Junior Grand Prix

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#106

Post autor: Kathiea »



Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#107

Post autor: Kathiea »

Nie jestem w stanie niestety jutro wrzucić linki do streamów, więc wrzucam ISU reportera, na którym pojawią się linki :)


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#108

Post autor: Hortensja »

Kathiea pisze:Faktycznie bardzo fajna para! A z czego muzyka? W biografii ISU nie ma napisanej :-?
Zapomnialam Ci odpisac- Love Actually :)


LittleLotte pisze:Do mnie na przykład totalnie nie przemawiają Yanovskaya i Mozgov, który w zeszłym sezonie okazali się parą taneczną nie do pobicia. Zobaczymy, czy faktycznie odniosą sukces :P
Tez do mnie nie przemawiaja zupelnie.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#109

Post autor: Poice »

Krótkie podsumowanie JGP w Toruniu.

Na wstępie powiem, że miałyśmy bardzo blisko do lodowiska z miejsca noclegu, bo zaledwie 10-12 min spacerkiem. Po przyjeździe kierując się GPS'em chciałyśmy dotrzeć do Tesco i idąc moja koleżanka nagle mówi: ,,Ej, to lodowisko" :D I faktycznie stałyśmy pod lodowiskiem i tak trafiłyśmy na SP solistów :D

Niestety pochwaliłam za szybko organizatorów co do temperatury na hali :) Tylko w czwartek było cieplutko i przyjemnie. Niestety w piątek nie byłam przygotowana na zmianę i zmarzłam...Generalnie byłam na większości konkurencji - końcówka SP solistów w czwartek, w piątek najlepsze dwie grupy par sportowych, trzy (lub cztery) grupy LP solistek, w sobotę trzy najlepsze grupy LP solistów oraz dwie najlepsze grupy par tanecznych FD (niestety nie widziałyśmy dwóch najlepszych amerykańskich zespołów :(, gdyż musiałyśmy wyjść, aby zdążyć na powrót do Trójmiasta :().
Zacznę od solistów:
Bardzo podobał mi się Tony Lu, chociaż wcześniej albo go nie widziałam, albo zupełnie nie zapamiętałam. Dobrze interpretował muzykę, bardzo plastyczne ciało, jechał pewny siebie. Tym razem muszę go zapamiętać.
Zdziwiło mnie, że Sota nie ma przewagi w SS nad pozostałymi. Jego program dowolny zdecydowanie najlepszy pod względem TR, ale musi popracować nad szybkością i krawędziami. Piękny 4T, solidny 3A, ale poszedł na łatwiznę, bo zrezygnował z 3A+3T (albo po prostu nie planuje tej kombinacji....). Poprawnie interpretuje muzykę, ale jest to bardzo robocze, wyuczone.
Deniss - oh Deniss, jest przeuroczy. Jednak jego kostium w LP za każdym razem za bardzo mnie rozprasza i nie jestem w stanie skupić się na programie. Nie inaczej było w Toruniu.
Dobre wrażenie zrobił na mnie przeuroczy Białorusin - Yakau Zenko. Chudziutki, ale miał świetny kostium i dobrze oddał charakter muzyki.
Alexei - niestety, ale bardzo kuleje u niego SS, jest dość wolny na tle nawet Soty czy Denissa. Solidna technika skoków, ale niewiele z jego programu pamiętam...oprócz ładnego kostiumu.
Petr Gumennik - wszystko solidnie, poprawnie, ale czuć jakby odrabiał pracę domową. Mnie nie urzekł (a pamiętam go również z Kings on Ice i wg mnie postępu nie widzę). Poczekam aż urośnie i zacznie skakać jak solista.
Roman - mam z nim problem, gdyż liczyłam na coś więcej...Na żywo Roman niczym się nie wyróżnia. Wszystko u niego było po prostu średnie :( Chociaż mojej koleżance podobał się najbardziej pod względem wizualnym :)
Muszę wspomnieć o mini Joubercie, czyli Brytyjczyku Newberry - naprawdę jest do niego podobny :D Choć oczywiście umiejętności nie te, ale nie dziwię się, że wzoruje się na słynnym Francuzie :)

Pozostałe konkurencje później :)

edit

Solistki:
Skoki Poliny, a zwłaszcza lutz robią ogromne wrażenie - są piękne, wysokie, z szybką rotacją. Nie przepadam za jej programem dowolnym, a zwłaszcza sukienką, ale zasłużenie wygrała. Ma dobrą prędkość i pokrycie tafli.
Obie Japonki - Rin i Kaori odstają pod względem szybkości i jakości skoków. Co do drugiej Rosjanki - mam mieszane uczucia. Sukienka wybitnie nie pasowała do tanga w LP. Praktycznie nic poza sukienką z jej programu nie pamiętam.
Diana jeździ bardzo stylowo, ale brakuje pewności siebie w skokach oraz dobrej choreografii i szybkości.

Pary sportowe - powiem tak - poziom par sportowych w juniorach bardzo, bardzo odstaje od tego co prezentują seniorzy (w pozostałych dyscyplinach nie jest to aż tak zróżnicowane). Nie pamiętam kompletnie nic z żadnego programu. Szczerze - to przez chwilę zastanawiałam się czy byłam na parach sportowych...ale tak...byłam :)

Pary taneczne - tutaj z kolei zdecydowanie widać, że to właśnie pary taneczne dysponują najlepszymi SS oraz szybkością w przemierzaniu tafli lodowiska. Żałuję ogromnie, że nie widziałam dwóch najlepszych amerykańskich par, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Rosyjskie i Kanadyjskie duety zaprezentowały bardzo dobre, urozmaicone i widowiskowe programy. O ile tańce przed telewizorem niespecjalnie mnie interesują, o tyle muszę przyznać, że na żywo są najbardziej atrakcyjne (czyli podtrzymuję moje zdanie po Barcelonie :)).

Wybaczcie, że tak krótko i wyrywkowo, ale po prostu nie mam czasu i pamięci, aby bardziej szczegółowo opisać poszczególne konkurencje.

Z obserwacji dodatkowych - siedziałam blisko lodowiska po stronie sędziów i atrakcyjna była dla mnie możliwość podglądania ich pracy. Przykładowo nie wiedziałam, że sędziowie nie tylko wprowadzają wszystko do systemu komputerowego (większość korzystała z ołówków :) i pstrykała po monitorach), ale też wypełniają papierowe protokoły. Poza tym zauważyłam różne techniki zawijania się kocami :D Jedni siadają na kocach, inni obwiązują się wokół talii, inni kładą na kolanach. Jedna sędzina miała nawet buty narciarskie xD Poza tym część sędziów nawet nie ogląda zawodnika tylko od razu (w trakcie programu) przegląda poszczególne elementy. Przy bardziej ruchliwej muzyce kilku sędziów ruszało nogami w takt muzyki - było to dość zabawne ;)
Last edited by Poice 9 lat temu, edited 1 time in total.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#110

Post autor: Kathiea »

Dzięki, Poice za relację i czekam cierpliwie na resztę:) Byłam właśnie ciekawa jakie są różnice w odczuciach, gdy się ogląda na żywo. Wiem, że na streamach czy w TV ciężko zobaczyć np. pokrycie lodu (tak się chyba tłumaczy ice coverage?) przez zawodnika, a w końcu sędziowie widzą ich na żywo i tak ich oceniają, więc twoje spostrzeżenia są bardzo interesujące :)

Juś dziś JGP Lograno!
Kolejność startów i WYNIKI

Jeśli nie pomyliłam czasów to:
O 15.15 Program krótki solistek
O 20.30 Program krótki solistów


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#111

Post autor: justyna »

Sima przed chwilą pojechała. Widać, że do końca nie jest w formie, ale wywalczyła to co powinna. 3L + 3T miało być otwierającą kombinacją, ale ją przerotowało i z toeloopa nici. Piękny 3F z dwoma rękami nad głową, trochę kłopotów z axlem ale bez podprórek. Piękne sekwencje kroków, fajnie skonstruowany program i rany jak ona się kręci szybko w piruetach. Dostała powyżej 60 w ocenie i chyba skończy SP na podium


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#112

Post autor: Kathiea »

Panie dziś przechodzą same siebie! Dobrze wybrałam, że oglądam JGP ^^

Ponieważ stream z wczesniej podanego linka nawalał, tutaj jest nowy do dla panów: https://www.youtube.com/watch?v=UiESnZ7kNRg


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#113

Post autor: Poice »

Edytowałam swój wcześniejszy post o JGP w Toruniu :)


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#114

Post autor: Kathiea »

Dzięki, Poice :)

Tak dla formalności:
O 15.00 Taniec krótki
O 17.50 Program dowolny solistek


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#115

Post autor: Kathiea »



justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#116

Post autor: justyna »

Betina i Jurij zaklepali sobie miejsca w finale JGP :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#117

Post autor: Kathiea »

Tak, ale w to chyba nikt nie wątpił :D Fajnie, że oprócz Rosjan i Amerykanów (zakładam, że conajmniej x2) będą też Francuzi, będzie ciekawiej :)
U panów też bez niespodzianek: Nathan Chen i Daniel Samohin. Możę Chińczykowi też się uda? :)


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#118

Post autor: Kathiea »

JGP Zagrzeb!

Ostatni, więc już w sobotę będziemy znali wszystkie składy na JGPF w Barcelonie :mrgreen:
O 13.30 Program krótki solistów
O 17.30 Program krótki solistek


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#119

Post autor: Kathiea »

Czy ktoś się orientuje jak to jest ze streamem JGPF?


iselinka
Posty: 36
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#120

Post autor: iselinka »

Z tego co udało mi się sprawdzić transmisja z juniorów będzie w rosyjskiej telewizji, stream dostępny tu (trzeba wyłączyć Adblocka):
http://www.moskvatv.net/page/sport1-tv-online.php


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”