No to zaczynamy nowy sezon :-)

Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#16

Post autor: mat »

yenny pisze: 1 rok temu Ale na razie tyłka nie urywa. Zestaw utworów do programów mało oryginalny.
Masz racje i do tego stroje słabe. Jednak dajmy im czas na otrząśniecie się w nowej sytuacji.
Myślę, że ta para ma spory potencjał na przyszłość.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#17

Post autor: yenny »

Mam wrazenie, że Diana chce naśladować Elenę Ilnicz. Jednak Diana to Diana, pomimo umiejętności. Elena była divą :]


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#18

Post autor: tatianalarina »

Aliona Kostornoj i Gieorgij Kunica się pobrali. Chyba jestem bardzo stara, bo jak patrzę na ten filmik z wesela, to mam wrażenie, że widzę parę dzieciaków na "ślubie kolonijnym", tylko droższym.


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#19

Post autor: mat »

Garść informacji o Kurakowej w nowym sezonie:
https://sport.poinformowani.pl/artykul/ ... go-trenera

Tutaj na forum już tyle słusznych i życzliwych spostrzeżeń padło odnośnie Kurakowej, że gdyby choć troszkę z nich wzięła sobie do serca to byłby postęp. Mimo, że jest bardzo sympatyczna to jej występy niestety mnie nie porywają (a ten jej jaskrawo żółty strój niczym z juniorów był fatalny), ale jest światełko w tunelu - fragment jej nowego programu, gdzie jeździ w takim czarnym stroju i wyglądało to nawet interesująco.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#20

Post autor: Halka »

Fajnie, że Katia pracuje i się rozwija. Przyda się mocna kombinacja 3-3 (SF-3T w jej wypadku najbardziej realny) dobry Lutz i doszlifowanie tego, co umie. Na przestrzeni kilku lat zrobiła dużo i co najlepsze, nie boi się występować przed publicznością i przekazuje wiele pozytywnych emocji. Mnie nie przeszkadzały baloniki na kostiumie, lubię jej styl i uśmiech. Jednak trzeba się dalej rozwijać i gonić konkurencję, w przeciwnym razie będzie w tyle za Japonkami i Koreankami i takimi sobie Amerykankami czy Kanadyjkami. W nowej odsłonie choreograficznej chętnie ją zobaczę. Najbardziej pasowałaby mi do niej dobra liryka, muzyka w stylu, w jakim bardzo dobrze i kobieco zaprezentowała się niemiecka łyżwiarka Nicole Shot.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#21

Post autor: tatianalarina »

Ilia Malinin ogłosił, że swój FS będzie jechał do ścieżki dźwiękowej z "Sukcesji". Obstawiam, że 4A będzie o tym, jak Shiv zdradziła brata, a sekwencja kroków o nieudanych podrywach Grega. Żarty sobie stroję, ale "Sukcesja" to mój ulubiony serial ostatnich lat, ścieżkę dźwiękową ma świetną i bardzo jestem ciekawa, co z tego wyjdzie. Choreografia Shae-Lynn Bourne.


Awatar użytkownika
mat
Posty: 92
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#22

Post autor: mat »

Cong Han, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata, kończy karierę z powodów zdrowotnych. Ciężkie kontuzje trapiły go jeszcze przed olimpiadą w Pekinie. Miło wspominam jego i jego partnerki program krótki z Pekinu - majstersztyk. Głównie to on robił show, co jest rzadkością bo przeważnie w parach to panie błyszczą. Szkoda, że już nie zobaczymy jego na lodzie.
Więcej tutaj: https://sport.tvp.pl/72136449/igrzyska- ... -na-lodzie

Poniżej jego kapitalny występ. Warto zwrócić uwagę te jego liczne mikro gesty i ruchy oddające ducha muzyki hiszpańskiej:


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#23

Post autor: Hortensja »

Wlasnie widzialam ostatnio te informacje i troche mnie zdziwila bo pamietam, ze to ona miala problemy zdrowotne, byl przeciez taki sezon ze Han "czekal" na Sui przez rok zeby doszla do sibie po kontuzji czy operacji. No ale na pewno jest to bardzo kontuzjogenna dyscyplina i panowie maja pelno problemow np z plecami (np taki Bruno Massot).

Co do Diany i Gleba... - eh no troche tego nie rozumiem. Czemu leca po hitach niedawnych olimpiad? Byl Moulin Rouge bedacy niepokojaco podobny do V/M, teraz ten labadz nieszczesny. Ja nie uwazam, ze hity sa nietykalne, no ale trzeba zdawac sobie sprawe, ze nie uniknie sie porownan, a tu wypada jednak troche amatorsko. Ponadto z tego co slysze wybrali muzyke chyba z filmu a nie balet wiec czemu tego nie widac, czemu to nie jest bardziej wspolczesne, juz samo to by ich odroznilo. Podnoszenie tez w tym samym momencie. Oni maja w sobie duzo entuzjazmu, ale nie przekonuje mnie repertuar. Mam nadzieje, ze chociaz troche sie "rozjezdza" w sezonie.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#24

Post autor: Halka »

Bardzo szkoda, że nie zobaczymy już pary chińskiej na lodzie. Ich program krótki z olimpiady był genialny! W ogóle czekam na pary chińskie, na ostatnich mistrzostwach świata nie wiem, co się stało z reprezentacją Chin, ale była bardzo mało widoczna i wybrakowana.


Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#25

Post autor: golew »

Popatrzyłam właśnie w kalendarz ISU. Co się nagle stało, że Chiny mają tyle zawodów? Mają swoje GP, mają finał GP i mają 4 kontynenty <mysli> Kraj, który przez ostatnie lata chyba "wypiął się" na ISU, które musiało szukać "zastępstw", teraz dostaje tyle imprez?
I jakoś bardzo wcześnie mamy mistrzostwa Europy, bo już między 8 a 14 stycznia. Przeważnie bywały sporo później, kojarzyłam, że ME były około imienin mojej mamy (6.02) a MŚ około jej urodzin (połowa marca). W tym roku MŚ faktycznie w połowie marca, co oznacza DWA pełne miesiące różnicy od ME. Czy to nie za dużo dla zawodników? Jak utrzymać wysoką formę przez tak długi okres? Nie ma w tym sezonie igrzysk, które byłyby powodem takiej przerwy.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#26

Post autor: blue cat »

No szkoda, ja też mam wrażenie że kiedyś Chińczyków na lodzie było więcej, a teraz Japonia i Korea dominują. Ale faktycznie im się udało z tyloma imprezami, 2 sezony temu w Tallinie było wszystko, łącznie z 4CC:) Jeżeli chodzi o ME, to chyba raczej zawsze były końcem stycznia, luty to już raczej czas 4CC.
A w ogóle, od jutra startuje JGP, więc sezon nam się otwiera :)


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#27

Post autor: tatianalarina »

Może Chińczycy chcą nadrobić stracony czas po pandemii i dlatego tak się rzucili na organizację zawodów?

Mamy nową łyżwiarkę w parach sportowych - Gabriella izzo będzie jeździć w barwach Kanady z Thierry Ferlandem.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#28

Post autor: tatianalarina »

Lilah i Lewis pokazali nowe programy na brytyjskich przejazdach testowych. Ich RD mniej mi się podoba, co w sumie dziwne, bo lata 80te to powinna być totalnie ich bajka. Za to FD do muzyki z Rocky'ego podoba mi się bardzo, chociaż szkoda, że zmarnowali okazję, aby dać chociaż króciutki cytat z pierwszej randki Adrian i Rocky'ego, która w końcu miała miejsce na lodowisku. Wiem, wiem, że to byłoby trudne, bo Lilah jest kompletnym przeciwieństwem Adrian, a Stallone w tej scenie w ogóle nie ma łyżew na nogach, ale można byłoby coś fajnego wymyśleć, a nie powtarzać ruchów przy bandzie z ubiegłego sezonu.





Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#29

Post autor: yenny »

Dziękuję Tatiana za te filmiki. W sumie zgadzam się z Tobą, RD niby Ok, ale coś zgrzyta. Duzo tanca w tańcu,
co bardzo lubie, ale na razie ten taniec jest lekko "szarpany". Może jeszcze nienajezdzony ten program, nie wiem. A filmy o Rockym jako mała dziewczynka uwielbiałam i cieszy, że wybrali te klimaty. Dowolny fajnie prezentują. Czego bym się czepiła- część muzyki to cover a nie oryginalna ścieżka. Nie wiem dlaczego wybrali cover, może chodzi o choreografię, ale oryginalna ścieżka jest o niebo lepsza. Jak dobrze rozumiem zamysł programu, to tematem przewodnim jest zwycięstwo i bycie najlepszym, ale brakuje mi w programie muzyki Whitesnake, utworu "this is love" z Rocky IV. Bo oprócz utworu Bila Contiego i "eye of tiger" to trzeci ulubiony temat muzyczny serii.
Ciekawe jak potoczy się rywalizacja w tym sezonie, nadal brak rosyjskich zawodników (pod flagami innych krajów są, no ale...)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

No to zaczynamy nowy sezon :-)

#30

Post autor: blue cat »

Fajne te tańce, choć takie bardzo w ich stylu, nie wiem, może miałabym ochotę zobaczyć ich trochę w innym klimacie. Ale z drugiej strony, sprawdzone rozwiązania są najlepsze. A wie ktoś może, co z Gabi i Guillaume'm? Wracają czy nie? Bo jakoś nic nie słychać i obawiam się że już ich nie zobaczymy na lodzie.


Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sezon 2023/2024”