Programy

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#166

Post autor: LittleLotte »

Z dowolnych to chyba najbardziej podobał mi się program Anny, Leonovą przyblokował YT i nie da się obejrzeć, jak ktoś ma inną wersję, to prosiłabym o podzielenie się, sama nie mam czasu poszukać, bo mama wyrywa mi komputer :P
LP Tarasova/Morozov
LP Astakhova/Rogonov
Chciałabym zobaczyć Tanię i Maxa w tym programie :)


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#167

Post autor: kasik8222 »

Tania i Max jadą już do jednego Polaka, a ty byś chciała drugiego ;)
A taka mnie naszła refleksja patrząc na niektóre podnoszenia w parach, że Dorota i Mariusz nawet dziś mogliby wyjść na lód i w tym jednym elemencie zakasować konkurencję. Ich podnoszenia, sprzed kilku czy kilkunastu lat, swoją kreatywnością i poziomem trudności biją na głowę wiele tych wykonywanych przez pary obecnie. Chociaż i tak jest lepiej od dwóch czy trzech sezonów. Wiele duetów traktuje podnoszenia po macoszemu.
Last edited by kasik8222 9 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#168

Post autor: LittleLotte »

A nie, nie o programie T/M mówię, tylko A/R :D Oni nie do Polaka ;)


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#169

Post autor: Kathiea »

Zebrane programy dowolne w HD z rosyjskich testów.
ja już dziś nie oglądnę wszystkich, ale fajnie, że jest możliwość :D


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#170

Post autor: LittleLotte »

Max w kostiumie do SP wygląda jak hinduski pielęgniarz w angielskim szpitalu :P A ruchy Tani faktycznie świetne, w większości widać, że wzorowała się na Deepice (pani, która śpiewa i tańczy Nagada Sang Dhol, do którego jadą).
LP jest, krótko mówiąc, nudnawy, a Max wydaje się go, excusez le mot, odwalać. A szkoda, może jak się bardziej wkręci, to zrobi się ciekawiej.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#171

Post autor: kasik8222 »

Leonova LP


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#172

Post autor: Hortensja »

Bylam chora, wiec spedzilam weekend na ogladaniu serialu The Bridge, JGP w Austrii i nowosci u Rosjan (i nie tylko) ;)

Z nie-rosyjskich programow to obejrzalam SD G/P i jak dla mnie koszmar- nie lubie takiej metody "staramy sie byc na sile oryginalni". Podoba mi sie poczatek i koniec, podoba mi sie srodek, podobaja mi sie stroje, ale co jest wspolnego pomiedzy tymi elementami? OK, moze maja jakas koncepcje, ale dla mnie to powinno byc czytelne samo przez sie. Cos czuje, ze bedzie jak w zeszlym roku, ich paso w sumie ani razu nie obejrzalam.

Z rosyjskich...

Pary:

V/T- nie jestem ich wielbicielka, ale po tych kilku JGP i po (jak to kos wspomnial na GS) zeszlorocznej dominacji D/R (ktorych zreszta lubie, no ale sa jacy sa) to jest to dla mnie mimo wszystko przyjemnosc. Bollywood jak dla mnie miodzio, na lyzwach w sumie rzadko widuje (a dziwi mnie to, bo daje mozliwosc "zapelnienia" programu). Ja lubie takie rytmiczne programy dla par sportowych (jak np 2 poprzednie SD Stolbovej i Klimova), bo poza tym to dominuje liryczno-smyczkowo-symfoniczna liryka i dlugie frazy, ktore w przypadku akurat par sportowych powoduja puste miejsca w programie. Dracula posladkow nie urywa na razie, ale muzyka piekna, a Tania ma sliczna sukienke wiec jak dla mnie ok.

T/M- widzialam tylko krotki, podoba mi sie wybor tematu, zreszta po tym co prezentowali w zeszlym roku gorzej byc nie moglo :P , ale zgadzam sie, ze program pusty, poza sekwencja krokow reszta elementow zupelnie w przypadkowych miejscach.

A/R- FP- wszystko fajnie, ale ten pierwszy fragment muzyczny tak bardzo rani me uszy...

Panie:

Liza- Eh... Stroje te same, ruchy rak te same... Z drugiej strony rozumiem, ze ma swoj styl. SP jeszcze ujdzie w tloku, dlugi wg mnie bez pomyslu, nudnawy. Ona sama ma osobowosc na lodzie, wiec jakos to bedzie, ale mam nadzieje, ze w przyszlym roku wybierze np jakiegos rocka, albo jazz, albo no nie wiem- cos innego. Przeciez nawet jej pokazowka z zeszlego roku udowadniala, ze potrafi.

Lena- hmm.... Oba programy wg mnie nijakie, po prostu bez pomyslu, Radionowa jest ekspresyjna i potrafi zatanczyc wszystko, ale na serio, przydaloby sie jej troche choreografii, a nie tylko takiego rzucania sie po lodzie. Titanic mi nie przeszkadza sam w sobie, ale przeciez mozna by to jakos inaczej zaaranzowac, a tu praktycznie caly program jest to samo.

Julia- krotki bardzo fajny, ale... nie dla Julii. Troche wyluzowala, ale nadal nie widze, zeby sie "bawila" na lodzie. Mysle, ze bylby to dobry program dla Leny.

Adelina- Krotki mi sie bardzo podoba, widac taniec z gwiazdami i jest to wg mnie zaleta, dlugi... no sama choreografia nic szczegolnego, ale ona mi sie podoba w nim (poza poczatkiem i koncem ;) ). Mam nadzieje, ze podciagnie skoki- w sumie w krotkim te co skoczyla dobrze byly bardzo ladne.

Anna- wlaczylam tylko po kawalku obu programow, ale Anna mnie nadal nie przekonuje. I znowu te dlugie rekawiczki jeszcze bardziej podkreslajace dlugie rece- jakos za duzo tych rak. No niestety Anna nie ma dary charyzmy i to sie czuje.

Evgenia- ja to bardzo nie lubie trzcin na lodzie. Te wszystkie dlugie i sztywne przewaznie konczyny bardzo mi przeszkadzaja. A jeszcze w tych testach ona ma te getry na lyzwach, co po prostu nie pozwala mi sie skupic na niczym innym tylko na tych kopytkach. Dziewczyna ma potencjal, ale jak na razie troche jest jeszcze pokraczna, brakuje mi plynnosci i predkosci.

Tance:

I/Z- czekam na wystep juz dopracowany w szczegolach i w strojach, ale jest niezle, zarowno SD jak i FD, mam nadzieje, ze beda blyszczec w tym sezonie. Nie jestem przekonana do labedziowego podnoszenia wklejonego tutaj, no ale niech im bedzie.

B/S- Ona nadal sie gnie w pol, a co do programow.... postawili na klasyke, no na razie nie mam za wiele do powiedzenia, walc jak to walc, trzeba naprawde byc kims zeby jeszcze wyciagnac cos z maskarady. Karenina tez troche plaska.

S/B- no ich pomyslu na SD to znowu tez nie rozumiem. W dodatku- lubie ich twizzle, ale tutaj te przysiadane w ogole nie pasuja, ani w SD, ani w FD. Cos czuje, ze ciezko bedzie im sie wybic w tym roku.

Y/M- jest ok, ale ja na razie nie jestem fanka tej pary. Jakos nie pasuja mi estetycznie.

Panow i innych par nie widzialam jeszcze. Slyszalam, ze Pitkeev niezle, musze nadrobic, nie jest moim ulubiencem, ale jak sie wyrobil to moze :)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#173

Post autor: justyna »

Tymczasem, zeby się na chwile oderwać od Rosji
SP: Ashley Wagner choreo Shae Lynn Bourne


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#174

Post autor: Kathiea »

Po czasie się zorientowałam, że linki do GS, to nie koniecznie najlepszy pomysł dla wszystkich, ale znalazłam też zebrane programy TUTAJ
Może ktoś skorzysta :)
Btw. zadziwiająco dużo osób wrzuca wersje HD, to już chyba trzecia jaką widziałam. Nie żebym narzekała :mrgreen:

Program Ashley niezły, ale mnie nie powala. I albo ja mam coś z głośnikami, albo jest słabe nagłośnienie, bo ja słyszałam głównie dudnienie :(


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#175

Post autor: Hortensja »

Ja to sie przede wszystkim boje, ze przejedzie komus po nogach. Gracie zreszta juz by dawno na nich wpadla :P


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#176

Post autor: Svietka »

Obejrzałam Tanię i Maxa. Nie lubię generalnie klimatów bollywood, taka muzyka mnie po prostu męczy ale do shortu jakoś przeboleję. Jest jako tako, Tania rusza się z gracją ale ona tak zawsze, Max koniecznie do przebrania, łyżwiarz w białych portkach wygląda tragicznie i zlewa się z lodem. Ogólnie nie zaskoczyli ale nie jest źle. A jeśli chodzi o LP to powiem szczerze, że troszkę mnie znudzili...
Podoba mi się short I/Z i G/P - nawet te nieco kosmiczne stroje. Reszty jeszcze nie widziałam. Aha - Adelina - położyła skoki no i dużo dramatyzmu. Ale do takiej emocjonalnej piosenki to pasuje. tylko faktycznie to rzucanie się na bandę bym wykasowała.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#177

Post autor: yenny »

Obejrzałam dziś Adelinę, Annę i Julię.
I tak - Adelina musi zmienić początek i koniec, bo to pasuje na pokaz a nie na zawody. Czy nikt jej nie powiedział, że to jest straszne?? Sukienka nie najpiękniejsza ale i nie jest taka zła, widuje się gorsze ;) Poza tym tak jak pisałam, idzie w ślady Katariny Witt. Piosenka naładowana dramatyzmem i ona ten dramatyzm na lodzie stara się pokazać jak najlepiej i IMO jej to nawet wychodzi. Mogłaby tylko to nieco stonować. Jest inna niż do tej pory w tym sezonie, zobaczymy jak poprawi skoki, bo to leży strasznie.
Podobnie jak u Julki, program nudnawy no i skoki też nie najlepsze.
Anny program całkiem, całkiem - nareszcie bez rękawiczek. Szkoda mi jej, bo choć zdolna i niezła zawsze będzie drugim planem dla Adeliny, Juli, Lizy czy Eleny, a w przyszłości pewnie Evgenii i innym.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#178

Post autor: LittleLotte »

Leonova LP
Dzięki, z jakiegoś powodu na tablecie miałam oznaczone jako "film niedostępny", na laptopie odtwarza się normalnie.
Faktycznie program bez pomysłu. Na galę bardzo OK, na zawody raczej dziwny, pocieszam się, że może przy normalnym nagłośnieniu będzie znośniejszy.
Stroje te same, ruchy rak te same... Z drugiej strony rozumiem, ze ma swoj styl.
Ale własny styl nie zakłada, że trzeba siebie kopiować sezon w sezon. Ja serio bardzo lubię Lizę, ale ona naprawdę bardzo potrzebuje dobrego choreografa. Żaden wybitny tancerz nie pokazuje w kółko tego samego.
B/S- Ona nadal sie gnie w pol, a co do programow.... postawili na klasyke, no na razie nie mam za wiele do powiedzenia, walc jak to walc, trzeba naprawde byc kims zeby jeszcze wyciagnac cos z maskarady
Ano, trzeba... ;)
Kto im dobiera te kostiumy, jeżu kolczasty, straszne są. Jeszcze sukienka Katii w miarę do przejścia, ale ten nakrochmalony kołnierzyk Dmitra... I kto im tnie muzykę? :shock:
Na plus twizzle bez wyciągniętej nogi i ciekawe podnoszenie.
I/Z- czekam na wystep juz dopracowany w szczegolach i w strojach, ale jest niezle, zarowno SD jak i FD, mam nadzieje, ze beda blyszczec w tym sezonie.
Po zeszłorocznej Carmen, która nie podobała mi się zupełnie, ich SD to bardzo miłe zaskoczenie - ciekawa muzyka (szczególnie jak na walc :P), energia i kilka ciekawych elementów choreograficznych. Podnoszenie też mnie nie przekonuje, takie nie przypiął ni przyłatał w tym programie.
Dowolny też lepszy niż rok temu, ale nadal mnie nudzi :P
S/B- no ich pomyslu na SD to znowu tez nie rozumiem.
A tu jest jakiś pomysł? Bo jak ich lubię, tak sensu tu nie widziałam :-/
T/M- widzialam tylko krotki, podoba mi sie wybor tematu, zreszta po tym co prezentowali w zeszlym roku gorzej byc nie moglo :P , ale zgadzam sie, ze program pusty, poza sekwencja krokow reszta elementow zupelnie w przypadkowych miejscach.


Uwielbiam to, że na początku programów stoją przez 30 sekund i machają rękami, to tak świetnie pozwala wypełniać choreograficzne pustki... :-?
Technikę mają wręcz fenomenalną, gorzej z całą resztą. Takie kopie Totmianiny i Marinina się z nich robią.
wszystko fajnie, ale ten pierwszy fragment muzyczny tak bardzo rani me uszy...
Moje też, pocieszam się marnym nagłośnieniem... :D
Evgenia- ja to bardzo nie lubie trzcin na lodzie. Te wszystkie dlugie i sztywne przewaznie konczyny bardzo mi przeszkadzaja. A jeszcze w tych testach ona ma te getry na lyzwach, co po prostu nie pozwala mi sie skupic na niczym innym tylko na tych kopytkach. Dziewczyna ma potencjal, ale jak na razie troche jest jeszcze pokraczna, brakuje mi plynnosci i predkosci.
Mnie się ona w ogóle niespecjalnie podoba, ale zeszłoroczny SP miała moim zdaniem znacznie ładniejszy. Gibka jest, ma dobrą prędkość, niezłe skoki, ale ciągle wolę Sakhanovich :P Jest dość kanciasta, a ten krótki chyba nieco zbyt poważny.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#179

Post autor: Svietka »

Podoba mi się fd I/Z dobrze się zapowiada. A wybory muzyczne Radionovej to porażka.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#180

Post autor: yenny »

Tak,Radionowej wybory muzyczne są co najmniej dziwne. Ale widocznie dobrze jej w tym.
W ogóle powinni coś zrobić z rosyjskimi solistkami, Lizie zmienić stroje, choreografa, Julce też mógłby ktoś w kwestii strojów podoradzac, bo oprócz płaszczyka w LS to też te stroje były niż gruszki ni z pietruszki.
Młodym fasolkom z Rosji ktoś powinien powiedzieć, ze wszelkie wzniosłe utwory i pieśni o tragicznych miłościach i złamanych sercach w ich przypadku to kicz i zgrzytanie zębami.
Adelinie ktoś powinien powiedzieć, że TZG się skończył i trzeba zmodyfikować FP i w ogóle chyba podejście do zawodów.
Anna - jw., stroje podkreślające to czego nie powinny i makijaż... Już o tym pisalyśmy, Anna ma bardzo wyrazistą urodę, duże usta, a uszminkowane na bordo czy inny krzykliwy kolor i jeszcze wydęte to kojarzą się nie najlepiej. Ja ją bardzo lubię, po Lizie jest moją ulubioną solistką rosyjską, ale czasem patrzeć na nią nie mogę.
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale pomimo tego, że widzimy w tym sezonie wiele rewelacyjnych zawodniczek z Rosji, zarówno z juniorek jak i seniorek, to nie ma czegoś takiego jak WIELKIE WOW, nikt na kolana nie powala. Panie są powtarzalne lub wręcz nudne. No, może Thurskaja się jakos wyróżniała. Przynajmniej wg mnie. Ale poza tym bez szalu.

Dla równowagi :-> obejrzałam Ashley. No i jest taka ... Ashleyowata. W swoim stylu... widocznie to jest modne ;) Potrząsanie ramionami, kroki "ale to już było".

Wiem, ciężko jest co roku wymyślać coś super i hiper oryginalnego, ale pokazywanie tego samego w kółko to też nie jest fajne.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólna dyskusja”