O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

Co nam w duszy gra czy tam po lodzie jeździ ...

Moderatorzy: yenny, Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#1636

Post autor: blue cat »

Hortensja, z taką mamą to w tym wieku pewnie już będzie jeździł i skakał co najmniej podwójne skoki <lol> Też bym się wybrała, igrzyska stosunkowo blisko, ale póki co za dalekie plany. Tak dla żartu zastanawiam się, czy Carolina ma w planach zostanie do tego czasu, bo chociaż przebąkuje się o emeryturze, to ona lubi wracać i może będzie u siebie konkurować z rosyjskimi fasolkami, które wtedy już będą mogły być jej wnuczkami <z jezorem>


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#1637

Post autor: kasik8222 »

Widzieliście syna Plusha? No ja nie mogę, nawet fryzura "na tatusia"


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#1638

Post autor: tatianalarina »

Ashley Wagner opowiedziała o byciu napastowaną przez Coughlina
https://eu.usatoday.com/story/sports/ol ... 876517001/


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#1639

Post autor: tatianalarina »

Keegan Messing wziął ślub. W długoletnich małżeńśtwach ludzie podobno upodabniają się do siebie fizycznie, ale tutaj już na początku są do siebie dosyć podobni. Wiele szczęścia na nowej drodze życia! <winko>


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1640

Post autor: yenny »

<bukiet> <zakochany> <winko> Wiele szczęscia młodej parze życzę.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1641

Post autor: kasik8222 »

Sądząc po instagramie Aljony to chyba właśnie została matką. Dziewczynka ma na imię Amilia.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1642

Post autor: yenny »



Zmiany u Iriny Słuckiej. I jak pięknie wygląda.

A co do Johna Coughlina i Ashley i molestowania, podobno jego była partnerka Bridget Namiotek też go o to oskarżyła.
Ponadto trener Tary Lipiński i Toda Eldrydga, Richard Callaghan został dożywotnio zdyskwalifikowany za molestowanie nieletnich łyżwiarzy.
https://sportowefakty.wp.pl/lyzwiarstwo ... ener-mial-


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1643

Post autor: kasik8222 »

A ja sobie dziś od czapy weszłam na instagrama Sashy Cohen i zaliczyłam zonk, bo widzę, że chwali się zaręczynami. Myślę sobie, chwilunia, dopiero co brała ślub 3 lata temu, ale widocznie niektórzy tak mają, że nie nadążysz. Pan wygląda cokolwiek starawo (nie żebym sama była młódką), ale szczęścia życzę.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1644

Post autor: kasik8222 »

Jeszcze odnośnie Iriny to pamiętam, że brała ślub bardzo młodo, nie miała jeszcze 20 lat (nie ona jedna w rosyjskiej reprezentacji) i dziennikarze z Rosji o jej mężu mówili z lekką pogardą,że "zajmuje się interesami żony'.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1645

Post autor: Hortensja »

I dalszy ciag macierzynskich wiadomosci- urodzila tez Meagan Duhamel. Z insta wiadomo, ze lekko przed czasem, mala corke- Zoe.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
musia
Posty: 46
Rejestracja: 7 lat temu
Kontakt:

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1646

Post autor: musia »

Chciałabym wrócić do Eteri i jej łyżwiarek. Pytanie do tych co siedzą w temacie.

1/ Czy w jej zespole są starsze łyżwiarki i w jakim są wieku?
2/ Co za tym idzie - przypuśćmy : Team skupia się na fasolkach (Szczerbakowa, Trusowa, Kostornaja) a odpuszcza sobie Zagitową.
Ta nie idzie w ślady Żeni i trzyma się Eteri. Zagryza zęby, kładzie uszy po sobie, jeździ. Z coraz gorszym skutkiem. Do kiedy team ją zatrzyma , jak sądzicie.
3/ Czy zacznie ją tak maltretować psychicznie, że Alina sama zrezygnuje z nich. A jeżeli nie to do kiedy. 20 rok, 22 lata.

Dotychczas chyba "mistrzynie" w pewnym momencie przechodziły, kończyły karierę...zwalniały młodszym miejsce.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1647

Post autor: yenny »

Nic nie wiem na temat starszych łyżwiarek u Eteri, oczywiście poza Turnsbayewą, za to ma młode zdolne Vasiliewa, Usachewa - one są w finale juniorskiego gp i pewnie wystąpią na MR.
U Eteri nigdy nic nie wiadomo, jak będzie kogoś traktować, ja kiedyś napisałam, że ona przypomina mi "Dobrą panią" z nowelki Orzeszkowej. Znudzi się ktoś i "do garderoby". Alina wydaje się związana ze swoimi trenerami, chyba najbardziej z Daniłem. I nie sądzę, by odeszła, zwłaszcza, że na razie u Zeni nie widać super hiper spektakularnych efektów zmiany trenera.
Problem IMO w dużej mierze w technice skoków jakiej uczy się u Tutberidze. Orser próbował zmienić u Żeni technikę i jak wychodzi widzimy, choć brawo za to, że ona próbuje. Latami uchodziło jej to płazem, ale jak przestała być pupilką pozostało jej albo zmienić, albo pożegnać się z marzeniami o startach. A taka Liza, u której Miszin wytrenował podręcznikową technikę skoków w wieku 20+ nie ma problemów by uczyć się czegoś nowego, u Eteri niestety może być z tym problem u dorosłych i nie chudzutkich już dziewczyn.
Oglądając filmiki na yt, znalazlam taki https://www.youtube.com/watch?v=T9jmtUvnpGY
Jest ich więcej, klatka po klatce analizujący i porównujący i o dziwo, zwykle to Rika ma więcej punktów za skoki, a już w GOE to w ogóle ... Nie czepiam się pcs, ale tes ... jakiejś wielkiej grandy tu nie ma, niemniej czasem to dziwne trochę wszystko.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1648

Post autor: holloko »

Jestem z tych co się techniki czepiają i cieszę się, że ostatnio więcej się zaczyna o tym mówić, zwłaszcza o prerotacji, ale powyższy filmik jest kompletnie z d*py wzięty. Różnica w pr jest minimalna i w obu przypadkach dopuszczalna i nazywanie tej różnicy "oszustwem" to jest nieporozumienie.
Do tego skupianie się na prerotacji w akslu właśnie u dwóch w tej chwili najlepszych skokowo zawodniczek na świecie świadczy o tym, że albo autor filmiku nie wie o czym mówi, albo uprawia propagandę... O różnicach w technice czy w GOE w tym akurat przypadku można podyskutować ale hobbystycznie a nie antagonizując... bo oba aksle są bardzo dobre, po prostu, a obie zawodniczki są często ścinane na GOE mimo dobrej techniki. Do tego w technice aksla akurat prerotacja ma marginalne znaczenie, a GOE jest przyznawane nie tylko za wybicie ;)
Nadmierna prerotacja jest obecnie plagą w tulupie, flipie, lutzu i nawet z taką sporo powyżej pół obrotu skoki dostają gigantyczne GOE.
I nie jest to technika Eteri. To się ciągnie u solistów od dobrych kilku lat, gdzie prerotowane quady zaczęły zdobywać gigantyczne GOE i do tego medale. Skąd niby nagle znienacka tylu solistów zaczęło regularnie skakać mnóstwo poczwórnych, gdy jeszcze kilka lat wcześniej zawodnik z dwoma w repertuarze to była rzadkość? Więc trenerzy (nie tylko ET) zaczęli tak uczyć skakać dzieciaki, w tym dziewczynki.


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1649

Post autor: yenny »

Holloko, ja napisałam wyraźnie, ze się nie czepiam, tylko jak by nie patrzeć Liza jest minimalnie lepsza, a lepsze oceny dostaje Rika. Zawsze - nie piszę tego, by antagonizaowac, bo obie łyżwiarki są obecnie moimi ulubionymi i moja sympatia do Lizy jest o tyle większa, że kocham ją od wielu lat, a Rikę od 2 sezonów dopiero. Skoki obie mają bardzo dobre, ale pomimo tego, Liza zwykle jest na straconej pozycji. Rikę ratują pcs, Liza nawet tego nie ma i nwet nie chodzi tu o jej wtórność. Po prostu dla sędziów jest ona na pewnym poziomie i nawet jakby nie wiadomo co zrobiła to szklany sufit nad nią jest wyjątkowo mocny i twardy - nie do przebicia. Dlatego dla mnie to dziwne i niesprawiedliwe.
A o nauce i złej technice u Eteri pisałam, bo odniosłam się do postu o Alinie, Eteri i jej zawodniczkach.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1650

Post autor: holloko »

Mój oburz dotyczył tego filmiku raczej ;) Po prostu nie pokazuje żadnej istotnej różnicy, a tytuł wskazuje że skok
Riki jest "cheated"... No chyba nie
Liza ma minimalnie lepszego aksla i lutza, ale flipa i salchowa już minimalnie gorszego :) Pod wszystkimi innymi względami poza może interpretacją Rika jest dużo, dużo lepsza i cały czas się rozwija. Mi jest smutno z powodu ocen Riki, bo z taką jakością jazdy powinna wygrywać z młodymi Rosjankami... Chociaż bardzo Lizie kibicuję żeby pojechała na ME lub MŚ (powinna zresztą w zeszłym sezonie pojechać na MŚ) żeby wyszedł jej ten 4T obawiam się, że punktowo bardziej by się jej opłaciło poświęcić ten czas na pracę nad krawędziami i prowadzeniem rąk.


Efforts will lie, but will never be in vain.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o łyżwiarstwie”