"Starocie" czyli Lillehammer i przed Lillehammer

Filmiki, zdjęcia, fan arty - wszystko co związane z naszymi ulubieńcami

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Tinalka
Posty: 101
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#76

Post autor: Tinalka »

A jakże, byłam już wtedy nastolatką. :mrgreen:


Zakręcona
Posty: 47
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Lublin

#77

Post autor: Zakręcona »

To może jeszcze coś z Grenoble - W. Schwarz FS 1968:


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#78

Post autor: kasik8222 »

To ten skazany za handel ludźmi czy coś pomieszałam :-/ ?


Zakręcona
Posty: 47
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Lublin

#79

Post autor: Zakręcona »

A faktycznie, to on. Schwarz, w pierwszej chwili nie skojarzyłam nazwiska. Masz dobrą pamięć kasik ;)


Tinalka
Posty: 101
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#80

Post autor: Tinalka »

Tak, tan pan ma 'ciekawą' przeszłość. Najpierw go skazali, potem uniewinnili, w międzyczasie zawiesili wyrok ze względu na stan zdrowia. Następnie znów skazali, tym razem bez 'zawiasów' na całe osiem lat za recydywę. Zaiste bardzo piękne zasługi jak na mistrza olimpijskiego. ;)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#81

Post autor: kasik8222 »

Kawałek historii, amerykańskie złote medalistki ZIO sprzed lat


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#82

Post autor: kasik8222 »

Kristi Yamaguchi w programie Oprah Winfrey z cyklu "Where are they now?"


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#83

Post autor: ivi »

Courtney Jones, czterokrotny mistrz świata w tańcach na lodzie, sędzia, projektant kostiumów i mentor T&D


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#84

Post autor: kasik8222 »

Znalazłam program z ME 1994 Mariusza Siudka z Martą Głuchowską :mrgreen:


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#85

Post autor: kasik8222 »

A tu LP Mariusza i Marty z 1994 roku


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#86

Post autor: LittleLotte »

Marta Głuchowska też nie była zła :P


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#87

Post autor: kasik8222 »

Nie pamiętam dlaczego zerwali współpracę. Czytałam kiedyś wywiad z Mariuszem w którym opowiadał o szczegółach współpracy z poprzedniczkami Doroty. Jedna tuż przed igrzyskami zakończyła karierę, druga bała się skoków wyrzucanych, inna wcześnie została mamą, z jeszcze inną trenował "z doskoku" tylko przed jakimiś spartakiadami. Dzisiejsze pary sportowe mają w sobie nieporównywalnie więcej artyzmu. Kiedyś, z nielicznymi wyjątkami, wszyscy jeździli tak samo. Choreograficznie programy Polaków jeszcze w 1995 roku to był dramat. Jak porównać taki program z tym co jechali 9 lat później to zupełnie inni zawodnicy, a sam program to jakaś historia, a nie tylko od elementu do elementu na chwiejnych nogach.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#88

Post autor: yenny »




A to Dorota z Januszem Komenderą na tych samych mistrzostwach. Oceniani bardzo podobnie. A swoją drogą, było to ponad 20 lat temu, dwie polskie pary sportowe na zawodach międzynarodowych!!!


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#89

Post autor: kasik8222 »

Gdyby nie było podpisane, że to Dorota to bym na to nie wpadła ;) Jak się wsłuchać w K&C to Dorota ma chyba do Janusza jakieś wyraźne pretensje. Mariusz zresztą w wywiadach nigdy nie ukrywał, że Dorota jest wybuchowym kłębkiem nerwów, a on musi to opanować. To chyba po tych właśnie zawodach Pani Anna Sierocka zasugerowała, by Dorota i Mariusz zaczęli jeździć razem. Nazywali ją swoją matką chrzestną. Na youtube są też ich starty z 1995/1996 roku. Aż się łapię za głowę jak to oglądam i porównam z tym co było później :P. Przez lata nie zmieniło się tylko jedno czyli odwieczne problemy Doroty z axlem :P. Gdyby skoczyła go w Pradze na ME, a i tak złoto zgarnęliby Petrova i Tikhonov, to bym się kłóciła, a tak jakoś nie miałam wtedy problemu z podziałem medali.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#90

Post autor: kasik8222 »

Dwie polskie pary na zawodach tej rangi były też na późniejszych mistrzostwach, Panowie Chruściński i Karweta z partnerkami.
A jeszcze jak sobie porównam te dwa duety tj. Dorotę z Januszem i Mariusza z Martą to Mariusz z Martą bardziej mi się podobają. To pewnie zasługa Mariusza, bo w elementach parowych wyglądali o wiele lepiej. Marta była, tak mi się wydaje, drobniejsza od Doroty, młodsza, a Mariusz miał świetne warunki fizyczne. W Pradze był ponoć najwyższym zawodnikiem mistrzostw.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dział medialny”