Junior Grand Prix

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#31

Post autor: LittleLotte »

Dziękuję :D


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#32

Post autor: Poice »

Ktoś wybiera się do Torunia na zawodu JGP? Według opublikowanej dzisiaj listy ma być trochę juniorskich sław - Sota YAMAMOTO (obecny brązowy medalista MŚ Juniorów); uroczy Łotysz Deniss VASILJEVS i Roman SADOVSKY! (Pan Filipowski zawita do Polski? :)) :D Z dziewcząt to oczywiście Rosjanki - Serafima SAKHANOVICH (Wicemistrzyni Świata Junirów) i Polina TSURSKAYA - od siebie dodam Japonki Rin NITAYA i Kaori SAKAMOTO (6 na ostatnich MŚ Juniorów) i Amerykankę Amber Glenn. Niestety nie znam się na juniorach w tańcach i parach :( Ale już solowe konkurencje wyglądają obiecująco :)

Link do list startowych: http://www.isuresults.com/events/fsevent00051636.htm

Przed publikacją list startowych wahałam się czy jechać, ale jeżeli teraz miałoby mnie tam zabraknąć to wiem, że będę tego za kilka lat BARDZO BARDZO ŻAŁOWAĆ.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#33

Post autor: yenny »

Zaczęłam oglądać FS pań od Kim Cheremsky. No i … kur... cze dlaczego pozwala się 13-14 latkom jechać do czegoś o czym nie mają zielonego pojęcia??? Je suis malade to przecież nie dla siks. Ludzie. Podobny zarzut miałam do Lizy Tutkamyszewej w jej pierwszym seniorskim sezonie.
Powinny być jakieś regulacje w tym temacie.
Ale sama Kim całkiem przyjemna w odbiorze no i fajnie było zobaczyć Żmijewską.
So Hyun An – ok, jak trzynastolatka.
Viktoria Mikhaiłowa – program może nie idealny, ale mnie się podobała. Świetnie skacze, upadki – cóż, ma dopiero 13 lat. NA pewno będę się jej przyglądać. Widać było, że po tym pierwszym upadku „oklapła”, wielka szkoda, ale i tak niejedna seniorka może pozazdrościć jej skoków. 3L/3tl i 2a/3s – super.
Lucrezzia Genaro – jest energiczna i skoczna, ale za dużo błędów i jakaś niepewna była. Nie powaliła, ale na pewno ciekawa zawodniczka.
Rin Nitaya – dość bezpłciowa w tym Roemo i Julii, ale skoki też miała fajne. Co mi się rzuciło w oczy, że w kombinacjach ten drugi skok miała wyższy i lepszy.
Emily Chan – weteranka wśród tych 13-14 letnich pchełek. Trochę upadków, w sumie niezbyt mi się podobała.
Vivian Lee – w sp podobałą mi się najbardziej.W fp owszem, były usterki, ale łyżwiarstwo już seniorskie. Świetna jest. Nareszcie Amerykanka kompletna z „jajem” a nie mimoza lub panna niedokrętka. Podobały mi się jej piruety.
Mai Mihara. No cóż, z Japonek to tylko Mao Asada. Mai mnie nie powaliła. Czekałam na nią, bo program ułożony przez Zujweą jak dobrze doczytałam, a jakoś bezjajeczny strasznie. Chwilami ona sobie, muzyka sobie. Takie sobie piruety. Ale ogólnie ok.
Polina Thurskaja – super pojechała. Bardzo mi się podoba ta dziewczyna i do tego wielkie brawa za nerwy. Już pierwsza trójkombinacja była imponująca. Zasłużone zwycięstwo. Rośnie kolejna kondydatka na mistrzynię.

Zawody super się oglądało, na pewno część dziewczyn nie odstawała od seniorek. Chwila przerwy i biorę się za panów :20: chłopców raczej.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#34

Post autor: Kathiea »

Poice, super, że się wybierasz do Torunia! Zazdroszczę możliwości.
Yenny, powodzenia w nadrabianiu :)

Koljenym JGP jest Riga Cup :)

Zgłoszenia
Kolejność startowa oraz rozkład zawodów
w tym momencie, jeszcze kolejność startu jest pusta, ale pewnie się niedługo pojawi :)
Stream tam gdzie poprzednio, do poszczególnych jak się pojawią będę wrzucać linki :)
Btw. jaka jest różnica czasowa dla nas? Zawsze się w tym gubię przez czas letni.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#35

Post autor: justyna »

Jest plus godzina w stosunku do naszego czasu


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#36

Post autor: LittleLotte »

Ja też nie dam rady pojechać do Torunia :(
Ale za to mam nadzieję, że widzimy się jutro na streamie :D
Jeeeej, pary sportowe :D


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#37

Post autor: yenny »

W sp obejrzałam Margalika, Zhou i Sadowskyego.
Bardzo podobał mi się Argentyńczyk, Sadowsky zresztą też. Zhou w tym sp był strasznie niewyrazisty.
Za to Sadowsky nadrobił za nich obu ;) Piekny program, chłopak też dość dekoracyjny, przypomina mi tego aktora Jonatana Brandisa co grał Bastiana w drugiej części Niekończącej się opowieści.

Podobnie było w fp. Odczucia te same, świetny artystycznie Sadowsky, Margalik to wielkie WOW (ARGENTYNA!) i do tego Zhou, który jest mniej wyrazisty, ale bardzo dobrze skacze.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#38

Post autor: Kathiea »

Dzięki, Justyna :) Przynajmniej wiem, o której wstać jutro :)
Ja właśnie też zostałam fanką Denisa, ale z tego co patrzyłam, to nie będzie go już więcej w JGP :( Będę wypatrywać, czy nie pojawi się w jakichś innych zawodach, bo wiekowo może startować też w seniorskich.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#39

Post autor: justyna »

Właśnie. Co z Simą Sachanowicz? Bo miała startować w seniorach, a widzę ją na listach na Toruń. Można tak na obu poziomach?


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#40

Post autor: Kathiea »

Nie wiem, jak to jest z innymi zawodami, ale na pewno startując w JGP można startować i w Junior MŚ i seniorskich, to samo z ME czy MCK. Ale nie wiem, jak z resztą. Widziałam, że Denis już w zeszłym roku był w MCK i zajął 16 miejsce. A wiki mówi też, że startował w SC Autumn Classic, więc chyba można. Poza oczywiście startowaniem w JGP i GP jednocześnie.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#41

Post autor: LittleLotte »

Można, można, przecież nawet nasza para taneczna startowała i w MŚ i w MŚJ. Nie ma żadnych przeciwwskazań, o ile się dopasuje programy.
A Sima Sakhanovich mówiła, że jeszcze ten sezon zostaje w juniorach, do seniorów przechodzi Medvedeva.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#42

Post autor: Hortensja »

Yenny, obejrzyj sobie Wlocha. Wprawdzie poziom nie ten, ale kilku kolegom seniorom by mogl doradzic jak miec charyzme na lodowisku ;)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#43

Post autor: LittleLotte »

Zaczęłam oglądać FS pań od Kim Cheremsky. No i … kur... cze dlaczego pozwala się 13-14 latkom jechać do czegoś o czym nie mają zielonego pojęcia??? Je suis malade to przecież nie dla siks. Ludzie. Podobny zarzut miałam do Lizy Tutkamyszewej w jej pierwszym seniorskim sezonie.
Też mnie to drażni. Naprawdę, wolałabym widzieć te dziewczęta jadące do Mary Poppins albo Tajemniczego ogrodu (którego fragmenty wrzucałam do wątku o muzyce) niż to takiego Send in the Clowns. Ba, nawet Sondheim (autor muzyki i tekstu) twierdził, że to jest piosenka dla starszej aktorki, w ogóle rola Desiree nie jest dla siksy. A tutaj takie jeżdżenie w lewo i prawo, no po prostu nie :/


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#44

Post autor: yenny »

Hortensja pisze:Yenny, obejrzyj sobie Wlocha. Wprawdzie poziom nie ten, ale kilku kolegom seniorom by mogl doradzic jak miec charyzme na lodowisku ;)
Obejrzałam. Faktycznie niezły jest, przykuwa wzrok i bardzo podoba mi się jak prowadzi ręce. Tylko jeden moment przy najeździe do któregoś skoku był taki, że je opuścił na chwilę. Szkoda, że skoki takie niepewne. No, ale ma 17 lat, jeszcze może się podciągnie.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#45

Post autor: LittleLotte »

Gdzie jest stream pań? Niby mam linka, ale nie działa :(


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”