GPF

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#16

Post autor: rzepecha »

Poice pisze:Potencjał to on ma ogromny, ale żeby jeszcze ktoś go odpowiednio nakierował.
Mi jego styl odpowiada. Ale żeby on jeszcze był na tyle systematyczny, żeby zaliczyć parę czystych przejazdów w sezonie... :| No i niechże facet porzuci te swoje garbate koszule, bo posturę a fantastyczną, ale to mu ją szpeci.


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 212
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#17

Post autor: Ania »

No, to panów sobie odpuszczam, raczej nie będę nawet włączać, bo naprawdę nie mam komu kibicować (i kontuzja Daisuke nie przyczyniła się do tego jakoś specjalnie, bo nie zaliczam się do jego fanek). Ogólnie mam wrażenie, że wszystko w tym roku jest bardzo przewidywalne i szczerze się zdumieję, jeśli GPF skończy się wygraną kogokolwiek innego niż: Patrick Chan (a raczej jego krawędzi - też nienawidzę tego określenia; dlaczego słucha się go najczęściej w kontekście największych nudziarzy i sztywniaków? :P; Tatiana i Maxim (im akurat kibuję), Mao (jej z całych sił!) i Meryl z Charlie'm (tutaj będzie mi bardzo przykro, ale cóż, to już raczej postanowione, że mają wystartować w ZIOL jako faworyci).


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#18

Post autor: yenny »

Hejka!
No i został mi tylko Hanyu, bo go lubię - słodziak ;)
jednak bez Daisuke wiadomo kto wygra i nawet nie ma szans na inny wynik. Nawet jeżeli Hanyu pojedzie na 150% a Patrick się powywraca to i tak wygra.


U pań kibicuję MAo i Sotnikowej, potem Ashley, potem Pogorili, reszta niech pokaże za rok lub dwa, że potrafi jeździć to może będę ich fanką :P
O dziwo mam to samo zdanie co Haley odnośnie młodych Rosjanek i ustawiam je w identycznej kolejności. Ja lubię jeszcze Tutkamiszewą, ale w tym sezonie jak widać - jest kiepsko z jej formą. I dlatego nie przywiązuję się do facolek, rok i dwa temu zachwycałam się własnie Elizawietą i teraz jest jak jest.

W parach wiadomo - będzie rywalizacja Rosjan z Niemcami, stawiam na Rosjan, kibicuję Rosjanom, a głównie dlatego, ze Niemcy strasznie rozczarowali mnie swoimi programami, nawet ogromna ambicja nie pokrywa tego rozczarowania, choć trzymam kciuki za udany przejazd i aksla.

W tancach
Ania pisze:i Meryl z Charlie'm (tutaj będzie mi bardzo przykro, ale cóż, to już raczej postanowione, że mają wystartować w ZIOL jako faworyci).
i tu się podpisuję.
O ile 4 lata temu do konca były emocje i niepewność, tak w tym roku jest odgórne ustawienia par i już. I po przemyśleniu trzymam kciuki za jakąkolwiek parę na 3 miejsce, byleby nie była to Bobrowa z Sołowiowem.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#19

Post autor: Poice »

Rosyjskie "divy" już w Japonii:
Obrazek
Obrazek

Tatiana/Maxim:
Obrazek
Mao:
Obrazek
Yuzuru:
Obrazek

Trening - Yuzuru, Tatsuki:
[KLIK]


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#20

Post autor: Haley452 »

Na takich zdjęciach jak to pierwsze widać, jakie one wszystkie są młodziutkie. Wyglądają jak grupka uczennic na szkolnej wycieczce :P


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#21

Post autor: Poice »

Dokładnie, bez makijażu wyglądają na swoje lata, ba! nawet na mniej :)


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#22

Post autor: Hortensja »

A mi Sotnikova wyglada na starsza siostre Radionovej. Bardzo sa do siebie podobne, czasami jak mi gdzies migda tylko to mi ciezko poznac.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#23

Post autor: Poice »

Trochę zdjęć Team Japan:

Konferencja prasowa
Obrazek
Z treningów:
Yuzu
Obrazek
Yuzu i Patrick
Obrazek
Yuzu, a za nim zagadany Nobu z Chanem :D
Obrazek

Znalazł ktoś zdjęcia z treningów innych łyżwiarzy?


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#24

Post autor: Poice »

Z news'ów:
Mao postanowiła dodać do LP drugiego 3A, chociaż ostateczną decyzję podejmie przed samym startem.

od 3:50 jest trening LP Mao i dwa 3A na początku programu - jeden w kombinacji 3A+2T.

Odrobina treningów:
Mao (piękne 3A!!!), koło 5 min jest mowa o Rosjankach, 6:30, 6:50 Oda, 7:00 Yuzuru (4S), 7:30 Machida.
Last edited by Poice 11 lat temu, edited 4 times in total.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#25

Post autor: Hortensja »

Poice pisze:Znalazł ktoś zdjęcia z treningów innych łyżwiarzy?
Sa na fanpage'u ISU:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 874&type=3


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#26

Post autor: Poice »

Hortensja pisze:
Poice pisze:Znalazł ktoś zdjęcia z treningów innych łyżwiarzy?
Sa na fanpage'u ISU:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 874&type=3
Widziałam, ale strasznie mało ich ;D


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#27

Post autor: Hortensja »

No i w strojach z wystepow wielu wiec nic nowego ;)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#28

Post autor: Poice »

Wpadłam na forum tylko na chwilę by dać upust mojej radości odnośnie występu Yuzuru!!! Rewelacyjny przejazd, piękne skoki, pewność siebie, cudowne wykończenia choreograficzne - widać, że bardzo, bardzo nad tym pracował! I dostał 10 w CH!! 99.84 i nowy rekord świata :)
Reszta panów bardzo mnie zawiodła ;/ i te fochy Chan'a na kamerę lol -nie tylko jemu nad głową latała.

Z kolei u solistek zupełnie inny poziom - tylko jeden błąd w skokach, a reszta prawie bezbłędnie! No i 3A Mao :)
Szerszą relację moich wrażeń zdam wieczorem jak z pracy się wyrwę :)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#29

Post autor: Poice »

Odnośnie SP panów: [wg kolejności startu]
Nobunari ODA - upadek przy 4T, który był niedorotowany. Jego program ani mnie grzeje, ani ziębi. Ładny 3A. Solidna kombinacja 3Lz+3T, ale w protokole widziałam, że dostał "e" przy 3L.
Han YAN - wysoki, świetny 3A. Upadek przy 4T, a później tylko 3Lz+2T. Podobała mi się jego sekwencja kroków, chociaż jego interpretacja (wg mnie) jest zbyt mechaniczna, wyuczona - nie czuję co chce przekazać i w jaki charakter się wciela.
Maxim KOVTUN - nie zatrzymał rotacji przy 4S, upadek przy 4T. Szkoda, że się poddał i nie powalczył o 3A, z którego został jedynie 1A. Bardzo niska nota techniczna, ale podobała mi się jego sekwencja kroków. Dzisiaj mało było flamenco w flamenco.
Yuzuru HANYU - ahhh, cóż mogę powiedzieć? Nowy rekord świata :) To cudowne uczucie widzieć mojego ulubieńca, któremu wszystko wychodzi :D Sporo nowych smaczków w choreografii. W końcu nie wymachiwał bezproduktywnie rękoma tylko starał się je prowadzić w jakiś uporządkowany sposób. Dla mnie rewelacja i zasłużona ocena zarówno w TES, jak i PCS. Wiem, że znajdą się osoby, twierdzące iż dostał zawyżone PCS, ale moim zdaniem - dzisiaj naprawdę zasłużył sobie na każdy punkt.
Tatsuki MACHIDA - po przejeździe Hanyu na pewno ciężko mu było skoncentrować się na 100%. Tylko 2T, no i niedozwolony element w kombinacji (3Lz+2T), czyli zero punktów. Piękny 3A - generalnie dzisiaj 3A były naprawdę ładne.
Patrick CHAN - 4T+3T czysto, choć z lekkim zawahaniem po 4T. Prawie zaliczył upadek przy 3A, a później jedynie 2Lz. Winę zwalił na kamerę nad lodowiskiem, ale - jak to mawia moja mama - złej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza. Nie mogłam patrzeć na te jego fochy i mógł sobie już darować przeklinanie w K&C...tak nie przystoi trzykrotnemu MŚ.


Odnośnie pań, to będę się streszczać - dużo czystych przejazdów. Szkoda, że Adelina znowu poszła na łatwiznę :-/ Nie rozumiem dlaczego 3A Mao dostał >!!! Dla mnie wyglądał w porządku. Poprzednia sukienka bardziej mi się podobała, ale tak czy inaczej - jej SP to cudowny program.
Poczytałam trochę wypowiedzi po SP i niestety, ale Julia zaczyna zbierać u mnie minusy :-/ A wszystko to przez jej komentarz: "I think I skated even better than in Moscow [where she got 72.24]. I saw my technical score that somehow turned out to be lower than usual. In Moscow, my second score was high because it was Moscow, but here I got 29 points, while there 32." Myślałam, że wie, iż w Moskwie dostała kosmiczną ocenę... Tutaj po prostu sędziwie potraktowali ją sprawiedliwie, a ona ma o to pretensje? Julia jest świetną łyżwiarką, ale daleko jej do takiej gwiazdy jak Mao, więc lepiej niech przystopuje swoje zapędy do bycia, już teraz, nr 1.

Protokoły SP panów.
Wyniki po SP panów.
Protokoły SP pań.
Wyniki po SP pań.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#30

Post autor: Haley452 »

Ja nie do końca kumam, czemu Ashley przegrała z Adeliną, wiem, że to tylko ułamki punktu, ale ja postawiłabym ją na drugim miejscu. Pozostałe miejsca jak najbardziej sprawiedliwe. Poice po tym, co napisałaś utwierdzam się w mojej opinii wobec Julii, że ta jej grobowa powaga po programach nie zawsze wynika TYLKO ze złości na samą siebie i świadomości swoich błędów, ale też zwyczajnie jest to naburmuszenie, bo nie dostała takich ocen, jakie by chciała. Bez przesady, nawet Wagner i Sotnikova nie dostały 32 za komponenty, a sorry, jeszcze jej do nich trochę brakuje. Co tu dużo mówić, coraz bardziej mnie ona zaczyna wnerwiać.

Panów sobie odpuściłam, totalnie nikt ze startujących mnie nie interesował, ale jednak polemizowałabym z tak wysoką oceną Yuzuru za komponenty.

Jutro (dzisiaj... ;P) wreszcie pary i tańce, czyli trochę większe emocje niż dotychczas, przynajmniej dla mnie.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”