Junior Grand Prix

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Junior Grand Prix

#1

Post autor: Kathiea »

Pomyślałam, że skoro seria JGP zaczyna się już jutro, to warto założyć dla niej temat (nawet jeśli zainteresowane byłyby tylko 2 osoby).

Pierwszym z kolei jest:
J&T Banka Junior grand prix Bratislava
19-22 august, 2015
Bratislava / slovakia

Oficjalna strona
Zgłoszenia i wyniki
Strona fejsbukowa

OFICJALNY STREAM ISU YOUTUBE Tutaj będą też potem wrzucane oficjalne filmiki z zawodów.

Są już listy z kolejnością startów
W JGP ponoć kolejność jest totalnie przypadkowa, bez względu na ranking, więc warto zajrzeć wcześniej, kto kiedy startuje :)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#2

Post autor: LittleLotte »

W JGP ponoć kolejność jest totalnie przypadkowa, bez względu na ranking, więc warto zajrzeć wcześniej, kto kiedy startuje :)
I tak przypadkiem Loboda i Drozd, Samarin i Rin Nitaya są w ostatnich grupach :P

Ja tam czekam na Romana Sadovskiego - jak już nie mamy swoich reprezentantów to kibicujmy takim o polskim nazwisku i z polskim trenerem :D
No i Vivian Le, i Polina Tsurskaya :mrgreen:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

Post autor: Kathiea »

LittleLotte pisze:Ja tam czekam na Romana Sadovskiego - jak już nie mamy swoich reprezentantów to kibicujmy takim o polskim nazwisku i z polskim trenerem :D
Też tak robię! Albo kibicuję Czechom, bo są najbliższymi sąsiadami :D

Nie ukrywam, że najbardziej zainteresowana jestem paniami, ale pewnie oglądnę wszystko, na co pozwoli mi czas :)

A co do losowań, to przynajmniej Tsurukaya nie jest w ostatniej :D
To już tylko 2 godz. i sezon czas zacząć :09:
Stream pań


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#4

Post autor: LittleLotte »

To już tylko 2 godz. i sezon czas zacząć :09:
Zerwałam się aż o 9 rano - środek nocy jak na te wakacje - i skaczę od rana ze zniecierpliwienia? Kathiea, masz konto na YT?


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#5

Post autor: Kathiea »

Mam. Ale używam tylko pasożytniczo. W ogóle, gdyby ktoś na GSie nie wrzucił bezpośredniego linka do streamu, to pewnie bym go nie znalazła, bo ja tam nic nie widzę.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#6

Post autor: LittleLotte »

Mam. Ale używam tylko pasożytniczo. W ogóle, gdyby ktoś na GSie nie wrzucił bezpośredniego linka do streamu, to pewnie bym go nie znalazła, bo ja tam nic nie widzę.
Ja zasubskrybowałam konto JGP, więc mi przysyłają powiadomienia :D. Też używam jeno pasożytniczo, założyłam, bo musiałam :P W sensie miałam kiedyś zadanie z informatyki i trzeba było filmik z Movie Makera wrzucić w otchłań Internetu, więc nie miałam wyjścia i trzeba było założyć :D Ale teraz się cieszę, bo mogę czatować przy live streamach. Dlatego też pytam, bo jak się zalogujesz to możemy rozmawiać na czacie obok transmisji :mrgreen: Przynajmniej w zeszłym roku można było.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#7

Post autor: Kathiea »

Ok, to subskrybuje w takim razie :D I chętnie porozmawiam na czacie, mój nick to: konstancja74 (wszędzie mam inne pseudonimy z jakiegoś powodu xD ). Ale uprzedzam, że ja żadną wielką znawczynią nie jestem, oglądam dla samej przyjemności i emocji :) Np. W/P zacząłem kibicować, bo Kaitlyn to Kasia, a Andrew jest nieziemsko przystojny, a że przy okazji są całkiem nieźli, to taki bonus :mrgreen:


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#8

Post autor: LittleLotte »

Ja mam wszędzie LittleLotte, tam chyba LittleLotte29 :) Ja w sumie oglądałam, kiedy byłam dzieckiem, później na długo przerwałam, a później wróciłam, kiedy zobaczyłam Tanię i Maxima :D


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#9

Post autor: holloko »

I ja! I ja! Też jestem i oglądam! :D

Wprawdzie raczej jak to ja biernie, raczej mniej pisząc, tym bardziej że OFICJALNIE teraz będę pilnie pisać magisterkę :P Ale czytam wszystko! Zawsze sobie obiecuję, że tym razem zacznę się aktywniej udzielać, zobaczymy :D

A teraz ... najdłuższe 6 minut .....


Efforts will lie, but will never be in vain.
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#10

Post autor: Kathiea »

Super, że jest nas więcej ^^ Zaczęło się!


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#11

Post autor: LittleLotte »

Lucrezia GENNARO - lat 14, Włochy. Dobry początek. Niezła kontrola ciała, choć bardzo sztywne ręce, skoki nie nazbyt imponujące, 3F wyraźnie niedokręcony, za to ciekawy najazd do axla. Ale utrzymała niezłe tempo od początku do końca. Bardzo kiepski upright, sporo jej napsuł.

Anna GORDIENKO - 13, Mołdawia. Widać, że jest zdolna, niezły debiut. Ładnie się rusza, dobrze kontroluje ciało, skoki nie mają energii, spore niedokrętki. Piruety też mogłyby być znacznie lepsze - mocno przesunięta kombinacja i bardzo naciągana Biellmann.

Marina POPOV - 14 lat, Francja. Niewielka zmiana od zeszłego sezonu. Bardzo aktywna góra ciała i ciąganie za sobą nóg. Skoki słabe, chyba żadnego potrójnego. Zdecydowanie nie utrzymywała tempa.

Vivian LE - 15, USA. Krótko mówiąc, WOW. Drobna wpadka przy flipie, ale poza tym rewelacja. Wyczucie muzyki, prędkość, pokrycie tafli, energia, nawet mimika. Świetna technika skoków - bardzo wysoko, bardzo daleko, 2A z Iny Bauer.

Aleksandra BUTKO - 15, Łotwa. NNadal pod urokiem Vivian nie skupiłam się na niej zbytnio. Sztywna bardzo, całkiem przyzwoite skoki jak na jej zasób umiejętności.

Fruzsina MEDGYESI - Węgry. 16 lat. Była nudna.

Emma JANG - 16, Tajwan. Ładnie, elegancko, ale szału nie było. Skoki bardzo słabe.

Shaline RUEGGER - 16, Szwajcaria. Chyba najgorzej mi się ją oglądało. Machanie rękami, wolno, bez wdzięku, chociaż technicznie lepiej niż poprzedniczki.

Kristen SPOURS - 15, GB. Fatalne skoki. Najazdy przez pół lodowiska z prędkością Zamboni, a do tego upadek.

Nicole SCHOTT - 18, Niemcy. Zero wyczucia muzyki, skokowo nie dała rady. Całkiem elegancko, ale niestety zjadły ją nerwy.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#12

Post autor: yenny »

Podglądam z pracy co piszecie i baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo zazdroszczę Wam możliwości oglądania.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#13

Post autor: Hortensja »

Wlaczylam akurat na zawodniczke z Uzbekistanu i... smutno mi sie zrobilo.
Na szczescie potem byla Mia Mihara i Tsurskaya i od razu wszystko wrocilo do normy. Swoja droga niezla przepasc miedzy (na razie) pierwsza trojka a reszta.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#14

Post autor: LittleLotte »

Alexandra HAGAROVA - 15, Słowacja. Całkiem przyzwoite skoki, bardzo pochylona do przodu sylwetka. Ale ogólnie nie było tak bardzo źle, nie rozumiem dlaczego dostała niższe oceny niż Marina Popov. Najciekawszym elementem programu była zmieniająca kolory sukienka :P

Shokhsanam TOKHIROVA - 14, Uzbekistan. Ze wszech miar okropna sukienka. Wolna i nieporadna, bardzo słaby występ.

Mai MIHARA - 15, Japonia. Piękna sukienka, świetna kontrola. Problemy z równowagą po skoku do piruetu siadanego. Pięęęęękny podwójny axel. Mniej swobody niż Vivian, ale to pewnie przyjdzie z czasem.

Polina TSURSKAYA - 14, Rosja. Ładny program, ale ona była jakaś taka bez wyrazu, zresztą muzyka też dość dziwna. Technicznie bez zarzutu, ale moim zdaniem 66 pkt to przegięcie.

Natalie KLOTZ - stream mi się zaciął, ale się rozmijała chyba bardzo z muzyką.

Jana COUFALOVA - 18, Czechy. Okropna sukienka, ale ogólnie przyzwoicie. Dziwne, że aż tak niska ocena.

Elzbieta KROPA - 16, Litwa. Bardzo sztywna, zła kontrola rąk ale ładny 3F.

Kim CHEREMSKY - 14, Ukraina. Bardzo mi się podobała, ekspresyjna, czuje muzykę, ładna technika, świetny layback. Pięęęęękny uśmiech.

Louwee SHIBATA - 16, Filipiny. Nie chcę być złośliwa, ale niestety figura trochę nie ten teges. Szkoda błędu przy piruecie. Ogólnie słabo, naprawdę słabo.

Cindy Yu XIA - 16, po nazwisku już słychać, że z Norwegii. Piękna sukienka, program w choreografii Anny Jurkiewicz, ale to niestety jedyne pozytywy :(

Valeriya MIKHAILOVA - 13, Rosja. Świetne skoki - wysokie, dalekie, piękne, stabilne lądowania. Sam program dość bezpłciowy, dopiero po wszystkich elementach skokowych trochę się rozluźniła. Ładna kontrola, ale niezbyt wiele charyzmy.

Amanda STAN - 14, Rumunia. Mary Poppins, w końcu coś normalnego :) Całkiem przyzwoity program, ładne pozycje w piruetach, choć utrata prędkości. Mogłaby się trochę uśmiechnąć przy takiej muzyce :D

Zhansaya ADYKHANOVA - 15, Kazachstan. Świetne cięcie muzyki, ale niestety nic z niego nie wyciągnęła, kompletnie obok melodii, tak trochę bez ładu i składu. Straszny misz-masz.

Emily CHAN - 18, USA. Pięknie tańczy, czuje muzykę, rewelacyjnie oddaje jej charakter, niestety kompletnie nie wyszły jej skoki :( 2 upadki, mimo to polecam obejrzeć jej program. Miała pecha, ale artystycznie chyba najlepszy program dzisiaj.

Shuran YU - 15, Singapur. Bardzo ładna postawa, niestety kiepskie tempo. Dziwna technika skoków - prawie zatrzymanie, a potem z całej siły czubkiem łyżwy w lód, niechlujnie to wyglądało, bo jeździła raczej tak eterycznie. Świetne pozycje w piruetach.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: LittleLotte »

Malika SHARSHENBAEVA - 15, Kirgistan. Pierwsza Kirgizka ever w cyklu GP. Po pani z Maroko spodziewałam się gorszego debiutu. Oczywiście technicznie jej sporo brakuje, ale starała się interpretować muzykę, całkiem przyzwoity layback. Szkoda kombinacji piruetów :( Nawet wytrzymała tempo, brawo za odwagę.

So Hyun AN - 13, Korea. Bardzo się zestresowała, dwa upadki, poza tym program to kopia Danse Macabre Yuny, z sukienką włącznie. Utalentowana dziewczynka, oby nie było z nią jak z Gracie Gold.

Nina LETENAYOVA - 15, Słowacja. Nie zatrzymała rotacji przy salchowie, upadek przy axlu. Ogólnie raczej mnie zmęczyła, dość usztywniona i sztuczna, flirt z publicznością jej nie do końca wyszedł.

Hee Soo CHO - 15, Korea. Oj, nie wyszło jej. Duże problemy ze skokami. Piękny layback, ale poza muzyką. Generalnie trochę się mijała z melodią, coś tam sobie w tle leci, a ona wykonuje elementy. Nie najlepsze wrażenia estetyczne.

Rin NITAYA - 18, Japonia. Szkoda pojedynczego flipa, ale się pozbierała do pięknej kombinacji 3T-3T. Ogólnie elementy skokowe bardzo jej nie szły, ale Akiko Suzuki będzie świetnym choreografem :D Jak zawsze elegancka, z dużą gracją.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”