

handomi pisze:Jak już tak bardzo chce skakać różne quady w programie, w mojej ocenie powinien porzucić w zawodach 4S, i jechać teraz programy z dwoma 4T (niech nawet go sobie skacze w drugiej połowie :mrgreen: ) i niech pracuje nad quad loopem, żeby go wykorzystać w przyszłych sezonach. Zresztą sam mówił, że na tym etapie ma większa konsystencje z nim niż miał z 4S na początku. Ten skok po prostu nie działa u niego w zawodach. Tak czasami bywa
Tak, Yuzu miał długo problemy z 3S, wiec też uważam, że to po prostu nie jego skok. Jednak rozumiem dlaczego nie rezygnuje z 4S na rzecz 4R. Przy 4S nawet jeśli upada ma pełną rotację. Z kolei wszyscy wiemy jak sędziowie rygorystycznie podchodzą do 4R. Istnieje możliwość, że nawet jeżeli go wyląduje to zostanie oznaczony jako niedorotowany, więc póki co nie chce ryzykować. Mimo wszystko chciałabym by spróbował go na zawodach jak będzie w 100% zdrowy....Na treningach wygląda całkiem nieźle 8-)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#192

Post autor: Poice »

Litka pisze: P.S Poice, bratnia dusza ty moja! xD I wgl. pewnie sama byłabym samolubem, jeżeli miałabym bilety na GPF. Niestety nie mam :C
Jeszcze można kupić :) Zgaduję, że jak padnie info o tym, że Yuzu wystartuje na NHK to i te miejsca zostaną zaraz wykupione xD


Awatar użytkownika
Litka
Posty: 18
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#193

Post autor: Litka »

Poice pisze:Tak, Yuzu miał długo problemy z 3S, wiec też uważam, że to po prostu nie jego skok. Jednak rozumiem dlaczego nie rezygnuje z 4S na rzecz 4R. Przy 4S nawet jeśli upada ma pełną rotację. Z kolei wszyscy wiemy jak sędziowie rygorystycznie podchodzą do 4R. Istnieje możliwość, że nawet jeżeli go wyląduje to zostanie oznaczony jako niedorotowany, więc póki co nie chce ryzykować. Mimo wszystko chciałabym by spróbował go na zawodach jak będzie w 100% zdrowy....Na treningach wygląda całkiem nieźle
Głupio się czuję teraz czytając moje porównanie do mlek smakowych, a twojego, bo w sumie o to samo mi chodziło, jednakże troszkę bardziej dziwnie to ujęłam xD

Co do GPF, nie ma szans bym pojechała. Pieniędzy brak i w sumie pełnoletnia jeszcze nie jestem, a na bank mama by nie puściła. "Gdzie ty dziecko sama chcesz jechać!" xD


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#194

Post autor: LittleLotte »

Tak, Yuzu miał długo problemy z 3S, wiec też uważam, że to po prostu nie jego skok. Jednak rozumiem dlaczego nie rezygnuje z 4S na rzecz 4R. Przy 4S nawet jeśli upada ma pełną rotację. Z kolei wszyscy wiemy jak sędziowie rygorystycznie podchodzą do 4R. Istnieje możliwość, że nawet jeżeli go wyląduje to zostanie oznaczony jako niedorotowany, więc póki co nie chce ryzykować. Mimo wszystko chciałabym by spróbował go na zawodach jak będzie w 100% zdrowy....Na treningach wygląda całkiem nieźle 8-)
Może jednak warto by spróbować? Daisuke próbował kiedyś skoczyć 4F, nie całkiem mu wyszło, ale jednak próbował. Jeżeli Yuzu nie przestanie chować 4Lo i innych, to niedługo jego ciało może odmówić posłuszeństwa.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#195

Post autor: Poice »

Yuzuru decyzję o starcie na NHK zostawił do końcówki tygodnia :x Wciąż nie wrócił do treningów, ale ponoć może już chodzić :| :-/ :-? Orser od początku tygodnia jest w Japonii, więc mam nadzieję, że wspólnie podejmą najlepszą decyzję.

Wciąż drżę o GPF, ale powoli zaczynam się oswajać z myślą, że Yuzu w tym sezonie nie zobaczę na żywo :( Trzeba czekać do przyszłego sezonu i oby wystartował na TEB, albo chociaż w Finlandii, bo niestety, ale w pracy nie dostanę urlopu na tyle długiego, aby lecieć do Azji lub Ameryki Północnej :x xD


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Strefa Fana”