Team Event

Rosja, Sochi, 6-20.02.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#16

Post autor: Svietka »

Też wolałabym, żeby TE był po indywidualnych no ale trudno. Może na następnych IO będzie inaczej.

Z tego co widziałam:
z panów Yuzuru był super, jego short naprawdę lubię, z dowolnym mam większy problem. Chan posypał się więc wyprzedził go Plush. Plush jak na swoje latka nieźle się zaprezentował, choć mi się jego program nie podobał. Muzyka wiadomo: Marton, czyli na pokładzie bez zmian. Przed rozpoczęciem zachowywał się jak jakiś lew w klatce ;) No ale szacun za formę.

Pary:
Pierwszy raz tak podobali mi się Kanadyjczycy, mają fajne, ciekawe rozwiązania w programie jak np. to wejście do spirali śmierci, ogólnie pozytywnie. Czy muzykę do ich programu to skomponował sam Eric Radford czy mi się coś wydawało?

Trzymałam kciuki za Tanię i Maksa i nie było źle choć nie było też idealnie. Z takim dopingiem nie można zawalić programu ;) Czy nie mogliby się pokusić o poczwórnego twista?tak sobie pomyślałam.....

Włosi też super, doszłam do wniosku, że Stefania jest przepiękną kobietą, naprawdę.

Ciekawie było zobaczyć Marinę Anissinę, taka posągowa była w tym K&C ;)

Brian - do fryzjera!!!


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#17

Post autor: Svietka »

Aha - a ten komentator to któż to jest? To nie Polak? Bo tęsknię już za Panem Babiarzem i jego smaczkami i poprawną polszczyzną:) Jak dzisiaj usłyszałam: "para pojechała to co umie, więcej ta para nie umie, widać, że partnerka ma nadwagę" no to się śmiać zaczęłam...


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#18

Post autor: kasik8222 »

Mnie też, pierwszy raz w sezonie, podobali się Kanadyjczycy chociaż na goldenskate większość skupiła się jednak na fryzurze Megan :P
Tania i Max, pierwsze koty za płoty, tu i tam mogli wykonać elementy ciut lepiej i spirala wydawała mi się jakaś dziwna :-? . Hotarki, pięknie i z usmiechem, a takiego uśmiechu jak Berton to nie ma nikt w stawce. Chińczycy, dobry program, ale nie maja (i mieć raczej nie będą) tego "czegoś". Panowie, wszyscy jakoś "treningowo", tylko Yuzuru pokazał dziś dla mnie "pazur". Plusz, szacun za kombinacje w tym wieku (a jesteśmy rówieśnikami :-/ ), ale to posyłanie buziaczków i Morton na tapecie. Nie to co kiedyś, ale faktem jest, że Kovtun by tu zawalił nawet w atmosferze festynu.
Ogólnie dziwne to dla mnie wszystko, takie wymuszone, sztuczne, nie na serio, wygłupy w K&C...może dzięki temu ten czy tamten pojechał bez presji. Prawdziwe zawody i jedyne o jakich będziemy pamiętać po latach są dopiero przed nami. To była przygrywka i "obwąchanie lodowiska" jeszcze przed zapaleniem znicza, więc średnio się liczy 8-) .


Awatar użytkownika
Paula
Posty: 101
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

#19

Post autor: Paula »

Zdecydowanie nie Polak... Ja jak usłyszałam ten komentarz o nadwadze to prawie się ciastkiem zadławiłam... Mi jest obojętnie kto komentuje, byleby była poprawna polszczyzna...


Mao Asada - Julia Lipnicka - Daisuke Takahashi - Yuzuru Hanyu - Zijun Li
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#20

Post autor: kasik8222 »

Pan jest członkiem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, z polskim na bakier, bo pewnie nawet stąd nie pochodzi. Takiej fuszery na stanowisku komentatorskim to ze świecą szukać. szkoda, że tego nie nagrałam. To powinno być karalne.
Ja komentarze Babiarza i Sobczyńskiego bardzo lubię i mam do nich sentyment, bo przypominają mi czasy największych sukcesów Doroty i Mariusza. Konkurencje indywidualne muszą komentować oni, bo tego już zepsuć nie wolno. Dzisiejszy komentarz potraktuje jako "ciekawostkę przyrodniczą".


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#21

Post autor: Poice »

Paula pisze:Zdecydowanie nie Polak... Ja jak usłyszałam ten komentarz o nadwadze to prawie się ciastkiem zadławiłam... Mi jest obojętnie kto komentuje, byleby była poprawna polszczyzna...
Też wyłapałam komentarz odnośnie nadwagi chudziutkiej łyżwiarki....
kasik8222 pisze:Pan jest członkiem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Dla mnie to dziwne, gdyż na łyżwiarstwie to pan komentator średnio się zna. Przy wyrzucanych skokach kilkakrotnie wyłapałam, że nie podał co to był za skok. Jego ,,fachowe" komentarze sprowadzały się do określenia czy ktoś pojechał dobrze (czyt. bez upadków), czy źle (czyt. upadek, podparcie skoku itp.). Moim zdaniem komentarz w wykonaniu tego pana to farsa. Chciałabym jeszcze wyrazić moje oburzenie odnośnie długości reklam... Z programu Niemca zobaczyliśmy jedynie finałowy piruet...wstyd.
Svietka pisze: Pary:
Pierwszy raz tak podobali mi się Kanadyjczycy, mają fajne, ciekawe rozwiązania w programie jak np. to wejście do spirali śmierci, ogólnie pozytywnie. Czy muzykę do ich programu to skomponował sam Eric Radford czy mi się coś wydawało?
Mam podobnie. Generalnie nie przepadam za tą parą przez niesympatyczną Megan. Jednakże dzisiaj mnie oczarowali. Naprawdę dobrze ich program się ogląda. A muzykę faktycznie skomponował Eric :)

V/T - dostali zawyżone oceny. Owszem, powinni prowadzić, ale nie z notą 83+.
Włosi byli przeuroczy :) Świetny, lekki, zabawny program. Dla mnie rewelacja.
Podobali mi się również Chińczycy. Od kiedy partnerka nie wygląda na 12 lat to są przyjemną w odbiorze parą.

Panowie:
Yuzuru <3 Jakże moje serce fanki się cieszy :) Nie pojechał na 100%, był ostrożny, ale i tak wypadł najlepiej. Po skoczeniu cudnego 4T zeszło z niego powietrze. Na pewno był stremowany, ale nie dał tego po sobie poznać. Nota 97+ - do przewidzenia. W indywidualnym konkursie poproszę o 100+ :)
Plush - przyznam, iż nie wierzyłam, że skoczy 4T+3T i 3A. Należą mu się brawa, że w takim wieku jest w stanie jeszcze przejechać taki program. 91+ trochę na wyrost, ale przy takiej stawce zasłużył na 2 miejsce. Śmiać mi się chciało jak w protokołach zobaczyłam, ze jeden z sędziów dał mu 4.50 w TR :D Może i nie zasługuje na 9.00, ale 4.50 to już przesada.
Chan - na treningach wyglądał solidnie a tu taki klops. Jeżeli chce prowadzić po SP w konkursie indywidualnym MUSI być bezbłędny.

----------
Tak na marginesie - czy tylko mnie wnerwiało to ciągłe "Rasija" na trybunach? Przed startami innych zawodników i w trakcie czekania na noty.... Jakby publika chciała pokazać sędziom, że albo Plush będzie górą, albo dojdzie do rękoczynów.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#22

Post autor: kasik8222 »

Ja na tę "Rossiję" na trybunach to szykowałam się od dawna. I tak wnerwia mnie to mniej niż "Oh Carolina" na Rai chociaż po dzisiejszym komentarzu na TVP Sport to zatęskniłam za włoskim :hah:
http://www.pfsa.com.pl/iwdt2013/index.p ... moderators
Pan Tawanian i notka o nim dla zainteresowanych. Specjalista techniczny, o mamo
:shock: Powinien zostać gwiazdą internetu, zasługuje na parę "memów", ale o tym wiemy tylko my, fani tej dyscypliny, których w Polsce mało :-/


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#23

Post autor: Svietka »

Ja naprawdę liczę, że w indywidualnych będzie Babiarz albo Sobczyński, no bo skoro eurosport nic nie pokaże to nie usłyszymy ani Pana Jacka ani Pana Marka :(
A że krzyczą Russija - tak już będzie, są u siebie ;)
To w takim razie Eric jest bardzo zdolny :D


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#24

Post autor: kasik8222 »

Svietka pisze: To w takim razie Eric jest bardzo zdolny :D
Rzeczywiście on to skomponował. Miło, że są zawodnicy, których życiowe drogi nie ograniczają się do łyżwiarstwa, ewentualnie zostania trenerem/choreografem po zakończeniu kariery. Mało takich osób w tym środowisku. Chciałabym na spokojnie obejrzeć jeszcze raz niektóre występy, ale na youtube wszystko blokują. Jak ktoś zna jakieś inne źródło to wdzięczna będę.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#25

Post autor: olcia »

Yuzuru strasznie mi się dzisiaj podobał i kibicuje mu z całego serca również w konkurencji indywidualnej, bo tylko on jest w stanie wygrać z Patrickiem nawet przy czystych programach Kanadyjczyka. Tania i Max niby bezbłędnie, ale tacy jakoś spięci byli, są w stanie pojechać ten program dużo lepiej. Wynik jaki uzyskali pokazuje to co było wiadomo od dawna, że ciężko będzie im przegrać nawet z błędami. A myślę że spokojnie za ten krótki mogą wycisnąć z 85 punktów. Patrick trochę się posypał, ale mimo błędów bardziej mi się podobał od Plusha. Mimo że imponujące to dla mnie są to tylko i wyłącznie skoki. Szczerze to myślałam że Yuzuru dostanie więcej punktów. Ale widać że u Japończyków panuje świetna atmosfera w drużynie i łatwo się nie poddadzą.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#26

Post autor: kasik8222 »

Svietka pisze:
Brian - do fryzjera!!!
Nie ścina się włosów przed/w trakcie takiej wielkiej imprezy. raz zrobił tak Plusz i zaraz wylądował tuż za podium na MŚ (w 2000? w Nicei chyba?). To jak zdjąć pierwszemu marynarkę na studniówce ;)


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#27

Post autor: Haley452 »

W ogóle nie czuję, że oglądałam igrzyska... atmosfera festynu w pełni, prawie wszyscy jechali na pół gwizdka. Strasznie dużo błędów generalnie, nie wiem czy to przez rozprężenie psychiczne czy zachowawczą jazdę.

Trzecie miejsce Chana jednak zaskakujące, ale może teraz wystawią go do FS? (podobno miał jechać Reynolds)
Poice, nota 91 dla Plusha na wyrost, a 97 dla Yuzuru, który w moim odczuciu też specjalnie nie błysnął, jest ok? Moim zdaniem obaj zostali ocenieni za wysoko, fenomenu Hanyu nie rozumiem prawie tak samo jak Chana, ale cóż. Ale wybór: Chan, Plush, Hanuy. Czy mogę już iść się powiesić? :P Bez kitu nie myślałam, że kiedykolwiek to powiem, ale dzisiaj najbardziej podobał mi się Amodio. Abbott też, gdyby czysto pojechał.

Pary - dziwne błędy James/Cipres, dawno ich nie widziałam w takiej rozsypce. D/R faktycznie na plus, chociaż skoki w wykonaniu Megan nie należały do wizualnie najpiękniejszych. Hotarki mają super ten short, taki naładowany pozytywną energią. Świetni są. I to podnoszenie, gdzie Stefania jest głową w dół trzymana przez niego jedną ręką :17: V/T w swoim stylu, nie było idealnie, ale mam wrażenie, że w indywidualnym będzie tylko lepiej, i niestety pokonają S/S bez problemu... niemniej ich skoki wyrzucane i twist są z kosmosu.
Svietka, kiedyś czytałam wywiad, w którym mówili, że nie będą się kusić o bardzo trudne elementy, bo to zbyt duże ryzyko i że stawiają na świetne wykonanie tego, co mają. Między innymi takie podejście sprawia, że kibicuję S/S.

Dla pana komentatora po prostu brak słów.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Justyna18
Posty: 14
Rejestracja: 10 lat temu

#28

Post autor: Justyna18 »

kasik8222 pisze:Chciałabym na spokojnie obejrzeć jeszcze raz niektóre występy, ale na youtube wszystko blokują. Jak ktoś zna jakieś inne źródło to wdzięczna będę.
http://sport.tvp.pl/soczi/13919057/lyzw ... we-czesc-5

Na sport.tvp.pl są relacje wideo. Wystarczy poczekać aż się zbuforuje i przelecą reklamy ;)
Tylko chyba trzeba być zalogowanym facebooku żeby odpaliło :P


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#29

Post autor: olcia »

Co do pana komentatora, to jedyna jego zaletą było to że nie mówił zbyt dużo. Nie lubię komentarza Babiarza przez to że cały czas mówi i zagłusza muzykę, ale teraz to w sumie nie wiem co gorsze. Wielka szkoda że nie obejrzymy tych zawodów z komentarzem Pana Jacka i Marka.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#30

Post autor: Poice »

Haley452 pisze: Poice, nota 91 dla Plusha na wyrost, a 97 dla Yuzuru, który w moim odczuciu też specjalnie nie błysnął, jest ok? Moim zdaniem obaj zostali ocenieni za wysoko, fenomenu Hanyu nie rozumiem prawie tak samo jak Chana, ale cóż.
97 pkt. to "norma" dla Yuzuru, gdy zaliczy wszystkie skoki. W zeszłym sezonie dwa razy dostawał 95+, w tym sezonie trzy razy 95+ (w tym dwa 97+). Dlatego też nie dziwi mnie jego ocena. Wiem, że jako jego fanka jestem na wyrost entuzjastycznie nastawiona, jednakże patrząc obiektywnie - jego 4T wygląda jak 3T, wejście do 3A jest z kosmosu, dzisiaj 3Lz+3T odrobinę słabiej, ale np. w TEB to była rewelacja, świetne piruety, kroki, bawi się tym programem i nawiązuje kontakt z publicznością. Ja do tego dodaję subiektywne czynniki jak: osobowość (przynajmniej tyle ile da się wywnioskować z wywiadów i jego ,,oficjalnego" zachowania), wygląd (może i jestem w mniejszości, ale uważam, że to atrakcyjny młody człowiek!) oraz trudności, przez które musiał przejść by być jednym z czołowych łyżwiarzy świata. No i pomimo braku 4T+3T (chociaż potrafi skakać tę kombinację) miał dzisiaj najwyższą BV..... (czy ktoś ma wyższą BV w SP? Chyba tylko Kovtun). Z kolei Plush z brakiem TR, średniawymi piruetami, dostający 9+ w PCS to dla mnie przesada.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ZIO - Sochi 2014”