Rostelecom Cup 2015 20-22.11.15

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#76

Post autor: yenny »

A ja powiem tylko jedno, najczęściej "kwasy" na forum zaczynają się od słów jednej osoby... to też ma swoją wymowę... Który to już raz????
I wiecie co, czasem jest tak, że ludzie boją się napisać o tym na forum, że coś im się nie podoba, by właśnie nikt nie napisał, że się czepiają.
Każdy z nas ma prawo mieć swoje racje, Hortensja tez. Ktoś napisał, że coś mu się nie podoba. Ona tez napisała, że coś jej się nie podoba. Proste? Proste.

A co do wyników pań. Generalnie zgadzam się, że Adelinie podarowano brąz. Polina miała o niebo lepsze skoki. Tylko... no Scarlett to ona nie jest. Gdyby zlepić skoki Poliny i program Alice to byłoby super. Ale mnie osobiście Polina i jej jazda się nie podoba, więc za mocno nie protestuję. Niemniej na pewno, pomimo tego, że Adelina lepiej interpretował i jej program jest lepszy choreograficznie to dostała spory bonus.
Program Poliny na początku sezonu jakoś bardziej mi się podobał. Teraz jakoś tak bez wyrazu jedzie, tylko w tym fragmencie gdzie przesyła całusy przejawia trochę życia.

Róznica pomiędzy Eleną i Jewgienią też niewielka. Mnie osobiście o wiele bardziej podobała się Jewgienia. Fenomenu Eleny nie rozumiem, a ten program wcale mi się nie podoba.
O Adel i Polinie było, dalej Rika - dziś to nie ta sama osoba co ostatnio. Spięta, błędy. Od razu program traci na wyrazie. reszta pań taka sobie. Bez szału, bez zachwytu, ale bez większych katastrof, no może z wyjątkiem ostatnich dwóch miejsc, tam było słabo.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#77

Post autor: Rob »

To niesprawiedliwe co mówisz, ze ode mnie wszystko sie zaczyna,jakies "kwasy"bo u Was w wypowiedziach tez nieraz mi sie coz nie cos nie podoba ,ale przemilczam to i nie zaczynam pyskówek i głupich rozmówek i uwazania sie za mądrzejszego
Nie jestem takim typem ,który sie czepia kogos ,Ciebie lub kogos inego a potem zarzuca Ci ,ze od ciebie wszystko sie zaczyna ,od Ciebie i twoich słów .

No to Rosjanie podarowali sobie 7 medali. Moglo byc gorzej :)

Adelina jak zwykle, niedokretki, zle krawedzie, upadki ,ladowanie na 2 stópki a i tak jest na pudle.Potem dziwicie sie ,ze ludzi ejej nie lubia.Skoro jest tak oceniana niesprawiedliwie.A najgorsze ,ze ona uwaza ,ze na to zasługuje i Rosjanie tez.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#78

Post autor: Haley452 »

Mówiłam, że o ile u panów napompowane PCS Patricka czy Javiera nie miały jak dotąd większego znaczenia, o tyle u pań już to tak fajnie nie wygląda... :/ nie widziałam jeszcze programów, ale TES Adeliny mówi samo za siebie, a protokoły są jeszcze ciekawsze. Polina pocięta strasznie w GOE, o PCS nie wspominając. Wszystko ustawione tak, żeby Adelina była na podium i to jeszcze w strasznie perfidny sposób.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#79

Post autor: handomi »

Sędziowanie w Rosji zawsze jest mocno wątpliwe :roll:


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#80

Post autor: Hortensja »

Haley452 pisze:Hortensja wybacz, ale moim zdaniem przesadzasz i wsadzasz w usta Roba rzeczy, których nie powiedział. Bo czasami łyżwiarze na siłę próbują być trochę za bardzo "taneczni", co w rezultacie sprawia, że wyginają się dziwnie i kołyszą na boki zamiast seksownie kręcić biodrami (jak w zamierzeniu) bo np. nie potrafią tych bioder wyizolować tak jak to robią tancerze. No i wtedy efekt jest marny. Często takie rzeczy wychodzą w tańcach przy OD/SD w stylu latynoskim. Niektórzy to potrafią a niektórzy nie potrafią ale na siłę próbują. Czy mają prawo? Mają. A czy my mam prawo to skrytykować? Jasne.
Zupelnie nie o to chodzi ;) Jak najbardziej moge dyskutowac o tym czy ktos wykonuje dobre czy zle ruchy. Ba, nawet o tym czy jest na lodzie seksowny tez moge.

Makijaz to tez cos czego mozna sie nauczyc.

Zupelnie nie wiem o mam myslec o finale pan. Elene lubie, ale ten program jest... dziwny. Evgenia mnie nie przekonuje na razie, ale walczy o punkty. Adeline musze obejrzec jeszcze raz, zobaczyc dokladnie jak to tam bylo z tymi skokami i czy bylo az tak wspaniale, ze zaslugiwala na te PCS. Jesli chodzi o Rike to niestety msci sie na niej brak dobrej techniki lyzwiarskiej, przygarbiona sylwetka itd. Szkoda, bo bardzo lubie jej FD w tym roku i mam wrazenie, ze ona tez sie w nim dobrze czuje


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#81

Post autor: yenny »

Haley452 pisze:Mówiłam, że o ile u panów napompowane PCS Patricka czy Javiera nie miały jak dotąd większego znaczenia, o tyle u pań już to tak fajnie nie wygląda... :/ nie widziałam jeszcze programów, ale TES Adeliny mówi samo za siebie, a protokoły są jeszcze ciekawsze. Polina pocięta strasznie w GOE, o PCS nie wspominając. Wszystko ustawione tak, żeby Adelina była na podium i to jeszcze w strasznie perfidny sposób.
Haley, w tym pocieszające jest to, że jeżeli Adelina pomimo "pomocy" w dalszej częsci sezonu będzie słaba, to za rok już nie pojawi się raczej na zawodach - za duża konkurencja. A Javi i Patrick i tak się pojawią, bo u siebie konkurencji nie mają :mrgreen:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#82

Post autor: Kathiea »

Julia miała kiepski sezon poprzedni, a i tak znalazło się dla niej miejsce na GP, więc nigdy nie wiadomo :P Adelina na razie jeszcze jedzie na opinii, przynajmniej w Rosji, ale zobaczymy, która będzie na Mistrzostwa swego kraju. Nie tylko ona nie powala z Rosjanek, więc niczego bym nie przesądzała. Btw. ja dobrze liczę, że złoto dla Eleny i srebro Jewgieni daje im kwalifikację do GPF?


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#83

Post autor: kasik8222 »

Lubię ekspresję Adeliny, przynajmniej nie rzuca się już na taflę, uwielbiam jej piruet w pozycji wagi, ale zgadzam się z Robem, że te wszystkie upadki, niedokrętki i ekstaza Tarasovej mimo tych błędów nie robią dobrego wrażenia. Nie wiem co dalej będzie z Sotnikovą. Jeszcze 2 lata temu wydawało się, że Julka będzie przez lata dzielić i rządzić a tu zonk. Rosyjskie młode dziewczyny są nieprzewidywalne. Dziś jesteś na szczycie, jutro nie ma cię w kadrze.
Zarówno Rica jak i Polina nie przekonują mnie w wybranym przez siebie repertuarze LP. Dla mnie "Riverdance" to Bourne/Kraatz i długo długo nic, a "Przeminęło z wiatrem" to Ania Rechnio ;).
Last edited by kasik8222 9 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#84

Post autor: mavie »

Svietka pisze: I/Z - lubię ten sd choć to podnoszenie, o którym pisałyśmy ostatnio ciągle niezbyt mi się widzi, sprawia dalej wrażenie przyciężkiego. Szkoda upadku Rusłana ale podobało mi się to, jak Elena go pocieszała i na lodzie i w k&c też była taka wspierająca. I chyba nie było to na pokaz tylko tak po prostu jest. W ogóle to Elena wydaje mi się taka bardzo opiekuńcza w stosunku do swojego partnera. To miłe. Dobra jest ta ich Frida.
W sumie to dużo pisaliśmy o rozstaniu Eleny i Nikity, jedni widzieli w niej ciężką we współpracy dive, inni zarzucali Nikicie, że bardzo brzydko zakończył ich współpracę. Jednak nie pamiętam, aby przejmowano się rozstaniem Ruslana i Victorii, może dla niego to też była bardzo trudna sytuacja, ja nic nie wiem o ich wzajemnych relacjach, Ruslan nigdy chyba nie komentował rozstania z Victorią. Od czasu zeszłorocznych mistrzostw Rosji to pierwsze bezpośrednie starcie tych par i tym razem zdecydowanie górą są V&N. Niewątpliwie była to dla nich dodatkowa presja i Elena najlepiej rozumie swojego partnera.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#85

Post autor: justyna »

Mnie Jelena w tym sezonie repertuarowo nie przekonuje. Zupełnie nie rozumiem zachwytów pani Magdy, bo to jest jeszcze dziecko, które dostało w tym sezonie dwa przyciężkie programy do zinterpretowania i jak dla mnie tego nie trzyma. Skoki jak są, to program jeszcze jakoś wygląda, ale... To nie to

Muszę na spokojnie obejrzeć powtórkę programu dowolnego Adeliny, bo to trzecie miejsce z tym co widziałam mi się trochę nie zgadza.

Jestem mega zakochana w soundtracku do programu dowolnego Miedwiediewej. Jak się ją ogląda częściej to te skoki z ręką w górze aż tak mnie nie rażą. Do tego mega podoba mi się przejście w piruecie do bielmana. Jak ona to robi, że jeszcze nabiera prędkości w środkowej jego fazie? Zaskakuje mnie, bo interpretacyjnie jest aż nad to dojrzała i bardzo przyjemnie się na nią patrzy.

Zastanawia mnie 3A Alaine, drugi raz na zawodach i ta próba jej rozkłada resztę programu. Szkoda, bo druga pozycja jak dla niej była bardzo dobra i świetnie dała radę w programie krótkim. Tylko czy jest sens ładować to 3A jak się jeszcze go nie ma pewnego?

Jeśli chodzi o GP Jewgienia z pierwszym i drugim miejscem jest pewna udziału. Nie wiem jak to przeliczą dla Jeleny przez to trzecie miejsce na COC

Muszę nadrobić także Polinę, ale mam wrażenie, że jest coś w tym, że jej mama nie powinna jej już trenować.

Słuchałam ostatnio wywiadu TSL z Rafaelem Arutunianem, i chyba się z nim zgadzam. Rosyjskie dziewczyny za wcześnie wpuszczane są do seniorek. Okej postartują sobie jeden sezon lub dwa z dobrymi wynikami, a potem każda ma sezon wyjęty ze względu na przemiany ciała. To trochę nie tędy droga...

Polina Tsurskaja będzie jutro otwierać drugą część gali


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#86

Post autor: Hortensja »

justyna pisze:Słuchałam ostatnio wywiadu TSL z Rafaelem Arutunianem, i chyba się z nim zgadzam. Rosyjskie dziewczyny za wcześnie wpuszczane są do seniorek. Okej postartują sobie jeden sezon lub dwa z dobrymi wynikami, a potem każda ma sezon wyjęty ze względu na przemiany ciała. To trochę nie tędy droga...
Rafael bardzo fajnie wypadl w tym wywiadzie, zreszta wczesniejsze wywiady z Kori czy Frankiem tez niezmiernie ciekawe, fajnie miec takie spojrzenie od wewnatrz na lyzwiarstwo.

Problem z rosyjskimi juniorkami/seniorkami jest taki, ze czesto maja zla technike skokow i daja rade bo przez bardzo duza selekcje wybieraja tez najzreczniejsze, najbardziej gibkie itd. Ale jak zaczyna sie dorastanie i ta mlodziencza energia juz nie wystarcza to sie zaczyna problem bo techniki nie ma. Za to Liza ktora ma dobra technike skokow ma akurat inne problemy.

Przypomnialo mi sie co sobie jeszcze pomyslalam po wystepie Adeliny- ona nie wytrzymala kondycyjnie! Pod koniec wyraznie braklo jej sily i zaczela tez popelniac wiecej bledow, a na koncu byla wykonczona. Po programie tez w K&C widac bylo jej zmeczenie. Musi nad tym popracowac, bo wydaje mi sie, ze jeszcze mialaby co pokazac w najblizszych latach. O tym zreszta tez Rafael wspomina- ze trzeba miec dobra technike ale tez dobra kondycj,- jedno bez drugiego nic nie znaczy.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#87

Post autor: kasik8222 »

Radionova chyba najłagodniej przeszła przemianę z fasolki w kobietę, a jeszcze 2 lata temu byłam święcie przekonana, że to jej będzie najtrudniej.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#88

Post autor: justyna »

Julka to dobry przykład, ją podwójnie rozkłada także zła technika. Skacze nisko, no i jak to Weir nazwał ośle kopnięcie przy axlu. Ciekawe czy jeszcze jest czas to naprawić


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#89

Post autor: Haley452 »

Fakt, Radionovej się to w miarę bezboleśnie udało, niemniej dopisuję się do listy osób które nie rozumieją jej fenomenu. Ona jeździ po prostu brzydko. Jej sylwetka mega dziwnie wygląda i nie mogę dojść do tego dlaczego - czy ma ramiona ciągle uniesione, czy jest zgarbiona czy po prostu tak to wygląda bo ma krótką szyję. W każdym razie jej interpretacja ogranicza się do machania ramionami bez ładu i składu. O ile jeszcze jak miała 14 lat to było słodkie, tak teraz coraz bardziej mi to przeszkadza.

Medvedeva jeździ zdecydowanie ładniej, ale jest nad wiek poważna a tego też nie lubię. Poza tym to tylko kolejna utalentowana fasolka, pokażcie mi ją po okresie dojrzewania to pogadamy. Zgadzam się, że powinno się coś zrobić z dopuszczaniem tak młodych zawodniczek do seniorek. Ja bym wyznaczyła limit na 17 lat. Dla mnie jako widza jest to trochę męczące, że co roku objawia się jakieś cudowne dziecko, które za rok dwa nagle gubi skoki albo całkowicie znika, nie mówiąc już o tym, że tym dziewczynkom zwyczajnie brakuje elegancji i dojrzałości. Przecież najlepiej się patrzyło na Marchei i Kostner jak obie miały po 25 lat i więcej. Ashley jest w tej chwili z czołówki prawie najstarsza i też wyraźnie odstaje pod tym względem. Nawet Mao jeździ z wiekiem coraz piękniej.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#90

Post autor: kasik8222 »

Może coś w tym jest. Tyle tylko, że z jednej strony musieliśmy przełknąć złoto olimpijskie Lipinski, a z drugiej 15-letnia Mao była już uważana za fenomen, 16-letnia Kim tak samo. Solistek w Rosji jest od groma. To z jednej strony pomaga, a z drugiej może zniszczyć kruchą psychikę tych dziewczynek. Nie wiem jak to jest w wieku 15-lat być wychwalanym a rok czy dwa później mieć poczucie, że "trener mnie już odstawił na boczny tor". Prawda leży pośrodku, ale w tym wieku wszystko się wyolbrzymia i widzi inaczej.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”