Senior B Challengery

Wszystko co nie dotyczy GP, MŚ, ME, M4K itd

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#31

Post autor: Kathiea »

Linka do streamu wciąż nie ma, ale jest przynajmniej Kolejnosć startów i WYNIKI, z którego wynika, że solistki zaczynają o 13.30. Ja niestety będę w domu najprawdopodobniej dopiero po 19, więc nie będę w stanie w razie czego wrzucić linka do streamu....

Ok, wróciłam wcześniej, więc wrzucam linka do streamów: https://www.youtube.com/channel/UCO9wlt ... pp=desktop


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#32

Post autor: justyna »

Denis Ten z powodów zdrowotnych nie wystąpi w Skate Canada Autumn Classic


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#33

Post autor: Kathiea »

Autumn Classic nie jest Challengerem :P Też widziałam to info, ale skoro nikt nie napisał, że będzie, to nie widziałam sensu pisać, że go nie będzie w temacie z innymi zawodami ISU. Niemniej przykre, że kolejny zawodnik ma kontuzje :(


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#34

Post autor: Poice »

Obejrzałam najlepszych solistów z Nepela Trophy. O ile fanką Browna nigdy nie byłam i raczej nie będę to muszę przyznać, że jego nowy SP mi się podoba. To co dzieje się do 3A to nieporozumienie, ale reszta - zwłaszcza fragment od 3A do kombinacji oraz sekwencja kroków bardzo w klimacie muzyki. Do tego pochwalę jego kostium - stylowy, męski, podoba mi się. Jednakże wciąż widać problemy z 3A..dostał UR, a do tego problem z krawędzią przy lutzu. Póki co forma skokowa taka sobie.
Bardzo podoba mi się program krótki Adiana, a zwłaszcza jego praca rąk i dłoni - nie wiem czy to moje jakieś dziwne spostrzeżenie, czy faktycznie jego praca rąk jest aż tak dobra. Szkoda, że posypał się przy kombinacji :( Jednak liczę na jego powrót w dowolnym.
Kolyada to dla mnie spore zaskoczenie. Program dobry z całkiem solidnymi elementami - zarówno skokowymi, jak i piruetami, TR i stroną interpretacyjną. Dobrze widzieć, że młodzi Rosjanie pracują nad drugą oceną, a nie skupiają się jedynie na TES. Gorshkov podobał mi się znacznie mniej - pustawy program, jechał dość wolno.

Pary taneczne:
Bardzo podoba mi się SD Mai i Alexa. Nie widziałam zbyt wielu SD w tym sezonie, ale zrobili na mnie dobre wrażenie. Do tego piękna sukienka Mai :) Piper i Paul jak zawsze przechodzą samych siebie pod względem łamania schematów :) O ile lubię oryginalność, o tyle uważam, że powinni zmienić kolory kostiumów.
Coomes/Buckland - piękna muzyka, ale program nie porwał...chyba nie nadaję się do oglądania SD.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#35

Post autor: Kathiea »

Też mi się podobały SD Shibutanich i Gilles/Poirier. Shibutanich trochę bardziej, szkoda błędu Mai przy twzizzlach, ale nie rozumiem powszechnego czepiania się G/P w niektórych kręgach. Co do ich strojów, to mają odzwierciedlać stroje Beatlesów Sgt Pepper Lonely Heart Club Band :D Pomysł fajny, ale chyba faktycznie trochę za bardzo odciągają uwagę od programu.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#36

Post autor: Poice »

Nepela Trophy

Pary sportowe LP
Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH - szkoda upadku, ale solidny program, podobały mi się podnoszenia.
Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV - piękne stroje, świetna koncepcja na program, jednak muzyka z wokalem w pierwszej części programu to dla mnie nieporozumienie. Druga część - instrumentalna znacznie lepsza. Ładny, solidny, czysty przejazd.
Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV- wybrali piękne, melancholijne utwory Chopin'a. W pierwszej części muzyka mnie zahipnotyzowała i wiele z programu nie pamiętam :sad: Piękny twist, ale szkoda błędów w skokach Evgeni oraz podnoszenia. Poza tym Evgenia powinna zmienić sukienkę...kolor jest ładny, ale ten klucz wiolinowy...
Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV - ten program chyba nie do końca im pasuje...Muzyka jest ładna, w większości spokojna, ale też niepokojąca. Mogliby zdecydowanie więcej dać z siebie od strony interpretacyjnej. Program wyprany z emocji, między elementami za wiele się nie dzieje, jechali dość wolno. Sędziowie sypnęli im w PCS, ale porażka z A/R w TES o 6 pkt to na pewno dobrze nie wróży.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#37

Post autor: kasik8222 »

Poice, zgadzam się z większością tego co napisałaś. Mam podobne odczucia. Od czasu "Chaplina" Eleny i Antona kocham programy opowiadające jakąś historię, ale u Kristiny i Alexeia wokal w pierwszej połowie programu wszystko psuje. Sama koncepcja programu mi się podoba chociaż nie jest szczególnie odkrywcza. Już takie "ożywiane lalki" na lodzie widziałam parę razy, jak nie na zawodach to na pokazach. Co do Kseni i Fedora to nie jestem już w stosunku do ich programu tak krytyczna jak na początku. Zyskuje w moich oczach z każdym kolejnym obejrzeniem, ale nadal czegoś brak. Iskry, pomysłu, przekazu, sama nie wiem jak to ująć. Program poprawny, jestem w stanie sobie wyobrazić, że pojechany całkiem czysto robi wrażenie, ale myślałam, że po odpuszczeniu sobie zeszłorocznych MŚ wyskoczą z czymś extra jak nie technicznie to artystycznie, a tego zaskoczenia jednak brak. Kandydatów do złota MŚ jest coraz więcej, Ksenia i Fedor to tylko jedni z kandydatów i to nie tacy "pewniacy" jak jeszcze rok temu. Robi się w czołówce coraz tłoczniej, starać się trzeba coraz bardziej, a tu mi brak kropki nad "i".
Podoba mi się sukienka Kseni w SP i chyba już pisałam, że w tych włosach przypomina Kasię Groniec.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#38

Post autor: kasik8222 »

Chciałam jeszcze dopisać o SP Tarasovej i Morozova. Ostatnio, w sumie nie wiem czemu, taki repertuar kojarzy mi się z juniorszczyzną, schematem, pójściem na łatwiznę. Jedynymi, którzy, w mojej opinii, udźwignęli temat byli Bourne/Kraatz. Myślę, że Tarasova i Morozov nadal szukają swojego stylu. W zeszłym sezonie trochę mnie poniosło i wywróżyłam im sukcesy na miarę Totmianiny i Marinina, ale teraz stwierdzam, że jeszcze długa droga przed nimi. Mogę nie być do końca przekonana do repertuaru Kseni i Fedora, ale w swoim SP wykazują oni nieporównywalnie większą dojrzałość artystyczną.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#39

Post autor: kasik8222 »

SP Dylana i Lubov nie jest może jakiś odkrywczy w swojej koncepcji, ale ich programy mają zawsze jakiś pazur, płynność, są dla widza lekkie w odbiorze. Człowiek się nie męczy oglądając ich, nie patrzy na zegarek "ile do końca" jak to ma u mnie miejsce w przypadku Kristin i Michaela. Szkoda, że Lubov zmarnowała tyle lat, a Dylan już nie jest młodzieniaszkiem, ale i tak dobrze wyszli na tej współpracy. Podziwiam, że po latach przestojów i braku startów Lubov jest w tak świetnej formie.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#40

Post autor: yenny »

Niestety, nic nie mogę obejrzeć z tych zawodów - albo zablokowane, albo ścieżki dxwiękowej brak bo prawa autorskie i takie tam. Szkoda.
Spróbuję inne zawody podpatrzeć.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#41

Post autor: Kathiea »

Yenny, mi działają: program krótki solistów i taniec krótki. Reszta faktycznie poblokowana. Jest też trochę powrzucanych programów na tym kanale: https://www.youtube.com/channel/UCAz6nV ... 4pOynksFEA. Mam nadzieję, że pomogłam :)


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#42

Post autor: Kathiea »

Właśnie oglądnęłam taniec dowolny ShibSibs. Nie mogłam oderwać oczu od Alexa <3


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#43

Post autor: ivi »

Ja zdążyłam włączyć na końcówkę tańca Brytyjczyków. No i zdążyłam obejrzeć cały taniec Piper i Paula. Według, mnie bardzo ciekawy, jak to u nich, inny niż wszystkie. No i nieoczekiwanie dla mnie i chyba dla nich, wygrali.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#44

Post autor: Poice »

Nepala Trophy

Pary taneczne FD
Maia i Alex - nie przekonuje mnie dobór muzyki, ale program ładny. Podobały mi się podnoszenia i piękne twizzle. Nie wiem dlaczego sędziowie tak ostro potraktowali ich w ocenach...Byłam równie zdziwiona, jak i oni w K&C.
Penny i Nicholas - ten sam program co w zeszłym sezonie i niestety stracił na świeżości. Więcej tam akrobacji niż tańca na lodzie...Nie rozumiem jak cudem wygrali z rodzeństwem Shibutani.
Piper i Paul - nie podoba mi się spódnica Piper. Oryginalnie jak zwykle - ładne twizzle, zaskakujące elementy łączące i podnoszenia. W drugiej części programu dziwaczna muzyka, ale interpretacyjnie dali radę. Dlaczego dostali niższe PCS niż Brytyjczycy? :( Cieszę się, że w końcu udało im się wygrać zawody :)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#45

Post autor: Poice »

handomi pisze:Protokoły z Nepali.

Obydwa 3A Jasona były UR, ale ze świecą szukać tego w protokołach:
http://www.kraso.sk/wp-content/uploads/ ... Scores.pdf

:razz:
Oglądając byłam przekonana, że drugi 3A był UR, co do pierwszego miałam wątpliwości..Widać albo oślepłam na chwilę, albo sędziowie postanowili zrobić prezent :)

Bardzo podobał mi się Adian. Pozyskał kolejną fankę :) Podobał mi się i program i muzyka. Teraz tylko musi ustabilizować skoki i będzie dobrze. Mikhail również niczego sobie - on i Adian to nowa generacja rosyjskich zawodników, którzy nie tylko skaczą, ale i mają dobre programy oraz starają się je interpretować.
Z kolei program Brown'a mnie znużył...Ma znacznie lepszy SP. Sędziowie byli raczej pobłażliwi jeżeli chodzi o PCS zawodników.


/edit/ co się stało? Usunęłam Twój post handmi? Czy jak? Jeżeli tak to przepraszam! Musiałam coś kliknąć nie tak...


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody spoza GP”