NHK Trophy

Moderatorzy: kasik8222, Kathiea

justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#16

Post autor: justyna »

Okej P/C są bardzo współcześni i mają w tej chwili bardzo bezpieczną bańkę. Dla mnie ich dużą przewagą jest to, że ich tańce dla mnie wyglądają jak całość. A nie. Jeżdżą jeżdżą jeżdżą, o teraz będzie podnoszenie, jadą jadą o a teraz twizzle. To ostatnie to może nie ich super mocny element, ale mają cudowne elementy łączące pomiędzy poszczególnymi częściami. Do tego tak narzekamy na twizzle Francuzów. Wykonują je na światowej scenie lepiej w tej chwili Shibsy i raczej Tessa ze Scottem. Kto więcej? No ja nie widzę takiej pary. To dla nich ostatni moment, żeby sprawdzić jak się przyjmuje to co jadą, czy nie pora trochę stonować. Zobaczymy co pokażą w sezonie IO. Mnie to póki co nie męczy, bo ich łyżwiarstwo jest takie lekkie i piękne, że totalnie kupuję ich w takiej konwencji. Nie wiem czy chciałabym ich widzieć w hip hopie, bo mam wrażenie, że cały ten hip hop jest nie udanym pomysłem. Nie nudzą mi się, bo tak jak mówicie wcześniej. Są na scenie krótko. Ich styl nie zdążył się jeszcze opatrzeć.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#17

Post autor: Kathiea »

ivi pisze: [ Dodano: 2016-11-24, 21:48 ]
Jeszcze dodam, że w sezonie, gdy tańczyli do Mozarta, P&C byli dla mnie jak powiew świeżego powietrza. Kilka dobrych lat nikt mnie tak nie zachwycił, ani V&M ani D&W. I chyba dlatego tez jestem rozczarowana.
Mam bardzo podobne odczucia. Jak ich zobaczyłam w sezonie 2014/15. Byłam zachwycona i nie miałam kompletnie problemu z tym, że wygrali MŚ, mimo, że jestem fanka W/P. A teraz się czuje sprowadzona do poziomu ziemi. Bo Mozart był urozmaiceniem od Woodkida, więc wszystko było pięknie i ładnie i sądziłam, że dalej będziemy widywać w odmiennych propozycjach. No więc też jestem rozczarowana. Choć to nie wina P/C, że się po nich więcej spodziewałam...

Nie oglądałam par sportowych, będe musiała nadrobić, ale ciesze się, że sędziowie nie umieszczali D/R na silę na pierwszym miejscu, skoro mieli błędy w programie. W przeciwieństwie do takiej Satoko, która powinna mieć zdegradowany Lz, a dostała tylko niedokrętkę i w ten sposób jadąc relatywnie kiepsko jest na 3 miejscu... Nie wiem, czemu sędziowie tak stawiają na Satoko, ja bym się spodziewała lepszych rezultatów od Wakaby, niż Satoko, skoro ta ma teraz problemy z przejechaniem czysto. Maria Sotskova ma duże szanse na ME i MŚ w tym roku, jak dalej będzie tak dobrze jechać.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#18

Post autor: justyna »

Panel techniczny na NHK jest trochę śmieszny. Oceny dla Satoko jeszcze bardziej. NHK zaczyna być kolejną katastrofą. Do tego Eurosport ma problemy z dźwiękiem, albo pan Marek jest bardzo zmęczony, bo prawie go nie słychać xD


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#19

Post autor: Haley452 »

Do mnie też ten cały szał na P/C raczej nie przemawia.

Powiem więcej, byłam całkowicie wkurzona jak w zeszłym roku pobili rekord świata (a jeszcze badziej jak prawie pobili go na swoich pierwszych zawodach w tym sezonie). Tak jak pisała Yenny, V/M i D/W latami dochodzili do swojej doskonałości, szlifowali kunszt zarówno techniczny i artystyczny, a tu nagle wyskakują Francuzi jak Filip z konopii i pobijają wszelkie rekordy i biją wszystkich na głowę dlatego, że... mają fajną chemię? Ok, faktycznie tego nie da się im odmówić, mają to "coś", fajnie się ich ogląda, ale pod względem technicznym to jeszcze nie jest szczyt szczytów i fajnie by było, gdyby oceny to odzwierciedlały. Albo chociaż to, że partner jest o klasę lepszy od partnerki.

No i jak pisałam wcześniej, niby widzę, że wszystko pięknie, wspaniale, z uczuciem... ale czegoś mi w nich brakuje. Może jakiegoś ognia? Może dojrzałości? sama nie umiem tego nazwać, ale pomimo pięknych programów ani mnie nie porywają ani nie chwytają za serce.

W tym miejscu chciałabym też wspomnieć, że w mojej opinii Tessa i Scott wyglądają w tym sezonie dużo lepiej niż w 2014 roku. Dojrzałość chyba jednak robi swoje. Nie wierzę, że to piszę, ale podobają mi się ;) fajnie by było, gdyby pokonali P/C chociaż w jednych zawodach.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#20

Post autor: Hortensja »

Haley452 pisze:No i jak pisałam wcześniej, niby widzę, że wszystko pięknie, wspaniale, z uczuciem... ale czegoś mi w nich brakuje. Może jakiegoś ognia? Może dojrzałości? sama nie umiem tego nazwać, ale pomimo pięknych programów ani mnie nie porywają ani nie chwytają za serce.
Mnie tez nie chwytaja i jak sie nad tym zastanawiam, to mam wrazenie, ze wynika to jakos z braku autentycznosci i szczerosci jak dla mnie. Tak jakby ich lirycznosc byla troche nastawiona pod publike. Moze sie myle, ale ja to przynajmniej tak odczuwam.

Jesli chodzi o nowoczesnosc i oryginalnosc to tez tego nie czuje. Piper i Paul duzo wiecej na tym polu robia, ok, tez duzo w tym jest pod publike, ale widze chociaz ze szukaja.

I tak, technicznie tez dla mnie to caly czas nie jest to.

No nic, pozyjemy zobaczymy...


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#21

Post autor: justyna »

Burząc się na rekordy zwróćcie uwagę jak bardzo różnią się BV za obowiązkowe patterny do tańca krótkiego. Są znacznie wyższe niż rok temu, więc wyników jak dla mnie nie można porównywać.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#22

Post autor: Hortensja »

Tak, zgadza sie jesli chodzi o SD, ale Haley chodzilo zdaje sie o dowolny na zeszlorocznych MS.

Tak sie zaglebilismy w dyskusje o tancach, a tu dzisiaj w NHK porazka goni porazke. Nawet nie wiem czy chce to wszystko nadrabiac. Tak tylko na marginesie to podobal mi sie bardzo Elladj, lubie jego styl jazdy i nie rozumiem czemu mial nizsze PCS niz Bychenko, ktorego tez lubie, ale jednak ma dosc sztywny styl jazdy, nie wiem, moze ma wiecej TR, nie przygladalam sie. Ciekawam jak jutro bedzie z wynikami bo jak na razie wykrakalam chyba przetasowania w GPF.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#23

Post autor: Kathiea »

U solistów było chyba mniej czystych programów niż u solistów :( W ogóle to nasi komentatorzy sugerowali, że 4Lz Nathan jest niedokręcony przy powtórkach, ale protokół tego nie ma... Cieszę się, że Yuzuru już prawie w formie, pewnie na GPF przejedzie czysty program krótki i pobije swój rekord :) Ale na dosyć dziwny kolor zmienił swój strój, wygląda to dosyć źle.... Cieszę, żę Mkhail Kolyada mimo nie najlepszego programu krótkiego, jednak wciąż w walce o podium.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#24

Post autor: yenny »

Oglądam z doskoku. jeżeli Anna pojedzie tak pojechała dziś i przegra z Żenią to się załamię. Super dziś się zaprezentowała, jakby jeszcze nabrała pewności. Jestem coraz bardzej nią zachwycona. Z reszty pań nikt mnie nie porwał, owszem Sotskova nieźle, duży plus też dla Rijcovej.
Panie bardzo dokręcały swoje skoki, jakaś epidemia.

U panów widziałam tylko czołową 6kęz wyjątkiem Kolaydy. Obejrzę jeszcze ale na tą chwilędo kolejnosci nie mam zastrzeżeń. Brown :-? :(


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#25

Post autor: justyna »

Katastrofa przy której może Adam się wciśnie do finału. Szkoda, że tańce jutro o tak nieludzkiej porze


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#26

Post autor: blue cat »

Mam bardzo podobne odczucia jak wy co do P/C- w ich pierwszym mistrzowskim sezonie mnie zachwycili, potem czekałam z nadzieją na jakieś dalsze ich oryginalne pomysły, chociaż to co zaprezentowali w zeszłym roku było raczej trzymaniem się sprawdzonego schematu. No ale mimo wszystko fajnie się ich oglądało więc pocieszałam się, że w tym roku, kiedy finał GP będą mieli u siebie, pokażą coś naprawdę "wow". No i niestety "wow" nie ma, owszem ich SD jest przyjemny w odbiorze, ale nie żeby to było jakieś arcydzieło, natomiast FD znowu wydaje mi się wtórny. Zauważyliście, że nawet ich stroje to też jakby recykling? On w dopasowanym ciemnym ubraniu, Gabi w jakimś quasi-greckim worku z jednym ramiączkiem. Nawet kolorystyka podobna, nie pamiętam ich w innym kolorze niż biel/ecru, czarny, czerwony albo niebieski. Nie mówię, że powinni założyć jaskrawo pomarańczowe legginsy, ale całość ogólnie sprawia wrażenie, że brną w to samo. W poprzednich sezonach byłam skłonna faktycznie uznać ich dominację, ale teraz w konfrontacji z Tessą i Scottem wolę tych drugich.
Co do NHK Trophy, to tkwiłam dziś w pracy i udało mi się obejrzeć tylko urywki pań- brawo Anna! Uwielbiam ten jej short! Zdziwiły mnie trochę oceny dla Satoko i Wakaby ale w pozytywnym sensie- przynajmniej nie było windowania swoich na siłę na pierwsze miejsce (chociaż Satoko i tak trochę naciągnęli). Liczyłam na trochę lepszy występ Elizabet, może się ogarnie w dowolnym. No i Mirai- błagam nie schrzań tego!
Aha, Mateusz witamy na forum! Lubię Twoje zdjęcie profilowe :lol:


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#27

Post autor: justyna »

Zobaczyłam losowanie par tanecznych i zastanawiam się komu do głowy strzelił ten genialny pomysł, żeby robić losowanie. Zamiast - napięcie rośnie - mamy MŚ i ME jako drugą parę w konkurencji i Maxa z Natalią po o klasę lepszych Cappelini i Lanottem. Czy oni nie mieli przypadkiem odchodzić od tego durnego pomysłu z losowaniem?


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#28

Post autor: yenny »

A jednak Tessa i Scott :shock: :lol:
Podobali mi się bardziej niż Gabi z Guliamem. Porównując, widząc ich bezposrednio jednych po drugich (yt), widać, że dojrzalsze łyżwiarstwo to Kanadyjczycy. Do tego ciekawsza choreografia, choć ja tam do końca tak hip hopu nie widzę. No, ale się nie czepiam, bo jakieś elementy tego są, jedyny minus to strój Tessy.
No i błąd Scotta w twizlach, mam wrażenie, że w ostatnim za szybko dostawił nogę. Na powtórkach tego nie widzieliśmy, niestety.
Podobnie z Gabi i Guliamem, też wydawało mi się, że Guliame w ostatnich obrotach miał błąd, ale pewna nie jestem, a nie mogę otworzyć wyników na NHK.
Do tego taniec Francuzów był bardziej chaotyczny, nerwowy, jakby po raz pierwszy zjadła ich trema.
Obie pary generalnie mi się podobały, Kanadyjczycy bardziej, więc kolejnosći się nie czepiam, czepiam się trochę punktów, obu parom podsmarowano...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#29

Post autor: Svietka »

Nic nie widziałam narazie.Ale w tańcach to już raczej pozamiatane, dużą mają przewagę V/M. Ich short za pierwszym razem jakoś mnie nie ruszał specjalnie ale powiem Wam, że potem obejrzałam go jeszcze wiele razy i teraz strasznie mi się podoba, chyba ten i jeszcze Piper i Paula to moje ulubione SD na ten sezon. Także nie dziwię się, że prowadzą. I nawet stroje już mi się bardziej podobają ;) Cieszę się, że są w formie. Liczę na piękne FD, choć w kategorii FD bardziej podoba mi się ten Francuzów.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#30

Post autor: justyna »

SD Kanadyjczyków jest super, taki dojrzały i bardzo pasujący do Prince'a, chociaż ja bym zmieniła końcówkę, bo to ich signature lift jest tam trochę na siłę upchnięte. I wkurza mnie, że WR dostali za przejazd z błędami. Zasłużenie wygrali, ale wynik to przegięcie.

Adam chyba się dostanie do GPF. Mega mega się cieszę. Czy tylko mi się wydaje, że Nam nie robi żadnych postępów?


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”