Yuzuru Hanyu

Miejsce, w którym możesz dać upust swojego uwielbienia dla danego łyżwiarza/łyżwiarki/pary!

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#166

Post autor: Poice »

handomi pisze:Niestety Yuzuru nie pojawi się w Finlandia Trophy. Upadł mocno na treningu i bolą go plecy. : (
Podobno chodzi o jakiś mięsień, więc tyle dobrego. Leczenie zajmie 4 tygodnie - w tym czasie będzie mógł wykonywać jedynie lekki trening siłowy.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#168

Post autor: Poice »

Fanmade trailer do Cup of China :)

Yuzuru ma cudownych fanów xD ^^


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#169

Post autor: Poice »

Yuzuru po SP na Cup of China: [fragmenty]
[Regarding the 4T]
To be honest, my condition today was not bad. If I had placed my quad in the beginning like usual, I would have been able to execute it. To train the 4T as the first jump is easy, but there are so many conditions that must happen in order to train a 4T that happens in the second half. From this performance and the practices that will take place, I need to carefully reflect on it and make adjustments and preparations for my condition in order to take on tomorrow.
[Regarding Motivation]
I’ve been asked this question a lot of times, and it’s really hard to retain motivation. However, I don’t personally think that this is so, and I never think that I’ve already won anything. My own motivation will not deteriorate.
[Regarding Injury]
It didn’t affect my performance. Today’s faults were all attributed to my lack of concentration.
[Perhaps He Was too Focused]
This I’ll just leave it at that… The music’s rhythm is quite slow, so I do require a lot of concentration, but I also can’t let the slow rhythm get in the ways of my jumps. Today’s 3A was still very stable, and was also close to perfect.
Źródło: tumblr

P.S. Jedna z wypowiedzi jest dziwna (że przyniósł wstyd Orserowi i Japonii :-/ :x :what: ) , więc nie wiem na ile to wiarygodne :P Reszta wygląda na styl jego wypowiedzi, więc sama nie wiem :)


Rozgrzewka Yuzuru przed SP, około 5;30 piękny 4T Japońskie media są okropne - ciągle za nim łażą ;/

“In one word, it was the worst,” Hanyu said, according to the Japan Times. “It’s surprising that this kind of performance was good enough for second.

“It’s extremely frustrating. I’ll have a hard look in the mirror, and then I want to put on the kind of performance tomorrow [in the free skate] that people expect from me.”
[Źródło]

Okazuje się, że Yuzuru faktycznie przyznał, że był to okropny program :what:
Moim zdaniem przesadza... :-/


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#170

Post autor: LittleLotte »

Okazuje się, że Yuzuru faktycznie przyznał, że był to okropny program :what:
Moim zdaniem przesadza... :-/
Moim zdaniem zaczyna go zżerać przerost ambicji, nie lubię tego. Występował pierwszy raz w sezonie, po długiej przerwie, wyzdrowiawszy ledwo z kontuzji. Nawet jeśli przegra, co biorąc pod uwagę formę psychiczną Maksia jest nader wątpliwe, to co z tego? Nawet mistrzowie miewają gorsze dni.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#171

Post autor: Poice »

Yuzuru jest już w Japonii - co prawda dalej na wózku, no ale...Wiadomo już, że zostanie w Japonii do NHK. Ma teraz przejść dokładne badania. Wiadomo również, że nie wycofał się z CoC przez wzgląd na GPF ........ :-/ :-/ Media podają, że po SP odezwała się kontuzja pleców i dlatego Yuzu nie był na wszystkich treningach przed LP, starał się chronić plecy....a co później się stało to już wszyscy wiemy. Han Yan wygląda w porządku (chyba miał szwy na brodzie), w wywiadzie życzył Yuzu szybkiego powrotu do zdrowia i wyraził chęć ponownego startu z nim :)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#172

Post autor: Poice »

W internecie można znaleźć wiele nie przyzwoitych komentarzy pod adresem Orsera....Moim zdaniem zrobił co mógł by powstrzymać Yuzuru...Próbowałam wyłapać ich rozmowę w K&C, ale ubiegła mnie osoba z forum zrzeszajacego fanów Yuzu:
BO: "No news media. Need to see a doctor. Make sure you are okay"
Y: "Wanted to go to final"
(Orser hangs his head in mild exasperation that Yuzuru is thinking about GPF right now).
BO: "You never know. Most important is to get you healthy"
BO: "No exhibition"
:-/ :|


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#173

Post autor: LittleLotte »

W internecie można znaleźć wiele nie przyzwoitych komentarzy pod adresem Orsera....Moim zdaniem zrobił co mógł by powstrzymać Yuzuru...Próbowałam wyłapać ich rozmowę w K&C, ale ubiegła mnie osoba z forum zrzeszajacego fanów Yuzu:
Co właściwie mógł zrobić Orser? Związać Yuzuru? Powiedzieć, że jeśli wystąpi, to won z jego stajni? Przecież nie rozmawia z dzieckiem :/


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#174

Post autor: handomi »

Są pierwsze wyniki badań. Jest kontuzjowany od stóp do głowy dosłownie. Uraz głowy, stłuczenie szczęki, stłuczenie brzucha, kontuzja uda, zwichnięcie stawu skokowego.


Pełne wyleczenie ma potrwać od 2 do 3 tygodni.



Chociaż nie wygląda to moze za dobrze, to jest lepiej niż moznąby się spodziewać. Nie ma wstrząśnienia mózgu.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#175

Post autor: Poice »

LittleLotte pisze: Co właściwie mógł zrobić Orser? Związać Yuzuru? Powiedzieć, że jeśli wystąpi, to won z jego stajni? Przecież nie rozmawia z dzieckiem :/
Ja akurat uważam, że Orser zrobił wszystko jak powinien, ale wspomniałam o tym, bo część osób na zagranicznych forach, youtube rzuca dziwne oskarżenia pod adresem trenera :(

Dokładniejsza transkrypcja rozmowy Yuzu z Orserem w K&C [źródło yuzuruhanyu.forumatic.com] Występ Yuzu bez komentarza
8:10-
B: No media, go right to the ER.
Y: Okay.
B: Medical room ok? And we'll probably get you to see a doctor, yeah? We gotta make sure you're okay.
Yuzu plays with his pooh tissue box, a fangirl screams like CRAZY and Brian says "wow."

9:00-
Y: Ok. I'm done. With this. I don't go to final.
Yuzu laughs, Brian sort of hangs his head.
B: Well you never know actually. You never know. We have to make- we have to get you healthy first, ok? You're gonna feel it tomorrow. No axels.

9:35-
The scores are about to show.
B: This doesn't matter, ok? The main thing is that you went out and skated. Alright? That's amazing. That's what you need to be most proud of.
The scores show.
B: Wow.
Y: What happened?
B: I don't know.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#176

Post autor: Poice »

handomi pisze:Są pierwsze wyniki badań. Jest kontuzjowany od stóp do głowy dosłownie. Uraz głowy, stłuczenie szczęki, stłuczenie brzucha, kontuzja uda, zwichnięcie stawu skokowego.


Pełne wyleczenie ma potrwać od 2 do 3 tygodni.



Chociaż nie wygląda to moze za dobrze, to jest lepiej niż moznąby się spodziewać. Nie ma wstrząśnienia mózgu.
Słowem uzupełnienia - kontuzja dotyczy lewego uda (wynik kolizji), zwichnięta kostka prawej nogi (wynik upadku przy 3R - prawdopodobnie).

Mam nadzieję, że wycofa się z NHK...no ale...skoro pojechał w takim stanie na CoC to co dopiero mówić o NHK, który odbywa się w jego rodzimym kraju :-/ Jednak nawet jeżeli wystąpi na NHK i dostanie się do GPF, to wiadomo, że nie będzie tam w 100% zdrowy...Więc po co to robić? Lepiej odpuść GPS i GPF, skupić się na Mistrzostwach Krajowych, ewentualnie wystąpić na 4CC a później MŚ. Zgaduję, że nawet przy odpuszczeniu Mistrzostw Japonii - Japońska Federacja oddeleguje go na 4CC (aby ,,sprawdzić" jego formę) i jak dobrze się tam zaprezentuje to pojedzie na MŚ (chociaż przy jego obecnym statusie to znajdą wyjście, aby pojechał na MŚ nawet nie startując na Mistrzostwach Japonii i 4CC). Samolubnie powiem, że chcę zobaczyć jego SP i LP w pełnej krasie - może nie w 100% czysto pojechane, ale tak w 90%....Po tym co stało się na CoC ma bardzo dużo do udowodnienia. Jeżeli kolejny jego występ będzie bardzo dobry to być może większość osób nie będzie mu wypominać ,,overscoringu", który miał miejsce w Chinach. Z drugiej strony haters gonna hate.

Pozytywny wydźwięk tej nieszczęsnej kolizji jest taki, że Japońska Federacja będzie wysyłać lekarza na najważniejsze zawody.
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 2 times in total.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#177

Post autor: Poice »

News z japońskiej telewizji

Tłumaczenie jpn-ang z GS.
Here is an interview with Hanyu directly after his performance. It's a quick translation I did so if you find discrepancies, please correct me.
This comes at the last half of the video clip.
Narrator:
Amidst the differing opinions of whether or not Hanyu should have skated, this is what he said right after his performance.
Hanyu in wheelchair in the back hallway
Hanyu: Thank you, I’m sorry for the trouble.
Interviewer kneeling in front of Hanyu in wheelchair
Matsuoka: Your feelings came across strongly.
Hanyu: You don’t have to…please stand up.
Matsuoka stands: Did you not feel the choice to withdraw?
Hanyu: No, I thought about it. At the 6 minute warm –up I thought, ‘so this is the end of it’
I couldn’t even stand. (blood I think) was in my throat so I couldn’t breathe. I was looking at the ceiling thinking , it’s going to end here.
But I DID IT so it’s all ok!
Matsuoka: I thought you felt you had something to prove as an OGM? I think you showed everyone…not to give up.
Hanyu: That’s good. I’m really glad I didn’t give up.
At this time Hanyu is wheeling himself toward a van in a parking lot. He bows to Matsuoka.
Hanyu: Thank you very much. I was helped by everyone. Thank you!
Staff members help him out of the wheelchair and they are trying to get him into the van but he turns and bows again at the camera and says ‘Thank you!’
Wspominałam już, że denerwują mnie media, którą na każdym kroku śledzą Yuzuru... :roll: :roll:


Awatar użytkownika
Litka
Posty: 18
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#178

Post autor: Litka »

A więc po pierwsze, nie rozumiem wieszania psów na Orsenie lub na kimkolwiek innym. To była decyzja Yuzu i tylko jego, w sumie znając mnie też tak bym postąpiła, ba na 100% jestem tego przekonana (byłam w podobnej sytuacji, oczywiście nie takiego kalibru).
Po drugie, Poice nie jesteś sama. Też chciałabym na czysto zobaczyć i krótki, i dowolny. Znając Yuzuru pewnie nastąpi to już 28, ale na ile poprawnie to się okaże. Jak dla mnie powinien odpuścić GPF, wyzdrowieć całkowicie i skupić się na 4CC i na MŚ, ale szanse, że teraz zrezygnuje, zwłaszcza po "wywalczonym" drugim miejscu, wynoszą ok. 15%. Szczerze to się boję, że przeciągnie strunę i skończy się na szybkim końcu kariery, lub w najgorszym wypadku na wózku.
Po trzecie, wkurza mnie kult Yuzu w Japonii. Dajcie chłopu spokój. Bo już się wrzodów na pewno nabawił ( i nawet więcej ) :/


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#179

Post autor: kasik8222 »

Ja nie rozumiem wielu aspektów życia w Japonii. Ten kraj jest dla mnie równie fascynujący co przerażający. Nie mogłabym tam żyć :P.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#180

Post autor: LittleLotte »

Popularność jest w porządku, ale - o ile mi wiadomo - nawet media w Korei nie łaziły za Yuną w takim owczym pędzie, jak to teraz ma miejsce z Yuzu. Grasz w reklamach, sprzedajesz gry komputerowe, kalendarze i uśmiechasz się z papieru toaletowego - OK, ale kiedy Twoje życie jest krok po kroku fotografowane i obgadywane, to znak że coś jest nie tak.
Jak dla mnie powinien odpuścić GPF, wyzdrowieć całkowicie i skupić się na 4CC i na MŚ, ale szanse, że teraz zrezygnuje, zwłaszcza po "wywalczonym" drugim miejscu, wynoszą ok. 15%
A to jest już sodóweczka, w mej skromnej opinii. Nikt, ale to nikt, o ile nie jest stuprocentowym debilem, nie odmówiłby mu miana genialnego łyżwiarza, tylko dlatego, że wycofał się z zawodów w pierwszej części sezonu, bo miał poważną kontuzję. Naprawdę, gorsze rzeczy się w karierze zdarzają, że delikatnie przypomnę kontuzję Yuko Kavaguti przed sezonem olimpijskim. Albo niewydanie obywatelstwa francuskiego Darii Popovej, mimo że ona i Massot mieli już miejsce na ZIO.
Waleczny to w Sochi był Abbott, Yuzu się zachował po prostu nieodpowiedzialnie. Wolałąbym w ogóle nie widzieć tego programu niż zobaczyć go w takiej formie.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Strefa Fana”