Torvill & Dean

Miejsce, w którym możesz dać upust swojego uwielbienia dla danego łyżwiarza/łyżwiarki/pary!

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#31

Post autor: ivi »

"diablo Tango" jest boskie :D :D :D
:)

A wracając do Bolero, to z okazji 30-lecia, w Nottingham, rodzinnym mieście T&D nakręcono taki sympatyczny filmik.



kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#32

Post autor: kasik8222 »

BOSKIE :00:


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#33

Post autor: ivi »

T&D chyba lubią duet Simon & Garfunkel. Do ich piosenek wykonali trzy programy:

1) z tych trzech mój ulubiony „Bridge over Troubled Water”


2)komediowy „Cecilia”


3) „Still Crazy after all these Years” - program zadedykowany Jayne. To był ostatni taniec jaki wykonali przed przejściem na „emeryturę” w Vancouver w 1998 r. Wtedy nie wiedzieli jeszcze, że w 2006 r. wrócą do czynnego łyżwiarstwa.
Last edited by ivi 9 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#34

Post autor: ivi »

Dzisiaj dla odmiany załączam coś nowszego. Już kiedyś w innym wątku chciałam zamieścić linka do tegorocznego tańca T&D do piosenki Frankie Goes To Hollywood "Power of Love", ale teledysk, zamieszczony na YT był pozbawiony dźwięku. Teraz ten dźwięk się nagle pojawił, więc oto link


A to z kolei taniec do piosenki Your Song. Video jest świetnej jakości. Nagrane zostało w trakcie tournee Dancing on Ice po Wielkiej Brytanii.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#35

Post autor: ivi »

Dzisiaj coś dla koneserów muzyki Bacha:) .

W latach 90. Torvill & Dean wzięli udział w projekcie Six Gestures, wspólnie ze słynnym wiolonczelistą Yo-Yo Ma. W wyniku tej współpracy powstał film z muzyką Bacha (6 suita), w wykonaniu Yo-Yo Ma, a w którym tańczą Jayne and Chris. Oto fragment, w którym można też posłuchać monologu aktora, który gra Bacha.



Zainteresowani mogą więcej fragmentów filmu znaleźć na youtube.

Do fragmentu suity, zatytułowanego Sarabande, w wykonaniu Yo-Yo Ma, Jayne and Chris ponadto zatańczyli w 1996 r. na drużynowych mistrzostwach świata profesjonalistów. To kolejny mój ulubiony taniec T&D (trochę ich za dużo:D).



Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#36

Post autor: ivi »

9 października ukazuje się autobiografia T&D. Już nie mogę się doczekać. Poprzednia wydana była prawie 20 lat temu, a od tamtej pory sporo się w ich życiu wydarzyło, zarówno na lodzie, jak i poza lodem.
http://books.simonandschuster.co.uk/Our ... 1471138683


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#37

Post autor: ivi »

W przededniu ukazania się autobiografii, pojawił się interesujący artykuł w prasie angielskiej na temat T&D. Głównie skoncentrowany jest na problemach Chrisa z dzieciństwa, na koniec zaś J i C mówią o sobie bardzo miłe rzeczy. Polecam!

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... rvill.html


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#38

Post autor: ivi »

Ja już jestem po lekturze autobiografii :) Jeśli ktoś miałby jakieś pytania, chętnie odpowiem.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#39

Post autor: Hortensja »

Ja mam pytanie czy polecasz ;) I czy jest duzo o lyzwiarstwie, czy bardziej o zyciu prywatnym?


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#40

Post autor: ivi »

Jeśli chodzi o T&D pewnie nie jestem do końca obiektywna, ale wydaje mi się, że książka jest warta przeczytania. Nawet wydaje mi się, że będzie ona szczególnie interesująca dla osób, które tak dużo o T&D nie wiedzą. Ja np. przeczytałam/słyszałam dziesiątki wywiadów z nimi, czytałam autobiografię sprzed 20 lat, czy też biografię sprzed 30 lat autorstwa Johna Hennessy, zatem dla mnie w książce niewiele było nowych informacji. Niemniej czytało mi się z przyjemnością. Czy dużo jest na temat łyżwiarstwa? Hmm, zależy co przez to rozumiesz. Oczywiście łyżwiarstwo jest istotną częścią książki, bo jakże by inaczej, ale ale jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć szczegółów na temat powstawania poszczególnych programów (amatorskich) czy też poszczególnych występów na mistrzostwach Wielkiej Brytanii, Europy czy też świata, to polecałabym książkę Johna Hennessy na temat T&D sprzed 30 lat. W tej najnowszej książce takich informacji nie znajdziemy wiele.

Poniższy link zawiera spis treści (dający chyba mniej więcej pogląd, co zawiera książka), a także pierwszy rozdział, poświęcony wczesnemu dzieciństwu Jayne i Chrisa.

http://issuu.com/simonschusteruk/docs/chapter_1_t_d


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#41

Post autor: ivi »

Headbanger w strugach deszczu (październik lub listopad 2014). A myślałam, że oni są normalni :lol:



Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#42

Post autor: ivi »

Mój ulubiony program galowy T&D - "I won't send roses". Tu jego wykonanie w Sarajewie -


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#43

Post autor: ivi »

Jayne ze swoim pierwszym partnerem Michaelem Hutchinsonem, z którym w 1972 r. byli mistrzami Wielkiej Brytanii w parach sportowych.


[ Dodano: 2016-04-26, 21:06 ]
Kilka dni temu rozpoczął wędrówkę ze starożytnej Olimpii do Rio ogień olimpijski.
4 lata temu wędrował do Londynu między innymi poprzez lodowisko w Nottingham, skąd pochodzą Jayne i Chris. I w tej uroczystości wzięli oni czynny udział -


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Strefa Fana”