Cup of China, 6-8.11.15

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#16

Post autor: Svietka »

C/L - dobry taniec ale nie zachywca. Mam wrażenie, że tempo pod koniec mogłoby być większe, ale może tak mi się tylko wydaje. Ładne twizzle. Mi sukienka Anny o dziwo się nawet podoba. Ma ładny krój, te pióra przy dekolcie może bym zlikwidowała ale ogólnie jest ok.
C/B - tak nudnawo jak dla mnie, wolałam taniec cygański.
I/Z - lubię ten ich short, uwielbiam Queen więc to pewnie po części dlatego. Pełna zgoda co do podnoszenia rotacyjnego. Nie było ani subtelne ani estetyczne, dość przyciężkawe. Ja na ich miejscu coś bym tam pozmieniła. Rotacyjne mogą być naprawdę takie ładne i dodawać lekkości programowi. A tu wyszło jakby słonia podnosił ;) Ogólnie dobrze sprzedają program.
H/W - bardzo ładnie, a jaki trener był z nich dumny :)Młodzi, zdolni, z potencjałem.

Siu/Han - wyrzucany flip WOW i twist WOW. Są super, podobają mi się bardzo. Dwie "pchełki" na lodzie. Ładnie interpretują.
K/S - to chyba pierwszy short nie do klasyki, nie kojarzę, żeby występowali kiedykolwiek na zawodach do piosenki popularnej :shock: i bardzo fajnie wyszło. Tylko Yuko mogłaby choć troszeńkę się uśmiechnąć :)

Javier w swoich klimatach bardzo dobrze się zaprezentował, szkoda że quad nie był lepiej wylądowany.
Jin świetnie skacze ale poza tym faktycznie niewiele się dzieje. Podobał mi się Voronov.

Brawa dla Mao :25:


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#17

Post autor: joasia »

Dopiero zaczęłam oglądać zawody wChinach, ale gorąco polecam Wam do wysłuchania wersję piosenki Bei mir bist du shoen w wykonaniu Andre Ochodlo. Jest to pieśniarz pochodzenia żydowskiego (dyrektor Teatru Atelier w Sopocie), który przepięknie wykonuje pieśni klezmerskie, krzewiąc przy tym kulturę idysz. Kiedyś na targach książki w Krakowie wpadła mi w ręce jego płyta Shalom- przepiękna.
Program Mao bardzo ładny, ale mam wrażenie, że wersja tej pieśni (wokal i aranżacja) nie do końca oddają jej charakter, dlatego może ją nie dokońca widzę w tych klimatach, ale bądź co bądź, ta pieśń weszła do klasycznego kanonu.


joasia
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#18

Post autor: Rob »

U Boyanga nic sie nie dzieje między skokami?A swietna sekwencja kroków?Ma tak skonstruowany program ,ze wszystko dzieje sie miedzy pierwszym spinem a 4T


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#19

Post autor: Haley452 »

Wow, ile komentarzy... Czy wszyscy zrobili sobie długi weekend? :P
Kurczę, ja nie miałam okazji jeszcze nic zobaczyć... :/


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#20

Post autor: Haley452 »

Dobra, w końcu trochę nadrobiłam ;)
Poice pisze:Madison CHOCK / Evan BATES - swego czasu (jakieś dwa sezony temu) bardzo ich lubiłam, ale teraz ich programy są tak przewidywalne....Mają ładne linie i nawet ja widzę te głębokie krawędzie, ale sam program jest po prostu nudny.
Zawsze byli nudni, niestety. Do końca ich kariery będę tęsknić za Emily.

Tak ogólnie o tańcach - niestety niewiarygodnie nudne są te wszystkie walce, i podobne do siebie. Ale to chyba specyfika walca, bo w 2011 też mi się nie podobały. Flaki z olejem jak dla mnie.

Dlatego pierwsza częśc tańca I/Z bardzo mi się podoba, mimo że nadal nie lubię Rusłana. Powiem nawet że sekwencja obowiązkowa lepiej u nich pasowała do rytmu niż u innych par w "rasowych" walcach. Ale druga część to już lekkie przegięcie. Na ich miejscu zrobiłabym cały taniec do Somebody to Love.

Hawayek/Baker mają skłonności do fajnych FD, ale w SD przynudzają jak wszyscy, a jej sukienka jest koszmarna.
Nie podobała mi się ani sukienka (do rudych włosów nie nosi się czerwonej sukienki...)
Serio? ;) Obrazek
czerwony jest spoko. Gorzej do rudych włosów ubrać się na różowo...
Elena RADIONOVA - o dziwo program mi się podoba. Już nie wygląda jak dziewczynka, tylko jak młoda kobieta (piękna swoją drogą). Ładna, zwiewna sukienka. Skokowo chyba nie do końca jest w optymalnej formie, no ale zobaczymy jak sobie poradzi w programie dowolnym.
Elena jest prześliczna i przeurocza, ale mi bardzo, bardzo przeszkadzają jej braki w postawie, liniach itd. Brakuje temu wszystkiemu ogłady, elegancji. A teraz jak urosła to w ogóle sprawia wrażenie, jakby cała się składała z rąk i nóg.

Udany powrót Mao, widać, że interpretacyjnie to inna klasa. Ponieważ Ashley nie ma raczej szans na najwyższe laury, będę kibicować Mao na MŚ. Piękny aksel.

Panowie:
Wow, program Javiera jest fantastyczny! Ognisty, męski, hiszpański, ach... chyba jeszcze żaden jego program mi się aż tak nie podobał.
Natomiast uważam, że jeżeli chce mieć cień szansy w starciu z Hanyu i Chanem, musi wstawić do krótkiego drugiego quada.

Jeszcze tak totalnie z czapy przykuł moją uwagę Dornbush, z dwóch powodów: 1. jechał do mojej ukochanej muzyki z Moulin Rouge i 2. naprawdę fajnie wyglądał :P ja zawsze docenię męskiego, przystojnego łyżwiarza. Szkoda że tak mu się ten program posypał.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#21

Post autor: justyna »

Piękny axel który został na zerowej jakości wykonania? Serio? :P Dornbush faktycznie coś w sobie ma

Przed FD Hawayek/Baker musieli się wycofać, bo się partnerka zatruła jedzeniem (co w tych Chinach z tymi zatruciami?)
C/L WOOOOOOOOOOOW jak mi się mega podobało zeszłoroczne Danse Macabre (kocham ten utwór ale to inna sprawa) tak ten taniec, do muzyki Nino Roty. Serce italianisty płacze z zachwytu. Lekko, pięknie, ostatni fragment po prostu wow. I nadekspresję Anny udało się schować.

C/B powiało nudą w stylu, Maddie ma ładną sukienkę ale widać że odrobili zadanie domowe z tańca krótkiego i bardzo starali się pojechać od początku do końca. Wyszło i oby tak dalej.

I/Z - dramatyczna Frida. Wow Jelena do dramatycznego tańca,ale to odkrywcze... Fajnie zinterpretowane ale mnie to wkurza, że znowu dramatycznie, znowu skupiony taniec na Jelenie. I/K to była para dwóch silnych charakterów. Podmienili się na słabo silnych, ale o ile widać, że Wiktora porządnie przepracowała całe lato, o tyle Rusłan dalej ogromnie odstaje od partnerki. Szkoda...


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#22

Post autor: handomi »

PCS Javiera to jeden wielki żart.
:28:


Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#23

Post autor: Rob »

Swiadome działanie,by Boyang nie dostał zlota.Chinczyk miał takie wysokie TES,ze kazdy kto z nim bedzie chcial wygrac ,bedzie musial miec wysokie komponenty.
A ten fircyk ,zgadza sie za duzo dostał w PCS


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#24

Post autor: Poice »

Rob pisze:Swiadome działanie,by Boyang nie dostał zlota.Chinczyk miał takie wysokie TES,ze kazdy kto z nim bedzie chcial wygrac ,bedzie musial miec wysokie komponenty.
A ten fircyk ,zgadza sie za duzo dostał w PCS
Zgadzam się. Javier miał wygrać i sędziowie musieli sypnąć, aby blisko 100TES Boyanga nie wywróciło do góry nogami ustalonego porządku :) Szczerze to trochę drżę o Yuzuru na NHK :D Będzie musiał pokazać conajmniej taką formę jak w dowolnym na Skate Canada, jeżeli chce wygrać u siebie w domu :)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#25

Post autor: Poice »

Pary taneczne FD

1. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE - nie spodziewałam się, że sędziowie dadzą im wyższe PCS niż Amerykanom! Taniec dowolny jest podobny w charakterze do tańca krótkiego...Wdać, że lubią takie zawadiackie klimaty. Dobrze się ich ogląda, sporo radości, piękne podnoszenia. Chyba można oficjalnie powiedzieć, że wrócili do gry o najważniejsze tytuły :)
2. Madison CHOCK / Evan BATES - ich dowolny jest ładny....ale nudny jak flaki z olejem. Pierwsze podnoszenie jest piękne, ale reszta usypiająca. Widać, że taniec dowolny wzorowali na Mozarcie Papadakis/Cizeron z zeszłego sezonu...ale brak im chemii, świeżości i dreszczyku emocji, który towarzyszył Francuzom.
3. Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN - Elena w swoim żywiole. Dynamicznie, żywiołowo i och ta rosyjska drama! Zgadzam się, że Ruslan praktycznie nie istnieje przy Elenie w tym tańcu...ale czy to aż tak źle? Jedna Elena wystarczy, aby sprzedać ten program i ja go kupuję....Muszą jeszcze dopracować poszczególne elementy, ale mi się podobało.

Ogromna szkoda, że musieli się wycofać Amerykanie Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER...Podoba mi się ich dowolny i chciałam go ponownie zobaczyć :-/
Fajnie pojechały obie chińskie pary - zupełnie dwie różne propozycje. Shiyue WANG / Xinyu LIU zaprezentowali bardzo ciekawy program do muzyki z filmu ,,Przyczajony tygrys, ukryty smok" - bardzo mi się podobali. Natomiast pozytywnie zaskoczyli mnie Yue ZHAO / Xun ZHENG - ich Je suis malade świetnie się ogląda. Zwłaszcza partnerka pięknie prezentuje się na lodzie. Widzę spory potencjał!

Solistki LP
1. Mao Asada - sporo błędów, choć 3A był rewelacyjny. Program jest ładny, ale przeszkadza mi trochę wokal...Piękna sukienka i Mao cudownie interpretuje muzykę, ale mam nadzieję, że z każdym kolejnym startem będzie jeszcze lepiej.
2. Rika Hongo - brawa dla choreografa (Akiko Suzuki?), bo zdołał przekuć mankamenty sylwetki Riki w zaletę - tę nieszczęsną przygarbioną sylwetkę zniwelowano poprzez notoryczne ruchy głową, co dobrze pasowało do charakteru muzyki. Sama Rika nie jest demonem szybkości, ale jej solidność w skokach jest oszałamiająca. Poza tym w sekwencji choreograficznej naprawdę świetnie interpretuje muzykę i aż uśmiech sam ciśnie się na usta. Brawo!
3. Elena Radionova - cudowna sukienka 8-) Dialogi są tragiczne i psują klimat programu. Mimo to Elena rozwiała moje wątpliwości i nie wygląda na to, aby miała mieć taki dołek jak Julia. Wciąż trochę taka pokrzywiona jest, ale mi osobiście program się podobał.
4. Anna Pogorilaya - jej upadków nie powinni pokazywać na powtórkach.... :roll: Ja nie wiem jakim cudem jeszcze ona jakichś poważnych złamań się nie nabawiła...Program jest bardzo dobry i Anna dobrze interpretuje muzykę, ale błędy w skokach w jej wykonaniu bardzo rozpraszają ;(

Chciałabym jeszcze wspomnieć o Koreance So Youn PARK, która miała trzecią ocenę techniczną i dopiero 10 ocenę za komponenty....Rozumiem, że jest wolniejsza, ale czy jej prezentacja naprawdę była aż o 6 punktów gorsza od Hicks czy Chen? Swoją drogą Hicks ma okropną technikę skoków - jak wychodzi do skoków to aż strach myśleć co się stanie dalej, bo w ogóle ich nie kontroluje.

Soliści LP
1. Javier Fernandez - przydarzyły się błędy, ale i tak było nieźle. Program jak program...to ten sam dobry Javier od kilku sezonów taki sam. Trochę razi mnie solo 3T....czy naprawdę nie może wrzucić tam drugiego 3Lz lub 3A?
2. Jin Boyang - przyznam się, że zaskoczyła mnie jego skuteczność. Obawiałam się, że zabraknie mu pary (jak to miało miejsce w przeszłości) i ledwo doczłapie do końca programu. Piękny 4Lz, no ale przy kolejnych poczwórnych skokach były błędy. Kaliber trudności w skokach jest nie z tej ziemi, ale między nimi naprawdę niewiele się dzieje...W programie krótkim nie rzuca się to aż tak w oczy, ale w dowolnym widać jak długo najeżdża do quadów. 72 PCS to według mnie sporo....Poza tym wciąż musi popracować nad jakością skoków oraz krokami przed nimi.
3. Han Yan - ja rozumiem, że Lori Nichol ma chyba jakiś kontrakt z chińską federacją i robi od kilku sezonów programy praktycznie dla całej reprezentacji (może nawet jakiś rabat im zaproponowała?), ale chcę zobaczyć Yana z programem od innego choreografa...Cięcie muzyki jest tragiczne, a i sam Yan wygląda jakby nie wiedział co ma robić...Zupełnie nie zgadzam się z komentatorami Eurosportu, którzy stwierdzili, że świetnie interpretuje muzykę. Stać go na więcej.
4. Grant HOCHSTEIN - nie wiem skąd on się urwał :D Brawo za 4 miejsce, ale nawet nie pamiętam jak wygląda...
5. Sergei VORONOV - program jest tragicznie pusty i mdły. Gdzie ten showman z ostatniego sezonu? Wtedy też miał tragicznie pusty program, ale przynajmniej było zabawnie, miejscami seksownie, a teraz?

Pary sportowe LP
1. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV - wow! nie spodziewałam się, że wygrają! Odrobinę zawiodłam się na recyklingu programu dowolnego, mimo iż jest to naprawdę świetny program...Brawa za trudność techniczną! Przyjemnie się ich ogląda i Yuko jakby odrobinę żywsza była zarówno w trakcie programu, jak i w K&C.
2. Wenjing SUI / Cong HAN - gdyby nie przekroczenie czasu wygraliby złoto :x :what: Mimo wszystko szkoda, bo program jest bardzo dobry. Mam nadzieję, że na GPF pojadą jeszcze lepiej :)
3. Xiaoyu YU / Yang JIN - uwielbiam ich, ale program dowolny mają taki sobie....Nie wiem - może w dalszej części sezonu bardziej mi się będzie podobać...

Wspomnę jeszcze o Asthakova/Rogonov, gdyż ich program bardzo mi się podoba, choć nie rozumiem użycia wokalu w pierwszej części. Później jest już znacznie lepiej. Życzę im, aby udało się wdrapać na podium na Mistrzostwach Rosji!
Last edited by Poice 55 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#26

Post autor: Haley452 »

Słowo o tańcach:

Jeśli chodzi o dwie pierwsze pary to od paru lat nic się zmienia - jedni nudni jak flaki z olejem a drudzy niby ładnie niby spoko ale jakieś takie to wszystko letnie. Nic specjalnego generalnie.
Ja tego nie rozumiem szczerze mówiąc. Taniec dowolny to taka mega kopalnia możliwości, jest tyle ciekawych piosenek, podkładów muzycznych, historii do opowiedzenia, a często czołowe pary mają takie programy, że normalnie ja bym lepszy wymyśliła.
Poice pisze: 3. Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN - Elena w swoim żywiole. Dynamicznie, żywiołowo i och ta rosyjska drama! Zgadzam się, że Ruslan praktycznie nie istnieje przy Elenie w tym tańcu...ale czy to aż tak źle? Jedna Elena wystarczy, aby sprzedać ten program i ja go kupuję....Muszą jeszcze dopracować poszczególne elementy, ale mi się podobało.
Tak, Elena w wersji ognisto-dramatycznej jest fantastyczna to i po co szukać jakiś innych motywów? mi się ona w takiej odsłonie podoba. Natomiast by odpowiedzieć na Twoje pytanie "czy to tak źle?" - no cóż, dla mnie tak. Zawsze bardziej ceniłam pary, w których partner zwraca na siebie nie mniej uwagi niż partnerka - stąd moja miłość do D/W a nie V/M. Bardzo łatwo jest wyeksponować piękną, elegancką i pełną gracji dziewczynę jak ramę w obrazie, o wiele trudniej jest być taką ramą, która sama w sobie zachwyca. Dlatego właśnie cenię Charliego czy Nikitę. Ja zatem niestety tego nie kupuję, taniec świetny, Elena też, ale ja patrzę na Rusłana to mi ręce opadają. Chłopek-roztropek bez osobowości, w dodatku podporządkowany Elenie jak osiołek.
Poice pisze:Ogromna szkoda, że musieli się wycofać Amerzkanie Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER...Podoba mi się ich dowolny i chciałam go ponownie zobaczyć :-/
Zgadzam się. Obejrzałam sobie jeszcze raz ich FD z SA i dochodzę do wniosku, że są obecnie jedną z ciekawszych par. Powoli wyrastają też na jednych z moich faworytów. Bardzo bym chciała, żeby zajęli 3. miejsce w mistrzostwach USA i pojechali na MŚ. I Jean-Luc też jest takim partnerem, który zwraca na siebie uwagę. Bardzo fajna para generalnie.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#27

Post autor: Poice »

Haley452 pisze: Zgadzam się. Obejrzałam sobie jeszcze raz ich FD z SA i dochodzę do wniosku, że są obecnie jedną z ciekawszych par. Powoli wyrastają też na jednych z moich faworytów. Bardzo bym chciała, żeby zajęli 3. miejsce w mistrzostwach USA i pojechali na MŚ. I Jean-Luc też jest takim partnerem, który zwraca na siebie uwagę. Bardzo fajna para generalnie.
Pamiętam ich z zeszłego sezonu, gdy mieli cudowny program do Romea i Julii z 2013r. Wtedy sądziłam, że będą nową siłą napędową tańców, ale gdzieś to wszystko przystopowało...W tym sezonie również mają świetny taniec dowolny i ich brak na najważniejszych imprezach sezonu będzie sporą stratą dla tańców. A partner faktycznie bardzo interesujący - podoba mi się zwłaszcza w ich tańcu dowolym, gdzie rewelacyjnie wczuwa się w rolę.


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#28

Post autor: handomi »

a i program Han Yana to jest totalna masakra :razz:


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#29

Post autor: Poice »

handomi pisze:a i program Han Yana to jest totalna masakra :razz:
Ja nie wiem czy jego team tego nie widzi? Przecież on wygląda jak karykatura samego siebie w tym programie...Wybaczcie to co teraz napiszę, ale dla mnie wygląda jakby był niespełna rozumu...Patrzy tak mętnie z rozdziawioną buzią...no po prostu brak słów...


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#30

Post autor: handomi »

I do tego w treningowym stroju :what:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”