Junior Grand Prix

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#91

Post autor: LittleLotte »

Nie przepadam za Wakabą, w zeszłym sezonie wydawała mi się bardzo ciężka, taka jazda od elementu do elementu.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#92

Post autor: Kathiea »

O 10.00 Program krótki par sportowych
O 12.30 program krótki solistów
O 17.00 Program dowolny solistek

Bardzo krótko o wczorajszym:
a) Mai Mihara bardzo ładnie, Da Bin bardzo ładnie, Sotskova od teraz to panna naburmuszona, Pervushkina bardzo ładnie
b) tańce - 2 pary amerykańskie bardzo dobre programy, z czego tę na 4 miejscy chyba się nawet lepiej oglądało, L/D do przewidzenia na pierwszym miejscu, a wcale nie powalali, i Francuzi na 3 miejscu, też ładnie ale na oko nie lepiej niż Amerykanie z 4 miejsca


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#93

Post autor: Kathiea »

Pary sportowe: są 3 wyniki powyżej 50 pkt, Czesi się bardzo poprawili, Ukraińcy jeden błąd, Rosjanie startowali pierwszy raz. Warto ich zobaczyć (ja liczę, że Czechom jakimś cudem uda się zakwalifikować do JGPF). Poza tym Kanadyjczycy, pozostałe 2 pary rosyjskie i Zhao/Xie poprawili swoje wyniki. Bardzo słaby występ Koreańczyków, nie polecam. Ogólnie poziom zdecydowanie wyższy niż w USA, ale można się było spodziewać :)

PS para Weinstein/Simon mieli idealnie z synchronizowany upadek przy skokach. Nawet ładnie to wyglądało xD


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#94

Post autor: Kathiea »

ISU reporter nawalil i nie wrzucił rozpiski czasowej, ale ktoś z GS się zlitował: proszę


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#95

Post autor: Kathiea »

Na dobranoc: księżniczka z Monako i Tomas Verner :mrgreen: Miło było go zobaczyć w roli nie tylko trenerskiej :D


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#96

Post autor: Kathiea »

9.00 dowolny par sportowych
11.40 tańce dowolne
15.45 program dowolny solistów

Ja niestety nie bardzo jestem w stanie oglądać :41:


dalenka
Posty: 10
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Małopolska

#97

Post autor: dalenka »

Bardzo, bardzo dziękuję za wszelkie informacje o JGP, linki i podsumowania. Podziękowania :05: chyba, że ktoś woli :08: ;)


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#98

Post autor: Kathiea »

Dalenka, po to zakładałam temat :)

Oglądnęłam programy dowolne par sportowych i tanecznych.
Pary sportowe: najlepsze pary to bardzo przyzwoity poziom, warto oglądnąć, mimo, że całe podium nie miało czystego przejazdu (mniej lubi więcej błędów), za to wszyscy mają nowe PB. Osobiście nie bardzo rozumiem, czemu Atakhanova/Spiridonov mieli lepszy FP od Czechów, którzy mi się bardziej podobali. Oganesian/Bardei 3 miejscem zapewnili sobie miejsce w JGPF.
Pary taneczne: Tutaj zaskoczeniem był dla mnie program Francuzów Lauriault/Le Gac. Cieszę, że dobrze im poszło, mają drugie miejsce i wciąż szanse na JGPF, ale jak można jechać tak obok muzyki? Beatelsi są jednym z moich ulubionych zespołów, więc cieszyłam słysząc wybór, ale ich program nie miał dla mnie nic wspólnego z muzyką. Równie dobrze można było podłożyć całkiem inna muzykę i byłby taki sam efekt. A może nawet dałoby się wykombinować coś bardziej pasującego. Pośpiewałam sobie i oglądałam na zasadzie, jakby nie miało dźwięku...
Trochę się rozczarowałam, że oglądając te 8 najlepszych programów od dołu, okazało się, że Evdokimova/Bazin i Pogrebinsky/Benoit mają programy do R&J, z identycznymi początkami, co dało mi efekt deja vu.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#99

Post autor: Hortensja »

Jesli widzialas tylko 8 to z takich ciekawostek polecam pare taeczna z 15 msc, z Kazachstanu:



Bardzo przyjemnie sie ich oglada, a program do muzyki z fajnego filmu ;) chociaz nieoczywisty to wybor muzyczny. A na lawce trenerskiej (chociaz nie widac tego w filmiku)- John Kerr :00:

Jesli chodzi o Francuzow, to program ciekawy i moim zdaniem od biedy bylby pod muzyke, tylko oni jej kompletnie nie sluchali. Jechali skupieni na elementach, zaliczajac jeden po drugim. Szkoda, bo duzo bylo ciekawych elementow, ktore dobrze wykorzystane robilyby wrazenie.

Loboda/Drozd mnie jakos nie przekonuja w tym dowolnym, nie wiem czemu. Brakuje mi troche oddechu w ich tancu. Nie podoba mi sie tez jej sukienka, wolalabym, zeby byla muza, a nie panienka z dobrego domu, byloby ciekawiej ;)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#100

Post autor: Kathiea »

Faktycznie bardzo fajna para! A z czego muzyka? W biografii ISU nie ma napisanej :-?
Ogólnie staram się oglądać jak najwięcej juniorów, nie sugerując się tylko wynikami, więc dzięki za podpowiedź Hortensja ;) Zaczęłam oglądając juniorów dopiero w tym roku i daje mi to dużą frajdę! Taki Javi nigdy nie był "kimś" za czasów juniorskich, a teraz proszę :mrgreen: Dlatego trochę też mnie denerwuję robienie z juniorów od razu przyszłych mistrzów świata, podczas gdy wielu z nich nigdy nie zaistniało/zaistnieje. Wystarczy popatrzyć na podia JWC, gdzie ja połowy nazwisk nigdy nie słyszałam. I przeciętny fan ŁF również. I z połową tych "świetnych" Rosjanek będzie tak samo. Nawet taka Julia nie wiadomo czy wróci do formy sprzed skoku dojrzewania.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#101

Post autor: LittleLotte »

Do mnie na przykład totalnie nie przemawiają Yanovskaya i Mozgov, który w zeszłym sezonie okazali się parą taneczną nie do pobicia. Zobaczymy, czy faktycznie odniosą sukces :P


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#102

Post autor: Kathiea »

Już jutro zaczynają się zawody w Toruniu^^

JGP Toruń Cup

Kolejność startów i wyniki

Zawody zaczynają się już o 10.30!

10.30 Program krótki solistek
16.15 Program krótki par sportowych
18.45 Program krótki solistów


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#103

Post autor: Kathiea »

Dwie grupy za nami, i dwie Rosjanki za nami :) Mitrofanova pojechała na miarę swoich możliwości, Tsurskaya zaliczyła upadek, ale i tak wynik powyżej 60.... Chociaż dla mnie program nudny. Diana Nikitina (Łotwa) miała bardzo przyjemny program. A na czacie jedni twierdzą, że Rosjanom w Polsce zawyżają punkty, a drudzy, że jesteśmy Rusofobami i zawsze, bez względu na dyscyplinę, Rosjanie mają pod górkę :roll:

PS czy ktoś poza Poice wybrał się do Torunia? :)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#104

Post autor: Poice »

Byłam dzisiaj w Toruniu na trzech ostatnich grupach solistów - niestety, ale mój przyjazd do Torunia się opóźnił i nie zobaczyłam Soty i Romana :( Z takich obserwacji organizacyjnych - masakryczne wejścia na trybuny, nieoświetlone, żadnych wskazówek, oznaczeń. Na plus temperatura na trybunach ;) cieplutko i przyjemnie! Jutro będziemy na większości zawodów, więc wtedy rozpiszę się o rezultatach.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#105

Post autor: Kathiea »

Szkoda, że nie widziałaś wszystkich, ale przynajmniej zobaczyłaś Denissa <3 Zła organizacja mnie jakoś nie dziwi xD Ale miło, że przynajmniej nie zamarzasz ^^


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”