GPF Barcelona 11-14.12.2014

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#16

Post autor: LittleLotte »

Pomachaj od nas naszym ulubieńcom. Wszystkim :P Sporo by się uzbierało ;)
Miłego pobytu, Poice :mrgreen:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#17

Post autor: Hortensja »

No coz, jak na razie GPF udowadnia po raz kolejny ze lod jest sliski, a wyniki nie do przewidzenia ;)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#18

Post autor: handomi »

Yuzuru wraca do formy, szkoda błędu przy kombinacji, bo byłoby blisko złamania 100 ponownie ok2



Javi..............


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#19

Post autor: olcia »

Pięknie Yuzuru, kombinacja nie miała prawa się udać, oś obrotu była tak wykrzywiona, że to było niewykonalne, nie mniej piękny program, ale w sumie jak coś miało nie pójść to lepiej że to była kombinacja a nie tulup, myślę że poczuje się pewniej po tym jak skoczył czysto skok poczwórny.
Javi niestety do przewidzenia było że się wyłoży, tak bardzo chciałam się mylić, no ale niestety, nie wytrzymał presji. Właściwie mało dobrego można powiedzieć o tym programie, piruety też jakieś takie, nie jak powinny być.
Machida mi się nawet podobał, jakieś tam problemy były, chyba po tulupie w kombinacji, ale ogólnie całkiem spoko.
Kovtuna lubię, ale z nim problem wiecznie ten sam niby tych skoków z 4 obrotami jest, 4 poziomy w piruetach i sekwencji kroków też są, ale wszystko to jest takie niechlujne, że ciężko patrzyć czasami, techniki skoków to on najlepszej nie ma. Po minie Buianovej było widać że jest niezadowolona, no nie wiem czego ona oczekiwała i tak sypnęli mu w PCS.
Z występu Mury, pamiętam tylko tyle, że jechał do Carmen.
Voronov solidnie.
Generalnie jeśli ktoś nie dozna przebłysku geniuszu i Yuzuru nie zawali totalnie to złoto ma w kieszeni. Myślę że tylko Machida jest w stanie mu zagrozić, ale zobaczymy.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#20

Post autor: Poice »

Pozdrowienia z Barcelony!! Oglądałam na żywo taniec krótki, bo akurat byłyśmy w hotelu przed wieczornym wyjściem na miasto xD Z zasady powiedziałam, że krótkiego panów nie oglądam, bo nie chce zapeszac występu Yuzu. Po późnym powrocie do pokoju przemoglam się i sprawdziłam wyniki - Yuzu pierwszy i to z jaką przewaga! !! Szkoda błędu przy kombinacji, ale jako wychowanek COP widział, że najwazniejsze by dorotowal 3T - nie wierze, ze liczyl na wyładowania jego. Dzisiaj wielki dzień! Prawdopodobnie zejdę na zawał, jeżeli Yuzu wygra xd Szkoda Javiera, ale też miałam przeczucie, że nie wytrzyma presji - może w dowolnym będzie lepiej.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#21

Post autor: mavie »

Poice życzę udanego pobytu w Barcelonie i niezapomnianych wrażeń, bez zawału ok2
Czy może mi ktoś podpowiedzieć, gdzie mogę obejrzeć zawody?


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#22

Post autor: ivi »

Jeśli chodzi o programy krótkie, najbardziej podobały mi się pary sportowe. Szczególnie zachwycił mnie program Kanadyjczyków, i będę im kibicowała, aby wygrali całe zawody.
Całkowicie wynudziły mnie panie. A najbardziej zaskoczyły tańce. Startowały najlepsze pary sezonu, a pojawiło się tyle błędów. Trochę dziwi mnie drugie miejsce C/B, ja chyba ich SD umieściłabym za tańcem S/S, a może i nawet za G/P. Pierwsze miejsce W/P zasłużone, ale wydaje mi się, że punktów dostali zbyt dużo.
Jeśli chodzi o panów, to najbardziej szkoda mi Javiera. No i po raz kolejny przekonałam się, że obecny system oceniania wymaga wielu zmian. Dalej uważam, że upadki powinny być karane bardziej surowo.


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#23

Post autor: handomi »

Bardziej surowo tzn ile ? 3, 10, 15 punktów ? Doprawdy warto się zastanowić nad tym, bo niektórzy np. na zagranicznych forach komentują w tak ślepy sposób, że upadek Yuzuru powinien go automatycznie wysadzić na ostatnie miejsce :hah:

A to nie był upadek przy kluczowym elemencie tylko po wykręconej kombinacji 3-3 w 2 czesci programu co jeszcze bardziej łagodzi karę za to


I myślę, że PCS też mu lekko obcieli, za program bez tego upadku spokojnie złamałby 45, a moze nawet 46 w PCS

Jak dla mnie w kategorii jakości całego wykonania poza tymi dwoma sekundami, nie miał sobie równych wczoraj

Byłzrelaksowany, i pełen energi w krokach, naprawdę świetnie się to oglądało


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#24

Post autor: LittleLotte »

Mnie też dziwią nieustannie aż tak wysokie pozycje Madison i Evana, tym bardziej, że to co tańczą, nijak się ma do paso :-/ Weaver i Poje dostali kosmiczne GOE, a i PCS nie odstawało, więc (zasłużenie moim zdaniem) prowadzą. A taniec Gilles/Poirier to chyba jedno z niewielu prawdziwych paso doble w tym sezonie.
Z par mnie oczywiście najbardziej podobają się Chińczycy :) Ale zwycięstwo Kanadyjczyków też by mnie cieszyło.
Wśród pań znacznie lepiej poradziły sobie juniorki. Pięć na sześć poradziło sobie bez widocznych błędów (Wakaba zmieniła krawędź przy flipie), w zasadzie tylko jedna nie wytrzymała presji. Zwycięstwo Medvedevej całkowicie zasłużone, aczkolwiek nadal wolę Serafimę :P i mam nadzieję na MŚ juniorów tej ostatniej ;)
A seniorki... No cóż, tak sobie było. Większość mnie znudziła. Liza była nerwowa, Julia jeszcze bardziej (za to w końcu autentycznie się cieszyła z programu), Elena ma okropną postawę, Ashley się całkiem wyłożyła, Annę też zjadła trema (ale dlaczego dostała -3 od trzech sędziów za lutza?), Rika jest niezapamiętywalna.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#25

Post autor: LittleLotte »

Reakcja Meagan... :00:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#26

Post autor: Svietka »

No i Kanadyjczycy wygrali i to jak. Prawdę mówiąc po przejeździe Rosjan sądziłam, że nie wytrzymają presji i się wyłożą ale nie, fajnie się cieszyli :)
Przy duetach chińskich przy każdym twiście i skoku wyrzucanym nie mogłam się powstrzymać i mówiłam WOW! ;) Niesamowici są w tych elementach.....Yuko i Alex dzisiaj już lepiej.
Panie trochę się potasowały. Cieszy mnie w końcu dobry występ Wagner. Bardzo lubię jej program dowolny. Rika dla mnie też nie do zapamiętania. Julce dzisiaj nie wyszło, po drugim upadku myślałam, że już nie wstanie, taka zrezygnowana była. No a Anna taka załamana, nie spadła, nie wskoczyła też wyżej, chyba bardzo zależało jej na podium.
Z Tańców ani z panów niczego nie widziałam.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#27

Post autor: ivi »

Svietka, programy dowolne panów i tańce dowolne dopiero przed nami.

D/R, poza podparciem Megan przy lutzu, bezbłędni. Technicznie absolutnie obecnie najlepsi na świecie. W telewizji rosyjskiej komentował Trankow i wydaje mi się, że jego krytyka Kanadyjczyków, trochę była nie na miejscu.

Też bardzo się cieszę się z podium Ashley. Widać była, że naprawdę dzisiaj zawalczyła. I przynajmniej podium nie zostało opanowane przez zawodniczki jednej narodowości.


Melissaaa
Posty: 13
Rejestracja: 10 lat temu

#28

Post autor: Melissaaa »

Czy wiece może gdzie można tańce obejrzeć w internecie za darmo ???


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#29

Post autor: olcia »

Podium u pań jak dla mnie super, wszystkie medalistki dzisiaj były genialne, nawet w sumie nie ma co się rozpisywać wszystkie 3 pojechały na maksa, dobrze się to oglądało. Natomiast 3 pozostałe panie:
Anna - nigdy nic do niej nie miałam, była mi obojętna, ale szczerze, to dzisiaj przesadziła, cały program naburmuszona, rezygnacja w piruetach, no dramat, no i na końcu czarna rozpacz, jakby co najmniej koniec świata i jakby co najmniej z 5 razy upadła, a nie 1. Nie cierpię tego typu akcji, jeśli nie ma ku temu jakiegoś powodu, nie oczekuję że ma się cieszyć jak jej coś nie wyjdzie, no ale bez przesady, jak dla mnie wielki zawód.
Julia - w tym sezonie wszystko jest bylejakie, począwszy od beznadziejnych sukienek do obu programów, poprzez choreografię, a skończywszy na samych skokach, flip nie istnieje, z salchowem też problemy, jedynie piruety się bronią. Moją ulubienicą nigdy nie była, irytuje mnie jej sposób jazdy i GOE z kosmosu za jej skoki (to akurat nie jej wina). Mistrzostwa Rosji już za chwilę, tam nie może sobie pozwolić na coś takiego, nie będzie żadnej taryfy ulgowej, bo Rosjanie mają solistek na pęczki.
Rika - tak jak piszecie niezapamiętywalna.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#30

Post autor: Hortensja »

Melissaaa pisze:Czy wiece może gdzie można tańce obejrzeć w internecie za darmo ???
Troche tnie, ale ja ogladam tu:

http://www.msk-tv.com/page/sport2-tv-online.html


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”