Mistrzostwa Rosji

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#1

Post autor: mavie »

Zaczęły się już pierwsze krajowe Mistrzostwa.

Valentina Marcheli z Ondrej i ich SP:


Najciekawiej zapowiadają się Mistrzostwa Rosji, jesteśmy już po programach krótkich.
Lista: http://fsrussia.ru/results/1415/rusnat/index.htm

Pierwsze wyniki:
MEN'S SHORT PROGRAM
1. Maxim KOVTUN - 98.14
2. Konstantin MENSHOV - 92.37
3. Sergei VORONOV - 91.24
4. Adian PITKEEV - 87.36
5. Artur GACHINSKI - 80.69
6. Alexander PETROV - 76.87

SHORT DANCE
1. Ilinykh / Zhiganshin - 70.35
2. Stepanova / Bukin - 66.37
3. Monko / Khaliavin - 65.72
4. Sinitsina / Katsalapov - 60.79
5. Zagorski / Guerreiro - 59.62
6. Kosigina / Moroshkin - 52.76

PAIRS SHORT PROGRAM
1. Stolbova / Klimov - 75.72
2. Kavaguti / Smirnov - 71.81
3. Tarasova / Morozov - 70.29
4. Bazarova / Deputat - 60.98
5. Zabijako / Larionov - 59.96
6. Astakhova / Rogonov - 57.63
Czy Brian Joubert nadal jeździ z Katarina Gerboldt?


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#2

Post autor: LittleLotte »

Czy Brian Joubert nadal jeździ z Katarina Gerboldt?
Nie słyszałam, żeby zerwali, ale nie pokazali się na żadnym etapie Pucharu Rosji, a na zawody międzynarodowe nie mają jeszcze wstępu, więc nie ma ich również na mistrzostwach Rosji.

http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/Fig ... _programma - właśnie trwa program dowolny panów.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

Post autor: LittleLotte »

A wśród pań po SP klasyfikacja wygląda tak:

1.Elena RADIONOVA .............74.13
2.Elizaveta TUKTAMYSHEVA ...73.62
3.Evgenia MEDVEDEVA .......72.57
4.Anna POGORILAYA .............71.17
5.Alena LEONOVA .................67.99
6.Julia LIPNITSKAIA ..............66.90
7.Natalia OGORELTSEVA ........62.98
8.Maria SOTSKOVA ...............61.66
9.Maria ARTEMIEVA ..............60.59
10.Elizaveta IUSHENKO ...........60.11
11.Serafima SAKHANOVICH ......59.21
12.Maria STAVITSKAIA ...........58.09
13.Polina KOROBEYNIKOVA ......57.68
14.Ekaterina BAYANOVA .........53.70
15.Alexandra PROKLOVA .........51.85
16.Diana PERVUSHKINA ..........50.17
17.Maria GOROKHOVA ............45.51
18.Alsu KAIUMOVA ................44.86


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#4

Post autor: LittleLotte »

Zakończyły się właśnie program dowolny panów oraz taniec dowolny. Mistrzem Rosji, już po raz drugi, został Maxim Kovtun. Po rewelacyjnie ocenionym programie krótkim, chwila prawdy nadeszła w dowolnym. Nie udało mu się, niestety, skoczyć poczwónego salchowa, zdołał wykręcić jedynie dwa obroty, co obniżyło mu punktację o blisko 10 w ocenie technicznej. Stąd też wzięła się tak duża różnica pomiędzy jego FS a FS Sergeia Voronova, nowego wicemistrza Rosji, zwycięzcy programu dowolnego. Na trzecim miejscu uplasował się Adian Pitkeev, który po nie najlepszym co prawda programie dowolnym, skorzystał z chwili słabości Konstantina Menshova. Ten ostatni zakończył rywalizację na czwartej pozycji.

Wśród par tanecznych zwyciężyli Elena Ilinykh i Rusłan Zhiganshin. Ich taniec dowolny bywał już lepszy, i nie dziwne, że okazali się w tej części konkurencji ułamki punktów gorsi niż Ksenia Monko i Kirił Khaliavin. Jednak ich przewaga po tańcu krótkim okazała się jednak na tyle znacząca, że podopieczni Alexandra Zhulina w końcowej klasyfikacji znaleźli się na drugim miejscu. Nie wydaje mi się, żeby stanowiło to powód ich zmartwień, zepchnęli bowiem z drugiej pozycji Alexandrę Stepanovą i Ivana Bukina. Viktoria Sinitsina i Nikita Katsalapov zajmowali czwartą lokatę w obu częściach konkurencji, i tak też zakończyli mistrzostwa Rosji. Tiffany Zahorski i Jonathan Guereiro zajęli piąte miejsce.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#5

Post autor: LittleLotte »

Ach, no i odnotowano zmianę na plus: Kovtun porzucił strój niebieskiego Spidermana :D


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#6

Post autor: handomi »

Kovtun 90 PCS :lol: Ale nie jest aż tak zawyżone jak 95 Plusha rok temu :hah:

A w zeszłym sezonie narzekał na wysokie wygórowane w mistrzostwach Japonii :hah:


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2404
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post autor: yenny »

Mnie bardzo cieszy wynik Eleny i Rusłana. BArdzo lubię Elenę i kibicuję jej od dawna, co prawda wolałabym ją z Nikitą, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi to co jest :)

U pań wyniki i przewidywalne i zaskakujące, Prokłowa dopiero pod koniec 2giej dziesiątki. Czyli jakby potwierdzenie reguły, że fasolki mają jakis sezon w plecy.

Kovtun porzucił blue-kostium :lol: A program poprawił, czy dalej jeździ od skoku do skoku?

Edit:
No i po mistrzostwach.
Wygrała Radionowa, druga Tutkamyszewa, jak mówi Liza pojechała słabszy program.
Klasyfikacja wygląda tak:
1. Elena Radionowa
2. Elizawieta Tutkamyszewa
3. Jewgienia Miedwiediewa
4. Anna Pogoriłja
5. Serafina Sakanowicz
6. Maria Sotskowa
7. Elena Sokołowa
8. Maria Ariemiewa
9. Julia Lipnicka

Na ME jedzie na pewno Elena i Liza, trzecią zawodniczkę wyłoni związek, niewykluczone, że będzie to Adelina Sotnikowa.
CZytałam też wywiad z Nikitą Katsałapowem, słaby wynik podsumował słowami, że sami są sobie winni. Wiedzą co potrafią, na treningach jadą dobrze, natomiast tu nie było dobrze. No i że mają zamiar czegoś się na tych błędach nauczyć.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#8

Post autor: LittleLotte »

A program poprawił, czy dalej jeździ od skoku do skoku?
Dalej od skoku do skoku. I nie był jakoś szczególnie zadowolony z programu, mimo że nie wyszedł mu właściwie tylko jeden element :shock:

Wśród par szoku brak, wygrali Ksenia i Fedor, na drugim Evgenia i Vladimir, na trzecim Yuko i Sasha, na czwartym Kristina i Alexei :00: Vera i Andrei na piątym, sześć punktów lepsi niż Yuri i Natalia. Miedzy nimi wylądowali jeszcze Davankova/Enbert.
Evgenia i Vladimir wygrali FS, pojechali rewelacyjnie. Aczkolwiek nadal nie docierają do mnie ich 8 w komponentach.
Last edited by LittleLotte 9 lat temu, edited 1 time in total.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2404
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Post autor: yenny »

Ja próbuję oglądać, ale net mi się rwie. Za to pod choinkę dostałam od Mikołaja :lol: swojego własnego laptopa, więc mogę bywać częściej, nie muszę korzystać z komputerów dzieci czy męża :-)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#10

Post autor: Dzika Róża »

Na ME jedzie na pewno Elena i Liza, trzecią zawodniczkę wyłoni związek, niewykluczone, że będzie to Adelina Sotnikowa.
A ja postawiłabym na Annę… Pewnie, że szkoda Adeliny, ale bez względu na okoliczności, nie pojawiła się na MR. Myślę, że wydelegowanie jej na ME byłoby wyjątkowo przykre dla Anny, która tego roku regularnie zajmowała wysokie pozycje na ważniejszych imprezach. Do mistrzostw jeszcze miesiąc, ale Sotnikova ma za sobą długą przerwę w startach i treningach, może nie zdążyć z wyszlifowaniem formy do optymalnego poziomu. Federacja ma ciężki orzech do zgryzienia, bo bez względu na decyzję, ktoś będzie czuł się skrzywdzony. I słusznie.

Julka ma przepiękny program dowolny, żałuję, że nie będzie miała okazji, żeby czysto go pojechać. Dla niej sezon chyba już się praktycznie skończył.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2404
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Post autor: yenny »

Pewnie, że sprawiedliwiej by było jakby pojechała Anna lub np. Miedwiediewa. Ale jak wiadomo federacje (nie tyko rosyjska) kierują się swoistą polityką i podejmują różne decyzje. Wydaje mi się, że nacisk na występy Adeliny są spore, choćby po to, by udowodnić, że jej medal na ZIOL to nie "wypadek" przy pracy, a coś co jej się należało. Wiadomo, z formą może być różnie, pewnie przejdzie szereg testów.
Ja osobiście mam serce rozdarte, bo lubię Adelinę, chciałabym, by dalej stratowała z sukcesami, ale Anna podbiła moje serce na ostatnich MŚ, więc nie wiem co byłoby lepsze.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#12

Post autor: LittleLotte »

Pewnie, że sprawiedliwiej by było jakby pojechała Anna lub np. Miedwiediewa. Ale jak wiadomo federacje (nie tyko rosyjska) kierują się swoistą polityką i podejmują różne decyzje. Wydaje mi się, że nacisk na występy Adeliny są spore, choćby po to, by udowodnić, że jej medal na ZIOL to nie "wypadek" przy pracy, a coś co jej się należało. Wiadomo, z formą może być różnie, pewnie przejdzie szereg testów.
Medvedeva jest jeszcze za młoda, żeby brać udział w ME albo MŚ, pojedzie zapewne na JMŚ (które może wygrać, chociaż osobiście kibicuję Serafimie). I też uważam, że wysłanie Adeliny byłoby niesprawiedliwe. Abstrahując już od tego, że Anna znacznie bardziej mi się podoba, to byłby już drugi sezon, kiedy jej sukcesy poszłyby się paść. Byłoby szkoda :(


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#13

Post autor: Haley452 »

Może to głupie pytanie, ale dlaczego Miedwiediewa nie brała w tym roku udziału w seniorskim GP? Elena jest tylko kilka miesięcy starsza a startowała już rok temu.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#14

Post autor: Poice »

Haley452 pisze:Może to głupie pytanie, ale dlaczego Miedwiediewa nie brała w tym roku udziału w seniorskim GP? Elena jest tylko kilka miesięcy starsza a startowała już rok temu.
Być może chodzi o skalę rywalizacji Rosjanek w seniorach? Już i tak w tym roku ich seniorki to czołówka światowa i tak naprawdę medale rozdają między sobą....A Medwiediewa przynajmniej miała szansę umocnić swoją pozycję w juniorach nim przejdzie do seniorów. Takie moje przypuszczenia. Poza tym zgaduję, że chodziło również o Mistrzostwa Świata. Przed rozpoczęciem sezonu Adelina miała startować, a skoro Rosja ma już Elenę, Elizavetę, Julię, Annę, Alionę....to chyba lepiej startować na Mistrzostwach Świata Juniorów jeszcze przez jeden rok.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#15

Post autor: Poice »

Co do samych mistrzostw to przyznaję, że były bardzo interesujące. Kovtun mimo wszystko wygrał zasłużenie i jego dowolny program zyskuje dzięki pozbyciu się kostiumu niebieskiego spidermana. Na tle Voronova Kovtun ma naładowany program TR po brzegi :hah: Wciąż nie mogę patrzeć na Kovtuna, który tak nieudolnie składa się do skoków, no ale...według mnie wyskakał swoje. Co do pań - dopiero co zaczęłam stawać się wielką fanką Julii, a tu takie rozczarowanie. Sądziłam, że pozbiera się na Mistrzostwach Rosji i wyląduje na podium, ale ten sezon można spisać na straty. Ogromna szkoda, ale mam nadzieję, że nie traci wiary we własne możliwości i jeszcze nas pozytywnie zaskoczy w przyszłości. Gratulacje dla Eleny i Elizavety! Świetny sezon dla nich obu i jakże stabilna forma - tylko pozazdrościć przygotowania i nerwów ze stali. Rosyjskie juniorki są imponujące, ale zastanawiam się czy i ich nie czeka los Elizavety (z zeszłego sezonu), Julii (z tego sezonu). Poza tym obawiam się także jak Elena poradzi sobie z dojrzewaniem, no ale nie ma co martwić się na zapas. Podobno jeżeli Adelina zechce jechać na ME i MŚ to związek wyśle ją bez mrugnięcia okiem. W końcu to ich pierwsza Mistrzyni Olimpijska i do tego bardzo młoda. Lubię Adelinę, ale jeżeli faktycznie wystąpi na tych zawodach to oby przygotowała rewelacyjną formę, bo już widzę te wszystkie gromy na nią, jeżeli pojedzie i wystąpi bardzo przeciętnie. W tańcach bez większych niespodzianek. Elena i Ruslan wyglądają solidnie, choć wciąż liczę na znacznie więcej od nich. Zaczyna mi się podobać taniec dowolny Nikity i Victorii - według mnie nie jest ona już aż tak przezroczysta przy Nikicie jak na początku sezonu. W przyszłym roku na pewno będzie lepiej. Widocznie potrzebują więcej czasu na dotarcie się. W parach również bez zaskoczeń - ale niestety nic nie widziałam, więc mogę jedynie skomentować sam wynik.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody spoza GPS”