Ramówka Eurosportu

26 styczeń - 1 luty, Stockholm, Szwecja

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#16

Post autor: LittleLotte »

Już nie mówiąc o tym, jak ciągle powtarza, że programy Yuzuru są zawsze takie płynne, tworzą całość, że to nie tylko skoki :) Bardzo lubię u komentatorów, jak pokazują, że też są widzami, ale z drugiej strony nie jadą po innych zawodnikach i nie umniejszają ich talentu. Niektórzy inni komentatorzy mają tendencję wręcz przeciwną. ;)

Notabene, bardzo mi się podoba rozmowa o współczesnych komentatorach sportowych. No ale cóż, skoro dziennikarzem może być każdy... :-/


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#17

Post autor: kasik8222 »

Ja lubiłam oglądać eurosport po angielsku gdy startowali Dorota i Mariusz. Zawsze dobrze wiedzieć jak ktoś z zewnątrz, nie związany emocjonalnie z polskimi łyżwiarzami, ocenia ich programy. Często gęsto nie były to laurki, zawsze były to celne uwagi o tym czego im brakowało, dlaczego odstają od innych, co należy poprawić. Pamiętam, że z ust polskich komentatorów te same uwagi usłyszałam z parosezonowym opóźnieniem. I to chyba właśnie Pan Marek zwrócił uwagę na brak postępów, coś co ktoś z zagranicy widział od dawna. Czasami zwyczajnie potrzebny jest dystans.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#18

Post autor: kasik8222 »

Wracając do Tewaniana to podoba mi się jego samoświadomość własnych błędów czyli coś czego u innych ze świecą szukać. Nie neguję, że jest świetnym specjalistą, ale by zasiąść przed mikrofonem potrzeba czegoś więcej. Pamiętam też dyskusję w trakcie ZIO w Sochi i komentarzy Babiarza. Ja go lubię, ale kiedyś naprawdę nie robił takich błędów i tak nie irytował, a może tak mi to nie przeszkadzało, bo kilkanaście lat temu nie miałam eurosportu i mogłam liczyć tylko na Pana Przemka, nie było skali porównawczej.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#19

Post autor: kasik8222 »

Pooglądałam sobie wywiady z Babiarzem, Sobczyńskim i Miklasem. Pan zadający pytania odnośnie łyżwiarstwa potrafił wykrztusić tylko "Jak wy odróżniacie te skoki?" Wywiad z Miklasem to bomba. Dużo o jego konflikcie z Szaranowiczem, uwielbiam takie ploty :mrgreen: .


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#20

Post autor: Poice »

Rob pisze:A czy jest gdzieś możliwość obejrzenia filmików z nimi? Z tych największych zawodów,mistrzostw swiata czy europy...
Chodzi o polski Eurosport? Nagrywałam większość zawodów z tego sezonu i wrzuciłam na chomika w dobrej jakości :) Poza tym znam jedną osobę z chomika właśnie, która ma sporo starszych zawodów mistrzowskich właśnie z polskim komentarzem zarówno polskiego Eurosportu, jak i tvp.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#21

Post autor: Poice »

Tinalka pisze:No właśnie to jest urocze. I jak ogłosił, że chętnie i od razu zapisze się do polskiego fanclubu jeśli takowy istnieje/powstanie.

A pamiętasz mistrzostwa w Fukuoce, gdy Szewczyk tak się emocjonował występem Yuzuru iż powtarzał ciągle: On to musi wygrać! Na co Tascher odrzekł z lekkim niedowierzaniem: No nie poznaję kolegi. :)

Jakie to emocje wzbudza niewinne na pozór łyżwiarstwo, zniewieściałe ponoć. :mrgreen:
Oczywiście, że pamiętam to sławetne ,,On to musi wygrać!" - nawet wrzuciłam na youtube i przetłumaczyłam na język angielski (karkołomnie, bo karkołomnie...) kilka programów Yuzuru - właśnie przez wzgląd na totalne "fangirlowanie (a raczej fanboyowanie xD)" Szewczyka nad Yuzuru :) Link do LP z MŚ -
Na moim kanale jest też SP z MŚ oraz SP, LP, Ex z GPF z tego roku.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#22

Post autor: LittleLotte »

Chodzi o polski Eurosport? Nagrywałam większość zawodów z tego sezonu i wrzuciłam na chomika w dobrej jakości :) Poza tym znam jedną osobę z chomika właśnie, która ma sporo starszych zawodów mistrzowskich właśnie z polskim komentarzem zarówno polskiego Eurosportu, jak i tvp.
Oj, a jak się zwie? :) Jestem ciekawa. Ewentualnie możesz podać linka, bo może jeszcze nie będę wiedziała, gdzie wpisać nazwę.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#23

Post autor: LittleLotte »

Ten pan jest doskonałym znawcą technicznym. Bardzo często sędziuje wiele zawodów na najwyższym poziomie. Wtedy był problem z komentarzem i wyjątkowo poproszono go o to. Później wypowiadał się, nie pomnę gdzie, iż nie zdawał sobie sprawy jakie to trudne zadanie i śmiał się ze swojej totalnej porażki, przepraszając widzów za wpadkę. Widać, że ma dystans do siebie. Ale masz rację, nigdy więcej takiego komentatora. :mrgreen:
Oj, a ja bym nie przesadzała.
Przede wszystkim, ten pan oprócz tego, że jest specjalistą technicznym, jest też jednym z naszych najlepszych trenerów, jednym z niewielu na międzynarodowym poziomie. Wybitnym komentatorem nie był, ale tak źle też nie było. Na początku zdecydowanie najgorzej - wszystkie wypowiedzi sprowadzały się do "ten zawodnik pokazał wszystko, co umie. ten zawodnik nie umie więcej". Ale potem jakoś się rozluźnił, nawet zaczął opowiadać żarciki, na kilometr było widać, że odnajduje się w tym wszystkim 100 razy lepiej niż Babiarz. Zauważał drobne błędy, uchybienia, a kiedy Tania i Maksim skończyli program krótki stwierdził coś w stylu: samemu się chce wstać i wiwatować, a później się zdziwił że ich wynik - nowy rekord świata - mógłby być wyższy :P Widać też było, że zna wyczyny wielu zawodników, zapewne nie tylko z nazwiska. Naprawdę, kiedy przyszedł Babiarz i jego "10% w drugiej połowie" modliłam się o powrót pana Sarkisa.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#24

Post autor: Poice »

LittleLotte pisze:
Chodzi o polski Eurosport? Nagrywałam większość zawodów z tego sezonu i wrzuciłam na chomika w dobrej jakości :) Poza tym znam jedną osobę z chomika właśnie, która ma sporo starszych zawodów mistrzowskich właśnie z polskim komentarzem zarówno polskiego Eurosportu, jak i tvp.
Oj, a jak się zwie? :) Jestem ciekawa. Ewentualnie możesz podać linka, bo może jeszcze nie będę wiedziała, gdzie wpisać nazwę.

Mój chomik: http://chomikuj.pl/poludniecytrynowe

Folder - łyżwiarstwo figurowe, sezon 2014-2015

Wciąż uzupełniam braki, ale większość tego co nagrałam (czyli praktycznie wszystkie zawody :) ) są.


Zakręcona
Posty: 47
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Lublin

#25

Post autor: Zakręcona »

kasik8222 pisze:Mam takie samo uczucie jak oglądając dokument o polskich lektorach filmowych tj. twarz za Chiny Ludowe nie pasuje mi do głosu ;) Myślałam, bez kitu, że to ktoś młodszy :P .
Wywiad bardzo ciekawy, lubię gdy pytania i odpowiedzi są niesztampowe, momentami kontrowersyjne (animozje personalne, TVP), nie cierpię wywiadów oklepanych, na jedno kopyto. Ciekawe czy Pan Marek nas podczytuje. Jeżeli tak to serdecznie pozdrawiam i dziękuję za Pana pracę :lol: W Polsce każdy komentator łyżwiarstwa figurowego jest na wagę złota. Ale mam jednak nadzieję, że Pana Tewaniana (czy jak mu tam) nikt już do mikrofonu nie dopuści :P .
Generalnie dlatego lubię ten program "As Wywiadu", że te wywiady są trochę inne niż wszystkie i dosyć często poruszane sa takie trochę kontrowersyjne tematy
Tez tak mam ze jeśli najpierw słyszę czyjś głos a dopiero później widzę twarz to jakoś nie łączy mi się to w całość, coś mi nie pasuje :lol:
Tinalka pisze:Zakręcona, dzięki za stronkę do wywiadów. :) Posłuchałam sobie innych, między innymi z moimi ulubionymi komentatorami, co prawda z zupełnie innej dziedziny sportu, ale zawsze warto poznać bliżej panów Jarońskiego i Wyrzykowskiego. :D
Też uwielbiam duet Jaroński/Wyrzykowski, powiem więcej po kilku latach oglądania biathlonu z ich komentarzem nie jestem w stanie obejrzeć go z innym komentarzem :D
Akurat w tym programie co jakiś czas pojawiają się odcinki tylko z Nimi i tak sobie rozmawiają o wszystkim i o niczym tzn generalnie na temat sportu ale jak to oni potrafią trochę zejść z tematu ;)

Gdyby ktoś chciał łyżwiarstwo z polskim komentarzem co prawda nie z Eurosporu a z TVP to jest trochę tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UCnDUuV ... w/featured


Tinalka
Posty: 101
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#26

Post autor: Tinalka »

Też uwielbiam duet Jaroński/Wyrzykowski, powiem więcej po kilku latach oglądania biathlonu z ich komentarzem nie jestem w stanie obejrzeć go z innym komentarzem :D
Akurat w tym programie co jakiś czas pojawiają się odcinki tylko z Nimi i tak sobie rozmawiają o wszystkim i o niczym tzn generalnie na temat sportu ale jak to oni potrafią trochę zejść z tematu ;)
Ja dla obu panów zaczęłam oglądać wszystkie tour'y kolarskie. Szczególnie zachwycił mnie Tour de France, gdzie pan Wyrzykowski opowiadał ciekawostki o mijanych zamkach, a na koniec dzielił każdy z nich między siebie i pana Jarońskiego. Niekiedy upłakałam się ze śmiechu. Tego się nie da powtórzyć, to trzeba usłyszeć. :mrgreen:
Zaczyna nam się robić niezły offtop komentatorski. ;) Może warto utworzyć nowy temat, wydzielić wybrane posty, aby można było gawędzć bez zaśmiecania głównego wątku. :)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#27

Post autor: kasik8222 »

Ja jestem za.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#28

Post autor: LittleLotte »

Mój chomik: http://chomikuj.pl/poludniecytrynowe

Folder - łyżwiarstwo figurowe, sezon 2014-2015


NIEDZIELA 01/02/2015
03:00 - ekhm....Eurosport upodobał sobie 3 nad ranem dla łyżwiarstwa figurowego....
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Mistrzostwa Europy, Sztokholm - Solistki, program dowolny (75min)

11:15
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Mistrzostwa Europy, Sztokholm - Pary, program dowolny (135min) LIVE
Dzięki za link. Nagrasz to też i wrzucisz na chomika albo YT? Bo fajnie byłoby zobaczyć z polskim komentarzem, a nagrywarki nie posiadam :P


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#29

Post autor: Poice »

LittleLotte pisze:
Mój chomik: http://chomikuj.pl/poludniecytrynowe

Folder - łyżwiarstwo figurowe, sezon 2014-2015


NIEDZIELA 01/02/2015
03:00 - ekhm....Eurosport upodobał sobie 3 nad ranem dla łyżwiarstwa figurowego....
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Mistrzostwa Europy, Sztokholm - Solistki, program dowolny (75min)

11:15
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Mistrzostwa Europy, Sztokholm - Pary, program dowolny (135min) LIVE
Dzięki za link. Nagrasz to też i wrzucisz na chomika albo YT? Bo fajnie byłoby zobaczyć z polskim komentarzem, a nagrywarki nie posiadam :P
Postaram się nagrać, ale na moje nieszczęście w ten weekend jest zjazd i pracuję :-/ Do tego w niedzielę mam na 8 rano (tak 8...nie 8:15 xD, to naprawdę nieludzka godzina). Mimo to jak dam radę to postaram się wszystko co będą puszczać nagrać i potem wrzucić na chomika.


Tinalka
Posty: 101
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#30

Post autor: Tinalka »

Koszmar z tymi transmisjami. Trzecia w nocy bardzo mnie 'rozbawiła'. Ja też nagrywam, ale nie mogę nigdzie wstawić, bo nagrywam na dysk w dekoderze do odbioru kablówki. Opcja fajna, ale podzielić się nagraniem nijak nie można.

Poice, współczuję pracy w niedzielę. Powiesz czym się zajmujesz? Oczywiście jeśli nie uznasz tego pytania za impertynencję z mojej strony. :-)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Europy 2015”