Skate America 22-25.10.2015

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#16

Post autor: Kathiea »

Nie tylko Ty masz dość programów pół żartem pół serio Hana Yana. Była aż zaskoczona, że drugi rok z rzędu poszli w ten sam typ programu, zwłaszcza z jego możliwościami. Ogólnie to jestem w żałobie po jego dowolnym, bo chłopak miał wręcz podane na tacy podium, a i tak zawalił. I to m.in. na 3A :roll: Nie wiem, czemu ja go tak lubię....

Gratulacje dla Sui/Han :viva: Zasłużona wygrana wg mnie. Szkoda pomyłek Stolbovej/Klimova. Ich dowolny bardzo mi się podoba i miałam dużą nadzieję, że jeszcze wskoczą na podium, ale niestety się nie udało.

Nie licząc Chock/Bates zaskoczyły mnie trochę wyniki w tańcach. Nie sądziłam, że sędziowie będą tak przychylni Sinitisinie/Katsalapovowi. I mieli najwyższe TES :shock: Programy mieli ładne, ale mnie nie zachwyciły, jak komentatorów z ES :P Nie zmienia faktu, że w Rosji zrobiła się bardzo silna konkurencja.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#17

Post autor: Hortensja »

Jako ze Skate Canada tuz tuz to spiesze, zeby dorzucic swoje 3 grosze.

Tance:

C/B: Walc podoba mi sie chyba wardziej niz poporzedni, "Oczy czarne" byly ciekawe ale nie dla nich i nie jako walc (gdzie elegancja). Natomiast wyczytalam, ze zdecydowali sie na zmiane po Nebelhorn bo zasugerowano im ze moga byc problemy regulaminowe z muzyka do pozostalej czesci, czyli w ich przypadku polka. Ten nowy taniec dla mnie jest ok, lubie taki styl troche jak z filmow z Fredem Astairem. Dowolny moze byc- nie sa moja ulubiona para, ale nie patrzy mi sie na niego z przykroscia.

Przy okazji- W/P tez zmienili krotki i zaprezentuja sie w Straussie.

S/K- zupelnie nie przypadli mi do gustu. Tzn walc ladny, tradycyjny. Ale w FD miotali sie strasznie. Niby bylo szybko ale wiele razy zaciskalam zeby bojac sie o upadek. Twizzle u Nikity na krawedzi, a Vika miala taka twarz jakby ledwo trzymala pozycje. Taniec "otwarty" bardzo no i niezapamietywalny.

G/P- bardzo nie lubie ich "walca", ale bardzo mi sie podoba ich dowolny. Swietna muzyka! i oryginalna (a nie po raz kolejny "Pina", ktora jest genialna, ale juz dosc mocno eksploatowana- a tu prosze, mozna znalezc cos nowego). Technicznymi mistrzami to oni nie sa, ale wykonuja duza prace, zeby zaprezentowac cos ciekawego.

H/B- ciesze sie, ze moim ulubiencom dobrze poszlo, duzo lepiej niz na feralnnym Finlandia Trophy. Oba tance w dosc bezpiecznym stylu (szczegolnie dla nich) ale ladne i ladnie ulozone. Chcialabym bardzo zeby w przyszlym roku zaprezentowali cos jak np Pink Floyd V/M, nie kazdy styl jest dla nich, ale mysle ze to by sie sprawdzilo i bylo ciekawe.

Co do reszty- C/M nie przemawia do mnie Beethoven, ale podnoszenie rotacyjne przechodzace w piruet bardzo fajne. Y/M do mnie nigdy nie trafiali i to sie na razie nie zmienia. N/N- moim zdaniem dowolny do nich nie pasuje, a poza tym jest totalna kopia Mozarta P/C z zeszlego roku (C/B z Rachmaninowem to przy nich nic). Ten sam kompozytor, uklad muzyki, nawet niektore elementy. Plus ni przypial ni wypial ich typowe podnoszenie.


Pary sportowe:

Bardzo ciesze sie z sukcesu S/K bo ich lubie. Metallica mi pasuje (przy calej przesadzie i watpliwosci damskiego wokalu- BTW, ktos napisal komentarz "fajna piosenka, czyja to?", nie myslalam ze dozyje takiej chwili :-/ :mrgreen: ). S/H ladnie, aczkolwiek nie podoba mi sie stylizacja Sui do SP- fryzura za wspolczesna i ten rozowy kolor jakos tez niedobrany. S/K- oj musza popracowac, musza, a podobaja mi sie. Ksenia w krotkim jest na granicy odslaniecia zbyt wiele, ale wyglada swietnie.

Panie:

Ja jestem fanka Gracie, a do Medvedevej podchodze z rezerwa. Ma niby trudne elementy, ale po pierwsze- nie wynikaja ze swietnej techniki, a z mlodzienczej lekkosci, zwinnosci i gibkosci, ktora jak wiemy bardzo latwo stracic i bedzie klops, a po drugie- sa ulozone tak zeby zarobic jak najwiecej punktow, bez patrzenia na estetyke (wszystkie skoki z reka w gorze, w SP wszystkie upakowane w drugiej czesci). Ma duzo uroku, ale na razie dla mnie to taki typowy rosyjski dramatyczno-histeryczny styl.

Gracie- no coz, nie wiem czemu skacze tego flipa w krotkim, ona jest swietnym przykladem osoby dla ktorej mocny lutz oznacza slabego flipa. Mam nadzieje, ze zmienia jej na ridbergera. Oba jej programy podobaja mi sie bardzo, owszem, chetnie bym ja zobaczyla w czyms np jazzowym, ale programy sa swietne, ona dobrze je prezentuje wiec nie narzekam. PS- mi akurat rozkrok podoba, jest idealnie w punkt i podkresla charakter muzyki. A przedstawienia Strawinskiego to byly skandale obyczajowe swego czasu, wiec taki troche "mniej skromny" ;) element swietnie sie wpisuje w styl.

Satoko- bardzo ladny krotki, dowolny troche nudnawy, ona jezdzi pieknie (pomijam malutenkie skoki), ale to jest dopiero lodowa ksiezniczka za szyba.

A Julii sukienka mi sie podoba, ale srednio do tego programu i program krotki tez mi sie podoba, ale nie dla niej. Mysle ze Radionova bylaby w nim super.

Panow w sumie ogladalam najmniej- Max mnie niestety nie bedzie zachwycal, aczkolwiek skoki troche poprawil. Shome musze jeszcze nadrobic. Jason zaczyna sie chyba lepiej czuc powoli w dowolnym, ale jeszcze dluga droga. Uwielbiam te sciezke dzwiekowa, ale wbrew pozorom to bardzo trudna muzyka i Jason musi sie pozbyc swej radosci, energetycznosci i pojsc w strone bardziej refleksyjna, co moze nie byc latwe. Mam nadzieje ze na MS program bedzie perelka.

A co do Denisa to plakac mi sie chce, podobno ma problemy z lyzwami i do tego kontuzje. Zrezygnowal z gali i nawet rozwaza czy wystapic na TEB. Niech sie kuruje chlopak!


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#18

Post autor: Poice »

Hortensja pisze: A co do Denisa to plakac mi sie chce, podobno ma problemy z lyzwami i do tego kontuzje. Zrezygnowal z gali i nawet rozwaza czy wystapic na TEB. Niech sie kuruje chlopak!
Właśnie dlatego dziwię się, że w ogóle startował...Jeżeli to kontuzja to po co narażać się na jej pogłębienie? Zwłaszcza, że on i tak nigdy nie był wczesnosezonowym łyżwiarzem. Podejrzewam, iż brak formy przełożył się na moje nienajlepsze wrażenia z programu dowolnego - było bardzo wolno i pustawo :-/

Swoją drogą - miałam okazję obejrzeć transmisję na TVP Sport. Komentował Pan Babiarz i Pani Gordon-Półtorak. Powiem szczerze, że było to przykre doświadczenie....Pan Babiarz praktycznie cały czas siedział cicho i jedyne co mówił - to wiek i dotychczasowe miejsca na MŚ, ZIO itp. Pojawiło się mnóstwo bubli - np. gdy pojawił się na tafli Menshov padły słowa ,,A teraz również młody...." xD Dobrze, że Pani Halina miała rękę na pulsie :D Generalnie liczyłam, że Pan Babiarz nadrobi po Sochi to co się obecnie dzieje w łyżwiarstwie figurowym...ale nic z tego. Zostały jedynie wspominki o byłych łyżwiarzach, a obecnych trenerach - np. Camerlengo, Zuevej itp. No i wpadki przy nazwach skoków - Shomy 2A+1R+3F został nazwany 2A+1R+3S. Komentowaniem tego co dzieje się w programach oraz wspomnienie kilku informacji o zawodnikach zajęła się Pani Gordon-Półtorak.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#19

Post autor: kasik8222 »

Bardzo lubię panią Halina, do Pana Przemka mam sentyment i wydaje mi się, że on kiedyś nie robił takich błędów. Najwięcej było jego komentarzy w TV w latach kariery Doroty i Mariusza, wtedy rzeczywiście wydawał się być na bieżąco. Od tego czasu może siłą rzeczy trochę odpuścił, bo nie miał gdzie komentarza "trenować" Polska TV transmitowała wiele w czasach sukcesów Polaków i ogólnego światowego boomu na łyżwiarstwo w latach 90-tych. Teraz to zupełnie inna bajka.


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#20

Post autor: joasia »

Ja dorzucę trzy grosze, bardzo trzymam kciuki za Słowaczkę Nikolę Rajcową, miała piękny, bezbłędny program dowolny!!! Naprawdę podobała mi się najbardziej i była największą niespodzianką turnieju pań!!

Zgadzam się z Kasią, Przemek Babiarz odpadł z trasy i mam też wrażenie, że w gronie sportowych komentatorów są przetasowania i mało jest fachowego komentarza. Niestety fakt,że Polacy są mało zainteresowani sportami zimowymi powoduje, że trudno potem o kogoś, kto byłby za bieżąco. Swoją drogą, to mi się wydaje, że u nas jest więcej działaczy w sportach zimowych niż czynnie uprawiających sportowców. ostatnio usłyszałam wywiad z Justyną Kowalczyk, że dlatego m.in. trenuje z Norweżkami, bo tak naprawdę jest jedyną narciarką godną zawodów serii A, podczas gdy reszta drużyny ma kontuzje lub jest na urlopie macierzyńskim.


joasia
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#21

Post autor: Kathiea »

joasia pisze:Ja dorzucę trzy grosze, bardzo trzymam kciuki za Słowaczkę Nikolę Rajcową, miała piękny, bezbłędny program dowolny!!! Naprawdę podobała mi się najbardziej i była największą niespodzianką turnieju pań!!
Ja od teraz też. Powinna dostać nagrodę za największą pozytywną niespodziankę :D Podejrzewam, że pomógł jej trochę fakt, że po programie krótkim na niższym miejscu skończyć już nie mogła, więc nie było takiej presji ;) Nagrodę za najlepszy kostium wśród pań wg mnie otrzymuje Haruka Imai za sukienkę w dowolnym. Jest prześliczna! :sss:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”