Daisuke Takahashi

Miejsce, w którym możesz dać upust swojego uwielbienia dla danego łyżwiarza/łyżwiarki/pary!

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#16

Post autor: Poice »

Jest jeszcze niewielka nadzieja, że Daisuke nie zakończy kariery. Lekarz zalecił mu odpoczynek przez 5-6 tygodni. Jeżeli po tym czasie okaże się, że jest w stanie lądować 4T, to zapewne jego występ w Sochi nie będzie ostatnim. Wciąż nie zaprezentował na gali programu do ,,Time to say goodbye", no i nie powiedział, że przechodzi na sportową emeryturę, więc wciąż mam nadzieję.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#17

Post autor: kasik8222 »

Nie chcę być złośliwa, ale "Time to say goodbye" to najbardziej nudnawy i oklepany w tym kontekście wybór muzyczny. Życzyłabym sobie większej inwencji w doborze podkładu. Zawodnicy powinni zajrzeć do naszego wątku muzycznego ;) .


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#18

Post autor: Poice »

kasik8222 pisze:Nie chcę być złośliwa, ale "Time to say goodbye" to najbardziej nudnawy i oklepany w tym kontekście wybór muzyczny. Życzyłabym sobie większej inwencji w doborze podkładu. Zawodnicy powinni zajrzeć do naszego wątku muzycznego ;) .
Oklepany, ale chcę go zobaczyć, bo już miałam zapas chusteczek na ZIO :D <hehe>


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#19

Post autor: Poice »

Wywiad z Daisuke już po Igrzyskach: [KLIK]
Gdzieś zapodział mi się jego wywiad, w którym wspominał, że nie zamierza występować na galach po zakończeniu kariery amatorskiej.... 8/


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#20

Post autor: mavie »

Poice pisze: Gdzieś zapodział mi się jego wywiad, w którym wspominał, że nie zamierza występować na galach po zakończeniu kariery amatorskiej.... 8/
Tego nie jestem w stanie zrozumieć, to jeden z łyżwiarzy, którzy mogą dla mnie nie skakać, a i tak będzie co oglądać. Uwielbiam jego styl i mam nadzieją na zmianę decyzji.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#21

Post autor: Poice »

Niestety, ale sytuacja Daisuke nie wygląda najlepiej. Według japońskich mediów Daisuke nie wystartuje w ogóle w przyszłym sezonie. Decyzję o kontynuacji, bądź też przejściu na emeryturę podejmie po sezonie 2014/2015. Moim zdaniem jest to równoznaczne z zakończeniem kariery....i nie zobaczymy już więcej Daisuke na zawodach :(


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#22

Post autor: kasik8222 »

Ja cenię u zawodników jasne deklaracje odnośnie dalszych startów, ale kiedy, do jasnej anielki, ostatnio mieliśmy jakąkolwiek JASNĄ deklarację u KOGOKOLWIEK? To się zwyczajnie marketingowo nie opłaca, takie trzymanie w niepewności, zostawianie sobie otwartych drzwi to już w tym sporcie norma. Mnie to denerwuje, ale nic nie poradzę. Media i fani na forach łyżwiarskich nie mieliby wiele tematów do rozmów gdyby raz na jakiś czas ktoś "nie zawiesił kariery" dla bycia modelką/projektantem mody/studentem/aktorką/ambasadorem sportu/kimś od okupowania "ścianek" na bankietach/pomocnikiem pomocnika trenera. Z drugiej strony każdy chce trochę "pożyć", zobaczyć co innego życie ma do zaoferowania. Kariera bywa krótka, wypadnięcie z obiegu na sezon/dwa to faktyczny koniec kariery, przynajmniej na dotychczasowym poziomie. Może Yuna jest wyjątkiem albo długowieczny Plusz, ale wyjątki mają to do siebie, że potwierdzają regułę. Daisuke to jeden z moich ulubionych zawodników, ale ma już następcę. Może nawet dwóch. On to wie równie dobrze jak przeciętny fan.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#23

Post autor: Poice »

Bardzo mi szkoda Daisuke, bo na pewno chciał zakończyć karierę medalem w Sochi i na MŚ przed własną publicznością. Jednak wszyscy wiemy, że boryka się z kontuzjami, no i niestety, ale młodszy to on już nie będzie :( Jest wielkim artystą, ale żeby zdobywać medale nie może odstawać technicznie. Wolałabym by powiedział definitywne "stop" po Sochi. Miałby cudne pożegnanie - takie jak Akiko, Nobu, Miki.... a tak? Minie rok i oznajmi światu, że kończy karierę (bo innego wyjścia nie widzę), po co mu to?


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#24

Post autor: kasik8222 »

Przypominają mi się przypadki skoczków narciarskich. Primoż Peterka zakończył karierę w 2011 roku, tak jak Adam Małysz. Wielu dziennikarzy zaproszonych z tej okazji na konferencje prasową było zdziwionych, że on jeszcze skacze. Janne Ahonen najpierw ogłosił zakończenie kariery, skoczkowie z całego świata zawitali do Finlandii by wziąć udział w oficjalnym pożegnaniu, a on wrócił po sezonie przerwy, potem jeszcze wracał ze dwa razy z marnym skutkiem. Janne jest bardzo uzdolniony poza sportowo w paru dziedzinach, mógłby zająć się wieloma rzeczami, ale on woli rozmieniać się na drobne. Podobnie Martin Schmitt, nikt mi nie wciśnie kitu, że on naprawdę wierzył w kolejne obfitujące w wygrane sezony. Trzymały go pewnie naciski sponsorów.
Nie będę się już pastwić nad Fumie Suguri, teraz podobno Evan stracił kontakt z rzeczywistością. Wiem, że trudno podjąć decyzję rzucenia czegoś czemu poświęciło się całe życie, ale kiedyś to zrobić trzeba. Jeżeli nie nazywasz się Yuna Kim to najlepiej zrobić to definitywnie, raz i nieodwołalnie.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#25

Post autor: ivi »

Janne Ahonen najpierw ogłosił zakończenie kariery, skoczkowie z całego świata zawitali do Finlandii by wziąć udział w oficjalnym pożegnaniu, a on wrócił po sezonie przerwy, potem jeszcze wracał ze dwa razy z marnym skutkiem. Janne jest bardzo uzdolniony poza sportowo w paru dziedzinach, mógłby zająć się wieloma rzeczami, ale on woli rozmieniać się na drobne.
Janne zawsze marzył, żeby zostać kierowcą rajdowym. Przypuszczam, że coś nie wyszło. Może dlatego, że Finowie zawsze należeli do najlepszych kierowców rajdowych na świecie, zatem Janne miał za silną konkurencję. Wrócił do skoków pewnie z powodów finansowych, z czegoś trzeba żyć. :P

Ja się staram nie potępiać sportowców, którzy próbują przedłużać karierę czy też wracają do sportu. To tylko ludzie. Przecież olbrzymia część z nas, śmiertelników, tez nie wie co robić w życiu i też się szarpie z podejmowaniem różnych decyzji.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#26

Post autor: Poice »

Wywiad z Daisuke, Nobu i Tatsuki:
Dai, Nobu & Tatsuki Q&A from the Kansai Univ. honor ceremony

I&#8217;m retranslating this from a Chinese fan blog; sorry if there are any mistakes! Thanks to the original translator~

Q: If you weren&#8217;t a skater, what job would you want to have?
Dai: Architect, makeup artist, dancer, lots of other things&#8230;
Nobu: Civil servant. Because it&#8217;s stable.
Tatsuki: A doctor.

Q: What you want right now is&#8230;?
Nobu: A house, for my family&#8230;
Tatsuki: [Academic] credits. This month was really busy, sometimes I had to take a plane from Tokyo to go to school.
Dai: A [romantic] partner, I haven&#8217;t had one for years&#8230;sleeping alone at night is so lonely.

Q: Favorite song?
Dai: ONE OK ROCK, TVXQ. I like gloomy songs.
Nobu: Yesterday I went to see a Fukuyama Masaharu concert. At karaoke I often sing Remioromen and Ketsumeishi.

Q: How will you spend the holidays?
Nobu: See movies with my family.
Tatsuki: Don&#8217;t want to see people during the holidays, I&#8217;ll mostly stay home.
Dai: I don&#8217;t like staying home during the holidays, I&#8217;ll probably hang around in Umeda. Or Chayamachi or Grand Front.

Q: What animal would you compare yourself to?
Nobu: A monkey or gorilla.
Tatsuki: A cat.
Dai: People always say I&#8217;m like a dog, I don&#8217;t know why. Maybe because I can never stop moving.
Nobu: So cute~
Dai: Thanks (lol)

Do you like any of the school&#8217;s cafeteria food?
Tatsuki: (with a very serious expression) Regarding the cafeteria, I&#8217;d like to suggest something. Because I&#8217;m not the same age as the other students, I always study and eat alone and go home alone. But the cafeteria only has tables with 4-5 seats, it&#8217;s hard for students to sit alone. I&#8217;d like for there to be some tables for one person.
Źródło: tumblr

Dai szuka miłości! Zapewne ustawiła się już pokaźna kolejka :D
Uwielbiam gust muzyczny Daisuke xD Nie spodziewałam się po nim słuchania k-popu (TVXQ). A One Ok Rock to świetny japoński zespół, który uwielbiam już od wielu lat.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#27

Post autor: Poice »

Dobre wieści!
Daisuke wystąpi na Prince Ice World oraz na gali organizowanej przez Denisa Ten :D Mao również tam będzie :)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#28

Post autor: LittleLotte »

Hmmm...


- nie, nie, w ogóle nie jestem popularny :P


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#29

Post autor: Poice »

Daisuke przyjął wyzwanie Kanako xD [KLIK].
Nominowani: Kozuka, Kenji Miyamoto.


Natomiast z wieści poważniejszych to wybuchł ,,seks-skandal" z podłożem molestowania. Podobno przewodnicząca Japońskiego Związku Łyżwiarstwa, pani Hashimoto [lat 49, mężatka, matka 3 dzieci] na imprezie po Igrzyskach zmusiła Daisuke do pocałunku :-/
Opublikowano też ich wspólne zdjęcia.
[KLIK]
[KLIK]
[KLIK]

Współczuję Daisuke.
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 1 time in total.


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#30

Post autor: handomi »

Zmusiła ? Proszę Cię. :hihi: Jak dla mnie to nie wygląda by się opierał :mrgreen:



Wydaje mi się, że szukają taniej sensacji i tyle. Pozatym to jest dorosły mężczyzna, jakie molestowanie :roll:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Strefa Fana”