Odejścia na emeryturę, rozstania i zmiany partnerów, tremeró

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#16

Post autor: Kathiea »

blue cat pisze:Bobrova ma podobno kończyć karierę po igrzyskach więc może Elena mogłaby jeździć z Dimą. Tak czy owak sezon olimpijski najpewniej ma z głowy, bo teraz nie ma w Rosji nikogo wolnego na jej poziomie, a wątpię żeby Federacja pozwoliła medalistce olimpijskiej zmienić flagę. Ja zawsze powtarzałam że to rozstanie Eleny z Nikitą fatalnie się dla obojga skończy i właśnie jest na to kolejny dowód.
Wlaściwie, to Nikita zostawił Elenę przed faktem dokonanym. Ale ostatnie ME pokazały, że tez mu to na dobre nie wychodzi, choć Wiktoria w niczym tu nie zawiniła....


Ares
Posty: 49
Rejestracja: 8 lat temu

#17

Post autor: Ares »

blue cat pisze:Bobrova ma podobno kończyć karierę po igrzyskach więc może Elena mogłaby jeździć z Dimą. Tak czy owak sezon olimpijski najpewniej ma z głowy, bo teraz nie ma w Rosji nikogo wolnego na jej poziomie, a wątpię żeby Federacja pozwoliła medalistce olimpijskiej zmienić flagę. Ja zawsze powtarzałam że to rozstanie Eleny z Nikitą fatalnie się dla obojga skończy i właśnie jest na to kolejny dowód.
Nawet gdyby i dano jej pozwolenie na zmianę barw to i tak na niewiele by się to zdało. Potrzebowałaby obywatelstwa i 3-letniej karencji (warunkowo może zostać skrócona przez MKOL), no i kwalifikacji / powołania na igrzyska.

Zdaje się, że Elena ma obywatelstwo Kazachstanu jako urodzona w tym kraju, ale Kazachstan nie ma nikogo dla niej.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#18

Post autor: yenny »

Zawsze w takiej sytuacji zastanawia mnie co się dzieje w głowie zawodnika/zawodniczki. Przecież to jest straszne. Mieć na wyciągnięcie ręki wszystko i nagle to wszystko stracić.
Pamiętam jak czytałam o Tai Babilonii, a potem jak obejrzałam film - jak strasznie jej współczułam zmarnowanej szansy. U niej przyczyną była kontuzja nie zmiana partnera, ale i tak dobrze się to nie skończyło, dziewczyna zaczęła brać narkotyki, strasznie to przeżyła.

Nigdy nie chciałabym się znaleźć w takiej sytuacji, ileś tam lat zycia poświęcone łyżwom, treningi, treningi, treningi, dieta, ograniczenia w wielu innych aspektach życia, a potem nagle zostajesz nomen omen na lodzie... Ciekawa jestem co robi dziś np. Emily Samuelson, ona może nie osiągnęła z Evanem tyle co Elena z Nikita, ale i tak mieli te tzw. perespektywy.

Oby znalazł się ktoś dla Eleny, bardzo trzymam za nią kciuki, ech, sport... i życie...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#19

Post autor: joasia »

Niestety potwierdza się że z parą Ilinicz i Ziganshin coś nie tak rosyjskie media podały ze Ruslan i Elena nie wystąpią na żadnym etapie Grand Prix co może być początkiem ich końca.Szkoda,zwłaszcza zeszłorocznego sezonu. Do ich trenerek przeszła Tiffani i Dzonatan. Nikita i Wiktoria trenują u Żulina razem z Katią i Dimą ale nie ma co się oszukiwać, to nie jest dobry czas dla rosyjskich tańców raczej nie będą się liczyć w walce o medal,chociaż ja bym chciała żeby Katia i Dima włączyli się w walkę o brązowy medal. Pytanie tylko czy taki Żulin wymyśli dla nich sensowną muzykę? Oni konceptem dla mnie przegrywają.


joasia
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#20

Post autor: LittleLotte »

https://www.usatoday.com/story/sports/o ... 624408001/

Marina ma na nią chyba dobry wplyw.

[ Dodano: 2017-09-08, 19:59 ]
http://www.globetrottingbyphiliphersh.c ... g-olympics

Cudowny artykuł o Gracie i trochę więcej o jej walce z depresją.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Lipnickaja kończy karierę

#21

Post autor: tatianalarina »

Julia Lipnickaja ogłosiła zakończenie kariery. Powodem jest walka z anoreksją.
http://www.sport-express.ru/figure-skat ... u-1301628/
https://www.nytimes.com/2017/08/28/spor ... rexia.html

Oby udało jej się z tego wyjść. Niestety jej przypadek pokazuje, co się dzieje, gdy wielkiemu talentowi sportowemu nie zapewniono odpowiedniego przygotowania i opieki psychologicznej.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#22

Post autor: justyna »

Sima przeszła do grupy Pluszczenki


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#23

Post autor: LittleLotte »

Wczoraj zmarła Ludmiła Biełousowa. Miała 81 lat.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#24

Post autor: justyna »

Nowości
Liubov Efimienko w Nicei po raz pierwszy pojawi się w konkurencji par sportowych
Na liście zgloszeniowej do Nicei jest też duet taneczny Carolina Mosheni i Andrea Fabbri.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Lipnickaja kończy karierę

#25

Post autor: Poice »

tatianalarina pisze:Julia Lipnickaja ogłosiła zakończenie kariery. Powodem jest walka z anoreksją.
http://www.sport-express.ru/figure-skat ... u-1301628/
https://www.nytimes.com/2017/08/28/spor ... rexia.html

Oby udało jej się z tego wyjść. Niestety jej przypadek pokazuje, co się dzieje, gdy wielkiemu talentowi sportowemu nie zapewniono odpowiedniego przygotowania i opieki psychologicznej.
Szkoda mi Julki, bo dziewczyna miała ogromny potencjał. Zdobyła ogromny rozgłos po ZIO w Sochi, ale z drugiej strony cieszy mnie fakt, że głośno powiedziano o problemach z anoreksją. Jak się patrzy na te młodziutkie dziewczyny i ich kościotrupie sylwetki to aż dreszcze przechodzą. Zadziwia mnie, że są w stanie tak ciężko trenować.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#26

Post autor: holloko »



Joshi Helgesson zakończyła karierę.


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#27

Post autor: yenny »

Z zawodniczkami takimi jak siostry Helgesson czy brytyjską parą Kemp/King mam zawsze problem. Z jednej strony bardzo irytuje mnie ich stanie w miejscu, brak postępu, ograniczony zasób środków wyrazu. Z drugiej strony wiem, że są w kraju rodzynkami, jakby nie oni to nikt i jeszcze ta świadomość, że u nas nie ma pary/solistki nawet na tak niewysokim poziomie...
na pewno są też słabi zawodnicy i zawodniczki z krajów uważanych za potęgi, ale ich raczej nie mamy okazji oglądać, bo jest za duża konkurencja i często dla dobrych nie ma miejsca, bo ograniczenia narodowościowe obowiązują.
Więc z jednej strony szacunek dla tych "średniaków", że w ogóle im się chce - z drugiej, irytacja, że zajmują miejsca innym, bardziej zdolnym.

W każdym razie "stara" gwardia się wykrusza, solistki skandynawskie są niemal na "wymarciu". A jeszcze niedawno zdobywały medale, było ich co roku co najmniej kilka na przyzwoitym poziomie.

Dziewczyny pisały też w dziale dot. sezonu 2016/2017 o Yuko i Saszy, że skończyli karierę, akurat ich mi szkoda, bo jak na początku mnie irytowali, tak pod koniec kariery zaczęli naprawdę dobrze jeździć i wyglądać.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#28

Post autor: holloko »

Kolejna z wieści o cichym zakończeniu kariery; tym razem Helery Halvin. Powodem kontuzja, której nabawiła się latem. Szkoda, bo zeszły sezon miała całkiem udany, a tym samym Estonia zostaje bez zawodników na miedzynarodowym poziomie (chyba?)
Niby jest Naurits ale on raczej łyżwiarsko jeszcze niezbyt, ma za to inne zalety


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#29

Post autor: blue cat »

Na GS pojawiło się info, że Isabella Tobias zakończyła karierę
https://goldenskate.com/forum/showthrea ... etirements
Cóż, po tej historii z obywatelstwem Ilii to było do przewidzenia. Szkoda mi Isabelli, bo tułała się zmieniając kraje, a wydaje mi się, że poradziłaby sobie w amerykańskich tańcach, bo przecież jest Amerykanką. Oby podobny los nie czekał Laurence i Nikolaja.

[ Dodano: 2018-02-05, 09:02 ]
Karierę kończy też Zijun Li :(
https://goldenskate.com/forum/showthrea ... ents/page3

[ Dodano: 2018-02-13, 09:31 ]
Nina Mozer ogłosiła, że Ksenia i Fedor po MŚ kończą karierę, a Fedor mówi, że na razie nie podjął decyzji:
http://fs-gossips.com/ksenia-stolbova-a ... rlds-2018/
Nie wiem co o tym myśleć, ale coś chyba brak porozumienia w tym teamie, łącznie z trenerką.


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#30

Post autor: holloko »

Zijun :beksa: wydawało się w poprzednim sezonie, że w końcu wróciła na dobre tory, ale niestety kontuzje, przepychanki chińskiej federacji i (prawdopodobnie) zaburzenia odżywiania wzięły górę. Wyjątkowa prezencja na lodzie i przemiła, pracowita dziewczyna.

Co do Kseni i Fedora - z różnych wywiadów i innych przecieków wynika, że cała sytuacja kompletnie wytrąciła ich z równowagi i mogą po prostu nie być w stanie podjąć jakichkolwiek decyzji. Z jednej strony zupełnie by mnie nie zdziwiło gdyby już wcześniej planowali zakończyć karierę w tym roku, widać było, że od dawna walczą z kontuzjami i innymi problemami i jechali na oparach starając się dociągnąć do końca tego sezonu. Ale z drugiej strony - to pewnie nie jest takie zakończenie, jakiego by pragnęli, i być może pokuszą się na taki sam krok jak niedawno Kavaguti/Smirnov i kontynuowanie jeszcze przez jeden-dwa sezony, dla lepszego zamknięcia kariery.

Z wieści za oceanu, Gracie Gold zaczęła pracować jako trenerka.
http://www.nbcolympics.com/news/gracie- ... ting-coach
Może to oznaczać, że już jej na lodzie w roli zawodniczki nie zobaczymy. Ale dobrze przynajmniej, że zdołała się wykaraskać z ciążących jej problemów, czasem nie ma sensu ciągnąć kariery na siłę


Efforts will lie, but will never be in vain.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólna dyskusja”