O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

Co nam w duszy gra czy tam po lodzie jeździ ...

Moderatorzy: yenny, Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1741

Post autor: kasik8222 »

Aljona może mieć ten problem który ma wielu zawodników o przejściu na emeryturę, może nie potrafi się odnaleźć w normalnym świecie. Życie aktywnego sportowca to życie zaplanowane, ktoś ugotuje, w hotelu po tobie posprzątają, trener ułoży plan, dietetyk mówi co jeść, nawet ktoś za ciebie rachunki za prąd może opłacić, wiesz jak będzie wyglądało jutro, pojutrze i co zrobisz za miesiąc, do tego adrenalina bez której żyć nie potrafisz. Pal licho jak człowiek jest sam i się nie odnajduje w nowej roli, gorzej jak masz dziecko, które na ciebie liczy.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1742

Post autor: yenny »

Kasia, o czymś takim też pisała Gordiejewa, że jak przeszli z Sergiejem na zawodowstwo, to nagle musieli wszystko sami ogarnąć - bilety, hotele, treningi, harmonogramy, kostiumy - dla nich był to szok i ciężko przyszło im się przestawić z życia, które im ktoś od A do Z organizował.
Zobaczymy jak to się dalej potoczy, na razie zostało nam obserwowanie rozwoju sytuacji.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1743

Post autor: Hortensja »

kasik8222 pisze: 3 lata temu Aljona może mieć ten problem który ma wielu zawodników o przejściu na emeryturę, może nie potrafi się odnaleźć w normalnym świecie. Życie aktywnego sportowca to życie zaplanowane, ktoś ugotuje, w hotelu po tobie posprzątają, trener ułoży plan, dietetyk mówi co jeść, nawet ktoś za ciebie rachunki za prąd może opłacić, wiesz jak będzie wyglądało jutro, pojutrze i co zrobisz za miesiąc, do tego adrenalina bez której żyć nie potrafisz. Pal licho jak człowiek jest sam i się nie odnajduje w nowej roli, gorzej jak masz dziecko, które na ciebie liczy.
Podobna rzecz powiedzial Adam Rippon w jednym z wywiadow. Ze jak jestes sportowcem aktywnym to masz zaplanowane zycie, co roku wszystko jest w tym samym czasie, ta sama ilosc treningow, potem te same zawody co roku w tym samym momencie, znowu przerwa znowu zawody, wielkie zakoncenie sezonu, wakacje, plany na nowy sezon i tak to sie kreci. Nie trzeba myslec, robisz wszystko wg ustalonych zasad. A potem przechodzisz na zawodostwo i nagle- ups, trzeba sobie zaczac ustalac planning... W ogole znalezc cel i mptywacje.

Co do roznicy wieku Aliony i TJ- mnie to w ogole dziwi, juz nie chodzi o roznice jako taka, po prostu nie wiem jak oni sie dogaduja, przy takiej roznicy doswiadczen zarowno zyciowych jak i sportowych. Przeciez to jest para, musza byc w jakis sposob zgrani. Juz z Brunem odnosilo sie takie wrazenie, ze ona mu matkuje, a on po prostu robi to co ona kaze- no ale jeszcze jakos to wypalilo. Ale tutaj... No nie wiem.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1744

Post autor: tatianalarina »

Nowy nabytek Polski - Władimir Samojłow będzie występował w barwach naszego kraju jako solista.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1745

Post autor: yenny »

Nie wiem co powiedzieć o tych transferach. Z jednej strony to szansa, że polskie barwy pojawią się w zawodach i być może w finałach zawodów. Ale z drugiej to jest takie pompowanie balonika, że już teraz to będzie to, medale i potem niewiele z tego wynika. Chyba jedyny udany transfer to Maks Spodyriew.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1746

Post autor: Halka »

Ja też mam podobne odczucia. Też wg mnie nie wystarczy pozyskać samego zawodnika, trzeba też mu zapewnić trenera i warunki. A z tym mamy problem. Oby trener dla tego młodego zawodnika się znalazł. bo czytałam, że Władik skakał skoki poczwórne. Będę trzymać kciuki! Chciałoby się kibicować na zawodach naszym. Ktoś z was wie, co słychać u Katii? Ma startować w Obersdorfie i walczyć o igrzyska. Ciekawa jestem, czy mogła wrócić do treningów u Briana Orsera.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1747

Post autor: kasik8222 »

Tęskniliście za tym programem?


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1748

Post autor: kasik8222 »

A Medvedeva to w ogóle planuje jeszcze jakieś starty czy już odpuściła?


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1749

Post autor: tatianalarina »

kasik8222 pisze: 3 lata temu A Medvedeva to w ogóle planuje jeszcze jakieś starty czy już odpuściła?
Powiedziała w wywiadzie u Laisan Utiaszewej, że przynajmniej na ten sezon sobie odpuściła.
https://fs-gossips.com/evgenia-medvedev ... -even-try/
Osobiście nie sądzę, aby wróciła - zajęła się showem, studiami. Mam wielki szacunek do niej za to, że próbowała zawalczyć o siebie i przedłużyć swój termin ważności, który jak wiemy, dla łyżwiarek Eteri wynosi dwa - dwa i pół sezonu. Jeśli nie wyszło, to nie dlatego, że nie próbowała.


EwaMag
Posty: 67
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1750

Post autor: EwaMag »

tatianalarina pisze: 3 lata temu
kasik8222 pisze: 3 lata temu A Medvedeva to w ogóle planuje jeszcze jakieś starty czy już odpuściła?
Powiedziała w wywiadzie u Laisan Utiaszewej, że przynajmniej na ten sezon sobie odpuściła.
https://fs-gossips.com/evgenia-medvedev ... -even-try/
Osobiście nie sądzę, aby wróciła - zajęła się showem, studiami. Mam wielki szacunek do niej za to, że próbowała zawalczyć o siebie i przedłużyć swój termin ważności, który jak wiemy, dla łyżwiarek Eteri wynosi dwa - dwa i pół sezonu. Jeśli nie wyszło, to nie dlatego, że nie próbowała.
Chyba już zrozumiała, że w sporcie niczego więcej nie osiągnie, a w okołosportowym showbiznesie może dużo osiągnąć i dobrze się bawić. Poza tym być może doceniła to, co osiągnęła i jakie miała szczęście, że za jej czasów jeszcze nie było takiej konkurencji jak teraz. Za parę lat ona będzie ciągle dwukrotną mistrzynią świata i wicemistrzynią olimpijską, a młode gwiazdki Eteri będą się musiały podzielić tytułami i nie dla wszystkich starczy.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1751

Post autor: kasik8222 »

Rzeczywiście, Kostornaia czy Samodurova mają osiągnięcia bledziudkie, nawet Trusova wymięka przy osiągnięciach Medvedevej no chyba,że wyczaruje 5 quadów na igrzyskach, ale nie jestem fanką tej perspektywy.


Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1752

Post autor: tatianalarina »

Justyna Plutowska i Jeremy się zaręczyli. Czy ja dobrze kojarzę, że Justyna tu czasem zaglądała? Jeżeli jeszcze tu bywa, to najserdeczniejsze życzenia, dużo szczęścia! <winko>


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1753

Post autor: yenny »

<serducho> <serducho> <serducho> <kwiatek> Gratulacje i oby mieli przed sobą same szczęśliwe dni <kwiatek>


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1754

Post autor: tatianalarina »

Miedwiediewa powiedziała w wywiadzie, że przez kontuzję pleców, której nabawiła się w Pjongczangu, może skoczyć bez bólu tylko salchowa i może czasem rittbergera. Więc o powrocie definitywnie nie ma mowy

Dla ciekawych, wywiad tu:


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

O łyżwiarstwie - ludzie i wydarzenia

#1755

Post autor: kasik8222 »

Nawet nie wiem jak skomentować. Ręce opadają
https://www.sport.pl/zimowe/7,64996,279 ... =BoxOpImg4


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o łyżwiarstwie”