Pary sportowe - LP

Marzec 23-29, Shanghai, Chiny

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Pary sportowe - LP

#1

Post autor: Poice »

Kolejność startowa:
Warm-Up Group 1
1 Amani FANCY / Christopher BOYADJI GBR
2 Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE GER
3 Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV RUS
4 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA

Warm-Up Group 2
5 Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU CAN
6 Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH CAN
7 Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK ITA
8 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA

Warm-Up Group 3
9 Haven DENNEY / Brandon FRAZIER USA
10 Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM USA
11 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
12 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN

Warm-Up Group 4
13 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS
14 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN
15 Qing PANG / Jian TONG CHN
16 Wenjing SUI / Cong HAN CHN


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#2

Post autor: Poice »

Wow!!! Ależ zawody! Rewelacyjny start ostatnich dwóch grup. Sporo bezbłędnych programów, bądź z drobnymi usterkami. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD ze złotem, co nie dziwi. Dziś nie wszystko się udało, ale i tak zrobili swoje. Byli bardzo spięci, co było widać choćby w piruecie w wykonaniu Erica. Bardzo się cieszę ze srebra dla Wenjing SUI / Cong HAN!!! Uwielbiam tę parę i w końcu sędziowie docenili ich w PCS (choć do tego potrzebowali startu życia i jeszcze zawodów w Chinach :)). Zachwycili mnie dzisiaj również Qing PANG / Jian TONG...Piękny mają program dowolny. Aż zapomniałam się w trakcie ich programu. Od strony wrażeń artystycznych podobali mi się najbardziej. Cheng PENG / Hao ZHANG byli przeszacowani....Według mnie powinni być za Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV. Młodzi Rosjanie bardzo solidnie, choć przydałby im się program z możliwością wyrażenia siebie, bo program odrobinę bezbarwny. Wielka szkoda Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV...Może i nie był to ich najgorszy program, ale przy takim poziomie jednak punktów brakowało do lepszego miejsca. Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM uśpili mnie...Amerykanin w Paryżu jest dla mnie zbyt monotonną muzyką (dlatego też m.in. nie chcę by Chock/Bates zostali Mistrzami Świata...). Haven DENNEY / Brandon FRAZIER po raz kolejny zachwycili mnie kostiumami <3 Piękne są. Podobali mi się również Vanessa JAMES / Morgan CIPRES. To ich ostatnie podnoszenie jest bardzo widowiskowe. Szkoda tylko, że Vanessa jest tłem dla Morgana. Chyba powinni spróbować trochę innego stylu muzycznego w przyszłym sezonie. Ogólnie zawody bardzo udane. Dużo emocji, do samego końca nie było wiadomo kto z jakim medalem skończy. Chińskie pary dostały bonusowe PCS (Kanadyczycy również...), ale przy takim poziomie jestem w stanie to wybaczyć :)
Last edited by Poice 9 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#3

Post autor: Poice »

Wyniki:

1 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN 221.53 1 1
2 Wenjing SUI / Cong HAN CHN 214.12 3 2
3 Qing PANG / Jian TONG CHN 212.77 2 3
4 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN 206.63 5 4
5 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS 198.91 4 6
6 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS 198.46 6 5
7 Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM USA 185.81 7 7
8 Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU CAN 178.03 10 10
9 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA 177.34 12 8
10 Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV RUS 173.58 13 9
11 Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK ITA 172.55 9 11
12 Haven DENNEY / Brandon FRAZIER USA 172.51 8 12
13 Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH CAN 169.91 11 13
14 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA 151.77 14 15
15 Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE GER 147.84 15 14
16 Amani FANCY / Christopher BOYADJI GBR 130.22 16 16


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#4

Post autor: handomi »

SUI/HAN byli frnomenalni !


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 212
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

Post autor: Ania »

Świetne zawody. :) Poice, zgadzam się z Tobą nieomal we wszystkim, co napisałaś. :) Ze złotem dla Megan i Erica nie mam żadnego problemu - tak, jak w innym wątku pisała Yenny, zapisują się w historii tej konkurencji jako para, która znacząco podnosi wymagania techniczne tej dyscypliny - nie dość, że sami w sobie są widowiskowi, to jeszcze będą motywować innych.
Od dzisiaj oficjalnie stałam się fanką Sui/Han :00: To dla mnie historyczny moment, bo po raz pierwszy rozkochała mnie w sobie jakaś chińska para sportowa. Są przesłodcy i chyba nie da się ich nie kochać - ta radość po występie, no i piękny poczwórny twist :00:
Na ich tle Pang/Tong wypadli jak nudziarze... W natłoku tych technicznych innowacji (lutze, poczwórne salchowy, twisty z czterema obrotami) ich program oglądało się dziwnie... Z innej beczki: czy tylko mi się wydaje, że siedząc po ich występie w K&C nasz naczelny Casanova Morozov wyglądał lepiej, niż zdarzyło mu się to kiedykolwiek wcześniej? :mrgreen: Odmłodniał jakby. Czyżby jakaś nowa miłość (a więc i skandal) tak na niego zadziałała? :P
Tarasova/Morozov, jak dla mnie, powinni znaleźć się dzisiaj przed Kavaguti/Smirnov i Peng/Zhang. Byli po prostu świetni i na pewno będę im się przypatrywać w przyszłości z dużą uwagą.
Szkoda Yuko i Saszy, no ale dzisiaj więcej się, niestety, nie udało, aniżeli udało. Młodszych kolegów z reprezentacji wyprzedzili ledwo-ledwo.
Zgadzam się z p. Markiem Szewczykiem - uśmiechająca się Alexa Scimeca to wykapana Gracie Gold :mrgreen:


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post autor: kasik8222 »

Zacznę od Pang/Tong. Oglądam ich od tak dawna, że niczym mnie już nie zaskakują. Oni należą sportowo do innej epoki. Jak sobie przypomnę jak wyglądały pary sportowe na początku XXI wieku i pod koniec lat 90-tych to pamiętam, że wiele duetów jechało "na jedno kopyto". Wszystko podobne do siebie artystycznie i technicznie. Dziś są zupełnie inne czasy. Idzie nowe. Sui/Han rozwalili system. Nie spodziewałam się po nich takiej bomby.
Megan i Erich, nie mam problemów z ich złotem. Niech się cieszą póki mogą. Taka jazda od elementu do elementu, dynamicznie, trudno, ale jak ma zachwycać skoro nie zachwyca ;) ?
Yuko i Alex, najlepszy w koncepcji LP od lat, świetna interpretacyjnie/aktorsko strona programu, ale to nie był ich dzień. Ogólnie LP nie zachwycił tak jak short, ale przed MŚ spodziewałam się większej kaszany. Jestem miło zaskoczona. Świat się, o zgrozo, kręci bez V/T i S/K. I to mówię ja-Jarząbek ;).


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2404
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post autor: yenny »

Poice pisze:. Zachwycili mnie dzisiaj również Qing PANG / Jian TONG...Piękny mają program dowolny. Aż zapomniałam się w trakcie ich programu. Od strony wrażeń artystycznych podobali mi się najbardziej. Qing PANG / Jian TONG byli przeszacowani....Według mnie powinni być za Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV.
A nie chodziło Ci o Peng/Zhang?

Tak, pary poszły do przodu i zawody super, choć nie ma takich osobowosci, za którymi w ogień by się poszło, ale emocje super. Tak lubię.
MAgan i Eric zasłużenie wygrali, szkoda tego salchowa i piruetu, ale wszystkiego mieć nie można. Gdzieś jest bariera, a nadmierna ambicja też potrafi zgubić. Choć gdybym ja medale rozdawała to złoto dałabym Sui/HAn, bo uważam, że byli lepsi. Może i poszczególne elementy u Megan i Erica lepsze, ale program Chińczyków był lepszy jako całość, są parą w 99% kompletną.
Bardzo mi żal Yuko i Saszy, widać było jak spieci na lód wyjechali. No i Aleks chyba kondycyjnie nie daje rady, bo tak strasznie dyszał, a przecież ich program nie ma jakiegoś rewelacyjnego tempa.
PAng i Tong bardzo dobrze dziś się zaprezentowali, na pewno fajnie zdobyć medal na zakończenie kariery.
Wyżej widziałabym Tarasową i Morozowa. No i i VAnessa i James w końcu pokonali Walentinę i Ondreja.

A co do Morozowa trenera, mam wrazenie, ze włosy ma jaśniejsze, już nie tak kruczoczarne. I chyba w nich jest mu lepiej.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#8

Post autor: Poice »

yenny pisze:
Poice pisze:. Zachwycili mnie dzisiaj również Qing PANG / Jian TONG...Piękny mają program dowolny. Aż zapomniałam się w trakcie ich programu. Od strony wrażeń artystycznych podobali mi się najbardziej. Qing PANG / Jian TONG byli przeszacowani....Według mnie powinni być za Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV.
A nie chodziło Ci o Peng/Zhang?
Tak...uhh skopiowałam nie te nazwiska co trzeba :) Dzięki za korektę :) Poprawiłam post.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#9

Post autor: kasik8222 »

Max podobno stwierdził, że poziom par był niski... Mój rosyjski jest na poziomie "Kali ukraść krowę" i jest cień szansy, że czegoś nie zrozumiałam, ale... Max, really??? Gratuluję dobrego samopoczucia 5oc


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2404
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#10

Post autor: yenny »

Gdyby to okazało się prawdą, to ten facet jest ślepy :-)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#11

Post autor: olcia »

Wiecie, dziewczyny niby skaczą te lutze, 4 salchowy i inne 4 twisty, ale do punktacji V/T, nawet zbliżyć się nie mogą. No, ale to to już przesada, poziom techniczny wysoki to niewątpliwe, jednak tej magii, której szukam w parach, magii którą mają V/T, S/S to ja tu nie zobaczyłam. Pary sportowe to dla mnie ta konkurencja, w której muszę widzieć chemię na lodzie bo inaczej to mi nie bardzo gra niestety. A, że Max coś takiego powiedział to w sumie nic dziwnego, to u niego norma. W każdym razie uważam, że na razie nie mają się czym martwić, bo Kanadyjczycy za swoje napakowane technicznie programy nie zbliżyli się nawet do granicy 80 i 150. Także jeżeli V/T wrócą to raczej nie spodziewałabym się większych innowacji technicznych u nich, ewentualne dołożenie flipa, może drugi podwójny tulup do trójkombinacji, z pewnością nic więcej. Na poczwórne skoki i twista raczej na pewno się nie będą rzucali, Max już dawno to powiedział, że nie będzie Tatiany obijał i narażał dla kilku punktów. Wiadomo, że łatwiejsze, a lepiej wykonane bardziej się opłaca obecnie.
Last edited by olcia 9 lat temu, edited 2 times in total.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post autor: kasik8222 »

W sumie taki poziom dwa lata pod rząd może się nie zdarzyć ;)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#13

Post autor: Poice »

olcia, pamiętajmy, że Max i Tania zdobyli te rekordy w sezonie olimpijskim i to na Olimpiadzie u siebie w domu...Na Olimpiadach inflacja wyników jest standardem (patrz: Lipnicka, Sotnikova, Stolbova/Klimov, no i ogólnie PCS przy bezbłędnych przejazdach sięgało zenitu). Szczerze to wątpię, że dzisiaj na MŚ ze swoimi programami z zeszłego sezonu wygraliby z Kanadyjczykami....Widać, że sędziowie szczodrze nagradzają ,,sztuczki techniczne", a niestety na tle kilku par Tania i Max wypadają blado ze swoim zestawem skoków....


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#14

Post autor: olcia »

Wszystko rozumiem Poice tylko oni te ponad 80 za program krótki to z siedem razy w sezonie dostali nie tylko u siebie, a za dowolny już sezon wcześniej mieli prawie 150, moim zdaniem z czystymi przejazdami wygraliby z Kanadyjczykami spokojnie, głownie oczywiście mając sowity zapas w PCS. Inflacja olimpijska inflacją, ale Francuzi dostali dzisiaj oceny na poziomie V/M i D/W, więc jak sędziowie by chcieli to D/R też dostaliby te ok 150, a nie dostali bo zostali wyraźnie przytrzymani w PCS, to jednak o czymś świadczy.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#15

Post autor: Poice »

OK, ale Kanadyjczycy z poprzedniego sezonu, a obecnego to dwie różne pary. Sędziowie odnotowali i docenili ich postęp. Tania i Max też muszą coś udoskonalić, jeżeli nie chcą skończyć tak jak Capellini/Lanotte....Chodzi mi jedynie o to, że ciężko porównywać wyniki między sezonami, gdy jedna z par zupełnie odpuściła sobie obecny sezon. Nie wiemy jak dzisiaj zostaliby ocenieni przez sędziów. PCS z ich reputacją na pewno byłoby najwyższe, ale nie wiem jak bardzo...Generalnie zauważalny jest trend, że sędziowie nie windują już aż tak jednej parze/soliście/solistce PCS, aby reszta nie miała szans tego nadrobić w TES....


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Świata 2015”