O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

Co nam w duszy gra czy tam po lodzie jeździ ...

Moderatorzy: yenny, Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#946

Post autor: yenny »

No niestety z Polakami mamy ten problem, że po obiecującym początku jest najczęściej .... doopa blada. A wyjątki tylko potwierdzają regułę. Zawsze coś brakuje, a to techniki, a to artyzmu, a to wiary w siebie, a to pieniędzy, lodu itd.
W ciągu ostatnich 30 lat nieco radości dostarczyło tylko kilka osób - Grzegorz Filipowski, Ania Rechnio, Siudkowie i Sylwia z Sebastianem. Zawodników jak na lekarstwo, medali jak na lekarstwo.
Szkoda, bo to by może pomogło jakoś wyciągnąć łyżwiarstwo z zapaści. Jest nas niemal 40 milionów i nie wierzę, że nie ma talentów. Przecież w o wiele mniejszych Czechach czy na Węgrzech czy Finalandii są zawodnicy, którzy potrafią błyszczeć na arenie światowej, a jak nawet nie zdobywają medali, to są pierwszych 10tkach, umożliwiają tym start kolejnym zawodnikom i jakoś to się kręci. A u nas - bida z nędzą.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#947

Post autor: Poice »

Machida ogłosił zakończenie kariery i to nie po Mistrzostwach Świata (na które został nominowany), ale już teraz. Podjął taką decyzję, gdyż chce rozpocząć studia doktoranckie na Uniwersytecie Waseda (jednym z najbardziej prestiżowych Uniwersytetów w Japonii, btw studiowała tam między innymi Shizuka Arakawa, a obecnie Yuzuru).Przyznam, że w ogóle się tego nie spodziewałam. Nigdy nie byłam jego wielką fanką, ale będzie mi go brakować, gdyż był godnym rywalem dla Yuzuru :-/
Last edited by Poice 55 lat temu, edited 2 times in total.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#948

Post autor: rzepecha »

Ojej... Nie zdziwiłabym się, jakby było to po zakończeniu sezonu, ale w tym momencie jestem mocno zaskoczona. Szkoda, mam do niego sentyment :(


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#949

Post autor: LittleLotte »

Naprawdę? Nie wierzę :47: To świetny łyżwiarz, ma 24 lata i ogromne umiejętności. Mógłby zostać mistrzem świata. Ale cóż, pewnie stwierdził, że życie jest znacznie, znacznie dłuższe niż kariera, a on chce odnaleźć się w czymś innym. Powodzenia :papa:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#950

Post autor: handomi »

A Yuzuru trafił do szpitala na obserwacje związane z bólem brzucha, który miał już podczas finału GP.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#951

Post autor: Poice »

handomi pisze:A Yuzuru trafił do szpitala na obserwacje związane z bólem brzucha, który miał już podczas finału GP.
Niektórzy spekulują, że to w wyniku stresu :-?


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#952

Post autor: handomi »

Yuzuru przeszedł dzisiaj operację , zosta łzdiagnozowany z czymś co nie wiem jak przetłumaczyć, będzie potrzebował miesiąca odpoczynku


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#953

Post autor: Poice »

handomi pisze:Yuzuru przeszedł dzisiaj operację , zosta łzdiagnozowany z czymś co nie wiem jak przetłumaczyć, będzie potrzebował miesiąca odpoczynku
Właśnie zerknęłam na GS i się o tym dowiedziałam :cry: 2 tygodnie ma spędzić w szpitalu, a później kolejny miesiąc odpoczynku. Mam nadzieję, że będzie w stanie przygotować formę na MŚ. Z tego co wyczytałam - operacja dotyczyła usunięcia pozostałości moczownika <lol> Diagnozuje się je u wielu nastolatków, ale zazwyczaj wraz z wiekiem wchłaniają się i nie sprawiają problemów. Na szczęście to ponoć nic poważnego ;)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#954

Post autor: LittleLotte »

A z pozytywnych informacji, to niewiarygodne, co dzisiaj TVN emituje - Intimissimi Opera on Ice Pop :39:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#955

Post autor: LittleLotte »

Aż niewiarygodne, co dzisiaj nasza telewizja wyprawia - od 20.00 do 23.00 na Eurosporcie można było podziwiać galę w Oberstdorfie - a na niej, między innymi, Michała Brezinę, Elizavetę Nugumanovą, Meagan i Erica czy Margaritę i Povilasa. Gdyby kogoś interesowała powtórka:
Eurosport - 31.12. o 11:33, 01.01 o 16:00, 02.01 o 00:45 i 19:00
Eurosport 2: 31.12 o 00:13, 01.01 o 3:00, 2.01 o 7:30 i 16:00, 03.01 o 3:00 i 04.01 o 05:00

Gala Intmissimi dobrze się zaczyna: pani dziennikarka zapytała po włosku jakąś aktorkę, jakie ma oczekiwania, ta odpowiedziała, że nie zna hiszpańskiego, a pani dziennikarka zrelacjonowała jej wypowiedź: "czuje się bardzo szczęśliwa i podekscytowana" :P


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Zakręcona
Posty: 47
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Lublin

#956

Post autor: Zakręcona »

Mnie TVN bardzo pozytywnie zaskoczył :) Generalnie całe widowisko Intmissimi zrobiło na mnie duże wrażenie, ale Stéphane i jego piruety :00: zwłaszcza ten przy "Nessun Dorma"


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#957

Post autor: Haley452 »

Niestety przegapiłam Intimissimi (łyżwiarstwo w TVN? wow :17: )

Także galę w Oberstdorfie muszę jeszcze nadrobić, ale przy tylu powtórkach jeszcze dam radę ;) niemniej cieszy mnie niezmiernie że znowu zobaczę Ritę i Povilasa, ich magia i chemia są nie do podrobienia, moja największa łyżwiarska miłość wszech czasów :00: Poza tym są jak dobre wino - im starsi tym lepsi (i piękniejsi ;))


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#958

Post autor: handomi »

Mi także Intimissimi bardzo się podobało : )


Zakręcona
Posty: 47
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Lublin

#959

Post autor: Zakręcona »

Haley452 pisze:Niestety przegapiłam Intimissimi (łyżwiarstwo w TVN? wow :17: )
fragmenty można znaleźć w internecie:

całości niestety chyba nie :(
Haley452 pisze: Także galę w Oberstdorfie muszę jeszcze nadrobić, ale przy tylu powtórkach jeszcze dam radę ;) niemniej cieszy mnie niezmiernie że znowu zobaczę Ritę i Povilasa, ich magia i chemia są nie do podrobienia, moja największa łyżwiarska miłość wszech czasów :00: Poza tym są jak dobre wino - im starsi tym lepsi (i piękniejsi ;))
Zdecydowanie się z Tobą zgadzam z roku na rok Margarita i Povilas podobają mi się coraz bardziej :)

Gdyby ktoś cierpiał na deficyt łyżwiarstwa, a jak wiadomo łyżwiarstwa nigdy nie za wiele ;) to jest jeszcze Polsat:
02.01.2015
13.00 Polsat Sport Extra - Łyżwiarstwo figurowe: ?
13.40 Polsat Sport - Łyżwiarstwo figurowe: Carnival on Ice
18:10 Polsat Sport Extra - Łyżwiarstwo figurowe: Stars on Ice: Kanada
20:10 Polsat Sport - Łyżwiarstwo figurowe: Unforgettable Holiday Moments on Ice
21:30 Polsat Sport Extra - Łyżwiarstwo figurowe: A Tribute to The Beatles on Ice
03.01.2015
09:10 Polsat Sport Extra - Łyżwiarstwo figurowe: Carnival on Ice
12:30 Polsat Sport Extra - Łyżwiarstwo figurowe: Unforgettable Holiday Moments on Ice
15:20 Polsat Sport Extra - Łyżwiarstwo figurowe: Stars on Ice: Japonia


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 212
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#960

Post autor: Ania »

Czy macie już jakieś info, dotyczące obsady lutowego Kings on Ice? (mam na myśli: czy wiadomo, kto się pojawi poza Pluszenką, Słucką i Lambielem).

Też się wybieram i fajnie byłoby wiedzieć, kto wystąpi, chociaż jestem przekonana, że, niezależnie od obsady, i tak będzie fajnie :D


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o łyżwiarstwie”