Igrzyska Olimpijskie

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Igrzyska Olimpijskie

#136

Post autor: kasik8222 »

Nic nie zostanie nadszarpnięte, Rosjan nie obchodzi co tam o nich w świecie myślą, w samej Rosji nic się nie zmieni, jedna czy druga dziewczyna "przepadnie", ale to się wpisze w koszty. Oni się tylko utwierdzą w swoich racjach i że to wszystko spisek, bo przecież według Rosjan świat to robi z zazdrości o rosyjskie wyniki i talenty.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Igrzyska Olimpijskie

#137

Post autor: Hortensja »

Ja tylko chciałam napisać ze właśnie afera z dopingiem dobitnie udowadnia ze łyżwiarstwo to jak najbardziej sport, a nie artystyczne wygibasy. W sztuce się dopingu nie używa (No dobra, używa, ale w innym celu :p ). Wiec mozecie tak odpowiadać ludziom którzy nadal te teorie głoszą ;)

A co do fanów Yuzu (czyli tzw „fanyu”)- oj tak, to jest w ogóle odrębna kategoria ludzi. Niestety bardzo wielu osobom obrzydzili łyżwiarstwo w ostatnich latach.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#138

Post autor: yenny »

Jak stracą medale, to i może coś się zmieni. Może rodzice pomyślą, zanim oddadzą dzieci do Sambo. Przynajmniej mam nadzieję, że się zmieni. I że sędziowie też będą inaczej patrzeć na te kolejne "genialne" zawodniczki. Ostatnie 4 lata to była "zimna wojna" pomiędzy Tarasową a Eteri. I przykre jest to, że choć "układTarsowej" to też była patologia, to wolałam by wygrala ta patologia Tarasowej, jako "mniejsze zło". To jak w książce f a b u l a r n e j Marininy - tam jest syf, kiła i mogiła, układ goni układ, ludzie się niszczą, w imię władzy. <boisie>
W atmosferze jaka jest wokól Rosji obecnie, w strachu, że wywołają wojnę- to tylko pomniejsze ich grzeszki, ale jakie straszne...

Czytałam wczoraj o fanach Yuzu atakujących Mozalewa, to jest chore. Pamietam taką zajadłość w fanach Tessy i Scotta, i choć też kochałam ich niewobrażalnie, to nie mogłabym innych obrażać i wyzywać bo moja para nie wygrała.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
EwaMag
Posty: 67
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#139

Post autor: EwaMag »

viviurd pisze: 2 lata temu
Przede wszystkim, dziewczynki Eteri trenują ponad siły w niewyobrażalnym reżimie i pod bezlitosną presją, dotyczącą również utrzymywania dziecięcej wagi ciała. Pod okiem trenerki, w której oczach są warte tylko tyle ile ich aktualne wyniki. U boku ich własnych największych rywalek, jak również następczyń, które raczej na pewno zajmą ich miejsce już za rok czy dwa. A wszystkie one ćwiczą najtrudniejsze, najbardziej wymagające skoki świata, używając techniki, której warunkiem jest młodość i lekkość ciała. A co jeśli któraś z nich zaczyna rosnąć i coraz trudniej jej sprostać takim wymaganiom? Bardzo wątpię, czy małoletnia zawodniczka sama wpadłaby na pomysł podniesienia sobie "wydolności" lekiem nasercowym, jestem natomiast dziwnie pewna że zespół trenerski by się nie zawahał jej "pomóc" - mówimy tu o klubie, który nie toleruje porażek. Mówimy o trenerce, która krytykowała Kostornaję za to, że nie chciała konkurować ze złamaną ręką. Inne przecież - Medwiediewa, Szczerbakowa między innymi - dokonały cudów na lodzie będąc chore i kontuzjowane... <mysli>


[/quote]

Zgodnie z tą tezą trenerzy podają Walijewej doping, żeby nie przestała wygrywać z Trusową i Szczerbakową. A przecież według Ciebie jest im wszystko jedno, która dziewczynka zdobędzie złoto, byle by należała do ich szkoły, więc to po prostu nie ma sensu. Ryzykować wielki skandal i problemy, żeby wygrała fasolka X, a nie Y? Już bardziej prawdopodobne jest to, że Walijewa, bojąc się o utratę pozycji liderki, brała coś pokątnie sama, w tajemnicy przed sztabem. Ewentualnie: że biorą wszystkie, tylko akurat Walijewa wpadła, ale to by świadczyło o tym, że system antydopingowy nie działa, bo przecież wszystkie zawodniczki tej klasy są sprawdzane non stop.

Ja sympatyzuję rosyjskim łyżwiarzom, więc jestem tutaj w zdecydowanej mniejszości, ale też nie podoba mi się "taśmowa" produkcja małoletnich mistrzyń. Ostatnią zawodniczką, której kibicowałam z zaangażowaniem, była Miedwiediewa. Odkąd przestała startować, raczej obserwuję sytuację :). Teraz sytuacja jest strasznie dziwna i przykra. Z jednej strony mam poczucie, że coś tam jest w Rosji nie halo, że musi w tym być ich wina i trzeba ich ukarać z całą surowością - a z drugiej strony bardzo mi żal zawodników i kibiców. Odebranie teraz złota całej drużynie będzie po prostu nie fair. Skoro ta feralna próbka jest taka stara, to dlaczego to wyszło akurat w czasie konkursu drużynowego? Gdyby Walijewą odsunięto od Igrzysk, to w drużynie wystąpiłyby pewnie Tuktamyszewa i Szczerbakowa albo Trusowa - wynik byłby ten sam, a właściwie jakby sprawiedliwszy i ucieszyłby większą liczbę ludzi. Swoją drogą pewnie dlatego nie mogą się teraz zdecydować, co z tym fantem zrobić, bo wszyscy wiedzą, że Rosjanie w każdej kombinacji zdobyliby co najmniej medal, więc odebranie im go na zasadzie odpowiedzialnosci zbiorowej będzie totalnie nie fair. Kolejny argument, że zawody drużynowe w łyżwiarstwie na igrzyskach są bez sensu.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#140

Post autor: yenny »

Tu jest bardzo dużo sympatyków par rosyjskich, ja sama uwielbiam Dimę i Saszę, bardzo lubię "Fleur" i "Billa", kocham Saszę i Iwana. Kibicuję Kolyadzie.
Lubiłam Żenię, kochałam Słucką. Nie jestem przeciwniczką Rosji. Jestem przeciwniczką oszustwa i układów. Nagłych awansów jak w przypadku tańców. Razi to, że dobrze skaczące dzieci są oceniane jak najlepsze zawodniczki ever. I o to chodzi tu większości piszących.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#141

Post autor: tatianalarina »

Jest rzeczą powszechnie znaną, że dziewczyny Eteri nie biorą do ust niczego nie zaaprobowanego przez trenerkę, w tym jedzenia i wody, i pomysł, że Kamiła sama skołowała sobie trimetadyzynę od dealera w zaułkach Moskwy wydaje mi się miało wiarygodny.

Nawet wśród kibiców rosyjskich coś pękło i hashtag #позорТутберидзе (wstydź się Tutberidze) trenduje na rosyjskim Twitterze, z wątkami takimi jak ten, https://twitter.com/shalom_sobaki/statu ... 1892092931 , gdzie wyliczają nie tylko rzeczy dotyczące powszechnie znanych łyżwiarek, ale również mniej znane fakty takie jak zniszczony przez metody trenerskie Eteri kręgosłup obiecującego juniora Adjana Pitkiejewa. Pycha kroczy przed upadkiem i mam nadzieję, że ten skandal to początek końca Eteri, przede wszystkim dla dobra jej zawodniczek.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#142

Post autor: Svietka »

Przecież wokół takiej 15 latki jest cały sztab ludzi DOROSŁYCH czyli trenerzy, lekarze, rodzice itp. i to chyba oni ponoszą odpowiedzialność ...
Teraz coś przyjemniejszego czyli tańce 😀 i to o ludzkiej porze 😀


EwaMag
Posty: 67
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#143

Post autor: EwaMag »

yenny pisze: 2 lata temu Tu jest bardzo dużo sympatyków par rosyjskich, ja sama uwielbiam Dimę i Saszę, bardzo lubię "Fleur" i "Billa", kocham Saszę i Iwana. Kibicuję Kolyadzie.
Lubiłam Żenię, kochałam Słucką. Nie jestem przeciwniczką Rosji. Jestem przeciwniczką oszustwa i układów. Nagłych awansów jak w przypadku tańców. Razi to, że dobrze skaczące dzieci są oceniane jak najlepsze zawodniczki ever. I o to chodzi tu większości piszących.
Nie "są oceniane", tylko robią rzeczy, za które w tym sporcie dostaje się punkty - w takiej ilości, że tych punktów dostają dużo. Rosyjskie nastolatki nie wygrywają dlatego, że mają kosmiczną przewagę w komponentach. A co do układów, to co i rusz wprowadza się takie przepisy, żeby utrzeć Rosji nosa i ograniczyć jej "hegemonię". Teraz już właściwie postanowione, że limit wieku zostanie podniesiony, a to jest PRZECIWKO interesom Rosji. Nie można więc twierdzić, że Rosja rządzi tym sportem dlatego, że sobie układa przepisy pod siebie czy cokolwiek takiego.

Tutberidze jest fatalna, choćby dlatego, że teraz nie broni swojej zawodniczki, niczego nie wyjaśnia, odmachując się tekstem, że nie zajmuje się plotkami - choć owszem, powinna i będzie w końcu musiała wziąć za to odpowiedzialność.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#144

Post autor: yenny »

Ewa, ale nie dostają większych pcs? Serio? Nie napisałam, że wygrywają komponentami i to jest niesprawiedliwe. Bo tak nie jest. Napisałam, że dobrze skaczące dzieci są o c e n i a n e jak najlepsze zawodniczki - a to jest fakt. Wystarczy dobrze skakać i być od Eteri i już pcs szybuje. Bo już w przypadku Lizy i Sofii tak nie było.
Wprowadzenie limitu wieku nie jest tematem nowym, ale patologia jaka się wytworzyła w tej warstwie głównie przez Rosję - sprawiła, że ktos w końcu musiał zareagować. Rosja, wcześniej ZSSR w łyżwiarstwie potęgą są od dawna i nie mam zamiaru z tym dyskutować. Ale metody jakimi się to osiąga obecnie nie muszą mi się podobać. I tyle.

A co do tańców. Zacznę od tego, że oglądał ze mną mąż, który tylko czasem zerka mi przez ramię. I tak coś komentował, o coś się pytal, a potem na lód wyszła Gabi z Guliamem. Zamilkł jak zaczęli jechać, oglądał i stwierdził, że są dwie długości przed resztą :-) Laik, a coś widzi ;-)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
norp
Posty: 70
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#145

Post autor: norp »

Gabi/Gullieme i love u😘 Program piękny i tak cholernie dobrze zinterpretowany. Głębokie krawędzie łuki i płynność. Widać było jak bardzo Gabi była zestresowana. Oby tak dalej.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#146

Post autor: yenny »

Miałam niezłego nerwa przez eurosport, bo znów przerwali transmisję, by pokazać płaczącego Kamila i dac się polansować komentatorom. Znowu było to sławetne "gdyby". Na ten temat to najlepiej śpiewa Kazik "Gdyby nie słupek gdyby nie poprzeczka Gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka
„Gdyby" to najczęstsze słowo polskie Gdyby mama miała f... to by była ojcem Hej hej"
Wracając do tematu, przez to nie obejrzałam Viki i Nikity i Mad z Evanem. Znalazłam transmisję na tvp. I stwierdziłam, ze pan Sobczyński się podszkolił, komentuje z sensem, a pan Jan Mościcki też daje radę. Komentarz na eurosporcie, pani Ola bodajże z wiecznie jej przerwwającym i wchodzącym w słowo panem Maćkiem... masakra. I wszystko jest ładnie i wszystko się podoba i wszystko jest super :-}

Z dalszych par bardzo podobała mi się para fińska, tak spokojnie, ale z energią i czysto pojechali. Julia odnalazła sie w tańcach i super. Niemcy (którzy w tym sezonie mnie nie zachwycają ) z energią, podobnie jak Japończycy, ale bez awansu. Litwini - widać, że to dopiero początek startów, bo jechali tak wolno i zachwowaczo jak juniorzy. A komentatorzy na eurosp. niemal zachwyceni. ja rozumiem, to ZIO i każdy się stara, ale nie każdy program jest aż tak fajny by piać z zachwytu po każdym przejeździe. Mnie na przykład wcale nie podoba się program Gruzinów czy Czechów, nie zachwycali mnie też dziś Ukraińcy, za to bardzo podobała mi się para z Armenii. I strój ładny.
Natalia i Maks zaprezentowali się dobrze, bez szału, ale i bez błędów większych błędow - trochę poziomy poleciały, ale ogólnie nieco lepiej technicznie niż Diana z Glebem. Rosjanom dołożyli w pcs, co dla mnie jest niezrozumiałe, program bez jakiegoś większego błysku, ot, program - podobnych było kilka, nasza para też ma w podobnym ogólnie stylu i moim zdaniem jest ciekawszy. No, ale wiele i tak by to nie zmieniło.

Oczywiście kciuki bolały na Saszce i i Ivanie i choc mam alergię na muzykę do jakiej jadą, to samo patrzenie na nich rekompensuje mi ból uszu. Mniej w tym sezonie podoają mi się Lilah i Lewis, ale muzykę w rd mają ok. Nie podobał mi się zbytnio występ Laurece i Nikolaja, do tego Laurence ma sukienkę fatalnie podkreślającą to czego podkreślać nie powinna.
cdn


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#147

Post autor: yenny »

Inne pary - ok, bez zachwytu, ale i bez większych uwag, no, może poza Smart/Diaz, których nie lubię, nie rozumiem ich fenomenu a do tego dziś nie był to najlepszy program w ich wykonaniu - a dostali oceny jak nie powiem co. Widocznie się nie znam.
Charlene i Marco wolę w dowolnym, jakoś mi nie pasuje do nich MJ, a, przez przerwaną transmisję przegapiłam trochę programu Piper i Paula. Musze jeszcze raz obejrzeć, ale oni są tak kolorowi, widowiskowi i dobrzy w tym co robią, że nie można ich nie kochać.
Mad i Zach to nie moja bajka, chwilami mam wrażenie, że naśladują w swoim rd program rytmiczny Gabi i Guliama. Z roku na rok mniej ich lubię. Nie widziałam Mad i Evana i Viki i NIkity, cieszę się, że widziałam Gabi i Guliama bo to było coś fantastycznego. Pięknie. Jakoś nie widziałam ner3wów Gabi, choc wierzę, że je miała. Pojechali przepięknie. I oby złoto było dla nich <serce>


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#148

Post autor: tatianalarina »

Na tańcach się nie znam, więc będzie niemerytorycznie: Gabi i Guillaime machają tyle rękoma w swoim RD, co pozostałe party z top 5 razem wzięte :-) mówię to z podziwem, jako osoba, która na aerobiku się gubi, jak instruktorka dołoży jakiś bardziej skomplikowany ruch rękami niż góra-dół w tempie na dwa. StepBuki są fajni, tylko mnie strasznie denerwują te dyndające troczki w kostiumie Saszy i nie rozumiem, jak ona może z tym jeździć.

A co do "gdybym", to z dedykacją dla yenny najlepsza IMHO piosenka o tym polskim słowie. "Gdybym przeczytała przepis zanim odcedzę" jest tak boleśnie prawdziwe (mówię z własnego doświadczenia)



Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#149

Post autor: yenny »

Tatiana, super słowa - piosenka boleśnie prawdziwa o naszej mentalności. Dzięki wielkie. Nie znałam, ale ja takiej muzyki nie słucham. Po raz kolejny okazuje się jednak, że polski rap? hip hop? ma sporo trafiających w punkt utworów.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#150

Post autor: Svietka »

P/ C byli świetni i oby tak dalej 😀 a tak poza nimi to nikt nie zapadł mi bardziej w pamięci. Jakoś bez wow było ....

Laurence Fournier mi się dzisiaj totalnie zlała z Katlyn Hawayek bardzo podobnie wyglądały. I nie wiedziałam że ma tak umięśnione ręce 😱

I tak mi się jeszcze przypomniało jak to Marie Doubriel i Patrice Lauzon trenowali sobie spokojnie jeszcze wtedy parę duńską oraz hiszpańską a teraz.... Coś około połowy jest z ich ośrodka...


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”